Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Renciści będą zarabiać bez limitów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
655 odpowiedzi w tym temacie

#21 jedrek115

jedrek115

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 30 wrzesień 2010 - 03:29

Witam mam rentę socjalna na stale od 1997roku i mam takie pytanie czy mogą mi zabrać ta rentę jak pracuje na pól etatu w ochronie od 6 miesięcy czy nie mogą mi zabrać jak mam na stale???Mój dochód neto nie przekracza 710zl na rękę?Proszę o odpowiedz
  • 0

#22 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 29 wrzesień 2010 - 23:13

[quote name='Oli]Nie zgadzam się z tym' date=' ja siedziałem na socjalce do 20 roku życia potem poszedłem do pracy i oczywiście rentę mi zabrali, po przepracowaniu odpowiedniej ilości lat starałem się o rentę chorobową i co po roku walki po sądach g..no dostałem. Powiedzieli pracujesz to pracuj aż do usranej śmierci i nie mówię tu o emeryturze bo nie wiem czy dociągnę [/quote']
Oli jak dla mnie sam podłożyłeś się pod "nóż" przecież jest jasne że jeśli zmieniasz rentę to stajesz ponownie na komisji lekarskiej ZUSowskiej. Jednym z kryteriów przyznawania stopnia niepełnosprawności jest zdolność do pracy. Wiec pracujesz to według ZUS jesteś zdrowy (w sumie odzwierciedlenie opinii społecznej). Jest to chore podejście ale takie mamy urzędy i ustawy.
  • 0

#23 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 01 marzec 2008 - 23:35

Zapraszam wszystkich co maja rentę do poczytania :)
Dość ciekawe i intrygujące to co opiniuje sie o ustawie o zniesieniu rent socjalnych i możliwości większego dorabiania...


http://www.niepelnos...l/ledge/x/22245

http://www.popon.pl/...6203&Itemid=320

http://www.razemztob...ek&nrartyk=1458
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#24 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 08 marzec 2008 - 12:05

Nareszcie, może w koncu skonczy sie ta dyskryminacja!!!
  • 0

#25 tomato

tomato

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 11 marzec 2008 - 13:00

Świetnie takie przypadki jak np: http://ipon.pl/forum...ic.php?id=11367 moje
nie będą miały już miejsca .
  • 0

#26 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 11 marzec 2008 - 15:39

Komunikat Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 14 lutego 2008 r. w sprawie kwot przychodu odpowiadających 70 proc. i 130 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ogłoszonego za IV kwartał 2007 r. stosowanych przy zawieszaniu albo zmniejszaniu emerytur i rent.

Na podstawie art. 104 ust. 10 pkt 1 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2004 r. nr 39, poz. 353 z późn. zm.1) ogłasza się, iż od dnia 1 marca 2008 r. kwota przychodu odpowiadająca:

70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ogłoszonego za IV kwartał 2007 r. - wynosi 2029,90 zł

130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ogłoszonego za IV kwartał 2007 r. - wynosi 3769,80 zł

Renta socjalna zostanie zawieszona po przekroczeniu 870 zł.

źródło... www.popon.pl
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#27 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 12 marzec 2008 - 13:19

witam pracuje na cały etat zarabiam najniższą krajową czy wobec tego moja renta socjalna nadal powinna być zawieszona
  • 0
karol

#28 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 12 marzec 2008 - 13:42

Na dzień dzisiejszy - tak, musi być zawieszona.
  • 0

#29 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 12 marzec 2008 - 16:00

Najniższa krajowa 1126zł,a obecna kwartalna kwota po której następuje zawieszenie to 870zł(wszystko brutto).Niestety dodając do tego rente socjalną przekroczenie jest spore ok 700zł.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#30 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2008 - 21:51

ale kiedy zniosą??
  • 0

#31 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 19 maj 2008 - 21:52

Myślą żeby znieść limity od 2009 roku
  • 0

#32 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 26 maj 2008 - 17:59

Oj wszystko wyglada moze i fajnie i faktycznie z punktu widzenia prawnego zakaz pracy i bycie na rencie oraz dorobianie sobie to wzajemnie wykluczajace sie zjawiska.
Jednak zyjemy w Polsce wiec takie zjawisko uwazam za normalne, pozatym tez powinnismy pamietac o wysokosci renty z ktorej nie da sie przezyc i na pewno taka sytulacja jeszcze dlugo sie utrzyma w naszym kraju
Nie zapomnijmy rowneiz o tym ze jesli czlowiek ma widoczne pewne ograniczenia a pozatym jest sprawny takze przez pracodawcow jest traktowany inaczej jako nie do konca wartosciowy i sprawny pracownik., dlatego tez jeszcze w naszym srodowisku musi sie zmienic mentalnosc ludzi i podejscie do niepelnosprawnych, bo mimo poprawy ciagle nie jest tak jak byc powinno
Ja uwazam ze renta obecnie przyznana przez Państwo to w pewnym sensie rekompensata. Ludziom niepelnosprawnym sie zyje duzo trudniej niz zdrowym, maja gorszą sytulacje, ponosza wyzsze koszty leczenia sa gorzej wynagradzani itp.. dlatego nie powinno sie im zabraniac pracy. nie powinno byc takze zadnych limitow i ograniczen zarobkowych.
Trudno spotkac na rynku polskim niepelnosprawnych specjalistow ktorzy są traktowani na rozwni z ich sprawnymi kolegami wiec chociazby taki jak ma przyznany dodatek przez Panstwo niech bedzie to traktowane jako pewna pomoc, dofinansowanie itp..
Wiem ze wyglada to dosc dziwacznie i nieco smiesznie ale nie oszukujmy sie ze ciagle nam daleko do tego co jest w innych krajach wiec mimo zakazu pracy osoby takie musza sobie dorabiac aby wogole jakos przezyc.....
Pozatym czesto orzecznictwo i zakaz pracy jest podejmowany na podstawie wywiadu i oceny co do przydatnosci w wyuczonym zawodzie wiec czesto sie tak zdarza ze pracujemy w nieco innym zawodzie wiec patrzac na to tak ogolnie nie widac tutaj sprzecznosci. Trudno komus zakazac spracy jesli moze on wykonywac inne zajecie a w takim przypadku trudno orzec o calkowitym zakazie pracy.
  • 0

#33 silverkey

silverkey

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 26 maj 2008 - 17:02

[quote=piotr_o]...wyżyjesz za 650 zł z opiekuńczym miesięcznie?...[/quote]
Ciężko, coraz ciężęj...

[quote=piotr_o]Czuje sie tak jakby renta przyznawana była z przymusu bo żyjemy i szkodzimy innym.[/quote]
Ja też tak się czuję.

[quote name='piotr_o]Ja mogę nie pracować jak otrzymam godną rentę' date=' a nie jałmużnę :([/quote']
Jednak renta oznacza niezdolność do pracy. Jak można być niezdolnym do pracy i pracować???

W naszym kraju chyba błędnie rozumie się niezdolność do pracy. Jeżeli ktoś jest chory i nie jest zdolny do pracy, to jak może pracować, jak można mu pozwolić pracować???

Pozdrawiam
  • 0
"Od setek tysięcy lat z mięsa duszonego w garnku sączy się wywar żalu i nienawiści, którym tak trudno jest położyć kres. Jeśli chcesz wiedzieć, skąd biorą się na świecie nieszczęścia wojen, wsłuchaj się w rozpaczliwy krzyk dochodzący z rzeźni o północy" - Philip Kapleau

#34 piotr_o

piotr_o

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 196 postów

Napisano 26 maj 2008 - 15:40

Osoba pobierająca rentę powinna mieć zakaz pracowania, czyli formalnego dorabiania do renty.

To co mówisz ma słuszne znaczenie.Jednak czy wyżyjesz za 650 zł z opiekuńczym miesięcznie nie licząc na pomoc rodziców?
W krajach UE niepełnosprawni mają takie renty i taką pomoc socjalną, że nie muszą pracować, ale tutaj jest Polska i musimy za coś żyć, dodając, że z dnia na dzień gospodarka cenowa szaleje :(

Ja mogę nie pracować jak otrzymam godną rentę, a nie jałmużnę :(
Czuje sie tak jakby renta przyznawana była z przymusu bo żyjemy i szkodzimy innym.
  • 0
ach te kobiety :D

#35 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 20 maj 2008 - 20:34

No i bardzo dobrze. W końcu ci co mają rentę socjalną nie są gorsi od innych . W końcu będzie można pracować i rentę odwiesić od przyszłego roku, no i super. :D
  • 0

#36 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 09 maj 2008 - 06:58

http://ipon.pl/forum...hp?id=11184&p=1
  • 0

#37 piotr_o

piotr_o

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 196 postów

Napisano 21 maj 2008 - 20:12

super :) Renciści socjalni w końcu zostali docenieni :)
  • 0
ach te kobiety :D

#38 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 20 maj 2008 - 19:54

I wszystko jasne, zapraszam do lektury:
http://www.rp.pl/artykul/136625.html
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#39 xanax

xanax

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano 08 maj 2008 - 15:51

Nietsety z tego co się orientuje rencistów socjalnych nowe przepisy nie obejmą :((((

http://ipon.pl/news/...it=.: Szukaj :.
  • 0

#40 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 08 maj 2008 - 18:02

A wg moich informacji obejmie.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych