Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

radio które łączy ....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
280 odpowiedzi w tym temacie

#81 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2011 - 22:33

Tabletierez,ja również staram się na zdrowy rozsądek oceniać o.Rydzyka,ale nie wierzę w ten majątek.Szkoła sama sie utrzymuje,gazeta też,bo nie ma chyba wielkiego nakładu.Kasę na odwierty odebrało im PO,maybacha ma na serio? Ja widziałem tylko sfabrykowane zdjęcie.Jakiś nieudacznik to robił bo o.Rydzyk jest w stroju zwykłego księdza,a ksiądz zakonnik to nie wikary :D Zakonnik nawet jak zarabia to chyba oddaje to przełożonym,bo chyba większość zakonów ślubuje ubóstwo.Czy główni przełożeni dali mu wolną rękę i tyle swobody?Wątpię,ale jeśli tak to szkoda że dopada ich poprawność.Co do poparcia duchowieństwa dla radia to jest różnie.Podziały są,ta zaraza dopadła nawet Kościół. Może się mylę ale te donosy do papieża pisał minister obrony,tak? Komedia i tyle,trzeba kręcić drugą część Misia :D Nie porównuj go z Jaruzelskim,towarzysza generała bronią dawni ziomale,rozproszeni po urzędach,sądach,mediach,uczelniach,partiach.A Rydzyk broni się sam,a to duża różnica. Dowodów oczywiście brak,niestety ojciec dyrektor nie ujawnił mi swojego stanu konta,nie wiem jakie ma auto i czy wogóle ma swoje czy w papierach to własność radia lub fundacji,to tylko moje zdrowo rozsądkowe domniemania.Zresztą on chyba jest aby szefem radia,fundacji szefem jest ktoś inny,naczelnym w gazecie chyba jakaś kobieta a w uczelni nie wiem kim jest o.Rydzyk. Czasem bywałem w najbliższym biurze RM,mają tam księgarnię i czasem chodziłem zobaczyć co mają nowego,przychodził ktoś czasem wpłacić na radio,lub zapisać się na pielgrzymkę i powiem szczerze że ci ludzie nie wyglądali na bogatych,a kwoty płacili po 50 złotych,nie więcej,ale to było kilka osób,nie wiem ile inni dają.Myślę że to bogactwo Rydzyka to po prostu wymysł,duchowni kojarzą się z bogactwem,a resztę zrobiły media.
  • 0

#82 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 16 lipiec 2011 - 01:16

Tak jak mówiłem wcześniej, powinno być radio dla ludzi chcących posłuchać o wierze, ale niekoniecznie bawić się w politykę.





powinno byc???- cieeekaaaaweeeee

Odnosnie polityki, zacytuje
"Ci, którzy tak mówią, albo nie rozumieją, co to jest polityka, albo mają Polaków za idiotów. Tu wróćmy do słowa greckiego, ponieważ słowo „idiota" po grecku oznacza człowieka, który żyje tylko życiem prywatnym i polityką się nie zajmuje. Normalny, dojrzały i odpowiedzialny człowiek musi mieć swój udział w życiu politycznym"

a to jeszcze jeden z ostatniej pielgrzymki Rm na Jasna Gore, bp Mokrzycki

"Muszę o tym powiedzieć, żeby wyjaśnić nieporozumienia. Otóż słowo `polityk" oznaczało w demokracji ateńskiej człowieka, który uczestniczył w życiu polis, czyli swojego państwa. A jeśli ktoś nie uczestniczył w życiu państwa, tylko ograniczał się do tego, aby zajmować się wyłącznie swoimi prywatnymi sprawami, Grecy nazywali go mianem `idioty".




"Jeśli grzeszy, to odpowie przed Bogiem
, dajcie mu spokój
i dajcie mi posłuchać audycji."





1 - zgadzam sie
2- mało mnie to intersuje
3- zgadzam sie
  • 0

#83 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 16 lipiec 2011 - 14:57

Tabletierez i Ula40: Radio Maryja może zajmować się czym chce (wiarą chrześcijańską, stocznią szczecińską, savoir-vivre, polityką, Żydami, historią Polski itd.), z trzema wyjątkami - nie powinno łamać prawa, głosić nieprawdy i zachęcać do nienawiści.

Niestety łamie prawo, głosi nieprawdę i zachęca do nienawiści, a przestępca dr o. dyr. T. Rydzyk jest niemal bezkarny (piszę niemal, bo został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na 3 500 zł grzywny za nielegalną zbiórkę pieniędzy).

Tabletierez, krzyslbl, pierwszy z Was stoi na stanowisku, że o. T. Rydzyk jest bogaty - drugi, że jest biedny (pierwszy jest krytykiem, drugi chwali człowieka). Gdzieś miedzy wierszami Waszych postów można wyczytać:
bogaty = zły
biedny = dobry
Dziwi mnie takie podejście, bo bieda, czy bogactwo ma niewielki wpływ na dobroć lub zło człowieka. A nawet jeżeli ma, to jest na ogół odwrotnie. Biedny to zwykle nieudacznik, leń, kłótliwy ćwierćinteligent i samolub. Bogaty to zwykle ktoś pracowity, skuteczny i dobrze współpracujący z ludźmi. Dobroci o. Rydzyka szukałbym w jego bogactwie. To właśnie dzięki dostępowi o pieniędzy i do zaangażowanych ludzi może realizować swoje rozliczne "dzieła". Gdyby był "biedny" to nikt by o nim nie słyszał.

A na końcu kilka moich osobistych konkluzji nt. RM i o. Rydzyka. Mi ten facet imponuje:
  • od zawsze mieszał się do polityki - udzielał poparcia kolejnym partiom lub strącał je w niebyt, np. LPR. W 2005 roku lansowana przezeń partia wygrała wybory! Za kilka tygodni ta sama partia dzięki poparciu RM nieznacznie tylko przegra wybory stając się największą partią opozycyjną. (I nie ma tu znaczenia dla jej prezesa, że jeszcze niedawno jego środowisko było określane mianem "szamba" - teraz jest już "perfumerią" :))
  • Rydzyk ma "list żelazny"od samego papieża - zlecona przez Watykan kontrola działalności Rydzyka skończyła się pozytywną opinią wydaną przez generała zakonu redemptorystów.
  • ma już zupełnie nie skrywane poparcie większości Episkopatu, można zaryzykować stwierdzenie, że PRZEJMUJE NA WŁASNOŚĆ Kościół Katolicki w Polsce (arcybiskup Dziwisz to mniejszość bez znaczenia). Jedyną przeszkodą, dzięki której Rydzyk nie jest jeszcze oficjalnie głową polskiego KK jest hierarchiczna struktura KK.
  • RM to źródło wielkich pieniędzy. Nie musi przystawiac ludziom pistoletu do łba, zeby dobrowolnie znosili mu dary.
  • Skutecznie połączył elementy ksenofobiczne, ortodoksyjne i nacjonalistyczne przyprawione z lekka antysemityzmem i utworzył z nich samonapędzającą się amię swoich wyznawców.

  • 0

KNP


#84 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 21 lipiec 2011 - 12:38

Rodys,nie gadaj że Rydzyk to przestępca :D To radio promuje nienawiść? Jakoś nie zauważyłem chociaż często po 21 sprawdzam kogo zaprosili i jaki mają temat i jak mnie zainteresuje gość lub temat to słucham.Naprawdę nie ma nienawiści,są wypadki gdy jakiś oszołom zadzwoni i coś majaczy,ale tylko przez parę sekund bo delikwenta wywalają z anteny. I nie gadaj że biedny to nieudacznik,bo to przesada.Każdy chyba zna ubóstwo,nie trzeba daleko szukać,nie każdy jest leniem.Wypruwają sobie flaki za marne pieniądze by utrzymać rodzinę.Ale oczywiście są też lenie,nałogowcy,ale nie generalizuj.Nie każdy żebrak to oszust,ja mam na to własną teorię.Zdarzało mi się dołożyć komuś do wina,jak też wspomóc złotówką kogoś kto twierdził że biedny,chory,dziecko chore itp.Zauważyłem że ten kto wydaje sie autentyczny po prostu wstydzi się żebrać.Nie gada,nie prosi,tylko gdzieś klęczy z podkuloną głową,widać wstyd po prostu,takim jestem w stanie coś dorzucić jeśli mam.Bieda to złożony problem,nie tylko lenistwo i nałogi,czasem po prostu nie można zarobić. Co do promocji partii przez o Rydzyka,wyobrażasz sobie Palikota lub Senyszyn w RM?Bo ja nie,oni jeśli promują to tych co nie ujadają na Kościół,dla mnie to normalne.Michnik nazywa bohaterami narodowymi Kiszczaka i Jaruzelskiego i jest ok,dobrze wiedziec kto jest kim,dobrze gdy media trzymają się swojego profilu i swoich wartości,nieważne czy urojonych czy nie. Skoro Rydzyk ma list żelazny to jak to jest,zmanipulował samego Benedykta? :hehe: Czy papież też chodzi w berecie i jest homofobem i heretykiem? A może jednak RM nie łamie zasad chrześcijaństwa?Nie rozumiem,wiem że dla niektórych religia to opium dla ludu,ale z tym papieżem i Rydzykiem nie rozumiem o co Ci się rozchodzi. A z poparciem duchowieństwa jest różnie,nie dam linku ale myślę że znalazł by księży patriotów goszczących u Michnika i bolejących nad problemem RM. RM to źródło wielkiej kasy?Gdyby tak było to już niejeden próbował by zakładać katolicką rozgłośnię,ba może nawet sam Szechter został by pseudo katolikiem i założył by habit.Była by walka o datki taka sama jak o głosy wyborców.
  • 0

#85 Valeska

Valeska

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 24 lipiec 2011 - 16:55

shinjin napisał:Jakie to przepełnione chrześcijańską miłością sprowadzać cudzą tragedię i cierpienie do mody. Faktycznie w tym miejscu trochę zażartowałam, ale przyszła mi do głowy pewna refleksja: Jakże często słyszymy gdy ktoś porównuje ogół duchowieństwa do jakichś zboczonych, wynaturzonych kreatur, ale gdy spytam takiej osoby, czy to właśnie on doświadczył kiedyś tej tragedii od razu pada oburzająca odpowiedź: Gdzie tam, ja bym się od takiego nie dał! Więc pytam dalej może w takim razie ktoś z twojej najbliższej rodziny jeżeli wywołuje to w tobie taką traumę. Odpowiedź wtedy też jest przecząca. Ja też nie wiem do końca czy wszyscy duchowni są tacy święci (biskupi na pewno nie), ale nie widziałam, więc nie gadam.
  • 0

#86 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 24 lipiec 2011 - 19:10

shinjin napisał:Jakie to przepełnione chrześcijańską miłością sprowadzać cudzą tragedię i cierpienie do mody. Faktycznie w tym miejscu trochę zażartowałam, (...)


"Trochę" zażartowałaś :D
Uwielbiam jak chrześcijanie sobie żartują. Może pośmiejemy się z głodujących dzieci w Afryce? To takie śmieszne murzynki bambo.
  • 0

#87 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2011 - 20:17

Modne jest,zgadzam sie.Faceci w sukienkach,rozbijający się drogimi furami,mający kobiety a czasem bawiący sie z dziećmi w doktora. Czasem też że donosili komuchom. A katolicy twierdzą że są wierzący ale nie praktykujący bo swojego księdza nie lubią.Jakie to absurdalne. Co mają głodne dzieci do urojonych problemów pseudokatolików?
  • 0

#88 Valeska

Valeska

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 25 lipiec 2011 - 10:21


shinjin napisał:Jakie to przepełnione chrześcijańską miłością sprowadzać cudzą tragedię i cierpienie do mody. Faktycznie w tym miejscu trochę zażartowałam, (...)


"Trochę" zażartowałaś :D
Uwielbiam jak chrześcijanie sobie żartują. Może pośmiejemy się z głodujących dzieci w Afryce? To takie śmieszne murzynki bambo.


A czy widziałeś kiedyś żeby instytucja KK śmiała się z głodnych dzieci w Afryce czy w innym zakątku świata? Na ile mogą tyle pomagają, wspierają misje, wysyłają misjonarzy i to w takie niebezpieczne miejsca, gdzie żaden ateista dobrowolnie by nie pojechał. My chociaż robimy tyle dla tych ludzi, a wy pomagacie jakoś...?
  • 0

#89 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 25 lipiec 2011 - 16:57

[quote name='"Valeska"]i to w takie niebezpieczne miejsca' date=' gdzie żaden ateista dobrowolnie by nie pojechał.[/quote']

[quote name='"Valeska"]My chociaż robimy tyle dla tych ludzi' date=' a wy pomagacie jakoś...? [/quote']
Np. Irlandia? O ile pamiętam, tam właśnie (i nie tylko tam) księża "pomagali" dzieciom...
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#90 lena_

lena_

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 25 lipiec 2011 - 17:54

A czy widziałeś kiedyś żeby instytucja KK śmiała się z głodnych dzieci w Afryce czy w innym zakątku świata? Na ile mogą tyle pomagają, wspierają misje, wysyłają misjonarzy i to w takie niebezpieczne miejsca, gdzie żaden ateista dobrowolnie by nie pojechał. My chociaż robimy tyle dla tych ludzi, a wy pomagacie jakoś...?

Cudnie!
Gdyby nie kolonizacja i idące za nimi krok w krok misje w Afryce nie byłoby epidemii HIV , głodu i tak przejmującej umieralności idącej w parze z dużym przyrostem naturalnym. Sama dobroć te wasze misje i nauczanie kościoła, które doprowadziło do wyplenienia naturalnych metod antykoncepcyjnych ( jednak nie udało się tam zakrzewić wstydu przed seksualnością , którą ma tam zupełnie inny wymiar), wielu skutecznych metod leczniczych , religijności, którą jakże wspaniałomyślni chrześcijanie uważają za bajki niedorozwiniętych ( oczywiście nie widząc przy tym żadnej analogii do własnych wierzeń). Owszem widziałam ludzi jeżdżących w tereny , w których panuje głód, smród i choroby i na pewno ciężko będzie Ci w to uwierzyć jednak nie mieli nic wspólnego z misjami a z katedrami naukowymi. No ale Radio Maryja przecież wie co głosi podobnie jak całe szczytne chrześcijaństwo niosące swój kaganek ogłupienia.
  • 0

#91 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2011 - 00:28

Lena,kończ Waść wstydu oszczędź.Amen :facepalm: bez komentarza Co Ty biedactwo reprezentujesz?????????
  • 0

#92 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 26 lipiec 2011 - 09:59

krzyslbl sam jesteś biedactwo, a lena_ należy do grupy ludzi myślących inaczej niż TY do których i ja należę .
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#93 Valeska

Valeska

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 26 lipiec 2011 - 10:23

Każdy ma w sumie prawo reprezentować sobą co chce. W pewnym sensie ja też uważam, że kolonizacja nie odbywała się do końca w chrześcijański sposób. Zagarnianie ziemi i przymusowa ewangelizacja na pewno nie były dobrym sposobem na pozyskanie dusz dla Kościoła. Zauważ jednak, że te wszystkie pogańskie obyczaje i wierzenia wcale nie były godne naśladowania. Jak zapewne wiesz od północnych krańców Europy aż po dalekie zakątki Ameryki Południowej przez wiele wieków praktykowano składanie ofiar z ludzi, najczęściej po to, żeby prosić o dobre zbiory, lub wybłagać coś u wyimaginowanego bóstwa. Rytualne morderstwa jak wiadomo nie odbywały się w sposób humanitarny, oprócz wojowników "poświęcane" były często kobiety i malutkie dzieci jeżeli takiemu niby-bogowi zachciało się młodej krwi. Dopiero chrześcijaństwo wypleniło te chore obrzędy. Był nawet przypadek (co zostało odnotowane przez ówczesnych kronikarzy), że pewne plemię tak długo składało ofiary z ludzi czekając na obiecany deszcz, że praktycznie sami się wykończyli, bo zostały jedynie niedobitki, które (na swoje szczęście) nie nadawały się do złożenia w ofierze. A były to czasy gdy na terenach Ameryki Południowej działali już konkwistadorzy. Szkoda, ze szybciej nie skolonizowali tych ludzi, na pewno wielu z nich zachowałoby życie...
Marder, nie raz się słyszy o "takim" pomaganiu dzieciom, czego nie ukrywa również Watykan i ubolewa nad tym nawet sam Benedykt. Ale czy jeżeli rzeczywiście ci "pseudo katolicy" tak nisko upadli to reszta Kościoła ma również to zrobić?
Lena, właśnie co się odnosi do naturalnych metod, to ja zawsze byłam pewna, że chrześcijaństwo wprowadziło te wszystkie śmieszne kalendarzyki...itp. Myślisz, że tamte ludy znały jakieś skuteczniejsze?
  • 0

#94 majjkka

majjkka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 26 lipiec 2011 - 10:41

Krzyslbl - nie sądzisz, że nie masz prawa nikogo upokarzać, zwłaszcza, jeśli uważasz siebie za chrześcijanina. Widać, że radio, którego słuchasz nie edukuje w duchu miłości bliźniego. A powinni poznać nas po czynach.
Każdy z nas ma coś takiego jak komputer w czaszce, składa się z wielu "scalaków" (słuch, wzrok ...itd.) Widać każdy z nas ma procesor, który inaczej przetwarza dane. I racze jest niewymienny.
Radio natomiast na wyłącznik. Nie wiem po co udowadniać, że jest naj...., skoro nie jest. Gdyby było, nie miałoby racji bytu, byłoby nudne.
Łatwo jest kogoś poniżyć, gorzej sensownie odeprzeć argumenty.
Aż dziw bierze ileż emocji wywołuje jedna rozgłośnia, jakby tylko ta jedna istniała. Jak bardzo jesteśmy otwarci. :(
A w ogóle czy ta dyskusja jest na temat ? Chyba pogubiłam się....
  • 0

#95 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2011 - 12:03

Powiedziałem ze biedactwo TYLKO dlatego że Lena twierdzisz że HIV zawdzięczamy misjonarzom,bo to naprawde dziwaczne stwierdzenie. Co z tego że morderca wywodzi sie z katolickiego kraju?To wina religii? Mordercy Indian i murzynów to nie misjonarze. A HIV to misjonarze katoliccy roznoszą??? 
A jeśli pedofil nosi krzyżyk i słucha RM to wina Rydzyka czy chorej psychiki pedofila? 
A słowa biedactwo nie uważam za obelgę,a jeśli się myle to przepraszam wszystkich poniżonych
  • 0

#96 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2011 - 13:16

Jasne!!! " religia zwrocona przeciw innym jest zrodlem pogardy, zlosci, wrogosci, nietoleranicji, rasizmu, ksenofobii, kolonializmu, wojen, wojen, niespsrawiedliwosci spolczenej..... ilez krwi przelano za Boga Jedynego, ilez ludow skazanaych na nedze" Jasne panie Michaelu Onfray'u, gwiazdo cynizmu, ilez masz dzis nasladowcow, iluz dzis pisze swoim zyciem " Traktat ateologiczny" czasem bardziej abusrdalny, arogancki, i cyniczny niz Ty .... jasne, alez oczywscie, za wszelkie zlo na swiecie odpowiedzialnosc ponosza wierzacy swiadomie, babcie w moherowych beretach, panowie w czarnych kieckach na czele rzecz jasna z Ojcem Dyrektorem.
  • 0

#97 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 26 lipiec 2011 - 15:38

czego nie ukrywa również Watykan

Rozbawiłaś mnie, dziękuję Ci za to :D Poczytaj sobie o Crimen sollicitationis, dokumencie wydanym przez Święte Oficjum w marcu 1962 a obowiązującym aż do 2001 roku, który de facto służył ukrywaniu tego typu zachowań.
Nie ukrywa, ponieważ tego nie da się już ukryć ani zatuszować (co nie znaczy że nie próbowano).
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#98 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 26 lipiec 2011 - 23:31

[...]
Zauważ jednak, że te wszystkie pogańskie obyczaje i wierzenia wcale nie były godne naśladowania. Jak zapewne wiesz od północnych krańców Europy aż po dalekie zakątki Ameryki Południowej przez wiele wieków praktykowano składanie ofiar z ludzi, najczęściej po to, żeby prosić o dobre zbiory, lub wybłagać coś u wyimaginowanego bóstwa.
[...]
A były to czasy gdy na terenach Ameryki Południowej działali już konkwistadorzy. Szkoda, ze szybciej nie skolonizowali tych ludzi, na pewno wielu z nich zachowałoby życie...
[...]

Niby prawda jest jak dupa - każdy ma własną. Jednak zanim napiszesz ewidentną nieprawdę w swoim poście - obrażającą inteligencję swoich czytelników - warto się się chwile zastanowić nad sensownością takiego postępowania. Na założeniu, że większość czytelników tego forum jest tepych jak trzonek noża można się "przejechać"

1. Nie wszystkie "pogańskie obyczaje i wierzenia" nakazują składanie ofiar z ludzi. Wskaż proszę religie Europejskie składające ofiary z ludzi. Żeby nie brnąć w zbędne dywagacje, niech nie będą starsze niż np. 3000 lat

2. Kościół dopuszcza składanie ofiar z ludzi, vide:
- ofiara pierworodnego
- palenie czarownic i heretyków
- zabijanie niewiernych na wyprawach krzyżowych
- współczesne zabijanie "brudasów" na wojnach sankcjonowane i pochwalane przez kapelanów wojskowych
- współczesna zgoda na karę śmierci (KKK 2265, KKK 2266, KKK 2267)

3. Hiszpanie zabili w ciągu kilkunastu pierwszych lat konkwisty więcej Indian niż aztekowie podczas 200 lat swojego panowania. Spalili WSZYSTKIE indiańskie książki - podeszli do tego bardzo metodycznie. Zabili ludzi, zabili tez pamięć o ich kulturze...

Dołączona grafika

4. Dzisiejszy chrześcijanin zamiast się zająć doskonaleniem własnej duszy, zajmuje się polityką i szerzeniem nienawiści. Moim zdaniem zachowuje się tak jak mechanik samochodowy który zaczaja się ze skrzynką narzędzi na kierowców zatrzymujących się na czerwonym świetle i wbrew ich woli, na siłę i oczywiście odpłatnie, wymienia im wahacze, tarcze hamulcowe, radia na "jedynie słuszne". A każdy głos sprzeciwu traktuje jak napaść na własną osobę...
  • 0

KNP


#99 Valeska

Valeska

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 27 lipiec 2011 - 19:50

Obraziłam inteligencję aż tylu czytelników? Dziwne, bo jedynie ty poczułeś się zbulwersowany..., ale jak to bywało za komuny mówienie o sobie w liczbie mnogiej zawsze dodawało pewności siebie.
Ale do rzeczy. Nie piszę, że wszystkie plemiona tak postępowały, ale duża ich część, świadczyć może o tym chociaż rozległość tych praktyk. Nie mówmy jednak o tym co było kiedyś, ale co jest teraz, bo tak naprawdę nikt z nas żyjących tu i teraz nie może powiedzieć: "widziałem to". W zasadzie ja również nie miałam zamiaru cofać się do czasów historycznych, ale gdy na mój wątek o wysyłaniu misjonarzy (teraz) lena wypomniała mi krucjaty to musiałam pójść za ciosem. Odnośnie punktu 2: ofiara Pierworodnego była dobrowolna, palenie czarownic...często zwykły tłum dopadał i "rozrywał na strzępy" takie osoby zanim zdążyły trafić przed oblicze inkwizycji. Owszem inkwizycja ma wiele na sumieniu, ale samosądy również zdarzały się na porządku dziennym. Może wiem niewiele, ale Kościół chyba nigdy nie popierał otwarcie żadnej wojny. Zgoda na karę śmierci? Czytałam te punkty w KKK, ale mówią one przede wszystkim o obronie własnej i ewentualnie reszty społeczeństwa, ale gdy już taki napastnik jest obezwładniony i pod odpowiednim nadzorem to na pewno Kościół Katolicki nie optuje za tym, żeby go jak najszybciej powiesić na szubienicy. 3. Co do konkwistadorów, to owszem byli wśród nich grabieżcy i zabójcy co jest powszechnie wiadome, ale zauważ, że jednak główny cel konkwisty miał być zupełnie inny. Dlatego nie rozumiem dlaczego do tych "złych najeźdźców" zalicza się również misjonarzy czy zakonników, którzy nawet nigdy nie mieli w rękach broni. 4. A czy polityka zarezerwowana jest tylko dla niewierzących? Jeżeli jestem obywatelem to mam prawo głosu. Jeżeli lewica czy też liberałowie szafują swoimi sloganami, uchwalają ustawy, które potem sami znoszą, dążą do władzy absolutnej w państwie...itp. to dlaczego prawica nie ma prawa się odzywać?
  • 0

#100 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 27 lipiec 2011 - 21:17

Ale czemu Wy to wszystko wiążecie z religią??? Mordy na tubylcach w obu amerykach itp itd....Rodys,rozbawiłeś mnie...palenie na stosie i wyprawy krzyżowe,dobre.Nasuwa mi sie Islam gdzie przeciętny zjadacz chleba kojarzy wyznawce z kimś kto obwieszony jest bombami,a to jest pokojowa religia.Stereotypy,już pisałem gdzieś ale sie powtórzę.Palenie czarownic i heretyków to nie nauczanie biblijne.Ktoś nosi krzyżyk i zabija to nie wina religii.a ten psychol z Norwegii kojarzony jest z prawicą,ale czy mamy powiesić wszystkich mających prawicowe poglądy?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych