Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

radio które łączy ....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
280 odpowiedzi w tym temacie

#21 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 21 kwiecień 2011 - 20:56

Moje zdanie jest takie-RM jest dla ludzi słabych,którzy łatwo dają się zmanipulować [...]

Tu się nie do końca zgodzę z Tobą. RM jest przede wszystkim dla ludzi opuszczonych i zmarginalizowanych. Nie nazwałbym tych ludzi słabymi. Wielu z nich ma w sobie mnóstwo wewnętrznej siły i determinacji:
- są często schorowani i biedni, a płacą na radio pokaźną kasę
- są aktywni - wikłają się w awantury, atakują brutalnie bliźnich o innych poglądach zamiast (tak jak się od nich oczekuje) położyć się do łózka i spokojnie "dokonać żywota" w otoczeniu wnuków i prawnuków

RM wskazuje "wroga" i daje w ten sposób jakiś cel w życiu tym ludziom, których wszyscy odstawili na boczny tor. Daje też bardzo potrzebne każdemu człowiekowi poczucie przynależności do grupy.

Dodatkowo pewna grupa biznesmenów w sukienkach i koloratkach kręci na tym kasę - ale to inny temat...

Ja osobiście wyznawców Rydzyka uważam za arcyszkodników, ponurych siewców nienawiści nawołujących do przemocy (na razie tylko werbalnej). Najgorsze w nich jest to, że ze wszystkich sił próbują innym narzucić swoje prawa i moralność, często łamiąc czy naginając przy tym prawo "państwowe".

Generalnie religia jako taka nie jest niczym złym. Wielu przynosi ukojenie i skłania do dobrego życia. Gorzej, kiedy przyjmuje karykaturalne formy i mobilizuje wyznawców do wpie**alania się w cudze podwórko...
  • 0

KNP


#22 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2011 - 11:48

Różne rzeczy piszecie o RM.Z tym murzynem to rzeczywiście niefortunny żart ale nie wiem czy poczuł się urażony,czy o.Rydzyk powinien go przeprosić,czy już przeprosił,nie wiem to ich sprawa.Porady seksualne-ja to odebrałem jako katolicką wersję seksu a nie tylko kopulację,bycie przy żonie,żona przy mężu,nie od razu odwracać się na bok i zasypiać...typowe dla chrześcijańskiej stacji bo nawet seks jest "święty". Nie uważam też że słuchacze RM to zagubieni ludzie widzący wszędzie okupanta.Różni słuchają,robotnik,inżynier,polonia za granicą,ludzie Solidarności,garstka tych co ocaleli rządy Hitlera i Stalina,po prostu różni ludzie.Trudno nazywać ich pogubionymi chyba że tworzymy stereotypy po pojedynczych zdarzeniach jak z tym murzynem.W tzw. walce o krzyż nie wyróżniało się RM,byli tylko zwolennicy i przeciwnicy.Jedni się modlili inni pili i parodiowali modlitwę, "zimny lech",przebierańcy parodiujący dźwiganie krzyża kontra modlący się i nieagresywni ludzie,harcerze a nawet widziałem opaski AK.Kto tu był oszołomem??? Młodzież też słucha RM ale cenzura rodem z PRL pokazuje tylko babcie w beretach,bo na spotkaniach RM wychwytują każde słowo,zdanie by był kolejny skandal O.Rydzyka.Ale dlaczego wszyscy zgodnie milczą o młodych mocherach?Jest ich cała rzesza ale to pewnie niewygodne że młodzi zamiast być trendy wolą być oszołomami.Podobnie podobno było gdy papież przyjeżdżał do Polski,"dziennikarze" mieli rozkaz filmować tylko starych ludzi.To jest przykład obiektywizmu "poprawnych" mediów.Skoro RM jest złe bo jakieś wpadki to w imię równości piętnujemy Radio Zet i J.Palikota bo prezydenta RP nazwał chamem a to gorsze niż O.Rydzyk i "nieumyty murzyn" Czołowy polityk powiedział do opozycji "wyginiecie jak dinozaury" już go potępić,to jest mowa nienawiści,nawoływanie do przemocy. Gdzie są ci obrońcy moralności?Czemu nie atakują radia Zet za zniewagę głowy państwa? Idąc tym tokiem myślenia i szukając wpadek w RM jest ich najmniej i nie ma żadnej nienawiści
  • 0

#23 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2011 - 13:39

"Po owocach ich poznacie", rzekł pewien Galilejczyk, nie mam pojęcia czy o nim słyszałeś.

szukając wpadek w RM jest ich najmniej i nie ma żadnej nienawiści


Żadnej powiadasz... Otóż moim zdaniem, nie dość że jest, to jeszcze całkiem sporo. Nie wiem czy tego faktu nie dostrzegasz, gdyż patrzysz na RM z perspektywy bezrefleksyjnego wyznawcy czy też chodzi o inne powody, jednak dla mnie ewidentne kłamstwo prosto w oczy ( i gwałt na logice) zawsze było jest i będzie godną napiętnowania obrzydliwością, na którą nie mogę pozostać obojętny.

Nienawiść - uczucie silnej niechęci, wrogości do kogoś lub do czegoś, PWN

http://www.youtube.com/watch?v=ZyR1xXUo7vY


"Oświęcim nie był obozem zagłady, lecz obozem pracy. Żydzi, Cyganie i inni byli tam niszczeni ciężką pracą, zresztą nie ciężką i nie zawsze byli niszczeni, bo są relacje, iż w obozie posiłki były trzy razy dziennie, a chorzy dostawali delikatną zupę, mleko i biały chleb, a Żydzi często pełnili ważne funkcje obozowe, np. kapo."
Autor: prof. Ryszard Bender w programie w nocy z 13 na 14 stycznia 2000 r. – cytując cudzą wypowiedź.

5 marca RM transmitowało comiesięczne spotkanie słuchaczy RM w Kaliszu z udziałem lokalnych biskupów. O. Tadeusz Rydzyk powiedział się w jego trakcie, że „Myśmy wszyscy powinni dbać o media, uczyć się od ateistów, od tych którzy rozkradli Polskę.”


wypowiedź Stanisława Michalkiewicza, który określił homoseksualistów jako osoby, które „swoje potrzeby zaspokajają w sposób wynaturzony”. Obrońców praw homoseksualistów określił jako fundamentalistów, fanatyków i sodomitów, bo, jak w Sodomie „tamtejsi sodomici usiłowali dokonać ... homoseksualnego gwałtu, zupełnie tak samo jak obecnie na nas wszystkich


http://www.radiomary...enty.html<br />

Słuchaczka: Skąd się w Polsce bierze ten antysemityzm? Ja jestem właśnie takiego pochodzenia...
Ojciec Jacek: Współczujemy pani wszyscy...

Ojciec Rydzyk: Jest takie przysłowie: "Jedno jabłko zjedz dziennie, a lekarz będzie z daleka od ciebie". Żydzi to jabłko zamienili na czosnek i teraz wszyscy porządni ludzie są z daleka od nich.


http://www.teksty.je...-maryja-ii.html

Czy muszę poddać te teksty szczegółowej analizie by wykazać, że to co rozumiemy pod pojęciem nienawiści ( słownikowym wręcz) w nich przebrzmiewa?

Ty Krzyslbl oczywiście powiesz, że te dowody nie są nic warte, słowo nienawiść zaraz zastąpisz innymi, nacechowanymi pozytywnie określeniami, powiesz, że to przykłady: patriotyzmu lub troski o ojczyznę, wyrażania własnego poglądu, rubaszności, poczucia humoru, etc.

Rzecz jasna, jestem na to przygotowany. Jak pisał Nietzsche: "W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"( cytat zamieszczony w kontekście bezkrytycznej wiary w czyste miłosierdzie płynące z anteny RM ).
  • 0

#24 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2011 - 18:36

Tabletierez powiedz mi, ile czasu poswiecasz na sluchanie RM? Rodys to samo pytanie kieruje do Ciebie?
  • 0

#25 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2011 - 18:52

Właśnie miałem zapytać o to samo co Ula40. I wskażcie mi stację radiową(dużą opiniotwórczą) gdzie nie ma nienawiści tylko rzetelny przekaz,dopuszczanie różnych poglądów i obiektywizm.Gdzie mówią homoseksualiści i katolicy,lewica i prawica. I czy pod tym linkiem jest coś z nienawiści?Czy kultura słowa?
  • 0

#26 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 18:52

Ula, a czy koniecznie trzeba słuchać by wyrobić sobie zdanie nt przekazu RM? Także nie słucham, ale necie się roi od fragmentów bądź też całych audycji, w których antysemityzm jest wyraźny. Ula powiedz mi szczerze, czy podzielasz akurat te poglądy RM, jesteś nastawiona antysemicko, masz niechęć do mniejszości homoseksualnych, mniejszości etnicznych etc? Proszę o szczere odpowiedzi na me pytania
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#27 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2011 - 19:23

Rafale, może ja Ci odpowiem:
Słucham Radia Maryja i nie ma we mnie nienawiści do innych nacji, religii, różnych partii ect.
Wręcz przeciwnie, szanuję każdego człowieka, nawet tego który uważa , że jestem głupia, zacofana... ( tu możecie dopisać resztę epitetów).
Są różne przestrzenie i świadomości duchowe ( lub rozumowe, to dla ateistów).
Za kogo my się uważamy, żeby oceniać innych?
Całe życie się uczę, ale nigdy nie było we mnie pogardy lub zawiści dla tego prostego lub niezwykle mądrego człowieka.
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :)
  • 0

#28 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 22 kwiecień 2011 - 19:44

Tabletierez powiedz mi, ile czasu poswiecasz na sluchanie RM? Rodys to samo pytanie kieruje do Ciebie?

Zdarza mi się tego radia słuchać w samochodzie (mam to radio pod klawiszem "6"). Oglądam też "Rozmowy niedokończone" w tv Trwam. Traktuję to jako wyzwanie intelektualne oraz pewnego rodzaju kabaret :)

Przykład jajcarstwa: minikurs "jak jeść zupę". Prowadzi jakiś ekspert, dr hab. mgr inż.

http://www.youtube.com/watch?v=xjAYigJfBfU
  • 0

KNP


#29 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2011 - 20:35

Ostatnio coś się mówi o zmianie ustawy o nadawcy społecznym.Ciekawe czy to tylko chęć zaistnienia posłów w mediach czy prawdziwe zamiary ale wiadomo jaka stacja odczuje te zmiany.Kto wie,może w wyniku tych zmian,konieczności komercjalizacji i różnych zawirowań kiedyś ogłoszą upadłość.Była by to radosna chwila dla przeciwników antysemityzmu,homofobii,manipulacji i pasożytowania o.Rydzyka.Ciekawe czy wtedy będziemy krajem bardziej tolerancyjnym,otwartym i postępowym gdy nasi cudotwórcy wyzwolą nas od Radia Maryja
  • 0

#30 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2011 - 20:37

Ula, a czy koniecznie trzeba słuchać by wyrobić sobie zdanie nt przekazu RM? Ula powiedz mi szczerze


Zatem szczerze odpowiadam... kazdy czlowiek ma dla mnie wartosc...i jestem daleka od zachowan jakie wspominasz...reszta odpowiedzi jak u michaliny :)
Oczywscie, ze trzeba poznac "cos" "kogos" aby wyrobic sobie o tym "czyms" " kims" zdanie...poznac ze " źrodła" a nie obiegowych opinii ...jestes zbyt inteligentny aby tlumaczyc Tobie takie "treferele" no ale jesli pytasz odpowiadam
  • 0

#31 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2011 - 20:39

Tabletierez powiedz mi, ile czasu poswiecasz na sluchanie RM?


Ze skruchą wyznaję, że na wczorajsze Rozmowy Niedokończone nie zdążyłem.

Ps. Ile czasu poświęciłaś na czytanie Mein Kampf i życie w państwie faszystowskim by wiedzieć, że hitleryzm jest niewłaściwy?

I wskażcie mi stację radiową(dużą opiniotwórczą) gdzie nie ma nienawiści tylko rzetelny przekaz,dopuszczanie różnych poglądów i obiektywizm.


To Radio Maryja, rzecz jasna :devil:. Odniesiesz się do argumentów i materiałów które zaprezentowałem powyżej, czy zastosujesz taktykę "nic nie widzę, nic nie słyszę, mówię swoje do oporu?" Twierdziłeś, że na antenie RM nie ma żadnej nienawiści. Wykazałem ci że się mylisz, na co zareagowałeś zmianą tematu i argumentem typu: "A u was murzynów biją"

Co ma majaczenie Palikota czy innych polityków ( którzy mówiąc szczerze mało mnie obchodzą i za działania których ponoszę zerową odpowiedzialność) do treści prezentowanych na antenie RM? Chcesz usłyszeć, że nawoływanie do zastrzelenia kogokolwiek jest karygodne? Tak, jest karygodne. Ale powtarzam: co to ma wspólnego z tworzącą podziały, pełną agresji i godzącą w przesłanie ewangelii retoryką RM, do diabła? I bądź łaskaw nie zmieniać tematu, bardzo cię proszę. :angel:
  • 0

#32 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2011 - 20:55

Zdarza mi się tego radia słuchać w samochodzie....


mnie tez sie zdarza, np. obejrzec mecz w tv... kiedys zdarzalo mi sie czeesciej, teraz" zdarza sie zdarzyc" ,ze obejrze..jednak do glowy by mi nie przyszlo dyskutowac z zagorzalymi kibicami o kondycji pilki noznej w naszym kraju czy w swiecie...
nie rozumiem co smiesznego widzisz w tym programie? podobne porady znalezc mozna na łamach wielu kolorowych czasopism...
  • 0

#33 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2011 - 21:07

To było takie porównanie a nie zmiana tematu,bo skoro nie jesteś "wyznawcą Rydzyka" to chcąc,nie chcąc jesteś"wyznawcą Michnika" bo niestety tylko RM odbiega od głównego nurtu. To filmowanie wkurzonych kobiet ma być miarodajne do wartości rozgłośni którą one lubią? A homoseksualizm jest naturalny?W naturze człowieka lub zwierząt? No przepraszam,chylę czoło przed bystrością co niektórych ale nie dostrzegam nienawiści na żadnym tle,wzorowanie się na paru słowach wyrwanych z kontekstu lub filmiki TVN robione celowo i im bardziej babcia w berecie zła tym lepiej bo większa sensacja.Nie wyrabiajcie sobie zdania o RM w TVN i Wyborczej lub podobnych stronach www. Obejrzyj do końca
  • 0

#34 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2011 - 21:19

Ze skruchą wyznaję, że na wczorajsze Rozmowy Niedokończone nie zdążyłem.

Ps. Ile czasu poświęciłaś na czytanie Mein Kampf i życie w państwie faszystowskim by wiedzieć, że hitleryzm jest niewłaściwy?



zatem z wielkim bolem przyznaje,ze straciles, bo wczoraj byla przepiekna audycja z Chrystusem w Ogrodzie Oliwnym..zaluj, ze nie zdazyles na te wczorajsze rozmowy i na zadne inne nie mozesz zdązyc- przypuszczam...

A czy ja wypowiadam sie gdzies na temat hitleryzmu? niech madrzejsi ode mnie w tym temacie zabieraja glos...


Powtorze chyba ten moj link z poczatku tematu..
http://w138.wrzuta.p..._o_radiu_maryja
  • 0

#35 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2011 - 21:29

To było takie porównanie a nie zmiana tematu,bo skoro nie jesteś "wyznawcą Rydzyka" to chcąc,nie chcąc jesteś"wyznawcą Michnika"


Bzdura. Tylko ktoś widzący świat przez dualistyczne okulary typu MY i ONI może pokusić się o taki podział. Nie przyszło ci do głowy, że można mieć gdzieś zarówno Michnika jak i Rydzyka, a nawet całą elitę polityczną? Jak myślisz, kogo z tego duetu popierają w Burkina Faso?

To filmowanie wkurzonych kobiet ma być miarodajne do wartości rozgłośni którą one lubią?



Tak, może być miarodajne, gdyż dany produkt zawsze jest skierowany do danej grupy odbiorców. A skoro RM ma rzekomo tak pacyfistyczne i ewangeliczne przesłanie, to dlaczego efektów jego oddziaływania nie widać po zwolennikach? Ty zapewne chciałbyś, aby miarodajne do wartości rozgłośni było nie to co dana rozgłośnia mówi lub co robią słuchacze, ale to na jakim wizerunku aktualnie zależy, prawda?

A homoseksualizm jest naturalny?W naturze człowieka lub zwierząt?


Oczywiście. Nie widziałeś nigdy dwóch psich samców kopulujących ze sobą? Ja widziałem na własne oczy, więc argument upada, a o odnalezienie argumentów naukowych pokuszę się jeśli tylko poprosisz.

Nie dostrzegam nienawiści na żadnym tle,wzorowanie się na paru słowach wyrwanych z kontekstu lub filmiki TVN robione celowo i im bardziej babcia w berecie zła tym lepiej bo większa sensacja



Nie dostrzegasz, bo nie chcesz dostrzec, twoja percepcja to nie mój problem. A czy robione celowo czy nie, mało mnie obchodzi. Ludzie występujący na filmiku kierowali się wolną wolą, postępując w sposób świadczący sam o sobie. A czy nakręciło to TVN, RMF czy Wuja Stachu już mało mnie obchodzi
  • 0

#36 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2011 - 21:41

To skąd masz informacje jeśli nie od Rydzyka lub Michnika?Jeśli nawet z jakiejś strony Stachu coś tam to i tak wzorowane na opiniotwórczym medium.Nie tylko psy ale ludzie też kopulują w różnych kombinacjach tylko czy to jest naturalne???To pijane bydło w tzw.walce o krzyż kojarzone jest z postępem itp,jakiego oni radia słuchają?Co czytają?Na pewno poprawnych politycznie,no i co oni pokazali swoim zachowaniem?Prześcignęli chamstwem te babcie w beretach 
To nie jest tak że o.Rydzyk jest moim guru a ja za nim wskoczę w ogień.Nie jestem antysemitą,mam gdzieś homoseksualistów byle by tylko nie adoptowali dzieci bo mieszanie w to niewinnych dzieci uważam za karygodne,nie mam beretu(szkoda bo leżał by w honorowym miejscu na telewizorze,obok wibratora z dedykacją od J.Palikota "Dla Krzyśka od Janusza":D).To radio lubię bo lubię czasem posłuchać niektórych osób,a gdzie indziej ich nie usłyszę.Dyskusja na poziomie,bez bełkotu i wyzwisk.Nie ukrywam że moje poglądy oscylują pomiędzy nurtem RM a PiS,Tradycja i nowoczesność,silne państwo.Nawet za same obietnice mają u mnie plusa bo inne partie nawet tego nie obiecują.M.in. dlatego lubię RM ale to nie znaczy że bezgranicznie ufam ojcowi dyrektorowi.Osobiście uważam że za bardzo jego poglądy są radykalne jeśli chodzi o państwo.Może powinno się wysoko mierzyć ale małe kroczki są chyba lepsze.Najpierw trzeba powstrzymać staczanie się kraju a dopiero potem ideały.Ale jak mogę krytykować skoro sam nie robię nic dobrego.Ogólnie najbardziej lubię to radio po 21.40.A jeśli chodzi o religię,modlitwy i te sprawy to jeśli już mam być ślepym wyznawcą to wolę tego gościa pod linkiem poniżej bo myślę że pasuję do tych jego owieczek
  • 0

#37 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 23 kwiecień 2011 - 08:12

RM 6.04.2011
Rydzyk tłumaczy się z antysemickich insynuacji w Radiu Maryja






nie wiem jak Was, ale mnie przekonał :D

........... wstydu nie ma
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#38 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 23 kwiecień 2011 - 08:13

To skąd masz informacje jeśli nie od Rydzyka lub Michnika?


Różnica między nami jest taka, że ty najwyraźniej uważasz, że poza RM, GW, RMF, Tv Trwam i innymi molochami medialnymi człowiek nie może mieć innych źródeł informacji i refleksji nad światem. Że nie może stać z boku, nie jest w stanie wyciągać samodzielnych wniosków na podstawie własnych spostrzeżeń bądź zaprezentowanych materiałów, a tylko przyswaja przekaz jednej bądź drugiej strony. Myślisz, że nie rozmawia, nie słucha, nie myśli nie czyta, nie obserwuje rzeczywistości? Na Boga, świat myśli i refleksji ludzkiej, świat etyki, idei nie ogranicza się tylko do tego maleńkiego poletka w Europie Środkowej po 89. Nie ma nic oprócz Rydza i Micha? A co z Sokratesem, Buddą, Chrystusem, Platonem, Nietzschem; że wymienię kilku?

Myślisz, że aby krytykować Rydzyka trzeba być jedynie zindoktrynowanym lewakiem, zwolennikiem Michnika bo nikt inny nie może być tak głuchy by nie usłyszeć płynącego z anteny przekazu ( tylko i wyłącznie) miłości? Pokładam ufność w zasadę oczywistości i jeśli słyszę krzyki: "Żydy, śmierdziuchy Kwacha i Millera, won stąd" przy akompaniamencie: "Kopa w dupę", widząc równocześnie jak przepełnieni ewangelią staruszkowie zaczynają szarpać innych - dostrzegam tu nienawiść i antysemityzm ( zgodny z logiką i słownikową definicją, której nie da się zaprzeczyć, choćby się nogami zapierać). Człowiek prezentujący takie postawy jest człowiekiem nikczemnym, zaprzeczeniem postawy ewangelicznej Jezusa. I radio które utrzymuje w nim takowe postawy również jest niegodziwością.

Radio w którym przyznanie się do odmiennej narodowości jest powodem do drwiny ojca prowadzącego ( nie znającego widać historii o Jezusie i Samarytance). Radio w którym obraża się również mnie i innych przyzwoitych ludzi, stawiając w jednym szeregu ze złodziejami tylko dlatego, że są ateistami. Radio w którym szerzy się perfidne kłamstwa nt. holokaustu wbrew relacjom ocalałych. Wiem o czym mówię, miałem okazję rozmawiać z Polakiem ( zaznaczyłem że nie Żyd, bo relacja straciłaby pewnie w twoich oczach na wartości), który przeżył obóz zagłady. Jakie parówki do cholery, jaki biały chleb? Ten człowiek przeżył dzięki porcjom gęstszej zupy z pokrzyw którą wybierał z dna kotła gdy przebywał szpitalu.

Nie tylko psy ale ludzie też kopulują w różnych kombinacjach tylko czy to jest naturalne???


Jeśli coś w przyrodzie występuje, jest z przyrodą zgodnym. Jest naturalnym jak sama nazwa wskazuje. Niejako sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. To tak samo jakbyś twierdził, że skoro człowiek wymyślił sztuczną wędkę, to jest ona naturalniejszą metodą łowienia ryb niż to co preferują zwierzęta.

Lecz skoro świat jest odbiciem woli boskiej, psy powinny brać się na misjonarza po uprzednim zawarciu związku małżeńskiego. :devil:

Dyskusja na poziomie,bez bełkotu i wyzwisk.


Szkoda, że nie odniosłeś się do dialogów z anteny które zaprezentowałem pod filmikiem. Z drugiej strony, rozumiem cię. Gdybym był zwolennikiem RM, też zapewne wolałbym uparcie udawać, że takie treści nie istnieją, ignorować argumenty i w kółko powtarzać jak mantrę, że na antenie RM nie ma bełkotu ani wyzwisk, panuje sielanka i miłość. A jeśli fakty są przeciw nam? Cóż, tym gorzej dla faktów, my powtarzamy swoje. Że sparafrazuję Goebbelsa: Kłamstwo powtórzone tysiąc razy musi kiedyś stać się prawdą.

Nawet za same obietnice mają u mnie plusa bo inne partie nawet tego nie obiecują


W takim razie zagłosuj na mnie, ja obiecam ci dosłownie WSZYSTKO :devil:

Wiesz, to tak jak z komunizmem. Miał u pewnych ludzi plusa za obietnice i na obietnicach się skończyło. Zresztą takich ideologii było i jest całe mrowie.
  • 0

#39 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 23 kwiecień 2011 - 11:35

To nie jest tak, że ten kto słucha Radia Maryja już nic poza nim nie widzi, nie czyta itd.
Nie jestem po studiach filozoficznych, ale z ogromnym zainteresowaniem czytałam do poduszki - Platona, Sokratesa, Arystotelesa i póżniejszych myślicieli od świętych po filozofię orientalną - buddyzm.

Mam taka małą prośbę, nie etykietujcie ludzi.

Każdy człowiek jest indywidualnością, i mało kto jest doskonały. W poszczególnych etapach życia ma się inne spektrum. Czyż mamy być tacy małostkowi aby spierać się o mało istotne "wpadki", kto tu jest trendy i kto wyznaje jedynie słuszną myśl? To jest uproszczenie, spieranie się o coś o co zawsze toczyły się spory i toczyć się będą.
Mnie odpowiada Radio Maryja kiedy autentycznie potrzebuję odpoczynku a nie jazgotu i blichtru. Potrafię odróżnić manipulację od rzetelnej informacji.

Inna sprawą jest, gdy obojętny lub wręcz wrogi jest swój własny dom ojczysty z całą tradycją... za którą mój ojciec siedział w obozie koncentracyjnym Dachau, a mama kreśliła znak krzyża zaczynając kroić bochenek chleba... martwi mnie przyszłość naszego kraju gdzie szydzi się z drugiego człowieka. Gdzie człowiek przestaje być podmiotem a przedmiotem ku zgubie i biedzie naszej Ojczyzny. Martwię się jak matka o przyszłość mojego syna. Nawet w rodzinie są podziały. Wyrzekają się własnej Ojczyzny by po studiach pracować fizycznie dla innego państwa. Owszem zyskują jakąś tam pozycję, ale nie są szczęśliwi. Jesteśmy pokaleczonym narodem na którym ktoś nieźle zbija kapitał.
A ja wole się spierać i rozmawiać tu we wspólnej Ojczyźnie o tym co zrobić abyśmy żyli godnie. Niech każdy słucha i ogląda co mu daję satysfakcję bycia szczęśliwym.

"Sokrates
Wiem, że nic nie wiem. Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą sie nigdy. Ateny są jak ospały koń, a ja jak ogien, który próbuje go ożywić. Najmądrzejszy jest, który wie czego nie wie. Nie warto żyć życiem przez nas niepoznanym. Wszystko w miarę. Tak czy inaczej żeń się: jeśli znajdziesz dobrą żonę, będziesz szczęśliwy, jeśli złą - zostaniesz filozofem."

"Platon
Lepiej być krzywdzonym niż krzywdzącym. Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre - w tym cel rozumnego życia. Odwaga jest to wiedza o tym, czego sie bać, a czego nie. Prawda jest dla mędrca, piękno dla wrażliwego serca. Rzeczy piękne są trudne."

A więc szukajmy tego co nas łączy, a łączy nas o wiele więcej niż dzieli.

Pozdrawiam i życzę pogodnych i mile spędzonych Świąt :)
  • 0

#40 Norcaine

Norcaine

    Odszedł na zawsze...

  • R.I.P.
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 23 kwiecień 2011 - 17:39

To było takie porównanie a nie zmiana tematu,bo skoro nie jesteś "wyznawcą Rydzyka" to chcąc,nie chcąc jesteś"wyznawcą Michnika" bo niestety tylko RM odbiega od głównego nurtu. To filmowanie wkurzonych kobiet ma być miarodajne do wartości rozgłośni którą one lubią? A homoseksualizm jest naturalny?W naturze człowieka lub zwierząt? No przepraszam,chylę czoło przed bystrością co niektórych ale nie dostrzegam nienawiści na żadnym tle,wzorowanie się na paru słowach wyrwanych z kontekstu lub filmiki TVN robione celowo i im bardziej babcia w berecie zła tym lepiej bo większa sensacja.Nie wyrabiajcie sobie zdania o RM w TVN i Wyborczej lub podobnych stronach www. Obejrzyj do końca


..... Mistrzu ....... Nie nie kontestuj żadnej ze stron w sporze , bo akurat polecanie komuś oglądania JAKIEJKOLWIEK głupawki na Youtube nie jest argumentem w sporze , a jedynie podrzucaniem wykładni jednej ze stron ..... I nie ważnym jest , która strona ma rację . Wolna Wola każdemu , co lubi i szanuje .

PRÓBA LIKWIDOWANIA PODZIAŁÓW NIE POWINNA SIĘ OPIERAĆ NA TWORZENIU PODZIAŁÓW NOWYCH .
.... Tych bardziej słusznych ..... W mniemaniu kogokolwiek .........

realy opportunist )-: norcaine
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych