Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

radio które łączy ....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
280 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 14 lipiec 2011 - 20:11

Tak,nie chodze do kościoła ale kiedyś pójde.To sprawa osobista,powiem tylko tyle że nie wierzę że jest tam dla mnie miejsce,bo jestem jaki jestem i trudno sie zmienić.


To co znaczy,ze nie ma tam dla Ciebie miejsca? bo widzisz w sobie pewne niedoskonałosci? Przychodza mi na mysl słowa" Jezus powiedział: nie potrzebuja lekarza zdrowi. ale ci, ktorzy sie zle maja. Nie przyszedlem wezwac do nawrocenia sprawiedliwych, lecz grzesznikow" Chory jest kazdy z nas, kazdy uleczenia potrzebuje, zaczynajac od Benedykta XVI , przez Ojca Rydzyka, konczac na mnie samej( łooo matko ale sie do trojcy zalapalam, i to jakiej woow :D ) Jesli zdajesz sobie sprawe z wlasnej choroby ( a to juz wielki sukces) pojdziesz do Lekarza, a On Ci pomoze byc zdrowym.
Wiesz czemu ja leze do kościoła, czemu tak sie go uczepiłam pazurami??? bo zrozumialam swoja chorobe, i w nim poprzez zycie sakramentalne otrzymuje powolne wyleczenie z choroby duszy.


w młodych latach byłem w ZHP


Od razu przypomnialy mi sie obozy harcerskie, moja pierwsza warta o 4 nad ranem, zapach deszczu, bo akurat padal i cisze lasu... i sennosc:) . Az spiewac mi sie zachcialo piosenki dawno zapomniane " harcerska milosc na warcie fajnie bylo, i gwiazdy sie liczylo od zmierzchu az po swit" pamietasz?


Ogólnie popieram katolików ale dla mnie a wysokie progi,pracuję nad sobą,tylko w gębie mogę być wygadany,bo sobą nic nie reprezentuję.


Zobacz, kto skupial sie wokol Jezusa, prostytutki, celnicy- zlodzieje, zdrajca- Judasz, zdrajca - Piotr, ktoremu Jezus pomimo,ze zdradził przekazal wladze apostolska, Synowie Gromu ( juz wyobrazam sobie ich temperamet skoro mieli taki przydomek)
Jezus przyszedł właśnie do takich ludzi, aby opowiedziec,ze pomimo ich slabosci, Bog ich kocha miloscia niewyobrazalna, bezwarunkowa.

I wlasnie radio Maryja tez ciagle ludziom o tym przypomina, poprzez piekne katechezy, muzyke, modlitwy i wiele ciekawych audycji dotyczacych Wiary, Nadziei, Miłosci.
( no tak i znajac zycie, zaraz przeciwnicy RM zaczna tutaj pokazywac fimiki, sytuacje w RM, ktore beda przeczyc moim slowom) ech ta ludzka natura....woli widziec niedoskonalosc niz piekno przedsiewziecia.
  • 0

#62 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 14 lipiec 2011 - 21:57

( no tak i znajac zycie, zaraz przeciwnicy RM zaczna tutaj pokazywac fimiki, sytuacje w RM, ktore beda przeczyc moim slowom) ech ta ludzka natura....woli widziec niedoskonalosc niz piekno przedsiewziecia.


Pełna zgoda Ulu, pełna zgoda. I te zmanipulowane filmiki, te wyjęte z kontekstu wypowiedzi, coś obrzydliwego Aż przypomina mi się piękna, pronarodowa integracyjno - wychowawcza oraz na wskroś patriotyczna idea organizacji Hitlerjugend. Tyle wokół tego narosło niezdrowej krytyki przez lata..., ale cóż "ludzka natura woli widzieć niedoskonałości niż piękno przedsięwzięcia".

Podobnie zresztą z Ku Klux Klanem i innymi inicjatywami wokół których powstało tak wiele niezrozumienia.

Kto jak kto, ale ty Ulu powinnaś znać przysłowie, że piekło brukowane jest dobrymi chęciami. A "i szatan przybiera postać anioła światłości" II Kor. 11:14.
No i kultowe: "Po owocach ich poznacie".

Pozdrawiam, niepoprawny Tropiciel Niedoskonałości u Aniołów Światłości.
  • 0

#63 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 22:07


( no tak i znajac zycie, zaraz przeciwnicy RM zaczna tutaj pokazywac fimiki, sytuacje w RM, ktore beda przeczyc moim slowom) ech ta ludzka natura....woli widziec niedoskonalosc niz piekno przedsiewziecia.


Pełna zgoda Ulu, pełna zgoda. I te zmanipulowane filmiki, te wyjęte z kontekstu wypowiedzi, coś obrzydliwego Aż przypomina mi się piękna, pronarodowa integracyjno - wychowawcza oraz na wskroś patriotyczna idea organizacji Hitlerjugend. Tyle wokół tego narosło niezdrowej krytyki przez lata..., ale cóż "ludzka natura woli widzieć niedoskonałości niż piękno przedsięwzięcia".

Podobnie zresztą z Ku Klux Klanem i innymi inicjatywami wokół których powstało tak wiele niezrozumienia.


Tymi swoimi wypowiedziami przepełnionymi sarkazmem, narażasz się.......... że Ciebie polubię :D
  • 0

#64 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 14 lipiec 2011 - 22:12

Nie przejmuję się moimi przeciwnikami, więc i ewentualnym entuzjastom powinienem dać radę, Shinjin. Ale nie schodźmy z tematu, bo już i tak cieszę się złą opinią sofisty i offtopera w tym gronie.
  • 0

#65 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2011 - 00:54

Pełna zgoda Ulu, pełna zgoda. I te zmanipulowane filmiki, te wyjęte z kontekstu wypowiedzi


Czy cos pisze o zmanipulowanych filmikach, wypowiedziach?
RM tworza ludzie, prowadza wiele audycji na zywo, dzwonic moga przerozni ludzie... jest to naturalne, ze moga pojawiac sie jakies niedoskonalosci jak w kazdym dzialaniu człowieka,jakies gafy, nieprzemyslane wypowiedzi . Jesli nigdy w zyciu nie popełniłeś zadnej gafy Tabletierez, nigdy nic glupiego nie powiedziałęs, nigdy niczego nie sknociles,masz prawo rzucic w RM " kamieniem" ....


Co do dalszej Twojej wypowiedzi...czy prowadziłbys rozmowe z osoba, ktora odpowiedzialaby w takim tonie na Twoj post jak Ty odpowiedziałes na moj????
  • 0

#66 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2011 - 09:22

Ciekawe jakie było by larum gdybym np homoseksualistów oceniał na podstawie durnych filmików z YT
  • 0

#67 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2011 - 09:22

RM tworza ludzie, prowadza wiele audycji na zywo, dzwonic moga przerozni ludzie... jest to naturalne, ze moga pojawiac sie jakies niedoskonalosci jak w kazdym dzialaniu człowieka,jakies gafy, nieprzemyslane wypowiedzi . Jesli nigdy w zyciu nie popełniłeś zadnej gafy Tabletierez, nigdy nic glupiego nie powiedziałęs, nigdy niczego nie sknociles,masz prawo rzucic w RM " kamieniem" ....


Dlaczego? W swoich audycjach radio maryja nagminnie rzuca kamieniami w innych, Rydzyk przegrywał procesy o zniesławienia ( prawomocne), więc albo jest bezgrzeszne ( a wyroki są temu przeciw) albo tę logikę chcesz stosować tylko wyłącznie wobec jego krytyków, tzw. podwójna moralność.

Mam do ciebie 3 pytania.

Pytanie 1: Gdzie są miliony za stocznie zbierane przez Tadeusza?

Zniknęły, coż za gafa.Pieniądze które ludzie przekazywali w dobrej intencji wyparowały i nikt za to nie odpowiedział. Czyżby ojciec przekazał je na ręce samego ducha świętego? Bo inne rozwiązania to kradzież bądź przepuszczenie. Ale odpuśćmy zgodnie z ewangelią, bo w zamian takie piękne audycje i i dalej jedźmy w nich, zgodnie z polityką ideologiczną radia ( zupełnie przemyślaną), po żydach, rosjanach, gejach, liberałach i neokomunistach. Dla nich nie ma zmiłowania.

Pytanie 2: Dlaczego RM się nie rozlicza?

Obowiązek rozliczeń jest powszechny, dlaczego dla RM robi się wyjątek? Wszak nawet Jezus płacił podatek ( przypowieść z rybą) i nakazał oddawać to co Cezara Cezarowi.

Pytanie 3: Dlaczego niektórzy spośród hierarchów kościoła są przeciw RM i dlaczego to nie po ich, a po ojca Tadeusza stronie stoi prawda, Bóg i ty?

Co do dalszej Twojej wypowiedzi...czy prowadziłbys rozmowe z osoba, ktora odpowiedzialaby w takim tonie na Twoj post jak Ty odpowiedziałes na moj????


To zależy od tego czy chciałbym bronić mojego światopoglądu/szukać prawdy/piętnować kłamstwa, czy może wolałbym skorzystać z nadarzającej się okazji, udać obrażonego i tym samym uniknąć dalszego udziału w dyskusji w której padają niewygodne argumenty.

Krzys, pamiętaj, że parę stron wcześniej zamieściłem też garść soczystych cytatów, do których komentowania również nie byłeś szczególnie chętny. :angel:
  • 0

#68 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 15 lipiec 2011 - 09:34

Ciekawe jakie było by larum gdybym np homoseksualistów oceniał na podstawie durnych filmików z YT


Ale Ty już to zrobiłeś! Bo niby skąd ten Twój tekst o biegających po ulicach ludziach w stringach?
  • 0

#69 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2011 - 09:34

Tabletierez opisz w paru słowach swoje poglądy,polityczne,egzystencjalne.Jeśli są jakieś znane osoby reprezentujące Twoją idee postaram sie znaleść jakiś cytat lub filmik 
shinjin inni podobnie podchodzą do katolików,więc nie czuję się homofobem,gdyż oceniam podobnie jak ludzie tolerancyjni niewątpliwie i wyzwoleni z jarzma religii.Głupi dziadek robi opinię RM a kolorowy zboczeniec homoseksualistom
  • 0

#70 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2011 - 10:12

Hola, hola, krzyś. Nie rozpędzaj się zanadto. Rozmawiamy o RM i o treściach z RM wypływających, to nie to samo co pokazać chrześcijanina z trzeciego świata który nigdy na oczy nie widział radioodbiornika i powiedzieć, że jego występki świadczą o tym, że RM jest zdegenerowane.

Rzecz w tym, że pewne postawy które słuchacz RM na codzień uznałby za naganne, zostają usprawiedliwione tylko tym, że wychodzą z rozgłośni wobec której ma często pozytywny/bezkrytyczny stosunek. I dlatego radio ma taką podstawę programową jaką ma i prezentuje treści jakie prezentuje. I wmawianie tutaj, że ludzie są omylni, telefony od krytyków wyłączają się same, antysemityzm wynika z przejęzyczeń, a pieniądze na stocznie przejął duch święty, nic nie da. Racjonalizować i usprawiedliwiać można sobie każdą postawę w nieskończoność, ale czy to właściwe? Czy w podobnie wyrozumiały sposób podchodzi się na antenie do adwersarzy/ przeciwników politycznych, ludziach o innych seksualnościach, wyznaniach itp.? Wszyscy wiemy, że nie.

I argument, że ojciec Tadeusz nie ma wpływu na retorykę prezentowaną w radiu również jest absurdalny. I chyba nie wymaga głębszych wyjaśnień.

Czy powinny być w Polsce media katolickie? Oczywiście. Ludzie powinni mieć gdzie wysłuchać mszy, zadzwonić, pomodlić się, pójść z kimś na zorganizowaną pielgrzymkę.
To nie ulega dla mnie wątpliwości. Ale takie media powinny też charakteryzować się wysokim poziomem etycznym i to nie dlatego, że wymaga tego np. etyka dziennikarska, lecz chociażby z obowiązku jaki nakłada na nie ewangelia, której nauczanie ponoć reprezentują.

Czy słyszałeś, żeby były jakieś kontrowersje, procesy, skandale wobec Religii tv Hołownii? Albo Radia Józef? Ja nie. I to dla mnie dowód, że retorykę religijną można prezentować na poziomie dużo wyższym, niż RM, które za fasadą moralności potrafi skrywać niejeden grzeszek. I zawsze, z obowiązku będę reagował na twierdzenia, że RM to oszlifowany brylant na którym tylko żydowski jubiler zobaczy jakąś skazę.
  • 0

#71 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2011 - 10:23

Treści są jakie są,w końcu to katolicka rozgłośnia,a pracownicy to tylko ludzie.Pamiętasz jak o.Rydzyk mówił gdzieś zagranicą o totalitarnej Polsce?Co o tym sądzisz?Czy tylko dlatego że jest szefem radia nie powinien publicznie wyrażać swoich opinii?Nie chce mi się szukać ale myślę że gdzieś wygrzebał by teksty że PiS faszyzuje,no i jakoś nikt nie czepia się tych mediów o pomówienie.RM ma wrogów,chyba przyzna mi racje fan i ateista.Psuje sondaże wyborcze,nie popiera homoseksualizmu.Przeszkadza w skutecznym rządzeniu masami.Myślisz że dlaczego u Michnika jest więcej tekstów na rok o RM niż dni w roku?Kaprys Szechtera?Chyba nie,pismaki na żołdzie mają za zadanie obrzydzać to radio.Co do wypowiedzi słuchaczy to oni chyba jako jedyni wpuszczają na antenę,więc są incydenty.Zadzwoń do Zetki i powiedz coś źle o Michniku lub Tusku,ciekawe czy puszczą. A poza tymi 3 tysiącami o Rydzyk ma jakieś udowodnione grzechy?
  • 0

#72 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2011 - 11:06

Treści są jakie są,w końcu to katolicka rozgłośnia,a pracownicy to tylko ludzie.


To dlaczego taka religia tv w której również pracują tylko ludzie albo radio józef potrafią obyć się bez skandali, pocesów sądowych i kontrowersji? To też katolickie media. Czyżby na wyższym poziomie niż RM?

Pamiętasz jak o.Rydzyk mówił gdzieś zagranicą o totalitarnej Polsce?Co o tym sądzisz?


Sądzę że przesadza, ale jakoś szczególnie mnie to nie ubodło. Zgodne z jego wyolbrzymioną retoryką - standard. Miał lepsze teksty.

dlaczego u Michnika jest więcej tekstów na rok o RM niż dni w roku?


Dlatego, że GW jako media lewicowe realizują inną politykę niż RM. Ale czy to usprawiedliwia w jakikolwiek sposób treści na antenie RM? Czy to, że mój sąsiad jest złodziejem usprawiedliwia to, że jestem oszustem? Cała twoja obrona RM idzie w kierunku "A u was murzynów biją", a to chyba nie powinno być tak, nie sądzisz? Czy moralność Chrystusa również należy porównywać z występkami faryzeuszy, żeby prezentowała jakąkolwiek wartość, czy też broni się sama i nie wymaga usprawiedliwienia?

A poza tymi 3 tysiącami o Rydzyk ma jakieś udowodnione grzechy?


Zabawne, myślałem że osoba piastująca tak odpowiedzialną funkcję, w radiu o tak niedoścignionym poziomie moralnym, powinna być poza wszelkimi podejrzeniami etycznymi. A teraz się okazuje, że wystarczy tylko aby grzechów ( tych wykrytych) było jak najmniej. Wniosek: Mniej grzesz albo lepiej się z tym kryj. Przypomina się Świętoszek Moliera: "I wcale ten nie grzeszy, kto grzeszy w sekrecie".

I nie zapomnij wspomnieć o fakcie udowodnionych grzechów Uli, która uważa, że RM jest bez winy, a jej krytycy - z racji bielma na oku - nie mogą dostrzec piękna drzemiącej w nim idei.

Nie podoba mi się realizowana w RM idea podwójnej moralności. Gdyby jakaś organizacja przepuściła, przetraciła, zgubiła, ukradła pieniądze ze zbiórek na stocznię spotkałoby się to z powszechnym potępieniem. Gdy uczynił to Rydzyk, oburzyli się wszyscy oprócz słuchaczy RM. Gdy Gross pisze naukową książkę o Jedwabnem, podnoszą się krzyki o szkalowanie Polaków. Gdy na antenie RM podnosi się argumenty antysemickie, wszystko jest OK. Gdy Rydzyk zbiera pieniądze na swoją organizację, jest to czyn chwalebny. Gdy Owsiak zbiera na WOŚP zaraz podnoszą się głosy słusznej i pełnej oburzenia krytyki.
  • 0

#73 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2011 - 11:28

Wiesz,nie miałem do czynienia z religia tv,ani puls ani Józef.Na falach docierają do mnie trzy katolickie lokalne rozgłośnie,eR,Via i z Zamościa KRZ.Każda jest inna,mniej lub bardziej poprawna politycznie.eR puszcza czasem Iron Maiden Fear of the dark i nie porusza głębszych tematów.Via ma dobrego rocka,bo to założył jakiś motocyklista i też za bardzo polityką sie nie zajmuje.A KRZ lokalne wiadomości,relacje z pielgrzymek,audycje z niepełnosprawnymi,alkoholikami itp.Piszę o tym bo właśnie RM potrafi rzeczowo poruszać temat,brakuje tylko fajnej muzyki.A od innych katolickich mediów wyróżnia tą stację fachowość.Może się mylę ale jedno z mediów które wymieniasz ma właściciel chyba Polsatu,lub TVN,nie wiem.Czyli już można domyślać się jakości. Nie wiem jak to było z tymi stoczniami,google pokazuje tylko michnikoidalną wersję wydarzeń,chciałbym wiedzieć co sądzi o tym druga strona.Ale raczej myślę że gdyby coś zrobił to już dawno by był sądzony,przecież wielu czeka na jego nawet najmniejszą gafę,a już nie mówiąc o kradzieży.Było by głośno o tym,myślę że te pieniądze gdzieś trafiły legalnie a Wyborcza zrobiła z tego aferę.
  • 0

#74 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2011 - 11:49

jedno z mediów które wymieniasz ma właściciel chyba Polsatu,lub TVN,nie wiem.Czyli już można domyślać się jakości.


Jakość jest taka, że nie mają procesów sądowych. RM ma, ale pamiętajmy, że Jezus też był przestępcą wg. wyroku sądu świeckiego i zgodnie z nim zawisł na krzyżu. Wniosek: RM skrupulatniej idzie śladami Jezusa.

Nie wiem jak to było z tymi stoczniami,google pokazuje tylko michnikoidalną wersję wydarzeń


W takim razie nasuwają się 2 rozwiązania: Albo Michnikowa wersja wydarzeń jest mniej lub bardziej prawdziwa, albo GW ma pod kontrolą Google. Bo w spekulację, że z prawdziwą wersją zdarzeń nikt nie może się przedrzeć na łamy internetu, nie uwierzę. Internet to hydepark, pełna wolność słowa.
Na dowód zerknij tu:

Lista

gdyby coś zrobił to już dawno by był sądzony,przecież wielu czeka na jego nawet najmniejszą gafę,a już nie mówiąc o kradzieży


Akurat. Od lat się nie rozlicza, co jest niezgodne z prawem i nikt nie potrafi mu się dobrać do tyłka. Nawet fiskus, a to ponoć siła wszechmocna. I wcale nie dowodzi to tego, że jest kryształowy. Po prostu ma dobre plecy, a tego nie należy mylić z nieskazitelnością czy boską opieką. Czy to, że Jaruzelskiego nie potrafią od lat osądzić za stan wojenny dowodzi, że jest niewinny?

Było by głośno o tym,myślę że te pieniądze gdzieś trafiły legalnie a Wyborcza zrobiła z tego aferę.


I robiła, bez wyraźnego efektu jak widać. A pieniędzy jak nie było, tak nie ma. Zresztą kogo to obchodzi, lepiej "gromadźcie sobie skarby w niebie", podczas gdy pasterze wasi zgromadzą na ziemi.
  • 0

#75 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2011 - 12:12

Dlaczego? W swoich audycjach radio maryja nagminnie rzuca kamieniami w innych, Rydzyk przegrywał procesy o zniesławienia ( prawomocne)


itd...itd ..itd

Przede wszystkim nie intersuje mnie co robi Ojciec Rydzyk,ja mu kasy na stocznie nie dawalam , to jakos nie intersuje mnie co sie z nia stalo a jesli jest nieuczciwy odpowie za to przed Bogiem, slucham RM, bo w nim znajduje szereg audycji, ktore mi odpowidaja, np. godzinki, Msze sw. koronka do milosierdzia, wspaniale audycje muzyczno - slowne, katechezy, piekne audycje o milosci rodzinnej i malzenskiej np.we wtorki.. to mnie intersuje w RM . Nie zamykam sie tylko w tym kregu, wiedzy o swojej religii i człowieczenstwie szukam takze u tych, ktorzy nie byli chyba przychylni przychylni RM - np. zmarly arcbp J. Zycinski

To zależy od tego czy chciałbym bronić mojego światopoglądu/szukać prawdy/piętnować kłamstwa, czy może wolałbym skorzystać z nadarzającej się okazji, udać obrażonego i tym samym uniknąć dalszego udziału w dyskusji w której padają niewygodne argumenty.



Nie obrazam sie, staram sie rozumiec raczej zachowania czlowieka. Nie uciekam tez przez niewygodnymi agumentami.Ale jak tu mozna szukac prawdy, rozmawiac jesli RM stawiasz na rowni z HJ i KKK???? Sam przez takie porownania eliminujesz sie z dyskusji.
  • 0

#76 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2011 - 12:25

A jakie Rydzyk ma plecy??? paru biskupów aby.A to że niektórzy politycy na niego nie szczekają nie oznacza że go chronią.Naprawdę nie wierzę że jest bezkarny,poniósł by dawno konsekwencje. A ten rzekomy majątek to też tylko bełkot pseudo dziennikarzy,ciekawe skąd by miał te pieniądze,utrzymanie mediów kosztuje,to że są zwolnieni z jakiejś opłaty nie oznacza że dobrze im sie wiedzie.Ludzie aż tak nie płacą jak to jest w mediach,bo nie mają za co.Młodzi,wykształceni z wielkich miast olewają to radio,a ciemnogród,mochery zacofane to biedni ludzie.Renciści,emeryci,bezrobotni,przeciez typowy mocher to starsza babcia ;)
  • 0

#77 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2011 - 12:33

slucham RM, bo w nim znajduje szereg audycji, ktore mi odpowidaja, np. godzinki, Msze sw. koronka do milosierdzia, wspaniale audycje muzyczno - slowne, katechezy, piekne audycje o milosci rodzinnej i malzenskiej np.we wtorki.. to mnie intersuje w RM



I tę postawę jestem w stanie zrozumieć. Tak jak mówiłem wcześniej, powinno być radio dla ludzi chcących posłuchać o wierze, ale niekoniecznie bawić się w politykę.

Sam przez takie porownania eliminujesz sie z dyskusji.



Radio Maryja przez swoje porównania po wielokroć samo eliminowało się z dyskusji. Jednakże ty tego nie dostrzegasz, ewentualnie dostrzec nie chcesz, co sama przyznajesz powyżej. Ojciec Rydzyk cię nie interesuje, jego poczynania są ci obojętne. Obojętność poddanych/wiernych zawsze była na rękę tym przy władzy. Zapewniała i zapewnia bezkarność.

"Jeśli grzeszy, to odpowie przed Bogiem, dajcie mu spokój i dajcie mi posłuchać audycji."

Proces racjonalizacji. Dlaczego RM nie wykaże się podobną obojętnością wobec swoich przeciwników politycznych, ideowych, religijnych itp? Przecież Tuska i gejów też osądzi Bóg. Niech idąc tym tokiem myślenia im odpuszczą.
  • 0

#78 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 15 lipiec 2011 - 12:46

3,5 tys. zł grzywny plus koszty sądowe - taką karę sąd wymierzył szefowi Radia Maryja za prowadzenie publicznej zbiórki pieniędzy bez pozwolenia.

Nie zapłacą bo ................




Szef Radia Maryja ogłosił, że nie zapłaci 3,5 tys. zł grzywny za nielegalną publiczną zbiórkę pieniędzy. - Bo nie mam skąd. Nie mam pensji ani nic. Najwyżej mnie zamkną - oświadczył podczas spotkania ze słuchaczami w Olsztynie.
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#79 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2011 - 12:49

A jakie Rydzyk ma plecy???


Chyba jakieś ma (oprócz nie wyciągających wobec niego żadnych konsekwencji redemptorystów do których należy RM), skoro opiera się potężnym atakom nieustępliwej GW, udziela silnego i zdyscyplinowanego elektoratu partiom politycznym ( skończyło się poparcie dla LPR, skończył się LPR), nie liczy się z krytyką duchowieństwa polskiego ( sam twierdzisz, że popiera go tylko garstka biskupów) ani samego Watykanu ( do którego na RM też szły skargi). Nie straszne mu też wyroki sądowe i grzywny ( choć jest tak przeraźliwie ubogi), ani oskarżenia środowisk żydowskich czy homoseksualnych. Zaiste, jest niczym tytan pośród niezmiennie mu wrogich sił politycznych. Wszyscy przeciw niemu, lecz trwa niewzruszenie. Po prostu cud, inaczej tego nie wyjaśnię.

Naprawdę nie wierzę że jest bezkarny,poniósł by dawno konsekwencje.


Tak samo z Jaruzelskim, musi być niewinny. Inaczej już dawno poniósłby konsekwencje.

Ideą bezkarności jest właśnie nieponoszenie konsekwencji. A zresztą gdyby Rydzyk je poniósł, szeregowy słuchacz RM dałby wiarę ich zasadności? Skądże, nie przyjąłby do wiadomości. Tym sposobem Tadek pozostałby kryształowy bez względu na decyzje skorumpowanych sądów, jak pewnie o nich by powiedziano, czy fałszywe afery GW pełne sfabrykowanych dowodów. Myślisz, że gdyby GW hipotetycznie rozpętała aferę sądową np. o stocznię (przypuśćmy, że nawet miałaby dowody), środowisko RM dałoby jej wiarę? Bądź poważny, sam wiesz jak by się sprawa potoczyła.

A ten rzekomy majątek to też tylko bełkot pseudo dziennikarzy' date='ciekawe skąd by miał te pieniądze,utrzymanie mediów kosztuje,to że są zwolnieni z jakiejś opłaty nie oznacza że dobrze im sie wiedzie[...'] Ludzie aż tak nie płacą jak to jest w mediach[...] a ciemnogród,mochery zacofane to biedni ludzie.Renciści,emeryci,bezrobotni,przeciez typowy mocher to starsza babcia ;)


Gdyby nie płacili na RM byliby bogatsi :devil:

W tym momencie jaja sobie robisz, prawda? Serio pytam.

Jakie masz dowody na to, że jest ubogi? Konkretne dowody, nie pobożne życzenie: "chciałbym, bo tak wygląda w porządku". Na tej zasadzie też mogę cię oskarżyć, że jesteś milionerem, a twoja obecna sytuacja finansowa to przykrywka dla majątku jaki trzymasz na zagranicznych kontach.

Ja na zdrowy rozsądek widzę właściciela potężnego koncernu medialnego - radia, telewizji, gazety, szkoły wyższej, fundacji, a do niedawna nawet inicjatora odwiertów geotermalnych na które kasę przyznała mu poprzednia władza. O takich banałach jak Maybach nawet nie wspomnę. Z takim zapleczem kapitału Jest bogatszy od każdego przeciętnego Polaka i z pewnością niejednego biznesmena. Kto jednak nie chce zobaczyć, ten pozostanie ślepym.

W kwestii tezy o biednych utrzymujących biednych...ziarnko do ziarka, aż zbierze się miarka. Myślisz, że bogaci są tylko ci których utrzymują miliarderzy? Myślisz, że grupa zdyscyplinowanych choć niezamożnych darczyńców nie jest w stanie wyrobić milionów?

Argument, że Rydzyk musi być ubogi, bo utrzymują go ubodzy jest podobny do tego, że właściciel niewolników musiał być biedny, bo przecież niewolnicy którzy go utrzymywali byli bardzo biedni. Ekonomiczny absurd.
  • 0

#80 majjkka

majjkka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 15 lipiec 2011 - 15:25

Tyle tu wypowiedzi na temat tylko jednego radia. A przecież rozgłośni jest więcej i każda ma jakąś publikę. Też łączy, ale chyba w mniej kontrowersyjny sposób. Jak ktoś nie ma ochoty, to wyłącza skrzyneczkę.
Ja na przykład słucham Jedynki. Jest fajna, zwłaszcza jak gotuję obiad. "Leci" w tym czasie "Lato z radiem" Lekkie, łatwe i przyjemne. Też łączy, zwłaszcza w czasie wakacji, organizując koncerty. W ubiegłym roku byłam na dwóch. Co z tego, że były kabarety ze starymi skeczami i tak się uśmiałam, bo wkoło też ludzi byli weseli (wcale nie sztucznie). Jak tak człowiek serdecznie pośmieje się, to podobno mnie żółci z niego wylew się (jakiś naukowiec to odkrył). Co prawda nie przejmują się ON i nie ma dla nas udogodnień, ale sporo widziałam ziomków. Jakoś sobie radziliśmy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych