Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

STUDENT II - posty archiwalne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4599 odpowiedzi w tym temacie

#81 arkadiuszb

arkadiuszb

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 05 październik 2010 - 16:15

... mysle takze nad zapisaniem sie nad basen...

Aby Ci rozliczyli basen, musisz mieć jakoś to udokumentowane że basen w przypadku Twojej choroby jest zalecany w celach rehabilitacyjnych. Takie zaświadczenie powinien napisać lekarz i wraz z fakturami takie cuś złożyć podczas rozliczenia.


Ja już z dofinansowania korzystam III raz, i zawsze było tak że dostawałem pieniądze na czesne i na pozostałe koszty. To nie ważne czy we wniosku np wpisaliśmy książki, dojazdy, pen-drive, itp itd. Można np całą kwotę przeznaczyć tylko na dojazdy, nic sie nie stanie jak nie kupimy tych pozostałych rzeczy o które wnioskowaliśmy. Tylko np. faktury za paliwo muszą być równe tym pieniądzom które zostały nam przyznane przez pfron pomniejszone o czesne.

Ja w zeszłym roku rozliczałam się za basen i nie musiałam przedłożyć żadnego zaświadczenia od lekarza. Ale myślę,że zależy to od rodzaju niepełnosprawności. W moim przypadku ruchowa, we wniosku już wyjaśniłam czemu potrzebuje dofinansowania na basen i siłownie i wszystko grało :)

Dzisiaj rozmawiałem z Panią z PFRON (pomorskie) i powiedziała, że TEORETYCZNIE zaświadczenie od lekarza nie musi być, ale gdyby było, to by było dobrze...

Czyli jak mamy zaświadczenie to jest dużo większe prawdopodobieństwo, że otrzymamy dofinansowanie na basen...
  • 0

#82 Zuzanna

Zuzanna

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 06 październik 2010 - 14:27

Witam, czy może mi ktoś pomóc???
Otóż mam problemy z wypełnieniem wniosku do programu Student II. Konkretnie chodzi mi o podpunkt
cytuję: " Wnioskodawca otrzymał na pokrycie kosztów wskazanych w poniższej tabeli dofinansowanie (stypendium) z innych źródeł, tj. ze środków pochodzących z budżetu państwa, z budżetów jednostek samorządu terytorialnego, ze środków własnych szkół i uczelni oraz z funduszy strukturalnych"

I należy zakreślić TAK lub NIE (jeżeli tak należy wskazać, przy danej pozycji kosztu, w jakiej części koszt ten zostanie dofinansowany z innych źródeł.... należy podać kwotę i źródło dofinansowania)

I teraz nasuwa się szereg wątpliwości. Otóż nie mam pojęcia, czy stypendium naukowe zostanie mi w tym roku przyznane, skoro decyzję, w sprawie stypendiów otrzymuję zawsze w połowie grudnia (czyli dosyć późno) i to samo się tyczy stypendium dla osób niepełnosprawnych też nie wiem czy zostanie mi przyznane w tym roku akademickim, a jak zostanie to w jakiej wysokości???? I teraz nie wiem, co mam tam zaznaczyć. Bardzo proszę o odpowiedzi, bo kompletnie nie pojmuję tego podpunktu i nie wiem, czy dobrze rozumuję. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc !!!!
  • 0

#83 smerfetka1990

smerfetka1990

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 06 październik 2010 - 13:45

Witam mam pytanko:
Załącznik nr 1 do Umowy - Zakres rzeczowy i finansowy kosztów nauki - do czego jest potrzeby ten załącznik? Co tu się wpisuje?
  • 0

#84 magdalena177

magdalena177

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 05 październik 2010 - 17:21

pierwsze słyszę o rozliczeniu jedzenia,ale skoro można to chętnie skorzystam....
Tylko pod co wy to podciągacie??:
" Przyznane w ramach programu dofinansowanie, może obejmować w szczególności następujące koszty związane z nauką pobieraną przez wnioskodawcę:

1. opłaty za naukę (czesne),
2. zakwaterowania – w przypadku nauki poza miejscem stałego zamieszkania,
3. dojazdów,
4. związane z dostępem do Internetu (instalacja i abonament),
5. uczestnictwa w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej,
6. zakupu przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę, w tym zakupu programów komputerowych, pamięci przenośnej USB, dysków optycznych (np. CD) oraz dyskietek,
7. wyjazdów organizowanych w ramach zajęć szkolnych,"
  • 0

#85 iwonq

iwonq

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów

Napisano 05 październik 2010 - 15:58


nie można rozliczyć wyżywienia

ale głupoty piszesz... :| szok... to że w Twoim oddziale nie można to nie znaczy, że we wszystkich jest tak samo... u mnie można...

na wszystko musisz przedstawić faktury....
  • 0

#86 ann_eczka

ann_eczka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 05 październik 2010 - 16:05

... mysle takze nad zapisaniem sie nad basen...

Aby Ci rozliczyli basen, musisz mieć jakoś to udokumentowane że basen w przypadku Twojej choroby jest zalecany w celach rehabilitacyjnych. Takie zaświadczenie powinien napisać lekarz i wraz z fakturami takie cuś złożyć podczas rozliczenia.


Ja już z dofinansowania korzystam III raz, i zawsze było tak że dostawałem pieniądze na czesne i na pozostałe koszty. To nie ważne czy we wniosku np wpisaliśmy książki, dojazdy, pen-drive, itp itd. Można np całą kwotę przeznaczyć tylko na dojazdy, nic sie nie stanie jak nie kupimy tych pozostałych rzeczy o które wnioskowaliśmy. Tylko np. faktury za paliwo muszą być równe tym pieniądzom które zostały nam przyznane przez pfron pomniejszone o czesne.

Ja w zeszłym roku rozliczałam się za basen i nie musiałam przedłożyć żadnego zaświadczenia od lekarza. Ale myślę,że zależy to od rodzaju niepełnosprawności. W moim przypadku ruchowa, we wniosku już wyjaśniłam czemu potrzebuje dofinansowania na basen i siłownie i wszystko grało :)
  • 0

#87 raczek0676

raczek0676

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 05 październik 2010 - 15:02


nie można rozliczyć wyżywienia

Korzystam ze studenta 4 lata i otrzymuję dofinansowanie na wyżywienie rozliczając fakturą vat wystawioną przez właściciela stołówki. Pozdrawiam
  • 0

#88 magdalena177

magdalena177

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 05 październik 2010 - 14:38

[quote name='ela34]witam ! piszecie o czesnym ' date=' dojazdach , benzynie , a nikt nie pisze o wyżywieniu - czy z tych pieniędzy z pefronu nie można się żywić . Chyba najwięcej student traci na wyżywienie miesięcznie . Jak się z tego rozliczać . Proszę o pomoc pracowników Pefron.[/quote']
nie można rozliczyć wyżywienia
  • 0

#89 ela34

ela34

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 październik 2010 - 10:56

witam ! piszecie o czesnym , dojazdach , benzynie , a nikt nie pisze o wyżywieniu - czy z tych pieniędzy z pefronu nie można się żywić . Chyba najwięcej student traci na wyżywienie miesięcznie . Jak się z tego rozliczać . Proszę o pomoc pracowników Pefron.
  • 0

#90 arkadiuszb

arkadiuszb

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 05 październik 2010 - 00:01

Witam,
Czy mógłby ktoś udzielić informacji odnośnie tego jak ma wyglądać harmonogram zajęć, który należy przedłożyć do PFROu przy dojeździe na uczelnie samochodem ?
Czy mają tam być wypisane dni, zajęcia i np. podpis prowadzącego ? Co w przypadku kiedy zajęcia są nie regularnie ?
Z góry dzięki za odpowiedź...

A nie masz podane planu zajęć??

Ja po prostu drukuje swój plan zajęć ze strony wydziałowej (są na nim daty, godziny, nazwy prowadzących i sale) i dostaję w dziekanacie 2 pieczątki na niego: jedna pieczątka szkoły, a druga to pieczątka prodziekana z podpisem - ot cała filozofia :P
  • 0

#91 Nati0803

Nati0803

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 04 październik 2010 - 23:08

ponawiam pytanie, gdyz poprzednim razem nie otrzymalam odpowiedzi, licze ze tym razem ktos mi pomoze. z gory dziekuje :)


mam pytanie odnosnie uslug kserograficznych, we wniosku jest: "usług kserograficznych (wyłącznie w zakresie kserowania dokumentów, które nie są chronione prawem autorskim lub na których kserowanie Wnioskodawca posiada zezwolenie autora""
wie ktos o co chodzi z tym zezwolniem autora? nie moge kserowac ksiazek? egzaminow i notatek kolezanek z zeszlych lat? ten punkt jest dla mnie mnie kompletnie niezrozumialy, prosze o pomoc
  • 0

#92 zikkiz123

zikkiz123

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano 04 październik 2010 - 23:07

... mysle takze nad zapisaniem sie nad basen...

Aby Ci rozliczyli basen, musisz mieć jakoś to udokumentowane że basen w przypadku Twojej choroby jest zalecany w celach rehabilitacyjnych. Takie zaświadczenie powinien napisać lekarz i wraz z fakturami takie cuś złożyć podczas rozliczenia.


Ja już z dofinansowania korzystam III raz, i zawsze było tak że dostawałem pieniądze na czesne i na pozostałe koszty. To nie ważne czy we wniosku np wpisaliśmy książki, dojazdy, pen-drive, itp itd. Można np całą kwotę przeznaczyć tylko na dojazdy, nic sie nie stanie jak nie kupimy tych pozostałych rzeczy o które wnioskowaliśmy. Tylko np. faktury za paliwo muszą być równe tym pieniądzom które zostały nam przyznane przez pfron pomniejszone o czesne.
  • 0

#93 nowy22

nowy22

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 październik 2010 - 21:16

Witam. W tym roku po raz pierwszy bede sie staral o pomoc. Chcialbym otrzymac:
-czesne(1900 semestr)
-dojazd( i tu wlasnie mam problem, dojezdzam codzienie jakies 80 km w obie strony jak obliczyc ile miesiecznie bede potrzebowal na paliwo a co z dniami wolnymi np. swieta wedlug moich obliczen bede potrzebowal mysle jakies 25 zl dziennie czyli miesiecznie okolo 500zl, czy mam szanse na dostanie takiej kwoty
-razem wychodzi 1900+2500=4400 oczywiscie chcialbym optymalnie wykorzystac kwote 6000tys moglbym jeszcze kupic np pendrive czy jakies ksiazki mysle takze nad zapisaniem sie nad basen; tylko boje sie ze to za duzo i az tyle nie dostane ale wydaje mi sie ze warto zlozyc optymalny wniosek najwyzej sie czegos nie dostanie; nie wiem czy dobrze mysle Prosze o wasza pomoc. Z gory dzieki:)
  • 0

#94 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 04 październik 2010 - 19:31

Na cały rok.
  • 0

#95 pitervip

pitervip

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 82 postów

Napisano 04 październik 2010 - 19:29

Witam. W związku z tym że PFRON nie wie jakimi funduszami będzie dysponował w przyszłym roki itp. , mam pytanie czy składając wniosek piszecie czesne na cały rok czy tylko na semestr zimowy. Prosze o odpowiedź.
  • 0
" This is Brazil "

#96 ewelina02091991

ewelina02091991

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 04 październik 2010 - 14:14

Witam pierwszy raz składam wniosek na Studenta i nie za bardzo wiem jak wpisać spis rzeczy o które chce wnioskować. Czy papier ksero zeszyty segregatory moge wpisać jako np ogolnie artykuły biurowe? tam we wniosku jest wypunktowanych 5 miejsc na wpisanie to tylko tyle mozna wpisać? dziekuje z gory za odpowiedzi
  • 0

#97 Krysztalki lodu

Krysztalki lodu

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 04 październik 2010 - 14:54

W tym roku na stronie pojawiły się załączniki dotyczące weryfikacji formalnej i merytorycznej wniosku, czy oznacza to, że w tym roku każdy załącznik dołączony do wniosku będzie poddawany weryfikacji - orzeczenie o niepełnosprawności, dochody itd.?

Dodano Mon Oct 4 16:20:03 2010 :
Dodano Mon Oct 4 16:19:48 2010 :

Dofinansowanie jest "obniżane" (tak jest skonstruowany algorytm) dopiero wtedy, gdy dochody są wyższe od tej wartości granicznej.
Mam nadzieję, że zrozumiale napisałem...

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Rozumiem, że im większa jest różnica pomiędzy g a średnimi miesięcznymi dochodami brutto przypadającymi na jednego członka rodziny, tym mniejsza jest kwota dofinansowania?
  • 0

#98 bubumat

bubumat

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 październik 2010 - 16:13

Witam,
Czy mógłby ktoś udzielić informacji odnośnie tego jak ma wyglądać harmonogram zajęć, który należy przedłożyć do PFROu przy dojeździe na uczelnie samochodem ?
Czy mają tam być wypisane dni, zajęcia i np. podpis prowadzącego ? Co w przypadku kiedy zajęcia są nie regularnie ?
Z góry dzięki za odpowiedź...
  • 0

#99 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 04 październik 2010 - 16:13

A ja mam takie pytanie ; Czy jesli zaczynam platny kierunek i immatrykulacja jest 20 października wtedy defacto dostanę status studenta i podpisze umowe o studiowaniu to mogę starać się dofinansowanie czesnego (wnioski do 15) i później donieść ten to zaświadczenie z uczelni czy też nie? O odpowiedź poproszę pracownika.
  • 0

#100 ksrk

ksrk

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 październik 2010 - 13:30

Witam !
Proszę państwa potrzebuje pomocy w wypełnianiu wniosku... jest kilka pytań na które po prostu nie mam odpowiedzi zaczynając od:
1. W przypadku kiedy nigdy nie pracowałem, nie mam nipu a także nigdy nie rozliczałem się z US czyje dochody mam przedstawić ? Matki ? (tylko z nią mieszkam).
2. Jeśli matki to jak to ma się do prowadzenia wspólnego gospodarstwa jak wynajmuje pokój u prywatnej osoby w Krakowie, jak moja żywicielka mieszka w Rzeszowie ?
3. Dostałem dofinansowania w ramach PEGAZ 2003 (5 wrzesnia 2007 r. w Rzeszowie) - czy mam to uwzglednic w Informacjach o korzystaniu ze środków pfron ? Mineło ponad 3 lata, ale kalendarzowo dalej to sie kwalifikuje.
4. Rozumiem, że tak samo mam zrobić z dofinansowaniem związanym z samochodem ?
5. Jeśli ja nie posiadam żadnego dochodu to w jaki sposób i gdzie mam wpisać to, że jestem na utrzymaniu matki i np. babki z dziadkiem ? :)
6. Wynajmuje pokój u własciciela - wystarczy, ze do wniosku dołącze dokumenty potwierdzające wynajmowanie mieszkania i podpisane przez niego pozwolenie na przetwarzanie danych osobowych ?
7. Czy we wpisywaniu kosztów związanych z czesnym mam podawać kwotę za cały semestr czy kwotę ratalną (jak wiadomo ratami zawsze wychodzi drożej jak się płaci - a jedną rate już zapłaciłem) ?
8. Czy poza umowa na wynajem, pitem matki, zalacznikiem z uczelni mam jeszcze coś składać ? W jaki sposób udokumentować np. koszt związany z obiadami w stołówce ? :)
9. ostatnie pytanie... na które nikt mi nie może odpowiedzieć.
Jestem zameldowany w Rzeszowie, ale studiuje i mieszkam w Krakowie. Gdzie mam skladać wniosek ? w Rzeszowie wysylaja mnie do Krakowa, w Krakowie do miejsca mojego zameldowania i jestem w czarnej doopie, a czasu coraz mniej.
Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz z góry.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych