Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Pytanie "religijne"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#161 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 20 październik 2009 - 16:24

Jak już tak się dzielisz takimi informacjami - zapomniałeś o tym?
http://www.tvn24.pl/...1,1604806,,,pap … omosc.html
Czy może tak specjalnie, ale to już mi manipulacją pchnie

Owszem, specjalnie. Najzwyczajniej w świecie nie lubię kopać leżącego. Ta wiadomość bardzo źle świadczy o kościele, skoro wasz papież musi posuwać się do "stawiania ultimatum" biskupom, nakazując im "ustalenie prawdy". Świadczy to o tym, że samym biskupom raczej nie zależy, aby prawda o nadużyciach księży wyszła na jaw. Cóż, jacy biskupi, taki kościół...

Parafrazując Ciebie: Jak już tak się dzielisz takimi informacjami - zapomniałeś o tym?
http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html
Jednak zbyt bardzo Cię szanuję, Jacku, aby insynuować że z Twojej strony dochodzi zapach manipulacji.

Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#162 lena_

lena_

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 20 październik 2009 - 17:51

[quote name='stasias].A gdyby przyszedł Jezus musiałby umrzeć po raz drugi ' date='.[/quote']
Czemu miałby zstąpić z niebios Jezus a nie Dażbóg. Tobie Stasias chyba się wydaje , że każdy musi być katolikiem a jeśli świadomie tego cudu nie uznaje to na pewno podświadomie nim jest.
Dyskusja jak sama jej nazwa wskazuje nie polega na przytakiwaniu.
Ciekawi mnie dlaczego Pedra poglądy należą do tych nieuregulowanych natomiast Twoje uważasz za tak uporządkowane?
[quote name='stasias].Bo chyba przyznasz ' date='że to co jest zapisane w Biblii nie jest zapisane dla naszego zła lecz dla naszego dobra..[/quote']
Możesz przybliżyć powyższą kwestie? Co takiego zapisano tam dla naszego dobra? Mi osobiście bliższa jest literatura iberoamerykańska niż prawdy objawione w Biblii przez samego Boga . Jakież to obrazoburcze prawda :)
  • 0

#163 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 20 październik 2009 - 20:19

Ostatnio wiele czytam (z przymusu) o jakimś 12.12.2012 czy jakoś tak, ŚJ od jakiegoś czasu też dostali info co by mieli na uwadze, że czasy ostateczne nadchodzą, a ja mogę skomentować to tak. Koniec "świata" będzie ale dla religii, a co za tym idzie dla wyznawców, bowiem przewróci im się wszystko w co do tej pory wierzyli :) tak sobie "powizjonowałem" :D
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#164 asia24

asia24

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 20 październik 2009 - 21:25

Iść na groby bo sie chce uczcić dzień wszystkich świętych, to zupełnie co innego niż iść odwiedzić miejsce spoczynku swoich bliskich i ich powspominać (dla mnie)

A jeżeli chodzi o koniec świata to faktycznie już kilka razy ŚJ zmieniali tą datę, i co z tego to znaczy że dlatego że są ŚJ to są nieomylni? Dla mnie przewidywanie końca i mówienie o nim jest bezsensy wydaje mi się że my już żyjemy w czasach kiedy jesteśmy sądzeni, czy to co się dzieje na świecie nie można nazwać początkiem - końca?
  • 0
"Spałam i śniło mi się, że życie jest radością.
Obudziłam się i stwierdziłem, że życie jest służbą.
Podjęłam działanie i zrozumiałem, że służba jest radością"
Rabindranath Tagore

#165 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 20 październik 2009 - 22:32

[quote name='pedro][quote=JacentyK]Czy może tak specjalnie' date=' ale to już mi manipulacją pchnie :)[/quote']
Widzisz w tym manipulację? że ktoś nie przytoczył stanowiska papieża wobec takiej sprawy, żartujesz albo Masz amnezję. Nie ma to w tej dyskusji żadnego znaczenia, bowiem jak widać kolejny raz gdy złapano za rękę "trzeba jakoś zareagować". Gdyby nie wyszło to na światło dzienne guzik by papież zrobił i robił bo nie sądzę aby taka sprawa nie przeciekała do hierarchów kościoła od dawien dawna. Zresztą ukrywanie, tuszowanie, przenoszenie do innych parafii, by koronny arg. atak na KK to domena tego kościoła. Niczym się ta szacowna instytycja nie różni od bagna jakim jest polityka, gdzie jak wspominałem idzie o władzę i pieniądze.[/quote]
pedro - ale to nie wnosi nic do dyskusji która się zaczęła rozwijać, bo ja tutaj wyrażam swoje poglądy (nie zawsze zgodne z linią KK), mam swoje przemyślenia. Nie napisałem, że się zgadzam z tym postępowanie tych "księży" czy ich zwierzchników. Tylko pokazałem, jak można wyrywkowo manipulować. Racz zauważyć, że nie musiałem tego szukać - były odnośniki przy samych artykułach o bezeceństwach tych ludzi, dla mnie powinni stracić sułtannę na zawsze, czy ich wyrzucać? tutaj jest problem - skoro Jezus mówi, że przyszedł głównie do grzeszników - i wśród nich założył Kościół - to czy może ich wyrzucać??

[quote name='pedro]Powtórzę poraz enty' date=' ja nie walczę/dyskutuję z Bogiem (jak tylko on się nazywa), ale z pseudo jego wyznawcami, którym wydaje się, że są bliżej Boga niż inni bo nauczyli się czytać i filozofować na temat "a co Bóg chciał przekazać swym wyznawcom".[/quote']
OK - i po to tutaj dyskutujemy ;-). Ja nie twierdzę że jestem jakiś inny - mam taki światopogląd i wiarę, czuję się członkiem Kościoła Rzymsko-Katolickiego i tyle.


[quote name='pedro]A więc mamy podobne rodziny' date=' tyle że w tej dyskusji wazny jest aspekt religijności życia, a więc pominąłem celebrację (co dla ŚJ jest naprzykład złem) imienin, urodzin i inych świeckich okazji tylko po to aby uczcić jakieś wydarzenie wazne dla rodziny czy przyjaciół. W zasadzie dziwi mnie dlaczego ŚJ nie uznają, a raczej potępiają, takie okazje jak dzień kobiet, imieniny, urodziny, walentynki itd., gdzie każdy człowiek to praktykujący nie uznaje za jakieś "bauwochwalstwo" ale raczej jako okazję do wyrónienia jakieś osoby/osób.[/quote']
No oni tak mają - no cóż - widocznie tak odczytują ten tekst:
[quote=Wj 20:3-5]3. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
4. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
5. Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.[/quote]
Zapominając o :
[quote name='Wj 20:12]12. Czcij ojca twego i matkę twoją' date=' abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.[/quote']
Dla nas właśnie uroczystości rodzinne - są także wypełnieniem tych słów :-)


[quote name='stasias]Nie ma co z wami dyskutować spalicie każdego kto ma inny pogląd' date='dobrze ,że inkwizycji już niema.A gdyby przyszedł Jezus musiałby umrzeć po raz drugi ,ponieważ posiadacie brak poszanowania dla poglądów drugiej strony.Uczepiliście się wszystkiego co rzekomo jest złe u ŚJ ,gdy tylko ktoś powoła się na Biblię względnie wypowie słowo prawda,ponieważ wolicie kłamstwo które zaślepia własną samoocenę.Może za ostro ale wkurzyłam się na szereg wypowiedzi ,są jak ukłucia nieszlachetnych róż.Takie zwroty oczywista,oczywistość,napij się herbaty,perełka.[/quote']
O co się obraziłaś? Dyskusja nie polega na grzecznym opisaniu swojej wiary i nie powiedzenie że mi się to i to nie podoba. Ja na pedra ani pedra na mnie - za herbatkę (czyli przemyślenie w spokoju) nie obrażam. To samo z Marderem - oj chętnie bym go ograł w szachy ;).

Chciałaś dyskusji - to pedro wyraził opinię - że mu się nie podoba, że uroczystości rodzinne według SJ są "bałwochwalstwem", mnie też nie bodoba mi się - nie widzę sprzeczności, to samo portretów czy obrazów na ścianie (niektóre Kościoły też tego nie tolerują)- mogę wyrazić opinię.

Dodano wto 20 paź 23:58:14 2009 :
[quote=marder]...
Pozdrawiam
marder[/quote]
Dlatego przydałby się jakiś pojedyneczek w szachy ;)
Może znowu wygram ;)
  • 0
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#166 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 20 październik 2009 - 23:14

PEDRO - To jest taki wymysł mądrych ludzi którzy zauważyli że dużo ludzi potrzebuje odpowiedzi na różne pytania i oni znaleźli im odpowiedz nie spójną nielogiczną ale zawsze odpowiedz stworzyli z tego prężnie działające przedsiębiorstwo które nie działa na normalnym rynku i nie uczestniczy w rynkowych regułach gry to tak w skrócie
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#167 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 21 październik 2009 - 01:34

stasias jesli chodzi o katechetki to coz...nie kazdy rodzic potrafi albo ma czas i checi "nauczyc" dziecko wiary dlatego sa katechetki a katechetki maja uprawnienia do nauczania poniewaz skonczyly studia wyzsze teologiczne i maja przygotowanie pedagogiczne i fakt jest takie ze moga tez uczyc etyki ale u nas ulamek dzieci w szkolach jest innej wiary dlatego ucza o Bogu. U ŚJ nie jest tak pieknie i radosnie jak to przedstawiacie maja mase dziwnych zakazow calkowicie abstrakcyjnych wiem bo bylam z czystej ciekawosci na takim zborze. Dla mnie masza czy jak oni to nazywaja prowadzona z pomocami naukowymi takimi jak gazatka "przebudzcie sie" czy jakos tak jest ....dziwne moze dlatego ze w KK jest zupelnie inaczej i gazeta nie pasuje mi do tego i niszczy moj swiatopoglad :P
Gdzies wyzej ktos madrze napisal ze gdyby nie chrzest polski wierzylibysmy nadal w rusalki switowidy i inne bostwa bo taka jest prawda przejelismy wiare od cudownej zony mieszka 1 dobrawy ktora miala jeden cel przybywajac do polski mianowicie wlasnie nawrocenie nas pogan Dobrawa przybyla 3 lata przed chrztem poslki wielu ludzi nie chcialo na ta wiare przejsc i modlili sie dalej do swych bostw ale wszelkie takie przejawy niesubordynacji wobec kosciola karano palono rowniez wszystko co wiazalo sie ze starymi wierzeniami tak wiec zostalismy zmuszeni do wiary w boga i szatana. Biblia ma to do siebie ze kazdy moze ja rozumiec inaczej jest to cudowny wynalazek madrych by trzymac na smyczy tych ociemnialych i taka jest prawda biblie mozna rozumiec na wiele sposobow i kazdy z nich jesz dobry. Dlaczego w biblii nie ma juz wzmianki o Lilith pierwszej zonie Adama? No coz pewnie dlatego ze KK chcial aby w raju wszystko bylo piekne i urokliwe az do momentu zakazanego owocu. Nie wiadomo co w Biblii jest prawda a co wymyslem kosciola. Moim zdaniem w Boga albo sie wierzy albo sie nie wierzy i nie mozna tak dyskutowac na ten temat zloscic sie na kogos ze nie wierzy a przeciez powinien no bo to nie uchodzi zeby nie...chce wierzyc to wierzy nie chce to nie takie dyskusje do nieczego madrego nie prowadza. Nie rozumiem dlaczego katolicy i jehowi psy wieszaja na ateistach albo osobach innego wyznania i odwrotnie. Ponoc Bog dal wolna wole...wiec nie ograniczajcie tej wolnosci nikomu :) Pozdrawiam wszystkich fanatykow :D
  • 0

#168 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 21 październik 2009 - 10:54

Witaj Asia24
Twoje podejście do religi jest dla mnie dziwne ,niezrozumiałe a z twojego punktu widzenia bardzo wygodne.
Mianowicie wybierasz sobie z każdej religi to co ci pasuje i to stosujesz w życiu codziennym.
  • 0
karol

#169 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 21 październik 2009 - 16:33

Dlatego przydałby się jakiś pojedyneczek w szachy

A chętnie :)

Może znowu wygram

To dobra rzecz, pomarzyć... :evil: :lol:
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#170 asia24

asia24

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 21 październik 2009 - 17:43

Może masz rację że z każdej religii po trochu, ale czy jest jakiś dowód na to że któraś religia jest tą prawdziwą - nie wydaje mi się. Więc ja nie skupiam się na czyjejś religii , może po prostu stworzyłam sobie swoją własną, opierająca sie przede wszystkim na tym aby móc bez obawy spojrzeć kiedyś w lustro i z duma powiedzieć miałam piękne życie. A czy to było życie godne , to może ocenić tylko Bóg.
  • 0
"Spałam i śniło mi się, że życie jest radością.
Obudziłam się i stwierdziłem, że życie jest służbą.
Podjęłam działanie i zrozumiałem, że służba jest radością"
Rabindranath Tagore

#171 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 25 październik 2009 - 13:51

[quote=marder][quote=Jacentyk]Dlatego przydałby się jakiś pojedyneczek w szachy[/quote]
A chętnie :)

[quote=Jacentyk]Może znowu wygram[/quote]
To dobra rzecz, pomarzyć... :evil: :lol:[/quote]
O ile pamiętam, to chyba stusunek gier (nie miłosnych ;) ) przemawia na moją korzyść, to chyba o marzeniach z wygraną to z Twojej strony :D

I tak mamy nowy wątek, który tu nijak nie pasuje - czyli wojna Marderowo - Jacentykowa na szachownicy :)

Dodano ndz 25 paź 14:02:03 2009 :
[quote name='asia24]Może masz rację że z każdej religii po trochu' date=' ale czy jest jakiś dowód na to że któraś religia jest tą prawdziwą - nie wydaje mi się. Więc ja nie skupiam się na czyjejś religii , może po prostu stworzyłam sobie swoją własną, opierająca sie przede wszystkim na tym aby móc bez obawy spojrzeć kiedyś w lustro i z duma powiedzieć miałam piękne życie. A czy to było życie godne , to może ocenić tylko Bóg.[/quote']
OK - masz takie prawo :-)
Masz prawo czuć się wolna i nie być członkiem żadnego kościoła - bo chrzest odbył się dawno temu i byłaś tego nieświadoma (dlatego podoba mi się w innych kościołach chrześcijańskich, że chrzci się ludzi dorosłych - przynajmniej to ta osoba dokonuje wyboru :) ).

Tylko - to co piszesz powinno mieć swoje konsekwencje - skoro nie jesteś członkiem kościoła - to nie powinnaś od nikogo żądać sakramentów :-).

Jeżeli chcesz zmienić kościół (nie wiarę - bo w 90% albo i więcej wierzymy w to samo, różnimy się właśnie tymi szczegółami dogmatycznymi wynikającymi z różnej interpretacji Biblii i to bardziej dotyczącymi życia doczesnego) to zmieniaj - ja uważam że to jest zdrowe i rozsądne podejście do sprawy - bo Jezus powołał wspólnotę (kościół / kościoły) i przydałby się do niej należeć. Jesteś inteligentną osobą, która poszukuj prawdy i życzę ci znalezienia.
  • 0
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych