Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

STUDENT II - posty archiwalne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4599 odpowiedzi w tym temacie

#21 bozenak

bozenak

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 17 grudzień 2009 - 23:16

W małopolskim biurko lampkę,krzesło można rozliczyć jako przedmioty ułatwiające naukę.Tak powiedzieli córce
  • 0

#22 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 18 grudzień 2009 - 17:02

No niestety materiały biurowe nie mogą przekraczać 250 zł i za więcej zwrotu nie dostaniesz... a jeśli chodzi o pendrive to ja kupiłam 16 GB i rozliczyli
  • 0

#23 Kaziu87

Kaziu87

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 06 czerwiec 2009 - 13:15

mam pytanie... czy jeśli wpisałem o zwrot kosztów na: "zajęcia poprawiające sprawność fizyczna" to czy moge przedstawić im fakturę za opłacenie kursu tańca czy to tylko podchodzi pod siłownie i basen?? przeszło by za nauke tanca? a moze jakbym się w tej szkole dogadał zeby mi wpisali zajecia poprawiajace sprawnosc fizyczna to by przeszło?
  • 0

#24 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 06 czerwiec 2009 - 15:02

Zdecydowanie nauka tańca nie przejdzie.
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#25 karolinium

karolinium

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano 17 styczeń 2010 - 19:16

wolandxx
Użytkownik

alcest2008
Użytkownik

dziekuje :* :*
  • 0

#26 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 24 kwiecień 2009 - 14:26

Anarchista moja znajoma wysyłała, tylko na 2 semestr i też jeszcze nie ma odpowiedzi. To jest norma, że na decyzję Pfronu czeka się, aż tak długo.

Jeśli dostaniesz w przyszłości pismo, ze 1 semestr został poprawnie rozliczony, to aby otrzymać wypłatę na 2 semestr, to trzeba dostarczyć aktualne zaświadczenie o kontynuacji nauki, oraz dokument potwierdzający stopień niepełnosprawności (w sytuacji gdy, w okresie od dnia przekazania pierwszej transzy dofinansowania do dnia rozpoczęcia drugiego półrocza nastąpiła zmiana stopnia niepełnosprawności).
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#27 arkadiuszb

arkadiuszb

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 08 październik 2010 - 20:06

Witam

mam pytanie odnośnie Programu Student II pkt nr 5 dot. dofinansowania kosztów nauki czyli "uczestnictwa
w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej",
jak to mam rozumieć i jakie zajęcia w ramach tego pkt można odliczyć.
pozdrawiam:)

było kilkakrotnie wspomniane.....:/
są to np. basen, siłownia...
i musisz mieć zaświadczenie od lekarza, że takich zajęć potrzebujesz...
  • 0

#28 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 08 październik 2010 - 20:06

mam pytanie odnośnie Programu Student II pkt nr 5 dot. dofinansowania kosztów nauki czyli "uczestnictwa
w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej",
jak to mam rozumieć i jakie zajęcia w ramach tego pkt można odliczyć.
pozdrawiam:)

Te zajęcia to rehabilitacja czy na przykład basen.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#29 Margotka

Margotka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 17 styczeń 2010 - 17:04

Witam, właśnie odkryłam to forum i przyznam, że bardzo tu u Was ciekawie. Ja również dostałam dofinansowanie z PFRONu i mam kilka pytań - jeśli ktoś z Was zna odpowiedź będę wdzięczna za jej udzielenie. Z góry dziękuję!:)
* Czy do rozliczenia opłat za internet wystarczy kilka faktur z okresu objętego dofinansowaniem (pierwszy raz będę rozliczać się za internet i nie mam wszystkich faktur). Chodzi o neostradę więc opłata jest stała.
* Czy pod hasłem "materiały biurowe" (w kujawsko-pomorskim) mogą kryć się również płyty CD i DVD?
  • 0

#30 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 23 wrzesień 2009 - 12:10

To dziwne, bo ja dzwoniłam do oddziału PFRON w Szczecinie i Pan mi powiedziałm, żebym podpieła pismo i umotywała internet , że jest zapisany na inną osobe. Czyli można... W końcu mieszkajac z rodzicami wiadomo, że rachunki przychodza na nich...
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#31 maries221b

maries221b

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 20 wrzesień 2008 - 10:18

witam

chciałabym się zapytać czy zawyżacie kwotę we wniosku a jeśli tak to średnio o ile?

dzięki za odp.
  • 0

#32 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 20 wrzesień 2008 - 11:51

witam
chciałabym się zapytać czy zawyżacie kwotę we wniosku a jeśli tak to średnio o ile?
dzięki za odp.

maries221b
To brzmi jak pytanie retoryczne które nie wymagają odpowiedzi... :D
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#33 annako

annako

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 październik 2010 - 19:19

Witam

mam pytanie odnośnie Programu Student II pkt nr 5 dot. dofinansowania kosztów nauki czyli "uczestnictwa
w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej",
jak to mam rozumieć i jakie zajęcia w ramach tego pkt można odliczyć.
pozdrawiam:)
  • 0

#34 dominikakiki

dominikakiki

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 08 październik 2010 - 18:46

Właśnie co do rehabilitacji, czy mogę napisać we wniosku po prostu- zabiegi rehabilitacyjne, i ewentualnie uzasadnić tym, że ze względu na zbyt długi czas oczekiwania w mojej sytuacji muszę zapisać się na rehabilitację prywatnie? Myslicie, że są szanse na takie dofinansowanie? No i poza tym chciałabym zapisać się na siłownię.
I jeszcze jedno pytanie, mogę wpisać we wniosku- router bezprzewodowy, aby mieć dostęp do internetu i czy PFRON mi to uzna?
  • 0

#35 wolandxx

wolandxx

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 17 styczeń 2010 - 18:41

a ja mam pytanie z innej beczki.....mianowicie.......czy jak kupujecie przez neta to czy na tych fakturach jest odreczny podpis? mam problem bo kupiłam kilka rzeczy i na zadnej FV nie ma podisu;/
jak to było po innych latach, czy byli skrupulatni i czy zwracali na to uwage? czy takie fakturki przejda?
z gory dzieki za odp, pozdrawiam :)*

Na fakturze nie musi być podpisu ,ani pieczątki . Już od kilku lat.pozdrawiam
  • 0

#36 rogger

rogger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 08 październik 2010 - 14:02

[quote name='tyska89]Czy ktoś miał taką sytuację' date=' że nie mógł przedstawić oryginału orzeczenia (np. zgubienie, zniszczenie), a miał jedynie ksero? Czy w takiej sytuacji przyjmują wniosek, czy nie ma na to szans?[/quote']
W momencie składania wniosku przedkładasz kserokopię orzeczenia, natomiast gdy będziesz podpisywała umowę, potrzebny będzie oryginał orzeczenia do wglądu/duplikat orzeczenia do wglądu/ "za zgodność z oryginałem" orzeczenia (Uwaga! to ostatnie ważne tylko bodajże trzy miesiące od daty potwierdzenia, że kserokopia jest zgodna z oryginałem). Tak mi powiedziała Pani w moim Oddziale.

Dodano Fri Oct 8 15:03:51 2010 :
[quote=moniguee]czy pfron jest czynny w soboty??
nigdzie nie moge tego odnaleźć
dodzwonic sie tez nie mozna
czy tak jest zawsze?? przeciez to smieszne[/quote]
Nie pracują w soboty, w niedziele też nie, już to było napisane.
http://www.pfron.org...y_Funduszu.html
Co jest śmieszne, że telefon jest zajęty? Nie tylko Ty tam dzwonisz, jeszcze w czasie naboru wniosków ;)
  • 0

#37 tyska89

tyska89

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 08 październik 2010 - 13:06

Czy ktoś miał taką sytuację, że nie mógł przedstawić oryginału orzeczenia (np. zgubienie, zniszczenie), a miał jedynie ksero? Czy w takiej sytuacji przyjmują wniosek, czy nie ma na to szans?
  • 0

#38 moniguee

moniguee

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 08 październik 2010 - 13:17

czy pfron jest czynny w soboty??
nigdzie nie moge tego odnaleźć
dodzwonic sie tez nie mozna
czy tak jest zawsze?? przeciez to smieszne
  • 0

#39 don't_believe_me

don't_believe_me

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 08 październik 2010 - 12:44

Hmm, mam biurko w domu rodziców i w akademiku... Chciałabym złożyć wniosek o 2 lampki na biurko, składał ktoś na więcej niż 1?
I czy w tabeli pisaliście to "jako przedmioty ułatwiające lub umożliwiające naukę", czy po prostu "lampka na biurko 2 szt."?

Jak mi radzicie?:)
  • 0

#40 pantrok

pantrok

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 08 październik 2010 - 12:42

Hmm, próbuję od wczoraj załadować i nie mogę (Firefox nie może odnaleźć serwera www.pfron.org.pl.).
Dzięki za odpowiedź :) Wpiszę w takim razie "Kurs języka francuskiego".

Jeszcze jedno pytanko - poza schorzeniami ze względu na które mam stopień, w tym roku zdiagnozowano u mnie problemy z kręgosłupem, myślę, żeby wpisać:
ZABIEGI REHABILITACYJNE
i w uzasadnieniu wpisać co i jak... Tyle, że wtedy zwrócono by mi tylko za stricte rehabilitację, a po jakimś czasie może będę mógł robić sam zalecone ćwiczenia na siłowni (co jest dużo tańsze) i nie wiem czy nie rozszerzyć tego :)_ (zabiegi usprawniające kręgosłup?)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych