Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Książka dobra na wszystko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#81 cv25

cv25

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 06 luty 2013 - 20:55

To świetna ksiązka :) Polecam :)


  • 0

#82 puntodivista

puntodivista

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 06 luty 2013 - 20:58

 "Nawałnica Mieczy. Stal i Śnieg" Martina


  • 0

Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami...


#83 aneczka2618

aneczka2618

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 luty 2013 - 11:39

Aaaa... Właśnie chciałam napisać, że czytam Marina, ale jestem na "Starciu królów" :D

 "Nawałnica Mieczy. Stal i Śnieg" Martina

  • 0

#84 marcrli

marcrli

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 luty 2013 - 14:06

MOI MILI CZTANIE WYZWALA I DAJE WIELE SATYSFAKCJI - TEZ LUBIE CZYAC
  • 0

#85 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 19 luty 2013 - 14:37

A ja  ... lektury z ostaniego tygodnia  ... "Maria Callas Zbyt  dumna zbyt  krucha" Alfonso Signorini


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#86 totak2013

totak2013

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów
  • Skąd:mazowieckie

Napisano 13 kwiecień 2013 - 15:17

Witam! Ja lubię m.in. książki biograficzne. Teraz na tapecie" Gustaw i Ja" Magdaleny Zawadzkiej wspomnienia o mężu. Ciekawa, ciepła, nie "nadęta". Miło się czyta.


  • 0

:wub:  Kocham Siebie i Fajnych ludzi   :heart:


#87 kalipso

kalipso

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 10 maj 2013 - 13:44

Ja czytałam ksiązkę biograficzną o Max Factorze... niezwykła historia nieprzeciętnego człowieka, który podbił Amerykę... polecam.


  • 0

#88 puntodivista

puntodivista

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 19 maj 2013 - 19:18

Aaaa... Właśnie chciałam napisać, że czytam Marina, ale jestem na "Starciu królów" :D

 

Ja w połowie Uczty dla wron, część 2: Sieć spisków :)


  • 0

Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami...


#89 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 27 maj 2013 - 14:55

totak2013,

mozesz tu zapodac jakies cytaty,ktore by zachęcily?

Mysle ze powiedziec o danej ksiażce wiecej niz ze jest fajna- to by bardziej zainsirowało..moze..?


  • 0

#90 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 28 maj 2013 - 17:07

Ja uwielbiam czytać książki i czytam ich całkiem sporo.

Moim ulubionym autorem jest J.L.Wiśniewski. Obecnie czytam jego książkę pt. "Miłość oraz inne dysonanse".

W moim profilu udostępniłam adres swojego konta na portalu "Lubimy Czytać"-zapraszam serdecznie :)


  • 1

#91 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 28 maj 2013 - 20:06

Przeczytałam "Podróżniczki. W gorsecie i krynolinie przez dzikie ostępy" Wolfa Kielicha.Jestem pod wrażeniem determinacji, a nade wszystko ciekawości świata kobiet żyjących w drugiej połowie XIX wieku i na początku XX stulecia.

Wówczas podróżowanie kobiet, zwłaszcza jeśli w świat wybrały się bez męskiej kurateli, nie było ani tak proste, ani oczywiste, jak zaledwie sto lat później...

352x500.jpg

Gorąco polecam nie tylko dziewczynkom ;-).

P.S. Czytam przez cały czas... Zawsze coś... Tylko rzadko piszę...


  • 4

#92 zygmunt52

zygmunt52

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 31 maj 2013 - 16:38

Ja chciałbym dorzucić od siebie, że bardzo lubię kryminały. W szczególności książki pana Michael'a Connelly'ego. Najlepszy okres to Harry Bosch w latach 90-tych. Polecam!!


  • 0

#93 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 17:15

"Pierwsze damy II Rzeczpospolitej" autor: Kamil Janicki.

Dobrze napisane szkice zarysowujące trzy panie prezydentowe okresu międzywojennego: Marię Wojciechowską, Michalinę Mościcką oraz Marię Mościcką (drugą żonę Ignacego). Każda z nich była inna, ale żadna nie miała sielankowego życia u boku swojego męża, którego polityka zaprowadziła na piedestał.

Okładka niestety cukierkowa, sugerująca jakieś romansidło. Nie przedstawia żadnej z pierwszych dam... No cóż, książka, to też towar...

Janicki_Pierwszedamy_popr_500pcx.jpg


Użytkownik Monia74 edytował ten post 03 czerwiec 2013 - 19:37

  • 1

#94 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 06 czerwiec 2013 - 10:07

Właśnie zabieram się za "Cyfrową Twierdzę" Dana Browna. Poprzednie jego książki, które czytalam("Kod Leonarda Da Vinci", "Zaginiony Symbol") bardzo mi się podobały. Mam nadzieję, że i ta mnie nie zawiedzie.


  • 0

#95 stenia13

stenia13

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 06 czerwiec 2013 - 22:37

Może to śmieszne ale czytam książki ,które bly podstawową lekturą w szkole za moich czasów ..jakoś mi teraz naszło na wspomnienia..słowo daję bezcenne ..co czuję czytając .. :D ..magia wspomnień.. :D


  • 2

#96 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 08 czerwiec 2013 - 07:07

Właśnie skończyłam czytać Kronos - Witolda Gombrowicza .Polecam nie tylko fanom jego twórczości.Kronos to nie dziennik a luźne , czasami nieuporządkowane i chaotyczne zapiski Gombrowicza - kalendarium jego życia.Nie jest to absolutnie dzieło podobne do jego pozostałych utworów. Gombrowicz zebrał w Kronosie jak najwięcej faktów ze swojego życia często spisywanych " na gorąco".Pokazał siebie jako człowieka często chorującego, nie szczędził  drastycznych i poniżających szczegółów swoich ułomności, dołączył do tego wyczerpujące relacje z terapii i wykaz zażywanych leków. Do chorób dochodzą częste nieporozumienia z ludźmi, czasami najbliższymi.Najbardziej chyba jednak zaskakuje wszystkich opis życia erotycznego - zaskakuje przede wszystkim to ,  że było tak dużo partnerek/partnerów nawet w niesprzyjających do tego okolicznościach.Gombrowicz nie ukrywa w Kronosie swojego biseksualizmu,pozbawionego uczuć, zaspokajającego jedynie potrzeby ciała...Dużo miejsca poświęca Gombrowicz także sferze ekonomicznej , z dokładnością można dowiedzieć się z czego żył, jak walczył o środki na utrzymanie, kto go wspierał i jakimi sumami.Bezcenne są chyba najbardziej zapiski poświęcone staraniom o zaistnienie na forum publicznym - jego walka o zaistnienie dzieł na rynku światowym.

"Lektura Kronosu skłoni czytelników do myślenia o największej zagadce tych notatek:dzięki jakim tajemnym zaklęciom autor suchych wyliczeń owrzodzeń, chorób, ambicjonalnych konfliktów - przemienił się w twórcę Dziennika, stron o żywotności niezrównanej, promiennych, pulsujących erotycznym napięciem, uwodzących i uczących myśleć, patrzeć, czuć , mówić, stawać się - być .Wojciech Karpiński "


 Kronos_Witold-Gombrowicz,images_big,11,9

 


  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#97 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 15 czerwiec 2013 - 17:34

Wprawdzie jestem jeszcze w trakcie czytania ale "chłonę" i zdecydowanie polecam nie tylko fanom twórczości Stephena Kinga , jego najnowszą książkę "Joyland ". W mojej ocenie to jeden z najbardziej "płodnych" żyjących pisarzy, który z każdym dziełem jest coraz lepszy ...Obok jego twórczości nie można przejść obojętnie .Nie jest to autor , który ogranicza się tylko do jednego gatunku - jest na pewno niekwestionowanym mistrzem grozy, science fiction, baśni , sensacji... Podziwiam go za lekkość z jaką przychodzi mu pisanie, za to że żadnej z jego powieści nie czyta się z "przymusem" a z wielką fascynacją.O fenomenie jego twórczości niech świadczy chociażby to, że każda z książek rozchodzi się w bardzo dużym nakładzie a prawie każda z nich została zekranizowana.
Słów kilka o "Joyland " - przytoczę fragment opinii znawców , z którą w zupełności się zgadzam :) :

"Pasjonująca opowieść o miłości i stracie, o dorastaniu i starzeniu się - i o tych, którym nie dane jest doświadczyć ani jednego, ani drugiego, bo śmierć zabiera ich przedwcześnie...To jednocześnie kryminał, horror i słodko - gorzka powieść o dojrzewaniu , która poruszy serce nawet najbardziej cynicznego czytelnika... "

joyland-p-iext21714210.jpg


Użytkownik hanick13 edytował ten post 16 czerwiec 2013 - 06:43

  • 1

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#98 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 16 czerwiec 2013 - 10:41

Ja właśnie sięgnęłam po "Natalii 5" Olgi Rudnickiej, czyli kryminał na wesoło :) Uwielbiam wszystkie książki tej autorki-polecam serdecznie :)


  • 0

#99 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 16 czerwiec 2013 - 11:01

Turcja jest teraz na pierwszych stronach gazet i w czołówkach programów informacyjnych. Niedawno Orhan Pamuk dla "Wyborczej" komentował najnowsze wydarzenia, rozgrywające się w jego ojczyźnie... Z ciekawości sięgnęłam po jedną z pozycji tego tureckiego laureata Nagrody Nobla.

Dwa dni zaczęłam czytać "Śnieg". Jest to leniwie snuta opowieść, która rozgrywa się w prowincjonalnym miasteczku. Do Karsu przyjeżdża z Frankfurtu średniej klasy poeta, by napisać reportaż o dziwniej pladze samobójstw wśród młodych dziewcząt i morderstwie burmistrza. Zderza się z konserwatyzmem islamskim w tym uśpionym miasteczku, z którego przez obfite opady śniegu, nie sposób uciec... Nie wiem, co będzie dalej, nie wiem czy schwytany zostanie ekstremista islamski, który postrzelił dyrektora szkoły, bo zabronił uczestniczyć w zajęciach uczennicom w chustach... Czy bohater o imieniu Ka zwiąże się ze swą pierwszą miłością o imieniu Ipek, której uczucie stara się odzyskać jej były mąż, który z ramienia partii konserwatywnej startuje w wyborach na burmistrza miasteczka?

W jednym ze swoich reportaży Witold Szabłowski napisał, że Turcja stoi w rozkroku pomiędzy Europą, a Azją... Spostrzeżenie wciąż aktualne.

155x220.jpg


Użytkownik Monia74 edytował ten post 16 czerwiec 2013 - 11:03

  • 0

#100 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 22 czerwiec 2013 - 19:40

Ja właśnie sięgnęłam po "Natalii 5" Olgi Rudnickiej, czyli kryminał na wesoło :) Uwielbiam wszystkie książki tej autorki-polecam serdecznie :)

Książka rewelacja! Teraz czytam drugą część, czyli "Drugi Przekręt Natalii"


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych