Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

STUDENT II - posty archiwalne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4599 odpowiedzi w tym temacie

#1 miko

miko

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 08:38


witam, mam podobne pytanie jak koleżanka.
Dostałem dofinansowanie, starałem się wyłącznie o dofinansowanie na czesne i to dostałem
Niestety rezygnuje ze studiów, czy w związku z tym będę musiał oddać całą cześć dofinansowania??

czy normalnie mi rozliczą pierwszy semestr a po prostu drugiej transzy nie wypłacą?

tak normalnie rozliczasz pierwsza transze skoro zapłaciłeś juz za czesne , a drugiej poprostu nie dostaniesz, bo nie przedstawisz zaświadczenia o kontynuowaniu nauki w semestrze letnim.
  • 0

#2 nowy

nowy

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 27 wrzesień 2009 - 19:45

materiały biurowe to np: zeszyty, toner/kardridż do drukarki, długopisy, zakreślacze, segregatory, ryzy papieru, linijki, dziurkacz, zszywacz itd. Jak podsumujesz to 250zł spokojnie można wydać na to, a co dopiero na np. pendrive
  • 0

#3 neverland88

neverland88

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 27 wrzesień 2009 - 19:12

Ja zrozumiałam, że w skład jednej karegorii wchodzą materiały biurowe, dyski optyczne i dyskietki. Wg mnie na na te 3 elementy mozesz wydać tylko 250 zł.
Od dłuzszego czasu zastanawia mnie, co Wy kupujecie za materiały, skoro zakładacie, że ta kwota jest niska? Moim problemem będzie chyba kupno pomocy szkolnych za 200 zł, bo o tyle wnioskuje....
  • 0

#4 dori1

dori1

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 15 grudzień 2009 - 18:20

A ja mam pytanie z innej beczki czy jeśli fakturę na czesne mam wystawioną 30 listopada ale w okienku data sprzedaży usługi widnieje data 2 września to mogę mieć problem z rozliczeniem? W tamtym roku też tak miałam ale zaznaczyłam to we wniosku a w tym roku jakoś nie... no i teraz nie wiem a do PFRON nie sposób się dodzwonić... help

wg mnie nie bedziesz miala zadnego problemu. data faktury jest najwzniejsza, poza tym i tak i tak by uwzglednili, ja mam wrzesniową nie pierwszy raz i nigdy nie mialam problemu. przynajmniej jesli chodzi o czesne to wiadomo ze trzeba oplaty uregulowac przed rozpoczeciem roku akademickiego. oni są wyrozumiali w tym wzgledzie:) nie martw sie tym.
  • 0

#5 andrew.art

andrew.art

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 wrzesień 2009 - 16:53

Witam!!!

Czy limit 250 zł przypadający na materiały biurowe obejmuje również dyski optyczne? Chodzi mi o to, czy mogę wydać 250 zł na materiały biurowe i kolejne 250 zł na dyski optyczne. Przepraszam jeśli moje pytanie wydaje się idiotyczne, ale pierwszy raz ubiegam się o dofinansowanie.

Z góry dziękuje za pomoc.
  • 0

#6 karolinium

karolinium

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano 17 styczeń 2010 - 13:25

a ja mam pytanie z innej beczki.....mianowicie.......czy jak kupujecie przez neta to czy na tych fakturach jest odreczny podpis? mam problem bo kupiłam kilka rzeczy i na zadnej FV nie ma podisu;/
jak to było po innych latach, czy byli skrupulatni i czy zwracali na to uwage? czy takie fakturki przejda?
z gory dzieki za odp, pozdrawiam :)*
  • 0

#7 ukaszek

ukaszek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 21:09

Witam
Mam pytanie odnośnie dojazdów na uczelnię własnym autem. Studiuję zaocznie i zawsze przed zjazdem samochodzik tankowałem sobie do pełna (150 - 180 zł), tak by paliwka wystarczało na inne podróże. Wyliczyłem, że na dojazdy do uczelni potrzeba mi paliwa za 100 zł. Czy PFRON może się czepiać, że mam za wysokie kwoty na fakturach? Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie gdzie mogę znaleźć lub skąd wziąć zaświadczenie o spalaniu i przebytych kilometrach?

Pozdrawiam
  • 0

#8 iwonq

iwonq

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 20:47

[quote=konrad3883]Witam.
Mam takie pytania.

Czy do rozliczenia dofinansowania na czesne w ramach programu "Student II" potrzebna jest faktura?

Czy może to być inny dokument?

Jaki to może być dokument? Bo faktury mogę już nie dostać na Uczelni.

Co powinien zawierać taki dokument? Wpłatę za czesne robił mój ojciec przelewem internetowym, zanim dostałem dofinansowanie.

Czy na tym dokumencie musi być moje imię i nazwisko?

Jeśli to ma być wyciąg bankowy to będzie tylko z imieniem i nazwiskiem mojego ojca, zatem muszę jechać na uczelnię, żeby mi wystawili coś na mnie.[/quote]
Wszystkie dokumenty z których się rozliczasz z PFRONem mają być na Ciebie wystawione. Tak zostałam poinformowana. Wystarczy potwierdzenie wpłaty - kwitek przelewu, wydruk przelewu internetowego... w ostateczności jak nie masz to mozesz chyba poprosić na uczelni ?

ważne aby było wypisane na CIEBIE a nie na tate, siostre czy brata.

Dodano pon 18 sty 20:48:33 2010 :
[quote name='evelunka]Czy do rozliczenia trzeba ponownie dostarczyć zaświadczenie z uczelni o kontynuowaniu nauki? czy to ma być zaświadczenie takie jak dołączaliśmy do wniosku ' date='czy może byc dowolne jakie wystawi uczelnia?[/quote']
ma być to zaświadczenie o kontynuacji nauki z uczelni.
  • 0

#9 nowy

nowy

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 27 wrzesień 2009 - 17:56

Witam wszystkich. Mam na imię Bartek, mieszkam w Tomaszowie Maz. i pierwszy raz jestem na tym forum. Trafiłem tutaj szukając informacji na temat Student II. Podpisuję się pod pytaniem mojego poprzednika z postu wyżej, bo tez chciałem o to zapytać, gdyż to co napisali o tych 250zł jest wieloznaczne, a ja oprocz tych 250zł na materiały biurowe, chciałbym wpisać z 500zł w semestrze na książki - studia podyplomowe. Myślicie że to przejdzie? Jakie jeszcze rzeczy wpisać we wniosek proponujecie - póki co mam czesne, dojazdy i materiały biurowe. pozdrawiam
  • 0

#10 Jadwiga

Jadwiga

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 112 postów

Napisano 01 luty 2010 - 16:32

Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak obliczyć średni miesięczny dochód brutto?
  • 0
Nie można dostrzegać nie widząc, ale można nie dostrzegać widząc. To jest codzienne doświadczenie naszego wzroku i percepcji.

#11 evelunka

evelunka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 18 styczeń 2010 - 17:01

Czy do rozliczenia trzeba ponownie dostarczyć zaświadczenie z uczelni o kontynuowaniu nauki? czy to ma być zaświadczenie takie jak dołączaliśmy do wniosku ,czy może byc dowolne jakie wystawi uczelnia?
  • 0
...myśli spokojne ponad wodami pochyl miłością...

#12 pantrok

pantrok

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 09 październik 2010 - 10:53

Pisaliście, że w przypadku siłowni, basenu, rehabilitacji etc. trzeba mieć jakieś zaświadczenie od lekarza... Ale to już przy składaniu wniosku???
  • 0

#13 Margotka

Margotka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 14:16

Dzięki wielkie iwonq ! Pozdrawiam:)
  • 0

#14 konrad3883

konrad3883

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 14:39

Witam.
Mam takie pytania.

Czy do rozliczenia dofinansowania na czesne w ramach programu "Student II" potrzebna jest faktura?

Czy może to być inny dokument?

Jaki to może być dokument? Bo faktury mogę już nie dostać na Uczelni.

Co powinien zawierać taki dokument? Wpłatę za czesne robił mój ojciec przelewem internetowym, zanim dostałem dofinansowanie.

Czy na tym dokumencie musi być moje imię i nazwisko?

Jeśli to ma być wyciąg bankowy to będzie tylko z imieniem i nazwiskiem mojego ojca, zatem muszę jechać na uczelnię, żeby mi wystawili coś na mnie.
  • 0
Lód rozpuszcza się w blasku Słońca...

#15 iwonq

iwonq

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 13:01

Witam, właśnie odkryłam to forum i przyznam, że bardzo tu u Was ciekawie. Ja również dostałam dofinansowanie z PFRONu i mam kilka pytań - jeśli ktoś z Was zna odpowiedź będę wdzięczna za jej udzielenie. Z góry dziękuję!:)
* Czy do rozliczenia opłat za internet wystarczy kilka faktur z okresu objętego dofinansowaniem (pierwszy raz będę rozliczać się za internet i nie mam wszystkich faktur). Chodzi o neostradę więc opłata jest stała.
* Czy pod hasłem "materiały biurowe" (w kujawsko-pomorskim) mogą kryć się również płyty CD i DVD?

do rozliczenia internetu należy posiadać wszystkie faktury za każdy miesiąc będący w danym semestrze nauki...
materiały biurowe to również CD i DVD - czyli dyski optyczne :)
  • 0

#16 czes583

czes583

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 09 październik 2010 - 08:26

czy w pomorskim akceptuja wnioskowanie o dofinansowanie na wyzywienie?? jezeli tak czy wystarcza same rachunki ze stołówki akademickiej??
  • 0

#17 tutusia

tutusia

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 październik 2010 - 08:53

moglby mi ktos przesłać na mail procedury i wniosek z POPRZEDNIEGO ROKU?? pilnie potrzebne!!!! byłabym bardzo wdzięczna :)

heaven.and.hell@poczta.fm
  • 0

#18 freedommen

freedommen

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 17 grudzień 2009 - 23:26

to ja zmieniam szkole i idę na KUL ;)

Dodano czw 17 gru 23:49:52 2009 :
ups, błąd kul jest w lublinie w malopolskim jest UJ
  • 0

#19 freedommen

freedommen

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 17 grudzień 2009 - 23:09

Reasumując: jestem na administracji, a jak każdemu przyszłemu urzędnikowi jest potrzebny: papier sprzęt biurowy(gumka nożyczki zszywacz itp.) (komputer(laptop)z pegaza) oprogramowanie do niego: windows, office, jakiś antywirus, pendriver, jakieś płytki. Na biurko raczej nie mogę liczyć i krzesło ale to nie problem mam swoje ;p i książki: konstytucja, Ustawy, kodeksy itp. Ale się rozmarzyłem, dobrze czasem pomarzyć xD
  • 0

#20 interjarek

interjarek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2009 - 15:05

Witajcie!
jestem tu nowy. Mam do Was kilka pytan. Dostałem dofinansowanie koszto nauki w programie STUDENT II. We wniosku wpisalem pendriva. Czy pefron bedzie sie plul jesli kupie np 32 gb? Jesli materiały biurowe przekocza 250 zl to nie dostane wiecej zwrotu? Mam bardzo drogie atrtamenty do drukarki i z tego co wiem one zaliczaja sie do materialow biurowych a za same atramenty zaplace okolo 200 zl, a gdzie zeszyty, papier do drukarki, dlugopisy ...

Pozdrawiam wszystkich
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych