Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

STUDENT II - posty archiwalne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4599 odpowiedzi w tym temacie

#41 kinulka

kinulka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 08 październik 2010 - 12:31

he he
niby nie, ale sytuacja gospodarcza w Polsce nie jest za ciekawa
kryzys
zwolnienia
a to generuje mniejsze składki również dla pfron, abstrachując od tego iż rząd dawno już chciał "zmienić" pfron
więc panikować może i nie, ale myśleć skąd wezmiemy na drugi semestr....
ale db, że w ogólne można coś otrzymać, nie każdy może liczyć na dofinansowanie ....

Dodano Fri Oct 8 13:34:18 2010 :

Co jest... od wczoraj nie dziala strona PFRONu, a pozyczylem od kogos laptopa i nie mam tu zapisanych procedur etc. :( W dodatku do mojego oddzialu nie moge sie dodzwonic, dzwonilem do innego i rozwialem pewne watpliwosci, ale jeszcze sie zastanawiam.

Jesli sredni dochod brutto na osobe bedzie mniejszy niz 500 zl, to bede lapal sie na najwyzszy prog, prawda? (Tutaj sie tylko upewniam).

Orientujecie sie jak wyglada sprawa z kursami jezykowymi? Mozna wpisac "KURS JĘZYKOWY - 1000", czy trzeba bardziej szczegolowo (jaki jezyk) i dodatkowo uzasadniac? Z gory dzieki za pomoc!

Aha, jeszcze jedna kwestia - myslicie, ze jesli zloze wniosek w poniedzialek i zalacze pismo "Zobowiazuje sie do przeslania brakujacych dokumentow (zgoda na przetwarzanie danych osobwych) do 15 pazdziernika br" to nie bedzie zadnych problemow???

stronka działa :)
co do języków to zależy od oddziału, zawsze bezpieczniej jest sprecyzować i nieco uszczegółowić...
brakujące dokumenty można uzupełnić
  • 0

#42 pantrok

pantrok

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 08 październik 2010 - 12:26

Co jest... od wczoraj nie dziala strona PFRONu, a pozyczylem od kogos laptopa i nie mam tu zapisanych procedur etc. :( W dodatku do mojego oddzialu nie moge sie dodzwonic, dzwonilem do innego i rozwialem pewne watpliwosci, ale jeszcze sie zastanawiam.

Jesli sredni dochod brutto na osobe bedzie mniejszy niz 500 zl, to bede lapal sie na najwyzszy prog, prawda? (Tutaj sie tylko upewniam).

Orientujecie sie jak wyglada sprawa z kursami jezykowymi? Mozna wpisac "KURS JĘZYKOWY - 1000", czy trzeba bardziej szczegolowo (jaki jezyk) i dodatkowo uzasadniac? Z gory dzieki za pomoc!

Aha, jeszcze jedna kwestia - myslicie, ze jesli zloze wniosek w poniedzialek i zalacze pismo "Zobowiazuje sie do przeslania brakujacych dokumentow (zgoda na przetwarzanie danych osobwych) do 15 pazdziernika br" to nie bedzie zadnych problemow???
  • 0

#43 moniguee

moniguee

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 08 październik 2010 - 11:09

tyle ze od 3 dni nie mozna sie tam dodzwonic;/ poza tym od poniedzialku bede w szpitalu wiec nie mam mozliwosci sama tam jechac a to jest okolo 150 km od mojego domu;/ kurde

Dodano Fri Oct 8 12:14:58 2010 :
zrobie tak jak radzisz dołacze tą pierwsza strone i jutro wysle priorytetem z wyjasnenem i moze sie uda;))
dzieki za rade
  • 0

#44 moniguee

moniguee

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 08 październik 2010 - 10:29

poratujcie;/

kurde zrobiłam bład we wniosku;/dopiero teraz sie zjarzyłam a oddałam go kilka dni temu

no wiec tam gdzie pisze jaki stopien niepełnosprawnosci-
całkowita niezdolnosc do pracy umiarkowany II grupa inwalicka

zaznaczyłam umiarkowany-bo moje pierwsze orzeczenie sprzed 3 lat tak brzmiało
potem miałam przedluzenie gdzie pisze-całkwita niezdolnosc do pracy

teraz mysle ze powinnam zaznaczyc to pierwsze;/ oddałam wszelkie potrzebne dokumenty, po prostu przypadkowo sie pomyliłam
powiedzcie czy oni moga odzucic moj wniosek? nie moge sie tam dodzwonic;/
panikuje;/
  • 0

#45 czes583

czes583

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 08 październik 2010 - 10:51

myśle ze spokojnie powinnaś próbować sie dodzwonic, poza tym skoro dołączyłas orzeczenie o niepełnosprawności z ktorego wynika ze jestes calkowicie niezdolna do pracy to beda widzieli jest szansa ze uznaja to za pomylke w wypełnianin wniosku ale najpewniej bedzie sie dowiedziec telefonicznie lub jesli masz mozlkiwosc to osobiście masz czas do 15 bo termin ostateczny skladania wniosku, moze wyslesz jakies pismo korygujące i dołączysz wypełnioną poprawnie tylko ta rubryczke. ja bym tak kombinowała :)

Dodano Fri Oct 8 11:52:33 2010 :
powyższe do moniguee :)



Ponawiam pytanie

czy wnioskując o dofinansowanie na wyżywienie wystarczą rachunki ze stołówki akademickiej??
tak samoz dojazdami czy wystarczą bilety czy trzeba rachunki brac??
  • 0

#46 iwonq

iwonq

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów

Napisano 08 październik 2010 - 09:37

Poniżej wklejam część tekstu który jest zamieszczony nz stronie PFRON.
Mnie zwalił z nóg.

Data publikacji : dn.20 września 2010

„STUDENT II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych” – sposób dofinansowania kosztów w roku akademickim (szkolnym) 2010/2011
W związku z uruchomieniem naboru wniosków o dofinansowanie kosztów nauki w ramach programu „STUDENT II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych” Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż zgodnie z przewidywaniami decyzje finansowe podejmowane na podstawie złożonych wniosków będą dotyczyły wyłącznie semestru zimowego roku akademickiego (szkolnego) 2010/2011. Ewentualne dofinansowanie kosztów nauki w semestrze letnim roku akademickiego (szkolnego) będzie mogło nastąpić pod warunkiem dysponowania przez PFRON w 2011 roku środkami finansowymi na realizację programu „STUDENT II”.

to dość stara już wiadomość ... ale to tylko informacja... ogólna... nie ma co panikować...
  • 0

#47 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 08 październik 2010 - 08:05

U mnie w oddziale (zach-pom), Pani poinformowała mnie, że w tym roku nie ma możliwości tego, że po przyznaniu kwoty mogę jeszcze skorygować to i pozmieniać kwote. W tamtym roku mogłam to zmienic na miejscu przed podpisaniem umowy. W tym roku tak jak napisze tak będe musiała przeznaczyć tą kwote.

Co do rozliczania kwoty za paliwo, to (też u mnie w oddziale) wystarczy, że przedstawie faktury za paliwo i nie muszą być przypisane do dni zjadów.

Basen ,masaże też wchodzą w grę ale najlepiej mieć od lekarza zaświadczenie, że się wymaga takich zabiegów. Uwaga na fakturze nie może być napisane :zabiegi rehabilitacyjne, u mnie rok temu nie przeszło to :)
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#48 kinulka

kinulka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 08 październik 2010 - 09:12

Poniżej wklejam część tekstu który jest zamieszczony nz stronie PFRON.
Mnie zwalił z nóg.

Data publikacji : dn.20 września 2010

„STUDENT II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych” – sposób dofinansowania kosztów w roku akademickim (szkolnym) 2010/2011
W związku z uruchomieniem naboru wniosków o dofinansowanie kosztów nauki w ramach programu „STUDENT II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych” Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż zgodnie z przewidywaniami decyzje finansowe podejmowane na podstawie złożonych wniosków będą dotyczyły wyłącznie semestru zimowego roku akademickiego (szkolnego) 2010/2011. Ewentualne dofinansowanie kosztów nauki w semestrze letnim roku akademickiego (szkolnego) będzie mogło nastąpić pod warunkiem dysponowania przez PFRON w 2011 roku środkami finansowymi na realizację programu „STUDENT II”.

byłoby niefajnie....
  • 0

#49 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 07 październik 2010 - 23:02

Nie ma się co martwić na zapas.
Miał w tym roku STUDENT II nie wystartować a wystartował także zobaczymy.
Ja będę się cieszyła z każdego grosika więc dobre i dofinansowanie na jeden semestr.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#50 STAWSKI

STAWSKI

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 07 październik 2010 - 21:54

Poniżej wklejam część tekstu który jest zamieszczony nz stronie PFRON.
Mnie zwalił z nóg.

Data publikacji : dn.20 września 2010

„STUDENT II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych” – sposób dofinansowania kosztów w roku akademickim (szkolnym) 2010/2011
W związku z uruchomieniem naboru wniosków o dofinansowanie kosztów nauki w ramach programu „STUDENT II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych” Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż zgodnie z przewidywaniami decyzje finansowe podejmowane na podstawie złożonych wniosków będą dotyczyły wyłącznie semestru zimowego roku akademickiego (szkolnego) 2010/2011. Ewentualne dofinansowanie kosztów nauki w semestrze letnim roku akademickiego (szkolnego) będzie mogło nastąpić pod warunkiem dysponowania przez PFRON w 2011 roku środkami finansowymi na realizację programu „STUDENT II”.
  • 0

#51 moniguee

moniguee

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 07 październik 2010 - 20:53

poratujcie;/

kurde zrobiłam bład we wniosku;/dopiero teraz sie zjarzyłam a oddałam go kilka dni temu

no wiec tam gdzie pisze jaki stopien niepełnosprawnosci-
całkowita niezdolnosc do pracy umiarkowany II grupa inwalicka

zaznaczyłam umiarkowany-bo moje pierwsze orzeczenie sprzed 3 lat tak brzmiało
potem miałam przedluzenie gdzie pisze-całkwita niezdolnosc do pracy

teraz mysle ze powinnam zaznaczyc to pierwsze;/ oddałam wszelkie potrzebne dokumenty, po prostu przypadkowo sie pomyliłam
powiedzcie czy oni moga odzucic moj wniosek? nie moge sie tam dodzwonic;/
panikuje;/
  • 0

#52 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 07 październik 2010 - 19:53

A ja mam głupie pytanie :) Wiecie może w jakich godzinach pracuje pfron dolnośląski?
  • 0

#53 danir20

danir20

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 październik 2010 - 19:56

Dolnośląski 7.30 – 15.30 :)
  • 0

#54 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 07 październik 2010 - 20:15

Dzięki :)
  • 0

#55 czes583

czes583

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 07 październik 2010 - 19:27

Dzieks, ja akurat pomorskie wiec bedzie szczegółowe rozliczanie :)

Dodano Thu Oct 7 20:41:49 2010 :
Dodano Thu Oct 7 20:28:16 2010 :
Ponawiam pytanie :)

czy wnioskując o dofinansowanie na wyżywienie wystarczą rachunki ze stołówki akademickiej??
tak samoz dojazdami czy wystarczą bilety czy trzeba rachunki brac??
  • 0

#56 arkadiuszb

arkadiuszb

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 07 październik 2010 - 16:11

Dodano Thu Oct 7 13:23:35 2010 :
czy musi byc plan zajęć z wymienionymi przedmiotami po to aby zgadzaly się z wymienionymi książkami do dofinansowania??

W pomorskim tak - dodatkowo musisz napisać na odwrocie każdej faktury do jakiego przedmiotu została zakupiona książka z tej faktury

Jak wygląda sprawa zakupu multimediów:

-videokursy:
Czy trzeba pisać (tak jak na książkach), do jakiego przedmiotu konkretny kurs został zakupiony?? (pytam, bo chciałbym zakupić kilka rodzajów kursów zgodnych z moim kierunkiem)

-program graficzny np. photoshop:
Czy ktoś starał się o dofinansowanie takiego programu (czy w ogóle to możliwe)?
Tylko w tym semestrze mam przedmiot: "Grafika komputerowa" i moje pytanie jest następujące: czy mogę go wpisać na semestr kolejny, ponieważ w sem letnim mam mniej wydatków?

-Office

Czy zakup w./w. multimediów trzeba jakoś uzasadniać??
Czy jest jakiś limit na multimedia?
  • 0

#57 iwonq

iwonq

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów

Napisano 07 październik 2010 - 18:12

Kaziu87


Dodano Thu Oct 7 13:23:35 2010 :
czy musi byc plan zajęć z wymienionymi przedmiotami po to aby zgadzaly się z wymienionymi książkami do dofinansowania??

małopolska - nie... ja nie dodawałam planu zajęć
  • 0

#58 czes583

czes583

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 07 październik 2010 - 08:55

Kaziu87

co do pokrycia czynszu przez pfron to faktycznie nie ma na to szans, jednak zawsze mozesz sie postarac o dodatek mieszkaniowy w miejscowym urzedzie miasta, oczywiscie tez musisz wykazac ze tam prowadzisz samodzielnie gospodarstwo. Moze jakaś prowizoryczna umowa najmu z rodzicami czy cos no bo teoretycznie oni sa wlasiccielami ale Ty tam zamieszkujesz i ponosisz z tego tytulu wszelkie koszty a skoro jak pisales przelewy robisz ze swojogo konta bankowego nie trudno bedzie to wykazac :)

Dodano Thu Oct 7 13:23:35 2010 :
czy musi byc plan zajęć z wymienionymi przedmiotami po to aby zgadzaly się z wymienionymi książkami do dofinansowania??

Dodano Thu Oct 7 14:10:42 2010 :
czy wnioskując o dofinansowanie na wyżywienie wystarczą rachunki ze stołówki akademickiej??
tak samoz dojazdami czy wystarczą bilety czy trzeba rachunki brac??
  • 0

#59 galanonim

galanonim

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 07 październik 2010 - 07:16

nie miał czesnego[/u], nie otrzymał nigdy więcej niż 2297 zł (a bywało i dużo mniej) na jedno półrocze . Wnioskowanie o wyższą kwotę niż maksymalna wyliczona z algorytmu i tak nie zwiększa przyznanej kwoty dofinansowania, więc może w praktyce problem nie istnieje? Ale tylko "może", bo nie znam do końca "parametrów"...

Dziękuję za odpowiedź.
Zatem algorytm nie ma najmniejszego pokrycia z rzeczywistością, a szkoda..
  • 0

#60 pracownik

pracownik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 06 październik 2010 - 23:13

[quote name='raczek0676][quote=magdalena177][quote=ela34]witam ! piszecie o czesnym ' date=' dojazdach , benzynie , a nikt nie pisze o wyżywieniu - czy z tych pieniędzy z pefronu nie można się żywić . Chyba najwięcej student traci na wyżywienie miesięcznie . Jak się z tego rozliczać . Proszę o pomoc pracowników Pefron.[/quote']
nie można rozliczyć wyżywienia[/quote]
Korzystam ze studenta 4 lata i otrzymuję dofinansowanie na wyżywienie rozliczając fakturą vat wystawioną przez właściciela stołówki.[/quote]
Prawdę powiedziawszy formalnie jest pewien "problem" z uznawaniem kosztów za wyżywienie i może tak właśnie być jak opisujecie: w jednym Oddziale Pełnomocnicy Zarządu PFRON wyrażają zgodę na uznanie tych kosztów, w innym nie.
Wynika to m.in. z tego, że:
1. koszty te nie są wymienione jako "główne" w programie;
2. zgodnie z oficjalnym stanowiskiem Biura Funduszu w tej sprawie uznawanie kosztów wyżywienia możliwe jest jedynie w przypadku korzystania ze stołówek, które mają podpisaną stosowną umowę z uczelnią/szkołą;
3. bywało, że w rozliczeniu okazywało się, iż studenci "żywili się" wyłącznie .... pizzą lub w ... restauracjach ;), co oczywiście rodziło wątpliwości i efekcie właśnie takie a nie inne podejście do dofinansowania wyżywienia.

W praktyce, w Oddziale którego zasady z miarę znam, dofinansowanie do wyżywienia przyznawane jest osobom uczącym się w (S)OS-W (gdzie odpłatność za wyżywienie jest obowiązkowa); osobom, które z racji niepełnosprawności mają problemy z własnoręcznym przygotowaniem posiłków ... Generalnie "unika się" (ale są wyjątki) przyznawania dofinansowania do wyżywienia w "moim" Oddziale.


[quote=galanonim]tak się zastanawiam...
W PFRON dowiedziałem się że maksymalna kwota o jaką mogę wnioskować to ok 6tys, a z osiągnięciami naukowymi ok 9tys. Tylko pytanie co robić ?
Mam osiągnięcia naukowe, teoretycznie rzecz biorąc mógłbym wnioskować o kwotę powyżej 6 tysięcy, ale nie mam pewności, że moje osiągnięcia zostaną uznane - czyli wtedy ocena merytoryczna mojego wniosku drastycznie spada w dół ( było o tym wspomniane parę postów wcześniej ). Bezpiecznie mógłbym wnioskować o kwotę poniżej 6 tysięcy ( poniżej maksymalnego progu ) - co się wtedy dzieje z bonusem który może mi przysługiwać?
Błędne kolo..[/quote]
Ano błędne koło. Niestety i dla mnie obecnie przepisy (a nic innego nie wiem) też nie są jasne (albo nawet ... niejasne :() i tym trudniej mi powiedzieć, jak będzie w innych Oddziałach lub co pojawi się w ewentualnych wyjaśnieniach ze strony Funduszu. Ale moim zdaniem wysokość kwoty wnioskowanej nie powinna decydować (negatywnie) o weryfikacji wniosku. Jeśli ktoś faktycznie koszty ma wyższe niż możliwe maksymalne dofinansowanie, to żadne przepisy wprost nie zabraniają wnioskowania o takie kwoty (jedynie ograniczają otrzymanie go w takiej wysokości).
Wygląda mi (wstępnie) na to, że w tabeli we Wniosku nie uwzględnia się w kwocie wnioskowanej dodatkowej części dofinansowania przyznawanej za wyniki w nauce. Ale na 100% nie jestem pewien niestety :( Może na 95% ?

Napiszę więc o tym, jak to w praktyce bywało (wiele osób korzystających wcześniej może potwierdzić). W dotychczasowej historii dofinansowań, jeśli ktoś nie miał czesnego, nie otrzymał nigdy więcej niż 2297 zł (a bywało i dużo mniej) na jedno półrocze . Wnioskowanie o wyższą kwotę niż maksymalna wyliczona z algorytmu i tak nie zwiększa przyznanej kwoty dofinansowania, więc może w praktyce problem nie istnieje? Ale tylko "może", bo nie znam do końca "parametrów"...


[quote=iwonq][quote=ewelina02091991]jak na pierwszy semestr wpisze np pendrive to na drugi semestr też mogę wpisać czy już nie? :)[/quote]
o pendrive możesz starać się tylko raz (jeden semestr)... jeśli czytałaś wniosek to również powinnaś wiedzieć że nie może przekraczać 150zł[/quote]
Nie chcę niepotrzebnie mieszać, ale zgadza się tylko...kwota, czyli: "Maksymalna kwota dofinansowania kosztów[...]zakupu pamięci przenośnej USB nie może przekroczyć kwoty 150 zł.". I to jest prawdą. Jednak przepisy w żaden sposób nie zabraniają wnioskowania o dofinansowanie zakupu pamięci USB zarówno w pierwszym jak i w drugim półroczu w ramach jednego Wniosku (i w efekcie Umowy). Być może intencja Funduszu była inna, ale nie znalazło to odzwierciedlenia w żadnych zapisach (chyba, że coś przeoczyłem - w co jednak wątpię - a ktoś coś znajdzie i mi przytoczy?) - nic tego nie zakazuje. Odmowa może być uzasadniona (jak zresztą w przypadku każdych innych kosztów) jedynie "pośrednio", czyli powołaniem się ogólnie na wymóg racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi. A w takim przypadku odmowa uznania jakichś kosztów zazwyczaj nie jest już taka jednoznaczna i oczywista...



[quote=Kaziu87]Witam mam dość skomplikowane pytanie...
1. właścicielami na papierze są moi rodzice[...]
Czy jest jakaś możliwość żeby opłaty za czynsz (nie na moje imię, ale opłacane z mojego imiennego rachunku bankowego) pfron również mógł uwzględnić?
2. Czy zatem mogę chociaż ich nie wpisywać rodziców do oświadczenia o wysokości dochodów? Tym samym wpisując tylko mnie z zerowym średnim miesięcznym dochodem brutto.[/quote]
Ad. 1 - nie widzę żadnych szans...
Ad. 2 - z opisu sytuacji (stanu faktycznego) wynika, że można wykazać prowadzenie samodzielnego gospodarstwa domowego.



[quote name='pitervip][...]czy musze go zakupić wcześniej tzn przed przyznaniem dofinansowania 9przed podpisanie umowy) oni mi wtedy wrócą ta kwotę' date=' czy mogę wpisać daną kwotę we wniosek na ten np. pendrive i kupić dopiero po przyznaniu dofinansowania[/quote']
Odpowiem tak: generalną (choć z wyjątkami - mniejsza o nie teraz) zasadą i wymogiem jest ponoszenie kosztów w trakcie trwania "półrocza" nauki objętego dofinansowaniem (zgodnie z datami określonymi przez uczelnię na zaświadczeniu /Zał. nr 3 do Wniosku/ - te daty zostają też zapisane w umowie).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych