Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Samochód [z PFRON - sprawny dojazd]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3218 odpowiedzi w tym temacie

#81 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 15:41

Dzięki myślę że 30 tyś wystarczy.( 15 tyś fundusz 15 tyś ja)

Oj Hej Panta rei masz widze dość ciekawe plany, i fajny pomysl na ciekawe autko:) ale Czy 30 000zl to nie bedzie zbyt malo? chyba to nie bedzie nowe auto , a raczej 2-3 letnie?, pozatym bedziesz jezdzila po miescie czy w trasie, bo z tego co sie orientuje to nie ejst to zbyt ekonomiczne autko nie lepiej moze pomyslec o Oplu Corsa? tez dobra marka a i bardziej ekonomiczne:) ... a tak przy okazji jakie planujecie zakupic auta? jaka marka? i nowe czy uzywane jesli z oprzyrządowaniem? lub z automatem? duzo osob sie tutaj kfalifikuje do programu bo jestem ciekaw nada waszych opini:) a przy okazji zawsze kazdemu pomarzyc mozna:)
  • 0

#82 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 15:51

Myslę o Oplu Astra II trzy letni (2004) przystosowany do ON.Jazda będzie raczej mieszana więcej jednak poza miastem, mieszkam na wsi. Jeżeli oczywiście się załapie na dofinansowanie. Na dzień dzisiejszy pracuję więc mam nadzieję że sobie jakoś uzbieram na to autko.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#83 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 16:02

Hej Wam!!! albo ja czegos nie rozumiem w tym programie albo ktos tu w błąd wprowadza. z tego co wiem to pfron może maks dołożyć około 14000 do zakupu nowego samochodu a ta reszta to jest nasz wklad własny a skad go weźmiemy to jest już nasz problem. ktos wyzej napisal coś o umożeniu pożyczki... tu żadnej pozyczki nie ma to jest dofinansowanie a jesli ktoś nie ma wkładu własnego to może sobie pojść do banku po pożyczkę, ale ja sie jeszcze nie spotkałam żeby bank umażał pożyczki... tak to prawda byl kiedyś jakis program w pfronie co tam można bylo dostać pożyczkę bezprocentowa na komputer lub samochód z którego sama skorzystałam. to bylo cos takiego że pfron jeśli sie reguralnie spłacalo to po jakims czasie po napisaniu podania umarzali ta pożyczkę ale teraz z tego co sie orientuje to pfron proponuje dosfinansowanie a nie pozyczkę... :) pozdrawiam wszystkich!
  • 0

#84 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 16:10

Ja myśle o sejcento ale nie teraz po studiach.......
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#85 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 16:32

Hej Wam!!! albo ja czegos nie rozumiem w tym programie albo ktos tu w błąd wprowadza. z tego co wiem to pfron może maks dołożyć około 14000 do zakupu nowego samochodu !

Oj niezbyt chyba dokladnie przeczytalas:) pewnie 14tys wyjdzie na nowe auto bez przeróbek, a jesli ktos musi kupic auto z przeróbkami, a na pewno beda tutaj takie osoby zwlaszcza ze program ma dofinansowywac osoby z I gr ze wzgledu na narząd ruchu to musi byc oprzyrządowanie i wtedy ta kwota moze wynosic ok 17,7 tys zl wiec nikt nikt chyba nikogo nei wprowadza w blad, a umarzanie pozyczek to juz dawna sprawa kiedys tak bylo a teraz to nie sadze aby sie moglo powtorzyc.
wtedy PFRON zaciagał za nas pozyczki i splacal odsetki do banku ew pozniej kwoty przeznaczone do umozenia, a teraz chyba woli juz sie nei bawic w takie procudury i dawac tym wybranym od razu dofinansowania:)
  • 0

#86 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 17:23

chodzi mi o to ze nikt niczego nam nie umorzy bo to jest dofinansowanie a nie pożyczka i jak powiedzialam wyżej DO NOWEGO SAMOCHODU chodzilo mi o samochod bez oprzyżądowania dlatego napisalam ze okolo 14000!
  • 0

#87 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 19:52

No to zamiast Opla Astra II kupię sobie najnowszy model trabanta z 1991 roku.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#88 beksa

beksa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 22:02

ten program jest do kitu, co za ograniczenia aby kupowac nowy samochód, a co można kupić za kwotę maksymalnie 50000 zł, z automatyczną skrzynią biegów, ja oceniam ten program na mierny, i proponuję bojkot, a czego my On nie możemy strajkowac jak inne grupy, co wy na zasypanie petycjami naszych szanowynych władz
  • 0

#89 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 23 czerwiec 2007 - 08:04

beksa masz rację jestem za a nawet przeciw - strajk.
A kto się nami zainteresuje, już dawno po wyborach i koniec obietnic przyszedł czas na real.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#90 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 23 czerwiec 2007 - 08:57

Witam.
Jak dla mnie to ten program nie jest zbyt korzystny.
Posiadam I gr inwalidzką (zanik mięśni) pracuję zawodowo - czyli spełniam kryteria, ale nie wiem czy dostanę wogóle to dofinansowanie ponieważ korzystałem już z programu samochodowego w roku 1999.
Nic nie jest o tym napisane ale do rzeczy.
Weźmy pod uwagę, że otrzymam takie dofinansowanie:
jak na razie nie potrzebuję samochodu z oprzyrządowaniem (wystarczy automat) takim też teraz jeżdżę.
Na automat dają ok 14 tys. i musi być nowy, a nowy kosztuje np. corsa 50 tys.
I skąd wziąść tą resztę?
Sprzedam mój samochód za 8 tys to mamy razem 22 i brakuje jeszcze 28 tys na które mnie nie stać.
Jest jeszcze druga opcja bardziej optymistyczna ale nie wiem czym przejdzie.
Samochody które będą oprzyrządowane mogą być do 3 lat i dają na nie 17 tys.
Mam pytanie do bardziej zorientowanych w temacie.
Założyłbym dla picu np. gaz w ręku (nie wiem jaki to jest koszt ale myślę, że nie większy niż 3 tys jeżeli chodzi o sam gaz) i mam już samochód z oprzyrządowaniem nie fabrycznym i mogę sobie kupić automata wtedy do 3 lat a taki kosztuje ok 30 tys i na takie autko było by mnie stać.
  • 0

#91 beksa

beksa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 23 czerwiec 2007 - 17:22

wg mnie z programu wynika, że za samochód z oprzyrządowaniem rozumie się również nowy samochód z automatyczną skrzynią iw ówczas można dostać 17 000,0 zł. dofinansowania, ale czy 50 tys. ( 3 x kwota dofinansowania środki własne) wystarczy na nowysamochód z automatyczną skrzynią biegów, jeśli nawet tak to będzie on kiepski, wkurza mnie to że jeżeli jest to nowy samochód z automatem to kwalifikuje się go jak z oprzyrządowaniem , a jeżeli używany automat to nie, czy ktoś możę mi wytłumaczyć róznicę pomiędzy automatem nowym a używanym bo według mnie to jest to chyba tylko cena, a może by tak wytłumaczyć to urzędnikowi który pisał program samochodowy, :(
  • 0

#92 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 24 czerwiec 2007 - 08:57

Tak sobie czytam czytam i oczom nie wierzę. Ale się nam ON rozpaskudziło. Auto mi się chce ale tak za darmo niech PFRON da na wszystko może jeszcze na utrzymanie tego auta? Jeśli kogoś nie stać na auto ani na utrzymanie jego to sory winetu ale się wtedy nie kupuje samochodu. Program zły a to nie tak a tamto do d.... a może ktoś jednak się ucieszy, że dostanie za darmo 50% dopłaty na autko? I tego mogli by nie dać. Biedruszczak proponuje Ci przeczytaj jeszcze raz uważniej warunki przyznania dofinansowania bo według mnie załapujesz się do programu. Dziwicie się czemu PFRON chce byście kupowali nowe auta? Z bardzo prostej przyczyny, że wiele aut sprowadzanych np. z Niemiec jest poprostu tylko podpicowanych tak dla kupującego. Kupicie takie badziewie i za pół roku płacz i lament a bo mnie się to psuje a tu mole jedzą blachę i dopiero będą pisma ze skargami. A z tymi pożyczkami w banku dziwne, moja znajoma ON samotna matka z dochodem około 530 na osobe, bez problemu otrzymała kredyt w wysokości 35000zł bez jakichkolwiek problemów, a spłaty tego kredytu są bardzo korzystne. Takie kredyty bez problemu można otrzymać tylko trzeba troche wysiłku a nie lecieć do pierwszego lepszego banku. Miłego dnia i szerokiej drogi.
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa

#93 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 24 czerwiec 2007 - 11:53

Przeczytałam że dofinasowanie do prawa jazdy dostanie osoba która jest w wieku aktywności zawodowej .Czy to oznacza że musze pracować w momencie robienia prawka?Narazie studiuje.zgóry dzięki za odpowiedź
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#94 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 24 czerwiec 2007 - 14:51

BABA w jakim banku dali jej kredyt?? ja byłam w BPH i nie dali mi :(
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#95 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 24 czerwiec 2007 - 18:15

Baba - 50% na autko to może jeszcze napisz o jakim autku muślisz. Co ja mam ich całować po rękach że tyle dają? a co Kaczyńscy ze swoich dają? Czytałem że Rzecznik Praw Obywatelskich na nich to wymógł.
Baba - twoja znajoma z dochodem 530 zł na osobe otzrymała 35 000 zł kredytu czemu nie dają bez zaświadczeń o dochodach w 5 min, tylko napisz jak ta twoja znajoma będzie go spłacała bo ja nie wiem (chyba że na lewo dorabia jeszcze z 1500zł).

Baba takim jak ty z Warszawy nie dał bym napewno bo wy macie tramwaje, autobusy i taksówki do przewozu niepełnosprawnych a to co piszesz swiadczy tylko o tym że nic nie wiesz o życiu niepełnosprawnych poza dużymi miastami . Wyjedź czasem ze stolicy i zobacz jak zyją i z czego żyją niepełnosprawni na polskiej wsi.

Jeśli chodzi o samochody sprowadzane z zagranicy to taki 6 letni z zachodu jest lepszy od 3 lataka eksploatowanego w kraju a wpływ na to mają drogi, serwisy .
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#96 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 24 czerwiec 2007 - 19:45

Panta rei a co ma oznaczać takim jak ja z Warszawy??????? Myślisz że siedze na tyłku w stolicy i nic nie wiem co się dzieje? Jeśli to Cię zadowoli to ja nie kwalifikuje się do tego programu mimo że mam też grupe na narząd ruchu. A może Ty ruszysz się i przyjedziesz pojeździć autobusem tramwajem czy czymś innym. Wiesz co zapominasz o jednym że życie w innym mieście czy na wsi jest dużo tańsze niż w stolicy pamiętaj o tym. A jeśli chodzi o kredyt to znajoma otrzymała w PKO BP i jakoś go spłaca i nie płacze tak jak wielu ON.
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa

#97 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 24 czerwiec 2007 - 20:19

Zarobki też się różnią ???????
Bo nie wiem.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#98 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 24 czerwiec 2007 - 20:28

Ja akurat mieszkam pod Poznaniem i do pracy 21 km musze dojeżdzać samochodem bo komunikacja gminna + miejska odpada.
  • 0

#99 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 24 czerwiec 2007 - 21:19

pkobp?? hm.. wybiore się :)
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#100 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 25 czerwiec 2007 - 07:25

Ja w PKO BPmam tylko debet do wysokości renty socjalnej kredytu mi nie chcą dac bo za niski dochód więc wten kredyt na samochód nie wierze.
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych