Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

radio które łączy ....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
280 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 23 kwiecień 2011 - 18:43

He he ja akurat najmniej głupawki podrzucam z youtube w tym sporze.Ale rozumiem że głupawka tych co mają inne zdanie zyskała Twoje uznanie
  • 0

#42 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 12 maj 2011 - 05:34

http://www.gadu-gadu...tm_medium=hover


to ja lecę na pocztę
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#43 majjkka

majjkka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 12 maj 2011 - 11:09

Tak się składa, że miałam okazję znać parę osób pracujących w RM i dużo lepiej wspominam tych, którzy byli zagorzałymi komunistami. Ktoś tu pisał o młodych zaangażowanych i młodych witających papieża. Sama uczestniczyłam w papieskich pielgrzymkach i nigdy nie słyszałam głosów nienawiści, czy niechęci, a szczególnie dzielenia społeczeństw na klasy, wyznania, czy inne opcje. RM nie słucham, podobnie jak innych mediów, opluwających bezmyślnie wszystko dokoła, co nie mieści się w ramkach wyznawanej ideologii.
  • 0

#44 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 12 maj 2011 - 13:05

Zakrawa to już na jakąś fobię autora wątku, aby "strzelać do jednej bramki"...
no ale mamy wolność słowa i jak to mówią "na pochyłe drzewo każda koza skacze"...
bezmyślnie, aby sobie pohasać ku uciesze gawiedzi ...
choć już we mnie budzi niesmak, bo prostackie... ale co tam, taka ja!
Nie będę wdawać się w bezsensowną polemikę, bo jeszcze, co nie daj Boże autorowi podniosę ciśnienie, bo wszak ze mnie kobieta, rzec można łania, nie chcąca wadzić nikomu.
Tak więc na zakończenie mojego tu pisania, pozwolę sobie obnażyć ową słynną tubę
głoszącą "jedynie słuszną prawdę".

http://ojczyznamoja....es-z-michnikiem

Na tym kończę, pozdrawiam wszystkich serdecznie - ja, czyli moher, zacofana, zaściankowa... amen.
  • 0

#45 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 maj 2011 - 13:09

Majjkka jeżeli coś jest do wszystkiego to znaczy że jest do niczego.Ja nie miał bym nic przeciwko gdyby zwolennicy komunizmu mieli swoje radio,ani zwolennicy o.Rydzyka.Pluć nie trzeba na innych ale to dobrze że media mają jakąś ideologię.Niestety tylko RM konsekwentnie trzyma się swojego nurtu bo inni to nie zawsze bo są za a nawet przeciw.Dobrze jest wiedzieć kto jest kto i mieć wybór.Media to polityka a niestety dzisiejsza władza czy z prawej czy z lewej jest rozmyta podzielona i trudno poznać kto jest kim.Dlatego lubię RM,bo nie tylko troszeczkę zgadza się z moimi poglądami ale też wiem kogo słucham.Nie wierzę w wizję Polski wg o.Rydzyka,za wysoko mierzy i brakuje takich ludzi co by to realizowali ale popieram te działania.To nie znaczy że wpłacam kasę na ich konto i modlę się z nimi co wieczór,ja żyję wbrew zasadom chrześcijaństwa i dawno byłem w kościele ale po prostu mają fachowo prowadzone radio i za to lubię ich słuchać.Nienawiść?Nie zauważyłem,krytyka czasem może zbyt ostra,nienawiścią zieją inne media.Kaczyzm,faszyzm,pisiory,oszołomy,zimny lech,kartofel,mochery,państwo policyjne i kościelne.A to tylko dlatego że ośmielali się mieć odmienne zdanie o naszym kraju,więc nawet jeśli Rydzyk i Michnik się zwalczają to Rydzyk robi to w bardziej cywilizowany sposób.Dlaczego od razu Michnik?Bo oni obydwaj to dwie największe siły opiniotwórcze
  • 0

#46 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 11 lipiec 2011 - 08:49


  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#47 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 11 lipiec 2011 - 17:13

To powiedz po jaką cholerę tam była skoro nie mieli pozwolenia??? A to znasz?
  • 0

#48 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 11 lipiec 2011 - 17:40

znam, tutaj jest 1 fan tego namiotu

:hehe:
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#49 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 11 lipiec 2011 - 18:39

Jak Kali ukraść krowe to dobrze,a jak Kalemu ukradną to źle :hehe: Jak biją ekipe Polsatu to hańba,a jak dziennikarza Gazety Polskiej to dobrze i jeszcze jakieś linki dajesz.Nie wiem o co tu chodzi. Co z tego ze ci ludzie lubią RM? A jak ktoś kto wieczorem włącza radio Zet lub TVN i pobije kogoś to zrzucisz wine na zetke? A tak pozatym to ona nie pojechała tam po to żeby rzetelnie relacjonować spotkanie katolików którzy zrzucili sie i mają swoje radio. Szukała sensacji i ma sensacje,o to chodziło żeby denerwować tych ludzi na spotkaniu. Taka robota,nie oceniam czy to dobrze czy źle.TV potrzebuje sensacji i skandali a masy potrzebują ochłapów. Biznes sie kręci. Chłopie sam powiedz,czy gdyby nie było tego incydentu to było by o czym mówić w tv??? nie było by,no i ta pani zmarnowała by dzień,a ona zapewne tego nie chce. A uczciwa relacja to nie w ich stylu,olewają chrześcijaństwo,poza duchownymi posądzonymi o pedofilię i o Rydzykiem kolaborującym z Kaczyńskim.W katolickie najważniejsze święta jak co roku jest tragedia bo Kevin został sam w domu.Naprawde wątpie że zależało jej na meritum spotkania RM
  • 0

#50 Valeska

Valeska

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 12 lipiec 2011 - 10:12

Mam nie lada dylemat, bo jako, bo jako osoba wierząca (chociaż do dobrej katoliczki mi daleko) powinnam jak najbardziej bronić Radia Maryja. W pewnym sensie bronię, bo uważam że robią oni kawał dobrej roboty przynajmniej patrząc na to okiem osoby wierzącej. Pomyślicie sami ile tysięcy jak nie milionów ludzi modli się codziennie na świecie za pomocą tej rozgłośni. Fakt, wielu zazdrości Rydzykowi tego że zgromadził on taki kapitał niczego od nikogo nie żądając. Owszem prosi o datki, ale TV TRWAM nie jest kodowane i oglądać je może każdy, bez względu na to czy dał coś kiedykolwiek czy też nie. Z drugiej jednak strony zauważam, że ojcowie jak również osoby świeckie w nim pracujące i występujące na antenie, wraz ze wzrostem potęgi tejże rozgłośni same zaczynają czuć się Bóg wie kim. Niekiedy przypomina to bufonadę, bo gdzie by nie pojechali wszędzie głoszą propagandę typu:"Zobaczcie ile dobrego robimy, gdyby nie było nas nie było by nic...itp." a przecież tak naprawdę dzięki nam zwykłym ludziom oni istnieją, bo wątpię żeby dokładali do tego "dzieła" z własnej kieszeni. Pamiętam również początki Radia Maryja, chodziłam jeszcze wtedy do podstawówki jak dostali koncesję i mogli nadawać w całej Polsce. I rzeczywiście wtedy moim zdaniem było to super radio, ponieważ robili to co do nich należy nie obrastając przy tym z bardzo w piórka. Dlatego w sumie nie mam do nich zastrzeżeń, poza tym jednym, że za bardzo gubi ich pycha. Na koniec jeszcze jedna kwestia, zawsze lubiłam wypowiedzi ojca Rydzyka, dlatego, że potrafił nazywać rzeczy po imieniu, był odważny i "nie szczypał" się w swoich wypowiedziach. Ale tym razem chyba trochę przesadził i nie może być tu mowy o żadnej manipulacji TVN czy też innej laickiej telewizji, bo w prawym górnym rogu widnieje błogosławione logo TV TRWAM.

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html
  • 0

#51 lena_

lena_

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 12 lipiec 2011 - 10:34

Od wielu miesięcy dyskusja na iponie dotyczy właściwie tylko sfery wierzeń tych w oczywisty sposób słusznych oczywiście. Można odnieść wrażenie , że osoby zaangażowane w krzewienie wiary wzięły się do roboty obierając dobrą taktykę czyli nie wywołując gorących dyskusji , spokojnie z pieśnią na ustach. No tak metody krzyżowców były do bani. Ale ciągłe na iponie dyskusję kto ma racje w sferze czysto ideologicznej też nie przyniosą oczekiwanego rezultatu. Jedynym efektem jest ostatnio coraz większa monotematyczność prowadząca do marazmu na forum. Temat wielu już chyba tylko męczy.
  • 0

#52 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 lipiec 2011 - 15:38

A ja sie ciesze że jest taka dyskusja,jest też dział dotyczący różnych orientacji seksualnych,można by powiedzieć z przeciwnego obozu,inna bajka.Jednak mam to gdzieś,nie przeszkadza mi to że ktoś sobie dyskutuje na homo tematy.Tobie lena też polecam takie podejście do sprawy.Ja tu będę sobie pisał w mocherowym berecie,z portretem Rydzyka nad łóżkiem i z obrazkiem Lecha Kaczyńskiego na biurku i nikomu nic do tego :D .Po to jest forum,wymiana poglądów. A z tym murzynem to nudne jest,faktycznie.Są ciekawsze teksty o dożynaniu watahy,patroszeniu kaczek,itp. Amen! 
Jeszcze dodam to http://www.naszdzien...=po&id=po03.txt
  • 0

#53 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 lipiec 2011 - 21:27

Od wielu miesięcy dyskusja na iponie dotyczy właściwie tylko sfery wierzeń tych w oczywisty sposób słusznych oczywiście.


no..zmartwiłam sie tym co napisałas.:(
Serio widzisz tu tylko dyskusje "dotyczaca wlasciwe tylko sfery wierzen"? Ja zauwazam roznorodna tematyke. Zastanawiam sie, co moze byc powodem? Czy oby czytamy to samo forum? A moze masz w kompie jakiegos wirusa, ktory nie pozwala widziec calosci forum? oddaj kompa do czyszczenia , niech wypleni tego ohydnego wirusa...

wiesz juz wiem, juz wiem,, to katolicka mafia wyslala na Twoj komp tego ohydnego wirusa.. ktory pozwala widziec Tobie tylko to co katolickie , a to co poza tym tematem, to juz wsretny wirus zaciemnia, nie pozwala widziec...zobacz czego oni nie zrobia, aby swoje idee krzewic...


Można odnieść wrażenie , że osoby zaangażowane w krzewienie wiary wzięły się do roboty obierając dobrą taktykę czyli nie wywołując gorących dyskusji , spokojnie z pieśnią na ustach.



no tak, Ci okropni swiadomi katolicy, zlo tego swiata, tacy to maja czelnosc, nawracaja wszystkich, nigdy nie dziela sie tym jak widza swiat, tylko wszedzie gdzie sie odezwa to tylko w jednym celu, ohydnym celu ..aby krzewic swoje idee, przybieraja jakies taktyki, aby owoc ich pracy byl wiekszy. Na stos z nimi! Niech zamilkna, w tym kraju "wolnego slowa"
Tylko Ci biedni Inni o innych pogladach niz wyzej wspominane, dzielac sie tym jak przezywaja codziennosc, absolutnie nie krzewia swojej " filozofii",nie obieraja taktyki ...oni tylko zwyczajnie rozmawiaja...
  • 0

#54 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 12 lipiec 2011 - 22:15

[...]
no tak, Ci okropni swiadomi katolicy, zlo tego swiata, tacy to maja czelnosc, nawracaja wszystkich, nigdy nie dziela sie tym jak widza swiat, tylko wszedzie gdzie sie odezwa to tylko w jednym celu, ohydnym celu ..aby krzewic swoje idee, przybieraja jakies taktyki, aby owoc ich pracy byl wiekszy. Na stos z nimi! Niech zamilkna, w tym kraju "wolnego slowa"[...]

Nie istnieje żadna światowa religia, która nie ma mocnego nakazu "nawracania innowierców" danego swoim wyznawcom. Religie bez tego nakazu zawsze wymierają - są pacyfikowane przez religie nawracające (siłą, przekupstwem, podstępem). Naturalna jest niechęć każdego człowieka do propagandy/reklamy/lobbingu. Nie można się dziwić niechęci wyznawców Potwora Spaghetti do nawracania ich na Romański Katolicyzm.
Ula - im bardziej będziesz miała pod górkę w chrystianizacji, jak Ty to nazywasz, "tego kraju" - tym większa Twoja nagroda w niebie :)

[...]
Tylko Ci biedni Inni o innych pogladach niz wyzej wspominane, dzielac sie tym jak przezywaja codziennosc, absolutnie nie krzewia swojej " filozofii",nie obieraja taktyki ...oni tylko zwyczajnie rozmawiaja...

Wydaje mi się że mylisz krytykę Kościoła Kat. z "krzewieniem swojej filozofii". Ateizm czy agnostycyzm nie ma zorganizowanych struktur, nie działa systemowo. Przykładowo sprzeciw wobec religii w szkołach nie jest krzewieniem ateizmu, jest protestem przeciwko wchodzeniu z butami w czyjąś prywatność, marnowaniu publicznych pieniędzy... no ale tego to pewnie nigdy nie zrozumiesz...
  • 0

KNP


#55 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 13 lipiec 2011 - 07:59

Nie istnieje żadna światowa religia, która nie ma mocnego nakazu "nawracania innowierców" danego swoim wyznawcom. Religie bez tego nakazu zawsze wymierają - są pacyfikowane przez religie nawracające (siłą, przekupstwem, podstępem). Naturalna jest niechęć każdego człowieka do propagandy/reklamy/lobbingu. Nie można się dziwić niechęci wyznawców Potwora Spaghetti do nawracania ich na Romański Katolicyzm.
Ula - im bardziej będziesz miała pod górkę w chrystianizacji, jak Ty to nazywasz, "tego kraju" - tym większa Twoja nagroda w niebie :)


Rewelacyjnie przekręciłeś sens mojej wypowiedzi…ale cóż tłumaczyć nie zamierzam. :)


Wydaje mi się że mylisz krytykę Kościoła Kat. z "krzewieniem swojej filozofii".


Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem wypowiedz Leny i moja odpowiedz na Jej post…tez ze zrozumieniem.

Ateizm czy agnostycyzm nie ma zorganizowanych struktur, nie działa systemowo. Przykładowo sprzeciw wobec religii w szkołach nie jest krzewieniem ateizmu, jest protestem przeciwko wchodzeniu z butami w czyjąś prywatność, marnowaniu publicznych pieniędzy...


Oczywiście, zgadzam się w 100 % a gdzie tam w stu w 10000000000&%.
Ale żem durnowata blondyna jest, ze wczesniej nie zauwazałam zatroskania ww o finanse narodu.
Zatem cóz mi zostaje... biore bicz i lece na rynek mojego miasta aby na oczach wszytskich wychlostac sie za " katoli" ,ze tak bezrozumnie kase publiczna marnuja, ze nie widza dobra " innowiercow" normlanie ciemniaki jedne, po drodze wpadne jeszcze do jakiegos kosciola, co by walnąc sie krzyzem i dziekowac Bogu za ateistow, agnostykow,ze tak cudownie potrafia troszczyc sie o dobro majatkowe Polski.
Pozdrawiam:)
  • 0

#56 tomek79

tomek79

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 13 lipiec 2011 - 13:18

Już dawno nie wypowiadałem się na tym forum, ale naprawdę ten filmik z czarnoskórym zakonnikiem naprawdę mnie rozśmieszył. Nie żebym miał się śmiać z niego, bo on mimo tak stresowej dla niego sytuacji zachował się na medal. Rozśmieszyły mnie słowa- kochani, patrzcie murzyn! W tych słowach zawiera się cały intelekt i błyskotliwość ojca R.:)
  • 0

#57 Valeska

Valeska

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 13 lipiec 2011 - 22:53

Tomek79 mnie akurat nie do końca rozśmieszył ten filmik, przede wszystkim szkoda mi było tego czarnoskórego zakonnika, który przyjechał z tak daleka na Jasną Górę tylko po to żeby zostać wyśmianym przez "guru". Zachował się rzeczywiście wspaniale, bo w przeciwieństwie do ojca Rydzyka pokazał klasę mówiąc: "dziękuję za to czego nauczyłem się o Polsce" kierując delikatną aluzję do słów ojca dyrektora, jeżeli oczywiście tamten ją skumał. Ale dosyć już o tym.

Krzyslbl, ty to normalnie jesteś jeden na milion, przynajmniej takie się odnosi wrażenie czytając ciebie. Można by rzec "święty ateista". Z jednej strony walczysz w moherze z podobizną ojca dyrektora na tarczy...ale z drugiej jak sam przyznałeś już dawno nie byłeś w kościele i żyjesz zupełnie sprzecznie z prawami wiary. Zrozumiałam, że chciałeś przez to powiedzieć iż chodzenie do kościoła jest takie "niemęskie", a już tym bardziej metalowi przynosi wstyd. Powiesz zapewne, że RM słuchasz ze względów politycznych a nie religijnych, bo faktem jest, że oprócz modlitw dużo prawdy tam mówią na różne tematy, ale fundamentem tego wszystkiego jest wiara. "Platformersi" zachowują się podobnie też mówią swoje a robią swoje. Jeżeli rzeczywiście masz (tak jak ja) prawicowe poglądy to skąd taka twoja niechęć do kościoła ( nie mów tylko, że byłeś molestowany, chociaż to ostatnio takie modne). Poniekąd rozumiem twoją postawę, ale zauważ, że prawica zawsze miała swoje podstawy w katolicyźmie (chociaż nawet w ich szeregach zdarzają się czarne owce).
  • 0

#58 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 13 lipiec 2011 - 23:42

Valeska dokładnie zgadzam sie, tez odnioslam podobne wraznie ..wlasnie tez krzyslbl jest dla mnie taka zagadka... jak Ty to Krzysiu robisz? Chyba nie spotkałam takiego człowieka jeszcze. Zaskoczeniem było dla mnie , kiedy w ktoryms poscie przyznałes sie, ze nie chodzisz do kosciola, chociaz czytajac Twoje wypowiedzi przed tym Twoim " wyznaniem" bylam przekonana,ze jestes praktykujaca osoba.
  • 0

#59 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 14 lipiec 2011 - 17:06

Tak,nie chodze do kościoła ale kiedyś pójde.To sprawa osobista,powiem tylko tyle że nie wierzę że jest tam dla mnie miejsce,bo jestem jaki jestem i trudno sie zmienić.Chodzenie do kościoła jest męskie,nie wstydze sie poglądów,ale jak już pisałem nie nadaje sie do aktywnego uczestnictwa w kościele.Poglądy mam zblizone do prawicowych,ochrona życia ludzkiego itp... w młodych latach byłem w ZHP,robiło sie różne rzeczy,zbieranie kasy charytatywnie,w Wielkanoc warta przy grobie,wycieczki,włóczęga w zimie minus 20 stopni,3 km piechotą do kościoła po zaspach,stąd te moje poglądy,drużynowa zaszczepiła to we mnie.Teraz już palę,piję ale poglądy mam jakie mam,chociaż sam łamię własne zasady.A RM lubię za fachowość a nie ze względów religijnych.Politycznie popieram PiS i prawicę,bez względu na to co Rydzyk będzie głosił.Ogólnie popieram katolików ale dla mnie a wysokie progi,pracuję nad sobą,tylko w gębie mogę być wygadany,bo sobą nic nie reprezentuję.Nie odrazu można,to mój wielki come back,z proboszczem sie umówiłem na parogodzinne gadanie przy kratce bo jest co opowiadać.Piszę o sobie żeby wyjaśnić,ani się chwalę ani żalę,żeby było jasne.
  • 0

#60 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 19:52

Nie istnieje żadna światowa religia, która nie ma mocnego nakazu "nawracania innowierców" danego swoim wyznawcom. Religie bez tego nakazu zawsze wymierają - są pacyfikowane przez religie nawracające (siłą, przekupstwem, podstępem).


A judaizm? 

(...) dziekowac Bogu za ateistow, agnostykow,ze tak cudownie potrafia troszczyc sie o dobro majatkowe Polski.


Pełna zgoda. Dziękujmy Jego Makaronowej Doskonałości! 

( nie mów tylko, że byłeś molestowany, chociaż to ostatnio takie modne).


Jakie to przepełnione chrześcijańską miłością sprowadzać cudzą tragedię i cierpienie do mody.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych