Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Renciści będą zarabiać bez limitów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
655 odpowiedzi w tym temacie

#61 jumbo00

jumbo00

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 22 lipiec 2008 - 07:20

Również jestem na socjalu i znalazłem dość szybko. Teraz rentę mam zawieszoną, chociaż przez 1,5 roku byłem zatrudniony w ten sposób, że część którą mogłem zarobić zarabiałem, a powyżej dostawałem do ręki. Było to i mi i pracodawcy na rękę, jednak teraz myślę już o przyszłości

Pozdrawiam
  • 0
Bartosz

#62 Al

Al

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów

Napisano 22 lipiec 2008 - 08:12

edit
  • 0
Non si apprende niente di quanto ti viene raccontato, devi scoprirlo da solo.

#63 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 08 luty 2010 - 13:16

By nie zakładać nowego wątku to pozwolę sobie me pytania zadać w bieżącym topicu.
Otóż mam zawieszoną socjalkę i jestem w trakcie załatwiania renty z tytyłu niezdolności do pracy, lecz nurtuje mnie taki dylemat; czy z chwilą wstawienia się na komisji to automatycznie socjalna jest mi anulowana bez względu na decyzję komisji ?
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#64 nika

nika

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 22 lipiec 2008 - 11:11

Przepraszam, że tak trochę mieszam w tym wątku, ale mam pytanko do Al :)
Otóż chciałbym się uczyć języka włoskiego. Niestety nie mogę uczęszczać na kurs do szkoły językowej (uciążliwy dojazd no i problemy z poruszaniem się). No i tak sobie szpera w necie w poszukiwaniu materiałów do nauki języka, najlepiej w mp3. Wiem Al, że znasz włoski biegle - nauczyłaś się go sama czy na kursie/studiach etc.? Czy myślisz, ze możliwa jest samodzielna nauka języka, tak by zaczynając od zera dobrnąć przynajmniej do poziomu B1? Ja póki co słucham piosenek włoskich, uczę się słówek. Z góry dziękuję za wszelkie porady :)

A wracając do tematu. Gdybym znalazła interesującą pracę to bez obawy bym przyjęła propozycję, a rentę po prostu bym zawiesiła na czas zatrudnienia. Po mnie widać, że jestem ON, więc i tak niczego bym nie ukryła. renta socjalna to grosze, teraz pracuję i mam ją zawieszoną.
Pozdrawiam
  • 0
życie to cud...

#65 Al

Al

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów

Napisano 22 lipiec 2008 - 12:51

edit
  • 0
Non si apprende niente di quanto ti viene raccontato, devi scoprirlo da solo.

#66 nika

nika

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 22 lipiec 2008 - 13:38

Dzięki Al :) za wszelkie sugestie. Teraz kursy w ESKK kształtują się na poziomie 50 zł za zeszyt z płytą CD. A co do kursu to mieszkam na wsi, do jakiekolwiek szkoły językowej mam 50 km, a jak zajęcia są popołudniami to praktycznie nie mam dojazdu w obie strony. Co do znajomych no to niestety nikogo ze znajomością włoskiego nie znam.
Co do zeszytów ESSK - to piękny podarek, myślę, że na pewno któreś z dzieciaczków skorzysta z niego na pewno:)
Pozdrawiam ciepło
  • 0
życie to cud...

#67 Al

Al

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów

Napisano 22 lipiec 2008 - 18:17

edit
  • 0
Non si apprende niente di quanto ti viene raccontato, devi scoprirlo da solo.

#68 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 272 postów

Napisano 22 lipiec 2008 - 18:21

Al a propos tego czy i kiedy informować pracodawce o swojej niepełnosprawności ...

http://www.pracuj.pl...y_25115.htm#top

wygrzebałem z archiwum :)
  • 0

#69 Al

Al

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów

Napisano 22 lipiec 2008 - 18:29

edit
  • 0
Non si apprende niente di quanto ti viene raccontato, devi scoprirlo da solo.

#70 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 272 postów

Napisano 23 lipiec 2008 - 18:17

Musisz czy nie musisz. Uważam jednak że warto o tym wspomnieć, ale nie traktować jako pierwszorzędną nowinę. Korzyści, dla obu stron, wynikające z zatrudniania osób niepełnosprawnych są na tyle interesujące, że lepiej trafić na rozsądnego pracodawcę który będzie umiał fakt ten wykorzystać niż zgadzać się na utratę wszystkich przywilejów i narażać się na możliwość pogorszenia stanu zdrowia. To wszystko jest zależne od stanowiska o które się ubiegasz. W przypadku gdy pracodawca zatrudni cię na stanowisku, gdzie twoja choroba nie ma żadnego wpływu na efektywność pracy to tylko powinien się cieszyć :)
Oczywiście ja tam mogę sobie pogadać, szybko bezrobotnym nie byłem :P ale na podstawie doświadczeń znajomych naprawdę nie warto utajniać niektórych informacji. Już lepiej zastanowić się jakie ma się możliwości pracy w innych regionach polski albo zdalnie co ostatnio jest dość modne ( nie mam tu na myśli tylko osób niepełnosprawnych ).
Nie wiem kim jesteś z zawodu ale np. jako tłumacz przysięgły języka włoskiego .... hmm dobrze brzmi i nie musisz się z domu ruszać, własna firma, niskie koszty rozpoczęcia działalności pokryte dofinansowaniem z PFRONu (ew. pożyczka na przekwalifikowanie się ), i już masz sposób na życie ! :lol: :lol:
  • 0

#71 Al

Al

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów

Napisano 26 lipiec 2008 - 07:06

edit
  • 0
Non si apprende niente di quanto ti viene raccontato, devi scoprirlo da solo.

#72 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 272 postów

Napisano 26 lipiec 2008 - 13:05

:)
  • 0

#73 xanax

xanax

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano 31 lipiec 2008 - 18:28

Poszperałem troche i znalazłem :)

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw. ( dotyczy m.in. zniesienia limitów zarobkowych dla rencistów socjalnych i nie tylko) :

http://orka.sejm.gov...nsf/wgdruku/627

Komisja Polityki Społecznej i Rodziny , w której to ten projekt jest omawiany:

http://orka.sejm.gov...6?OpenAgent
  • 0

#74 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 272 postów

Napisano 04 sierpień 2008 - 18:46

No to tylko czekać czy ustawa przejdzie. Problem jest taki że ogólnie ustawa jest niekorzystna dla przyszłych emerytów i rencistów. Szykują się spore protesty z tego powodu tak wiec to co dobre dla nas nie podoba się reszcie! A rząd nie zrobi nam przyjemności i nie utworzy specjalnie dla nas ustawy! Z drugiej strony i racja kto by chciał znacznie mniejszych emerytur niż obecnie? Pozostaje im i nam pracować wtedy do 80 na godziwą emeryturę, problem w tym kto z nas do tej "godziwej" emerytury dożyje.
  • 0

#75 Kris2

Kris2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 05 sierpień 2008 - 10:09

Ta Ustawa, to przygrywka do odbierania rent ludziom chorym. Trudno jest ZUS-owi odebrać rentę, ale jak inwalida zacznie pracować, to znaczy, że jest zdrowy i gdy pojawi sie na komisji ZUS-owskiej zostanie pozbawiony renty. Przepraszam, małe sprostowanie - ZUS będzie w porządku, to pobierający świadczenie sam się go pozbawi na własne życzenie. Renta nie będzie zawieszona, ale nikt nie powiedział, że nie zostanie odebrana przy najbliższym spotkaniu z lekarzem orzecznikiem. A co z inwalidami, którzy mają przyznane renty inwalidzkie z całkowitą niezdolnością do pracy w drodze wyjątku, bo przekroczyli 18-miesieczny termin ubezpieczeniowy o dwa,trzy dni i nie mogą sobie dorobić w ogóle, bo grożą odebraniem renty !!!
  • 0

#76 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 06 sierpień 2008 - 12:42

tylko czekać i cieszyć się :>
  • 0

#77 beksa

beksa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 11 wrzesień 2008 - 18:34

Integracja podpisała porozumienie z ZUS

Witam,moi drodzy z czego my ON mamy się cieszyć z kolejnego papierka czy też
obietnicy, wszystko co robi ten rząd to tylko czysty marketing, po pierwsze
sięgnijcie do forum o programie "Sprawny dojazd", miało być tak pięknie-
obecny rząd w ubiegłym roku obiecał że dofinasuje 80% kosztów zakupu samochodu
i nawet nic nie mówiono o limitach dofinansowania, wszycsy myśleli o jak tym ON
dobrze samochód prawie za darmo, a ile osób otrzymało w tym roku dofinansowanie tylko garstka, może nawet mniej niż w ubiegłym-czyli jest jak zwykle a nawet gorzej, po drugie w październiku mają "walnąć" całym pakietem ustaw min. dotyczącym ubezpieczeń i nie ograniczonych możliwości dorobienia dla ON pobierających świadczenia, ale coraz mniej osób pracujących dostaje o orzeczenia o dalszej niepełnosprawności, czyli będzie tak że będzie to kolejny martwy przepis bo jeżeli ktoś pracuje to nie można go uznać za ON, lekarze orzecznicy będą w nas upatrywać oszustów i "na gwałt na nas uzdrawiać", ale teoretycznie dorabiać będzie można, a jeśli chodzi o porozumienie z ZUS to pewnie tych z właśnie z negatywnym orzeczeniem orzecznika będą odrazu sadzać za biurkiem w ZUS aby udowodnić kolejnym petentom że pracować każdy może, więc ja bardzo scepytycznie patrzę na te kroki, ZUS będzie uzdrawiał chorych więc można zlikwidować służbę zdrowia, a będzie dawał renty ludziom zdrowym, którym się nie chce legalnie pracować,proszę ON a także stowarzyszenia
nas reprezentujące nie dajmy się wykorzystywać jako materiał promocyjny
obecnej ekipie rządzącej tylko trzeźwo patrzymy na życie i zanim coś podpiszemy
to 2 razy to przeczytajmy i przedyskutujmy bo pochopnie podejmowane decyzje
krzywdzą nas samych. Chciałąbym aby moje przemyślenia się nie sprawdziły,
czego zyczę wszystkim ON@
  • 0

#78 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 18 wrzesień 2008 - 09:41

http://praca.gazetap...ograniczen.html

a to cały druk 627 z czytania w Sejmie w tej sprawie
http://orka.sejm.gov...B/$file/627.pdf
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#79 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 03 październik 2008 - 10:56

http://praca.gazetap...zaniu_rent.html kolejne wieści w tej sprawie
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#80 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 03 październik 2008 - 11:31

Również osoby otrzymujące renty socjalne nie będą mogły po 1 stycznia 2009 r. podjąć pracy bez zawieszenia lub utraty świadczenia, chyba że są niepełnosprawne.

A kto oprócz niepełnosprawnych otrzymuje rentę socjalną?

Zgodnie z projektem po 1 stycznia 2009 r. renty nie będą zawieszane ani zmniejszane osobom, które podejmą pracę zarobkową

A co z tymi co już ją mają pracę?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych