Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czy myślicie że osoba z MPD ma szanse na zdrowego partnera?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
216 odpowiedzi w tym temacie

#161 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 10 grudzień 2010 - 14:03

Myslmy tez realnie, a kobiety po 40-tce chyba łatwiej poderwac niz 25 latke...Z facetami jest chyba odwrotnie, pozdr!!
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#162 zbychuq

zbychuq

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 10 grudzień 2010 - 18:30

Myslmy tez realnie, a kobiety po 40-tce chyba łatwiej poderwac niz 25 latke...Z facetami jest chyba odwrotnie, pozdr!!


Łatwo to będzie ja poderwać jak będziesz miał kupę kasy i dobra furę i wypasiony dom nawet 25 latka poleci na 80 latka z kasa
  • 0

#163 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 10 grudzień 2010 - 19:59

Łatwo to będzie ja poderwać jak będziesz miał kupę kasy i dobra furę i wypasiony dom nawet 25 latka poleci na 80 latka z kasa


To brzmi zachęcająco. Już nie mogę się doczekać kiedy będę miał 80 lat i będę sobie mógł przebierać w 25 latkach... Niestety, moja maszyna czasu to bardzo prosty model. Działa tylko do przodu, i tylko z pojedynczą prędkością...

A tak poważniej. Zbychuq - pie..lisz jakbyś się starych szmat najadł. Porządnej baby nie kupisz za kasę.

A do malkontentów z innych postów:
"Życie jest piękne, jeżeli nie wspominać przeszłości i nie myśleć o przyszłości" :)
  • 0

KNP


#164 Jamisia

Jamisia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 141 postów

Napisano 10 grudzień 2010 - 21:45

wiekszosc pierdzieli az sie wierzyc nie chce. a tutaj pytanie jest nastepujace na ile my czujemy sie sprawni w swojej niepelnosprawnosci? Bo nieprawda jest ze wszyscy tylko patrza na fizjonomie. Owszem wazne jest aby w pewnym stopniu byc zadbanymwtedy wystarczy szukac tak abysmy my mieli cos do zaproponowania oprocz wlasnej niepelnosprawnosci oraz aby ta druga strona miala olej w glowiee i umiala to docenic. Tutaj nie jest najwazniejsza choroba. Nie ma co roztrzasac czy znajde partnera z taka czy inna choroba bo choroba nami nie zyje to my zyjemy z choroba
  • 0
Nie daj mi Boże, broń Boże skosztować tak zwanej życiowej mądrości dopóki życie trwa, dopóki życie trwa/ A.Osiecka

#165 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 10 grudzień 2010 - 22:27

my żyjemy z chorobą a ci co się z nami zwiążą zwiążą się też z mpd.
facetom ON jest zawsze trudniej.
i nie czarujmy się że osobie ON jest równie łatwo związać się z sprawną osobą jak nie ON
  • 0

#166 Jamisia

Jamisia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 141 postów

Napisano 10 grudzień 2010 - 22:46

jestem zdania ze jak 2 osoba nas kocha to akceptuje tez nasze slabosci w tym choroby
  • 0
Nie daj mi Boże, broń Boże skosztować tak zwanej życiowej mądrości dopóki życie trwa, dopóki życie trwa/ A.Osiecka

#167 zbychuq

zbychuq

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 11 grudzień 2010 - 08:43

wiekszosc pierdzieli az sie wierzyc nie chce. a tutaj pytanie jest nastepujace na ile my czujemy sie sprawni w swojej niepelnosprawnosci? Bo nieprawda jest ze wszyscy tylko patrza na fizjonomie. Owszem wazne jest aby w pewnym stopniu byc zadbanymwtedy wystarczy szukac tak abysmy my mieli cos do zaproponowania oprocz wlasnej niepelnosprawnosci oraz aby ta druga strona miala olej w glowiee i umiala to docenic. Tutaj nie jest najwazniejsza choroba. Nie ma co roztrzasac czy znajde partnera z taka czy inna choroba bo choroba nami nie zyje to my zyjemy z choroba


Ta większość dziewczyn nie ma oleju w głowie wiec mozg się przegrzewa i w końcu się zaciera jak w ruskim czołgu silnik ...
  • 0

#168 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 31 styczeń 2011 - 20:26

mpd czy nie, ludzie mają oprócz złudzeń marzenia i dlatego je realizują, wiesz?.. jeżeli ocenia się ludzi po wyglądzie, to bardzo ubogie myślenie i daleko nie zaprowadzi..
  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#169 ADAM198010

ADAM198010

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 22 luty 2011 - 15:18

witajcie
nawiązując do wątku
moja żona ma mpd porusza sie jedynie na wózku lub na kolanach
ja jestem tym zdrowszym
  • 0

#170 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 22 luty 2011 - 18:53

Adam jestes zdrowszym sprawniejsza ON czy zdrowa OS wytlumacz SVP*!



__________
*SVP z franc. proosze (sil vous plait)
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#171 ADAM198010

ADAM198010

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 23 luty 2011 - 20:53

ok.to tak po nasymu
ja jestem prawie zdrowy mam jakies tam schorzenia lekkie niewidoczne dla oka
żona choruje na mpd od dziecka
jaśniej chyba nie umię..>
  • 0

#172 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 24 luty 2011 - 17:06

dzieki! Wiecej nie trzeba...! Moja kolezanka z mpd - porazenie konczyn górnych tylko, niedawno poslubiła faceta z III gr.inwalidztwa. A Malgosia Waszkiewicz z Kujaw- jest artystką malujacą nogami piekne obrazy w AMUN ie, pozdr!!
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#173 Ukcio31

Ukcio31

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 25 luty 2011 - 11:30

Ja mam MPD (prawa strona ciała, ręka i noga) Zawsze miałem tylko sprawne dziewczyny jako młody chłopak (tak akurat się złozyło) i z niektórymi też się ..... i było cudownie, nawet się ożeniłem ze sprawną dzieczyną i mamy ze sobą spaniałą córeczkę. Trzeba postawić przede wszystim aby być zadbanym, nie czaić się tylko rozmawiać, a jak laska lub chłopak wyśmiewa się z twojej niepełnosprawności, albo ma jakieś fochy i sapy z tego powodu, to nie trzeba się przejmować i nie rozmawiać z taka osobą, bo tylko świadczy o jej głupocie. Nic na siłę, znajdzie sie odpowiednia sprawna partnerka, ale co tam..., przecież jest też tyle pięknych i wartościowych kobietek niepełnosprawnych co też chcą być kochane i pożądane. Najważniejsze jest uczucie, strzał amora. Jak dwoje się prawdziwie zakocha w sobie i będą się szanować to nic im niestanie na drodze aby być i żyć ze sobą.
  • 0

#174 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 25 luty 2011 - 12:33

I cóż tu dodać.Mam dziewczyne z MPD.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#175 maxprzecinek

maxprzecinek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 22:25

Jasne że ma moja przyszla żona ma mpd a 1stycznia były zaręczyny. jestem bardzo szczesliwy i nie zamienie jej na zadna inna dziewczyne.
  • 0

#176 Ukcio31

Ukcio31

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 12:52

Jasne że ma moja przyszla żona ma mpd a 1stycznia były zaręczyny. jestem bardzo szczesliwy i nie zamienie jej na zadna inna dziewczyne.


Gratuluję i życze wam wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.
  • 0

#177 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 22 marzec 2011 - 13:33

Myślę, że związek z drugim człowiekiem to nie jest kwestia niepełnosprawności czy sprawności. Jedni i drudzy mają wady i zalety i trzeba mieć po prostu szczęście żeby trafić tak by te wady wzajemnie akceptować. nie jest tak że my, niepełnosprawni jesteśmy idealni oprócz tego że nie możemy chodzić. oj mamy charakterki i wady swoje. I ci " zdrowi" też je mają.
Nie mam drugiej połowy ale szukając nie myślę czy on ma być zdrowy czy nie. ma mnie rozumieć i kochać a ja to samo w drugą stronę. szansa jest zawsze i czasem trzeba trochę szczęścia.
Cóż pożyjemy... zobaczymy
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#178 maxprzecinek

maxprzecinek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 22 marzec 2011 - 21:41

Dzieki UKCIO31. rownież zycze wszystkiego dobrego tobie.
  • 0

#179 kopcinskaanna

kopcinskaanna

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 18 maj 2011 - 07:35

"Ja mam MPD (prawa strona ciała, ręka i noga) Zawsze miałem tylko sprawne dziewczyny jako młody chłopak (tak akurat się złozyło) i z niektórymi też się ..... i było cudownie, nawet się ożeniłem ze sprawną dzieczyną i mamy ze sobą spaniałą córeczkę. Trzeba postawić przede wszystim aby być zadbanym, nie czaić się tylko rozmawiać, a jak laska lub chłopak wyśmiewa się z twojej niepełnosprawności, albo ma jakieś fochy i sapy z tego powodu, to nie trzeba się przejmować i nie rozmawiać z taka osobą, bo tylko świadczy o jej głupocie. Nic na siłę, znajdzie sie odpowiednia sprawna partnerka, ale co tam..., przecież jest też tyle pięknych i wartościowych kobietek niepełnosprawnych co też chcą być kochane i pożądane. Najważniejsze jest uczucie, strzał amora. Jak dwoje się prawdziwie zakocha w sobie i będą się szanować to nic im niestanie na drodze aby być i żyć ze sobą".

Zgadzam się z powyżyszym zacytowanym przeze mnie postem całkowicie. Nie akceptuje nas znaczy nie jest nas wart...
  • 0

#180 Anka_20

Anka_20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 19 maj 2011 - 07:52

Ja również jestem w szcześliwym związku z sprawnym mężczyzną, tu raczej chodzi jak kto jest wychowany i jaki ma system wartości. Poza tym nikt nie jest idealny, każdy ma jakiś mankament :) a jak już spotykam się z nieprzyjemną sytuacją ze strony 'sprawnych' osób to ide dalej, staram się nie przejmować bo tylko wyjątkowi ludzie zostają w naszym życiu, reszta przemija jak pory roku :)
  • 0
marzenia się spełniają, lecz sama wiara nie wystarcza.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych