Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

STUDENT II - posty archiwalne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4599 odpowiedzi w tym temacie

#61 pitervip

pitervip

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 82 postów

Napisano 06 październik 2010 - 19:26

Witam o wieczornej porze. Mama takie pytanko jeśli można, Oprócz czesnego można dofinansować inne rzeczy np pendrive, ale czy murze go zakupić wcześniej tzn przed przyznaniem dofinansowania 9przed podpisanie umowy) oni mi wtedy wrócą ta kwotę, czy mogę wpisać daną kwotę we wniosek na ten np. pendrive i kupić dopiero po przyznaniu dofinansowania i rozliczyć się potem na koniec semestru. Pozdrawiam
  • 0
" This is Brazil "

#62 Zuzanna

Zuzanna

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 06 październik 2010 - 15:32

[quote name='wolandxx]Do Zuzanna: otrzymał ? - nie otrzymał ' date=' więc zaznaczasz ,,nie'' . Nawet gdybyś otrzymała to nie masz obowiązku wydać tych pieniążków na to ,o co wnioskujesz do PFRON . Rozumiem o co im chodziło , ale źle sformułowali ten zapis .[/quote']
No właśnie też mi się wydaje, że źle ten podpunkt jest źle sformułowany :rolleyes:
Dzięki serdeczne za odpowiedź, w takim razie zakreślam NIE :lol: i po problemie :lol:
Dzięki jeszcze raz :) pozdrawiam
  • 0

#63 Kaziu87

Kaziu87

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 06 październik 2010 - 15:49

a mi ktoś odpisze czy nie bardzo? ;/
  • 0

#64 wolandxx

wolandxx

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 06 październik 2010 - 15:29

Do Zuzanna: otrzymał ? - nie otrzymał , więc zaznaczasz ,,nie'' . Nawet gdybyś otrzymała to nie masz obowiązku wydać tych pieniążków na to ,o co wnioskujesz do PFRON . Rozumiem o co im chodziło , ale źle sformułowali ten zapis .
  • 0

#65 Zuzanna

Zuzanna

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 06 październik 2010 - 15:20

Ponawiam swoje pytanie. Rozumie ktoś z Was ten podpunkt???? :( czy tylko ja mam problemy???
  • 0

#66 wolandxx

wolandxx

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 06 październik 2010 - 14:55

[quote name='alcest2008]smerfetka 1990 czesc! w tym punkcie chodzi o wypisanie to co jest tobie potrzebne czyli materialy biurowe' date=' ksiazki, uslugi kserograficzne, a tez kwoty podac na ile chcesz dofinansowanie, Pozdrawiam i zycze powodzenia sylwia21serce[/quote']
W tym punkcie nic nie wpisujemy. Ludzie czytajcie. Składamy tylko wniosek i załączniki do wniosku . Umowa i załączniki do niej to sprawa PFRON , pewnie w grudniu :)
  • 0

#67 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 06 październik 2010 - 14:41

smerfetka 1990 czesc! w tym punkcie chodzi o wypisanie to co jest tobie potrzebne czyli materialy biurowe, ksiazki, uslugi kserograficzne, a tez kwoty podac na ile chcesz dofinansowanie, Pozdrawiam i zycze powodzenia sylwia21serce
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#68 Kaziu87

Kaziu87

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 06 październik 2010 - 12:04

Witam mam dość skomplikowane pytanie... Chciałem złożyć wniosek o dofinansowanie. Tylko mam pytanie czy w oświadczeniu o wysokości dochodów mogę wpisać tylko i wyłącznie siebie?

Sytuacja jest taka:
Mam młodszego brata i siostrę, którzy też już studiują ale nie w Poznaniu. Mieszkają razem z rodzicami 70km od Poznania. Ja natomiast mieszkam w Poznaniu gdzie się uczę. Mieszkanie dostaliśmy po dziadkach w starej kamienicy i właścicielami na papierze są moi rodzice. Studiuje dziennie oraz uczęszczam do szkoły policealnej. Mieszkam w mieszkaniu rodziców, jednak utrzymuje się sam. Moimi dochodami są: stypendium, świadczenie rodzinne zapisane na mnie z racji mojej niepełnosprawności no i ewentualne dofinansowanie z programu student -wszystko w świetle warunków programu nie liczy się do dochodu czyli teoretycznie mój dochód brutto to 0zł. Wszystkie rachunki za mieszkanie oraz czynsz do wspólnoty mieszkaniowej opłacam sam z mojego konta. Do rodziców jeżdżę tylko w odwiedziny raz na 1-2 miesiące i nie dostaje od nich żadnych pieniędzy.
Problem w tym, że pfron raczej nie dofinansuje mi żadnych opłat za mieszkanie bo na rachunkach widnieją imiona moich rodziców (bo to w końcu ich mieszkanie)

Czy zatem mogę chociaż ich nie wpisywać rodziców do oświadczenia o wysokości dochodów? Tym samym wpisując tylko mnie z zerowym średnim miesięcznym dochodem brutto.

Czy jest jakaś możliwość żeby opłaty za czynsz (nie na moje imię, ale opłacane z mojego imiennego rachunku bankowego) pfron również mógł uwzględnić?

Proszę od kompetentną odpowiedź i z góry za nią dziękuje
  • 0

#69 iwonq

iwonq

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów

Napisano 06 październik 2010 - 11:50

Aleksa i czes583 dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi :) i jeszcze mam takie pytanko muszę na 2 semestry wypełnić teraz czy mogę potem? i jeszcze jedno jak na pierwszy semestr wpisze np pendrive to na drugi semestr też mogę wpisać czy już nie? :)

najłatwiejszym rozwiązaniem jest zrobienie dokładnie takiej samej tabelki w Wordzie... możesz tam posiadać tyle linijek ile chcesz...

chyba nie czytałaś podstawowych informacji na temat Studenta II ... musisz wypełnić na 2 semestry...

o pendrive możesz starać się tylko raz (jeden semestr)... jeśli czytałaś wniosek to również powinnaś wiedzieć że nie może przekraczać 150zł
  • 0

#70 ewelina02091991

ewelina02091991

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 06 październik 2010 - 10:04

Aleksa i czes583 dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi :) i jeszcze mam takie pytanko muszę na 2 semestry wypełnić teraz czy mogę potem? i jeszcze jedno jak na pierwszy semestr wpisze np pendrive to na drugi semestr też mogę wpisać czy już nie? :)
  • 0

#71 czes583

czes583

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 06 październik 2010 - 08:32

do ewelina02091991:

Jesli masz za malo miejsca to spróbuj wydrukowac jeszcze raz ta strone z tabelką ale przed drukowaniem po prostu poszerz sobie miejsce w tabeli klikajac w kazydym z wierszy enter :)
  • 0

#72 dawid_w87

dawid_w87

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 17 styczeń 2010 - 16:20

da redę ktoś odpowiedzieć na moje pytanie??
  • 0

#73 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 17 styczeń 2010 - 16:24

karolinium, hey ja przez internet zamawialam podreczniki eksiegarnia.pl i na fakturze mam podpis i pieczatke, pozdrawiam sylwia21serce

Dodano ndz 17 sty 16:29:44 2010 :
dawid87, hey jesli zrezygnujesz z studiow 2 semestru to za ten semestr nie dadza tobie pieniedzy, a za ten pierwszy to dadza i nieoddajesz, pozdrawiam
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#74 Aleksa

Aleksa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 05 październik 2010 - 20:43

ewelina02091991

Możesz łączyć koszty np.art.biurowe+książki 250+np400=650 i już zyskujesz jedną linie.
Tak mi podpowiedziała bardzo miła Pani Katarzyna PFRON z Torunia, a później w umowie PFRON sam rozbija koszty.
  • 0

#75 Potargany

Potargany

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 październik 2010 - 19:53

Czy można wnioskować o ebook readera? Strasznie drogie urządzenie ale można nim zastąpić regał z książkami.
  • 0

#76 tyska89

tyska89

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 05 październik 2010 - 19:42

... mysle takze nad zapisaniem sie nad basen...

Aby Ci rozliczyli basen, musisz mieć jakoś to udokumentowane że basen w przypadku Twojej choroby jest zalecany w celach rehabilitacyjnych. Takie zaświadczenie powinien napisać lekarz i wraz z fakturami takie cuś złożyć podczas rozliczenia.


Ja już z dofinansowania korzystam III raz, i zawsze było tak że dostawałem pieniądze na czesne i na pozostałe koszty. To nie ważne czy we wniosku np wpisaliśmy książki, dojazdy, pen-drive, itp itd. Można np całą kwotę przeznaczyć tylko na dojazdy, nic sie nie stanie jak nie kupimy tych pozostałych rzeczy o które wnioskowaliśmy. Tylko np. faktury za paliwo muszą być równe tym pieniądzom które zostały nam przyznane przez pfron pomniejszone o czesne.

To znaczy ze mam rozumiec to tak: ( chodzi mi o sposob rozliczania lub ewntualnie jego brak)
-czesne(wiadomo poprzez dowody wplaty)
-dojazdy(faktury za paliwo; czy one musza byc zgodne z hormonogramem zajec; tutaj prosilbym osoby ktore korzystay z tej formy dofinansowania o szczegolowe wytlumaczenie jak to dokladnie dziala
-pen-drive(rozumiem ze nie musze pokazywac zadnej faktury przy rozliczeniu)
-ksiazki(tak samo jak wyzej)

Na wszystko musisz mieć faktury! W dodatku, daty na fakturach muszą się zgadzać z terminem trwania semestru. Dojazdy też muszą się zgadzać z harmonogramem zajęć, ale dokładniej to już nie wiem co i jak ;)
  • 0

#77 nowy22

nowy22

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 październik 2010 - 18:52

... mysle takze nad zapisaniem sie nad basen...

Aby Ci rozliczyli basen, musisz mieć jakoś to udokumentowane że basen w przypadku Twojej choroby jest zalecany w celach rehabilitacyjnych. Takie zaświadczenie powinien napisać lekarz i wraz z fakturami takie cuś złożyć podczas rozliczenia.


Ja już z dofinansowania korzystam III raz, i zawsze było tak że dostawałem pieniądze na czesne i na pozostałe koszty. To nie ważne czy we wniosku np wpisaliśmy książki, dojazdy, pen-drive, itp itd. Można np całą kwotę przeznaczyć tylko na dojazdy, nic sie nie stanie jak nie kupimy tych pozostałych rzeczy o które wnioskowaliśmy. Tylko np. faktury za paliwo muszą być równe tym pieniądzom które zostały nam przyznane przez pfron pomniejszone o czesne.

To znaczy ze mam rozumiec to tak: ( chodzi mi o sposob rozliczania lub ewntualnie jego brak)
-czesne(wiadomo poprzez dowody wplaty)
-dojazdy(faktury za paliwo; czy one musza byc zgodne z hormonogramem zajec; tutaj prosilbym osoby ktore korzystay z tej formy dofinansowania o szczegolowe wytlumaczenie jak to dokladnie dziala
-pen-drive(rozumiem ze nie musze pokazywac zadnej faktury przy rozliczeniu)
-ksiazki(tak samo jak wyzej)
  • 0

#78 ewelina02091991

ewelina02091991

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 05 październik 2010 - 18:34

Hej jak mam więcej do wpisania o co wnioskuje niż miejsca w tej tabelce to co zrobić? pomocy z góry dzięki
  • 0

#79 iwonq

iwonq

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów

Napisano 05 październik 2010 - 17:25

pierwsze słyszę o rozliczeniu jedzenia,ale skoro można to chętnie skorzystam....
Tylko pod co wy to podciągacie??:
" Przyznane w ramach programu dofinansowanie, może obejmować w szczególności następujące koszty związane z nauką pobieraną przez wnioskodawcę:

1. opłaty za naukę (czesne),
2. zakwaterowania – w przypadku nauki poza miejscem stałego zamieszkania,
3. dojazdów,
4. związane z dostępem do Internetu (instalacja i abonament),
5. uczestnictwa w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej,
6. zakupu przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę, w tym zakupu programów komputerowych, pamięci przenośnej USB, dysków optycznych (np. CD) oraz dyskietek,
7. wyjazdów organizowanych w ramach zajęć szkolnych,"

"W SZCZEGÓLNOŚCI..."
  • 0

#80 ewelina02091991

ewelina02091991

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 05 październik 2010 - 16:07

Hej pomógl by ktos z tą tabelką????
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych