Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Pytanie "religijne"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#121 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 13 październik 2009 - 17:39

myślę że z tych wszystkich rozmówców jedynie ty ze swoim podejściem i traktowaniem innych ludzi będziesz niczym innym jak „kupą ...... „ .

No i doszliśmy do momentu gdzie pozostaje się "umówić na tamtym świcie":D No chyba, że mi jeszcze odpowiesz kogo i jak traktuję bo nie wiem czego ta uwaga z Twojej strony dotyczy.

Chyba że zmienisz swój stosunek do tego co jest piękne i bez czego życie nigdy nie będzie piękne tym jest po prostu MIŁOŚCI Bóg jest miłością i gdyby nasze życie opierało się na miłości nie było by tych wszystkich okropieństw na świecie.

No i kolejna osoba, która chce mnie uczyć miłości i pokazywać jaka ta miłość powinna być, co nią jest i gdzie mam jej szukać:) Ehh... ludzie, kiedy Wy się nauczycie, że jest coś więcej niż "ja wiem co jest dobre i inni to samo powinni mysleć co ja".

Ty musisz sam dociekać prawdy a nie żądać ciągłych wyjaśnień.To nie człowiek ma Ciebie przekonać to sam Bóg ma pokazać prawdę ,którą objawia w swym Słowie

Chyba jednak patent na prawdę pozostawię Tobie i Tobie podobnym, ja pójdę swoją "nieprawdziwą" drogą.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#122 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 13 październik 2009 - 18:11

Bóg jest miłością i gdyby nasze życie opierało się na miłości nie było by tych wszystkich okropieństw na świecie.

A kilka postów wcześniej napisałaś:

Jak zaczęli chorować moi synowie często modląc Sie zadawałam mu pytanie dlaczego i to jest chyba jeszcze właściwsze pytanie , niestety nie znam na to odpowiedzi , ale myślę że ma jakiś plan.

Trochę to niekonsekwentne... Załóżmy (przez chwilę), że istota którą nazywasz bogiem, istnieje. Istota ta ma plan, w myśl którego Twoi synowie mają chorować. A jednocześnie twierdzisz że ta istota jest miłością. Dostrzegasz sprzeczność?

Wniosek nasuwa się sam: wolę nie doświadczać miłości/miłosierdzia (niepotrzebne skreślić) osób wierzących w jakiegokolwiek boga.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#123 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 13 październik 2009 - 19:45

[quote name='stasias]przemawia jakaś gorycz.Jeżeli chodzi o młodzież ' date='która nie chce z Tobą dyskutować to po części rozumie,dlatego że nastawiony jesteś na ciągły atak .[/quote']
Taka jeszcze tyci tyci prośba, tak na przyszłość, jeśli do kogoś nie przemawiają arg. wiary czy religii jakie mu starasz się wpoić, spróbuj dopuścić do swojego zamkniętego świata pewną jak sądzę abstrakcyjną myśl dla Ciebie - "kurcze, a może on jednak jest szczęsliwy w tym czym się kieruje i jednak to w co ja wierzę jemu do szczęścia nie jest potrzebne". Może wtedy zaczniesz szanować innych wybory, ich drogę życia, ich wiarę, a nie patrzeć z politowaniem i pogardą na tych nieoświeconych, bo oni nie wierzą w Twojego boga.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#124 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 13 październik 2009 - 21:21

[quote=asia24]JacentyK
Ja też mimo to że urodziłam się jako katoliczka nie mogłam zrozumieć o co chodzi z tymi trzeba bogami . Modlisz się w kościele i mówisz jest jeden Bóg a za chwilę dodajesz są trzy osoby boskie. Ja uważam że Jezus jest najdoskonalszym synem Bożym, którego posłał i który wykonywał jego wolę , dlatego często w biblii powtarzają się różne wersety mówiące o nierozłączności Boga i syna często Jezus przecież podkreślał że cuda które robił to nie on tylko jego ojciec. Sam Jezus wiele razy bronił się przed nazywaniem go bogiem.[/quote]
Jak już przytoczyłem fragment ewangelii, gdzie Jezus utożsamia się z Bogiem. Jest tego więcej. Tylko uwaga to jest jeden Bóg nie trzej - to takie trzy w jednym - Ojciec (Stwórca i sędzia sprawiedliwy) Syn (Odkupiciel) i Duch Święty (Źródło mądrości).

[quote name='asia24]Co do transfuzji krwi zawsze mnie to taż zastanawiało dlaczego się nie zgadzają' date=' jeżeli postępują według zasad biblijnych to w którym miejscu to jest napisane – szczerze nie znalazłam. Ale ja nie jestem ŚJ , a taż nie pozwoliła bym na transfuzje krwi ani sobie ani nikomu z rodziny, obecnie medycyna jest na takim poziomie że można się bez tego obejść, z transfuzją wiąże się wiele zagrożeń, których ja dla dobra siebie i moich dzieci wolę unikać. Czy w krwi jest dusza możliwe, skoro dusza - to życie, krew - to życie, to może tak jest – nie wiem[/quote']
o dokładnie opisała stasias - zapominając o kilku fragmentach z Nowego Testamentu :-)
1.:
[quote]2. Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Bo nie myją sobie rąk przed jedzeniem.
3. On im odpowiedział: Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla waszej tradycji?
4. Bóg przecież powiedział: Czcij ojca i matkę oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmierć poniesie.
5. Wy zaś mówicie: Kto by oświadczył ojcu lub matce: Darem [złożonym w ofierze] jest to, co dla ciebie miało być wsparciem ode mnie,
6. ten nie potrzebuje czcić swego ojca ni matki. I tak ze względu na waszą tradycję znieśliście przykazanie Boże.
7. Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz:
8. Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
9. Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi.
10. Potem przywołał do siebie tłum i rzekł do niego: Słuchajcie i chciejcie zrozumieć.
11. Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym.
Mt 15:2-11 (BT)[/quote]
2.:
[quote]28. Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne.
29. Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!
Dz 15:28-29 (BT)[/quote]
Twe dwa wpisy zwalniają nas od "zwyczajów" żydowskich. W drugim - jest zalecenie powstrzymania się od od krwi ale raczej w znaczeniu przelewu krwi niż spożywania. Przynajmniej ja tak uważam.

Co do pedra - zgadzam się ze stasias - ego agresja i ataki są swoista obroną przed czymś czego nie zna :-).
  • 0
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#125 asia24

asia24

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 13 październik 2009 - 22:49

Nikogo nie próbuje nawracać ani przekonywać do jakiejkolwiek religii , a to dlatego że sama mam z tym problem.
Co do tego że modląc się pytałam dlaczego - tak pytałam i oskarżałam Boga dopiero jak zaczęłam czytać biblię do dowiedziałam się (trwało to bardzo długo)że to nie Bóg zsyła na nas zło , on tylko (albo aż) na to pozwala, za zło na świecie odpowiedzialny jest szatan , który za wszelką cenę chce udowodnić że ludzie są interesowni, że jak im się wszystko odbierze to stracą wiarę w miłosiernego Boga To tak jak z Hiobem , który opływał w luksusy, nagle pojawił się diabeł i powiedział że ten Hiop o dlatego taki wierny jest Bogu bo nigdy nie doświadczył zła ale gdyby mu wszystko zabrać to i by mu wiary zabrakło. Nawet jak stracił rodzinę później zdrowie odpadały mu części ciała To Hiop był wierny do końca nawet na chwilę nie zwątpił, a Bóg mu to wynagrodził 10 krotnie. Myślę że teraz Bóg sprawdza naszą wiarę pozwala szatanowi działać abyśmy zobaczyli jak wygląda życie bez Boga, to znaczy bez jego ochrony.
PS. Uważam że krytykowanie kogoś za to w co wierzy jest nie w porządku jak powiedział papież powinniśmy być wolni, mieć prawa wyboru i miłość w sercu . A świat stanie się piękny i ja w to wierzę. I nie chodzi tu o miłość tylko do Boga ale do wszystkich.
Na tym forum wiele jest o przyjaźni o potrzebie miłości , a jednocześnie wyczytuje tam jakby oskarżenie że ja jestem niepełnosprawny a ty zdrowy wolałabym aby było odwrotnie , (to nie jest jakiś zarzut do kogoś) ja sama też tak mam z zazdrością patrzę na kobiety w moim wieku piękne, tryskające zdrowiem, a ja co sama niedorajda ledwo łażę do tego dzieciaki na wózku brak perspektyw na przyszłość aaaaaaaaa….…. Zapomniałam jeszcze o rodzicach którzy tez wymagają pomocy w najdrobniejszych rzeczach dnia codziennego i mieszkają ze mną. Żadnych znajomych bo niby kiedy mam się z nimi spotykać. Ciągły brak kasy itd. , itd. Nieszczęścia tak jak każdy mogę wymieniać jaszcze długo.
Jednak ja jakiś czas temu powiedziałam sobie KONIEC narzekania czas coś zmienić, zaczęłam czytać biblię po dniu męczarni doszłam jednak do wniosku że to jakiś horror jak to w ogóle można zrozumieć . Szukałam dalej , i tak któregoś razu w parku spotkałam strasznie płaczącą dziewczynę siedzącą na ławce kołysała śpiące dziecko w wózku, podeszłam bo myślałam że coś się jej stało i chciałam jej pomóc, na początku nie odzywała się później wykrzyczała mi że matka wyrzuciła ją i jej dziecko dzień wcześniej z domu i już drugą noc nie mają gdzie spać. No cóż wzięłam ją do siebie nie miałam pojęcia co robić obdzwoniłam na drugi dzień wszystkie instytucje które myślałam że w takich sytuacjach pomagają, wszędzie rozkładali bezradnie ręce . We dwie było nam raźniej dla zabawy i zabici czasu zamiast płakać zaczęłyśmy czytać biblię śmiałyśmy się z sposobu jej napisania i z tego że nic nie rozumiemy, ale jakie było moje zdziwienie jak po kilku dniach udawało nam się czytać ze zrozumieniem . Po miesiącu udało mi się znaleźć dla Wioli rodzinę która ją przyjęła w zamian za pomoc w domu , mogła kontynuować naukę, od tego czasu minęło już kilka lat a ja dzięki Wioli odkryłam jak mogę moje nic nie warte pełne bólu i udręki życie zamienić na coś co pomoże mi żyć i być szczęśliwą.

O mamo ale się rozpisałam , kurcze może powinnam pisać pamiętnik

Przeprasza ale jakos tak samo wyszło
Jeszcze Tylko krótko dzięki Wioli odkryłam że dawanie komuś bezinteresownej miłości powoduje to że sami zaczynamy dostawać jej coraz więcej i więcej , a jak mamy miłość to o szczęście łatwiej :):):)
  • 0
"Spałam i śniło mi się, że życie jest radością.
Obudziłam się i stwierdziłem, że życie jest służbą.
Podjęłam działanie i zrozumiałem, że służba jest radością"
Rabindranath Tagore

#126 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 15 październik 2009 - 20:51

Witaj
Widze po twoich wypowiedziach że świadkowie jehowy, przekabacili cię już na swoją wiare.
Osobiscie nic do nich nie mam miałem kolegę swiadka , brałem czynny udział w studium biblijnym , bywałem na kongresach Swiadków Jehowy, dzieki temu zauważyłem że nie są tak do końca kryształowi
za jakich chcą uchodzić, jeśli swiadek popełni wykroczenie jest od razu wydalany ze zboru nie może wykazać skruchy tak jak jest w kościele katolickim sakramentu spowiedzi taki człowiek zostaje już skazany na szeol i gdzie tu miłosierdzie boże. ale u ciebie czasopisma typu Strażnica, Przebudzie sie
zrobiły swoje.
  • 0
karol

#127 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 14 październik 2009 - 20:21

ego agresja i ataki są swoista obroną przed czymś czego nie zna :-).

:D
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#128 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 14 październik 2009 - 21:58

ego agresja i ataki są swoista obroną przed czymś czego nie zna :-).

:D

;)
  • 0
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#129 asia24

asia24

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 14 październik 2009 - 22:13

Nie wydaje mi sie żeby z niewiedzy wynikała agresja, to musi być coś innego, ja jestem cały czas na drodze szukam odpowiedzi na wiele pytań,
Chcę być świadoma tego w co wierzę, kiedyś w KK odprawiano msze po łacinie i wierni przeważnie nic nie rozumieli , peplali coś bez zastanowienia bo tak trzeba, obecnie msza jest w języku polskim, a my dalej tak naprawdę nic nie wiemy, paplamy jakieś regułki które nazywamy modlitwami, spowiadamy się księdzu, od którego ma zależeć czy możemy przystąpić do komunii czy nie , bo jak nie dostaniemy rozgrzeszenia to lipa, tylko czy tak naprawdę drugi grzeszny człowiek ma prawo decydować o naszych grzechach wiele rzeczy w KK jest bez sensu ale karze się nam w nie bezwarunkowo, bez pytań wierzyć, mamy tyle matek boskich, że nie jesteśmy sie w stanie z tym połapać, co chwilę pojawia się jakiś nowy święty, ale skąd wiemy że jest święty, modlimy się do wieży z kości słoniowej o to żeby ona modliła się za nas(głupie jak martwy przedmiot może cokolwiek) czym bardziej się zagłębiam w religię tym mocniej przekonuje mnie to że to ludzie stworzyli sobie różne religie po to aby podporządkować sobie głupich ludzi którzy potrzebują w coś wierzyć.
Mocno wierzę w to co jest napisane w biblii tak naprawdę ta księga pisana przez tylu ludzi przez tyle lat musi coś w sobie mieć skoro tak wiele Religi z niej korzysta jet to księga która była wydana chyba w największej ilości egzemplarzy i języków, naukowcy – historycy często na podstawie biblii lub przy jej pomocy próbują szukać prawd historycznych.
  • 0
"Spałam i śniło mi się, że życie jest radością.
Obudziłam się i stwierdziłem, że życie jest służbą.
Podjęłam działanie i zrozumiałem, że służba jest radością"
Rabindranath Tagore

#130 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 15 październik 2009 - 06:37

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

Hmm... pewnie spreparowane, bo to podła napaść na sługi kościoła, pewnie tylko muchy z buzi dziecka odgania :angry: ciężko mi nie być złośliwym.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#131 asia24

asia24

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 15 październik 2009 - 09:22

Powiem tak JESTEM BARDZO spokojną i opanowaną osobą , ale gdybym to ja trafiła na taką sytuację to niestety nie byłoby dowodu bo nie udało by mi się tego nagrać po prostu stłukła bym tą dobroduszną zakonnicę tak że więcej już na nikogo nie podniosła by ręki :) dobrze że ten człowiek potrafił zachować zimną krew i to nagrał. W tym wszystkim najbardziej chyba oburzające jest stanowisko przełożonej , która mimo dowodów broni oprawców.
  • 0
"Spałam i śniło mi się, że życie jest radością.
Obudziłam się i stwierdziłem, że życie jest służbą.
Podjęłam działanie i zrozumiałem, że służba jest radością"
Rabindranath Tagore

#132 irkak80

irkak80

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 15 październik 2009 - 09:50

[quote=asia24]Nie wydaje mi sie żeby z niewiedzy wynikała agresja, to musi być coś innego, ja jestem cały czas na drodze szukam odpowiedzi na wiele pytań,
Chcę być świadoma tego w co wierzę, kiedyś w KK odprawiano msze po łacinie i wierni przeważnie nic nie rozumieli , peplali coś bez zastanowienia bo tak trzeba, obecnie msza jest w języku polskim, a my dalej tak naprawdę nic nie wiemy, paplamy jakieś regułki które nazywamy modlitwami, spowiadamy się księdzu, od którego ma zależeć czy możemy przystąpić do komunii czy nie , bo jak nie dostaniemy rozgrzeszenia to lipa, tylko czy tak naprawdę drugi grzeszny człowiek ma prawo decydować o naszych grzechach wiele rzeczy w KK jest bez sensu ale karze się nam w nie bezwarunkowo, bez pytań wierzyć, mamy tyle matek boskich, że nie jesteśmy sie w stanie z tym połapać, co chwilę pojawia się jakiś nowy święty, ale skąd wiemy że jest święty, modlimy się do wieży z kości słoniowej o to żeby ona modliła się za nas(głupie jak martwy przedmiot może cokolwiek) czym bardziej się zagłębiam w religię tym mocniej przekonuje mnie to że to ludzie stworzyli sobie różne religie po to aby podporządkować sobie głupich ludzi którzy potrzebują w coś wierzyć.[/quote]
Z tym się zgadzam tylko ta końcówka mi nie pasuje.

[quote name='asia24]Mocno wierzę w to co jest napisane w biblii tak naprawdę ta księga pisana przez tylu ludzi przez tyle lat musi coś w sobie mieć skoro tak wiele Religi z niej korzysta jet to księga która była wydana chyba w największej ilości egzemplarzy i języków' date=' naukowcy – historycy często na podstawie biblii lub przy jej pomocy próbują szukać prawd historycznych.[/quote']
Niby samodzielnie myślisz ale jakoś ci do głowy nie przyszło że biblia tylko dlatego przetrwała i się tak rozrosła, a inne religie się na niej wzorują, bo chrześcijanie wszystkie inne religie i wierzenia tępili ogniem i mieczem. Dłużej istniały opowieści o bogach grecki Zeus, Atena itp które też przetrwały do dnia dzisiejszego, ale zaraz powiesz że to "mitologia", pewnie gdyby chrześcijaństwo przez ostatnie 2 tysiąclecia nie było uprzywilejowane i nie niszczyło innych kultur i wierzeń, nie nazywalibyśmy teraz tych opowieści mitologią. Gdyby nie chrześcijaństwo my Słowianie wierzylibyśmy w Święte Gaje, Peruna, Dażbóga, Świętowit i wielu innych, Indianie dalej by mieli swoje Manitu, Skandynawowie wierzyli by Ásatrú.

Co do zachowania tej zakonnicy i w ogóle kleru w Polsce, to na ich wyskoki i przestępstwa jest przyzwolenie, bo jak się krytykuje kościelnych to tak jakby się krytykowało boga. Dlatego ciągle istnieje tak złodziejska Komisja majątkowa która za przyzwoleniem rządu okrada nas wszystkich.
  • 0
[you] odwiedź moją stronkę, kliknij w napis Serwis pod avatarem.

#133 stasias

stasias

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 15 październik 2009 - 12:03

Dzięki irkak 80 - doskonale rozumujesz.Mimo ,że ta dyskusja jak mówi pedro ciągle dotyka KK to słusznie bo tak materialistycznej i zakłamanej organizacji nie ma w świecie.Rząd szuka pieniędzy ale jest rzekomo bezradny na machinacje K,ponieważ boją się przekleństwa .Tak jak jeszcze w czasach przedwojennych gdy święto przypadało w powszedni dzień a rolnik pozwolił sobie na zebranie zboża to po powrocie płonęło całe domostwo - to wszystko była kara boża.Czy dziś inaczej karze a może zmienił taktykę.To KK zauważył ,że jego owieczki - parafianie są już bardziej umysłowo rozwinięci.Przeczytajcie w encyklopedii w starszych wydaniach co oznacza parafianin - ciemniak,prostak.Tylko nauki biblijne nie oddzielają ludzi od mądrych czy głupich,od prostych i wykształconych.Dlatego ,że Bóg traktuje wszystkich jednakowo z tą samą miłością.Ciekawa jestem jaka emeryturę mają księża,przecież za nich nie płacone są składki,/tylko symbolicznie/.A panie Katechetki mają uprawnienia nauczycieli na jakiej podstawie?Przecież do obowiązków rodziców należy uczenie dzieci oraz dawanie dobrego przykładu.Religia maluchów w przedszkolu to tylko obrazki ,serduszka,obowiązek w kościele bo inaczej w szkole stopień obniżony.I tak naprawdę to kto komu wciska?Dlaczego nie są opodatkowane wpływy za usługi kościelne?Pedro napisał ,że ŚJ to organizacja handlowa a co kupił od tej organizacji ,może raczej otrzymał.To KK sprzedaje ,kupuje,handluje,wykonuje nie posługę lecz usługi.Może za ostro napisałam ,lecz coraz bardziej przytłacza wielu ludzi niewłaściwe miejsce osób nauczających w tym zaplątanym świecie.
  • 0
"Miłość jest silniejsza niż śmierć i strach przed śmiercią. Tylko dzięki miłości trwa i toczy się życie"(Iwan Turgieniew)

#134 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 15 październik 2009 - 12:09

[quote name='stasias]Pedro napisał ' date='że ŚJ to organizacja handlowa a co kupił od tej organizacji ,może raczej otrzymał.To KK sprzedaje ,kupuje,handluje,wykonuje nie posługę lecz usługi.Może za ostro napisałam ,lecz coraz bardziej przytłacza wielu ludzi niewłaściwe miejsce osób nauczających w tym zaplątanym świecie.[/quote']
Poproszę o mój cyt. gdzie to napisałem. A powiedź mi jak to jest u ŚJ z zangażowaniem się, współpracą, uznawaniem różnych organów władzy? chyba nie wolno Wam? tak?
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#135 asia24

asia24

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 15 październik 2009 - 13:28

pedro Ja też nie potrafiłabym zaangażować się we współpracę z naszymi władzami, i nie dlatego że mi nie wolno ale dlatego że uważam że jaku uczciwy obywatel nie muszę mieć z nimi nic wspólnego, tak naprawdę czy mógłbyś liczyć na ich pomoc w kryzysowej sytuacji wątpię. Jak sobie nie poradzisz sam to nikt ci nie pomoże, a już na pewno nie nasza władza. Jakiś czas temu chcieli zamknąć szkołę moich synów , bo jak twierdzili jest niepotrzebna, gdyby nie determinacje 5 rodziców i 2 letnia walka z 2władzami Gdańska niepełnosprawne dzieciaki wylądowałby gdzieś na pobrzeżach miasta wszędzie w urzędach rozkładali ręce że już nic nie da się zrobić, a jednak się dało od roku szkoła się rozwija i przybywa do niej uczniów. Ale nie dzięki władzy , z którą nie chce mieć nic wspólnego, to są tylko ludzie i rzadko kiedy nie kombinują , oszukują dla własnych korzyści.


Pozatym tez uwazam że KK powinien zostać opodatkowany jak każda instytucja która ma jakieś przychody. Ostatnio bardzo głosną sprawą jest historia 10 pań które prowadziły punkt charytatywny ludzie przynosil różne żeczy a one to sprzedawał za symboliczne pieniądze całą zbieaną kase przekazywały na dożywianie dzieci i co US dopatrzył się ich zdaniem matactw ze strony starszych pań i chce zamknąć instytucję dodam że panie mają średnio 80 lat. Ciekawe dlaczego nasze władze nie widzą matactw KK.
TO SĄ MIEJSCA GDZIE MOŻNA O TYCH PANIACH POCZYTAĆ
http://www.wrzeszcz....page.php?id=953

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html
  • 0
"Spałam i śniło mi się, że życie jest radością.
Obudziłam się i stwierdziłem, że życie jest służbą.
Podjęłam działanie i zrozumiałem, że służba jest radością"
Rabindranath Tagore

#136 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 15 październik 2009 - 13:56

http://www.tvn24.pl/-1,1624030.1,0,1,jak-potrafi-uderzyc-zakonnica,wiadomosc.html

Hmm... pewnie spreparowane, bo to podła napaść na sługi kościoła, pewnie tylko muchy z buzi dziecka odgania :angry: ciężko mi nie być złośliwym.

Dla ubawu - dziś usłyszałem - że to była !! .. !! samoobrona - i przez takie kretynki KK cierpi jako całość a ks. biskup jest zapewne bezradny bo to zakon, i podlega tylko papieżowi :/

Nóż w kieszeni się otwiera - bo znałem kilka zakonnic i były OK. A takie $^^%&&^^^%%^$$ robią wszystkim porządnym koło d...y :-)

Tylko pytanie - czy to ma mieć wpływ na moją wiarę, skoro ja tu już przytoczyłem cytat słów jezusa o faryzeuszach i uczonych w Piśmie (Mt 23:1-4 BT ) - o jak to ładnie pasuje do tego :-) A babcia mi mówiła, że najwięcej piekle będzie czarnych :-)

Dodano czw 15 paź 15:02:15 2009 :

Pozatym tez uwazam że KK powinien zostać opodatkowany jak każda instytucja która ma jakieś przychody. Ostatnio bardzo głosną sprawą jest historia 10 pań które prowadziły punkt charytatywny ludzie przynosil różne żeczy a one to sprzedawał za symboliczne pieniądze całą zbieaną kase przekazywały na dożywianie dzieci i co US dopatrzył się ich zdaniem matactw ze strony starszych pań i chce zamknąć instytucję dodam że panie mają średnio 80 lat. Ciekawe dlaczego nasze władze nie widzą matactw KK.

Ale Kościoły - nie tylko Katolicki są opodatkowane od ilości wiernych w parafii - kiedyś na tym forum przytaczałem odpowiednie przepisy.
  • 0
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#137 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 15 październik 2009 - 14:37

Ja też nie potrafiłabym zaangażować się we współpracę z naszymi władzami

No widzisz, a ŚJ współpracowali :) http://www.watchtower.org.pl/onz.php dokąd ich ktoś nie wykrył i nie opisał. Napiszesz ... dostrzegli swoją hipokryzję i się poprawili, a ja się zastnawiam ile tych jeszcze "niedostrzeżonych" istnieje. To jak z politykami, kryształowo czyści, dokąd ktoś za "rękę" nie złapie :) ja nie wlaczę z Waszym czy katolickim Bogiem, ale z czymś takim jak ten przykład, gdzie ludzie tworzący religię/kościół sami robią coś, co sami potępiają. Tym samym nie widzę, żadnej różnicy pomiędzy ŚJ czy KK, te same grupy interesu, ta sama hipokryzja, pod płaszczykiem "prawdziwej wiary w prawdziwego boga".

Tylko pytanie - czy to ma mieć wpływ na moją wiarę

A widzisz, a ja się zastanawiam skoro Ci co mają być dla mnie autorytetem bo są bliżej Boga, bo oni kierują i tworzą dany kościół, bo dzięki nim mam więcej wiedzieć i zbliżać się do Boga i wiary, bo dzięki nim mam mozliwość poznać biblię, a są takimi "złodziejami" - zwrot ziemi kościołowi; "pedofilami" - biskupi w Kanadzie, czy co jakiś czas sprawa jakiegoś księdza przyłapanego; "sadystami" - siostry zakonne z linka, sierociniec ze śląska, sprawa chyba z Irlandii gdzie też maltretowano dzieci; Zastanawia mnie, czy skoro tacy ludzie tworzą ten kościół to czy ta wiara jaką nam serwują jest prawdziwa, a nie tylko wykorzystywana dla partykularnych celów "kasy i władzy"!! to nas różni.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#138 stasias

stasias

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 15 październik 2009 - 16:38

Pedro skąd wziąłeś takie fanaberie,myślę ,że Ty wszystko bierzesz pokrętnie.Raz jakąś stronę bronisz za chwile krytykujesz nie mogę nadążyć za Tobą.Zdaje mi się ,że dla Ciebie nie ma żadnego autorytetu ani żadnego słowa,które stanowiło by podstawę jakiegoś kierunku myślowego.Czytałam to ,lecz śmiem twierdzić ,że dążeniem każdej organizacji której przedstawia się jakieś zarzuty jest atak i tak jest z ukazaną się stroną.ŚJ byli oczerniani o różne sprawy i to przez wiele lat,zamykani w więzieniach,posądzani o szpiegostwo oraz machinacje ant rządowe.Nie wnikam dogłębnie dlatego ,że gro tych sprawach po nagłośnieniu uległo anulowaniu i oczyszczeniu,dlatego uważam jeżeli jest coś nie udokumentowane na wprost podlega dyskusji lecz nie podlega pełnemu osądowi ponieważ nie mamy dokładnej wiedzy na ten temat.Podstawą jak ciągle powtarzam, jest Biblia oraz dążenie aby własne życie było zgodne z wymogami Bożymi.Biblia mówi również ,że do organizacji wejdą drapieżne wilki które muszą zostać wydalone z owczarni.Dlatego gdy coś się dzieje należy usunąć kwas aby nie zakwaszał całego ciasta.Tego jest brak w dzisiejszych K,które kwas przykrywają a on się rozrasta.Skutki widzimy na co dzień,oglądając prasę czy telewizję.Jeżeli nie zostanie zrozumiane gdzie tkwi źródło zła które należy usunąć religie nie poradzą sobie a świat będzie brnął od złego ku gorszemu. Pedro zwracam honor to JacentyK napisał ,że są zarejestrowani jako spółka prawa handlowego.Czytając pomydliło mi się w głowie od natłoku wiadomości.Wtej chwili przeczytałam ponownie ,jeszcze raz przepraszam to dotyczy JacentegoK.
  • 0
"Miłość jest silniejsza niż śmierć i strach przed śmiercią. Tylko dzięki miłości trwa i toczy się życie"(Iwan Turgieniew)

#139 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 15 październik 2009 - 17:06

[quote name='stasias]ŚJ byli oczerniani o różne sprawy i to przez wiele lat' date='zamykani w więzieniach,posądzani o szpiegostwo oraz machinacje ant rządowe.Nie wnikam dogłębnie dlatego ,że gro tych sprawach po nagłośnieniu uległo anulowaniu i oczyszczeniu,dlatego uważam jeżeli jest coś nie udokumentowane na wprost podlega dyskusji lecz nie podlega pełnemu osądowi ponieważ nie mamy dokładnej wiedzy na ten temat.[/quote']
No cóż, co innego mogłaś odpisać :) i o tym właśnie pisałem wcześniej, to już standardowe poczucie posłannictwa, zapomniałaś dodać "apostołów też prześladowano, odganiano od drzwi" itd. A co do udokumentowania, to bardzo proszę http://watchtower.or...mages/unfax.gif ale rozumiem, że to ONZ szkaluje ŚJ widząc w nich zagrożenie:) Wiesz, takie zachowanie znam bardzo dobrze, niestety akurat u katolików, ale jak widzę ŚJ też są w tym nieżli. Moja babcia jest taka, jak słyszy w mediach coś złego o księdzu/kościele przełącza TV, gasi radio, lub wyrzuca tą gazetę, choć w zasadzie ostatnio czyta tylko "niedzielę", słucha "radio fijat" (chyba tak się nazywa jasnogórska stacja), wszystko inne dla niej to niepotrzebne media. Tak więc widzę, że u ŚJ też jest podobnie "moi szefowie, moje radio, moje gazety" to jedyna prawda, a inne tylko kłamią i szkalują. Pewnie jakbyś zobaczyła innego ŚJ chlejącego z prostytutkami wódę zagryzając kaszanką to byś doznała pomroczności:) Cóż, kolejny raz mogę tylko potwierdzić, że ŚJ, katolicy, Ci najbardziej "moherowi" nic się nie różnią i wiara niewiele ma z tym wspólnego.

A tu jeszcze parę perełek o KK:
http://www.se.pl/wyd...ynka_85765.html
http://www.ekumenizm...10154238980.htm
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#140 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 15 październik 2009 - 18:46

A tu jeszcze parę perełek o KK:

To i ja też coś dorzucę.

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych