Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Samochód [z PFRON - sprawny dojazd]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3218 odpowiedzi w tym temacie

#41 PabloWolf

PabloWolf

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 20 wrzesień 2008 - 14:48

Do Panta Rei

Nie przesadzajmy ;)
  • 0

#42 perelka007

perelka007

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 25 kwiecień 2008 - 22:45

Jak podała Gazeta Pomorska do oddziału kujawsko-pomorskiego wpłyneło ponad 1000 wniosków.
Czy ktoś dysponuje danymi z innych oddziałów ?

Czy ktoś może ma wiedzę, ile wniosków złożono w woj. małopolskim?
Nie chodzi mi o obecny nabór, tylko ten poprzedni - zakończony w marcu.
  • 0
Człowiek bardzo się uskarża przy każdym bólu. A tak rzadko się cieszy, gdy go nie czuje. /G.C.Lichtenberg/

#43 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 21 maj 2008 - 21:37

Blog_Boy a co to ma do programu sprawny dojazd? W tym programie jest zupełnie inaczej, tylko jakaś choroba potwierdzona przez lekarza może przysunąć datę podpisania umowy. Tak przynajmniej jest w regulaminie jak będzie w rzeczywistości - zobaczymy.
  • 0

#44 grewoj

grewoj

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 15 maj 2007 - 05:52

Drodzy Przyjaciele:)

Czy wiadomo cokolwiek na temat kredytów z PFRON na samochody?
  • 0
Trzeba żebyś żył dla innych,jeżeli chcesz żyć dla siebie.

#45 Raffaello

Raffaello

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 18 maj 2007 - 10:09

Witaj prawdopodobnie będzie wiadomo dopiero we wrzesniu chociaz planowano na poczatku roku uruchomomić programy realizowane m.in przez PFRON ale dopiero we wrześniu polecam stronke tam znadziejsz wszystko http://www.niepelnos...l/ledge/x/18804
pozdrawiam
  • 0
wiesz ze [you] jesteś cudem

#46 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 18 maj 2007 - 13:00

Czekam w boleściach na program samochodowy!!!!!!!!
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#47 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 18 maj 2007 - 19:11

program samochodowy ma ruszyć od września

ma się nazywać SPRAWNY DOJAZD
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#48 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 19 maj 2007 - 21:44

Tak tylko jeśli będzie potrzeba żyrantów o znacznych dochodach oraz autocasco to nie wiadomo cze gra warta świeczki.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#49 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 21 maj 2007 - 10:08

Nowy prezes PFRONu mówił że to bedzie DOFINANSOWANIE

czyli rozumiem że nie pożyczka
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#50 asia-szczecin

asia-szczecin

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 24 lipiec 2007 - 20:19

Używane przestronne pojazdy z automatem, w dobrym stanie i wcale nie wymagające wielkich nakładów - mozna dziś kupić za 5-10 tysięcy. Pełne oprzyrządowanie za 600 zł. To jest kwota którą nawet rodzina z bardzo niskimi dochodami mozna odłożyć w max 2 lata bez pomocy socjallandu. O ile jest świadoma tego że samochód jest priorytetem.

IWiec po co angażować się w 5-letnie splacanie max. 3-letniego pojazdu, ktory siłą rzeczy musi być z manualną skrzynią biegów (bo automaty z 2004 roku kosztują dziesiątki tysięcy) a zakladamy że używać tych samochodów mają sami niepelnosprawni ruchowo (dla ktorych jazda bez automatycznej skrzyni stwarza zagrożenie im samym jak i innym użytkownikom dróg).

Potem takiego auta nie mozecie przez 5 lat sprzedac, po 5 latach jego wartosc jest bliska zeru. A eksploatacja manualnej skrzyni przez inwalide konczyn dolnych - przy w pelni recznym oprzyrzadowaniu - jest jak juz wspomnialam - sportem dosc ekstremalnym w ktorym podczas jazdy brakuje conajmniej dwóch następnych rąk.

Dodano wto 24 lip 2007 22:08:41 CEST :

My dostajemy wózki sprawni nie
My dostajemy protezy sprawni nie
My mamy renty sprawni nie
My mamy połamane kręgosłupy sprawni nie.
Nic tylko sie cieszyć i dziękowac opaczności i temu rządowi.

A ja sie ciesze że wiekszosc spoleczenstwa jest sprawna.

Rząd nie jest winny naszej niepelnoprawnosci. A że pomaga jak pomaga - cóż, rządzący, niezależnie czy z lewicy pobożnej czy bezbożnej - są ludźmi wybranymi (na ogoł, he he) z tego narodu , są tacy jak i naród - od 70 lat pozbawiony prawdziwych elit wymordowanych w Katyniu i przez Hitlera, narod na wskroś w wielu pokoleniach zdemoralizowany ustrojem w ktorym wszystkim zajmie Wielki Brat (dzis ZUS, PFRON, MOPS). W Skandynawii pomoc socjalna dziala swietnie bo ich elity nie zostaly zniszczone przez Hitlera, Stalina i nastepne 50 lat ksiezycowych eksperymentow.

Skoro wiemy że nic sie nie zmieni, to warto przynajmniej odpowiedziec sobie dlaczego jest jak jest, to pomaga ;)

Witam.
Jak dla mnie to ten program nie jest zbyt korzystny.
Posiadam I gr inwalidzką (zanik mięśni) pracuję zawodowo - czyli spełniam kryteria, ale nie wiem czy dostanę wogóle to dofinansowanie ponieważ korzystałem już z programu samochodowego w roku 1999.

Weźmy pod uwagę, że otrzymam takie dofinansowanie:
jak na razie nie potrzebuję samochodu z oprzyrządowaniem (wystarczy automat) takim też teraz jeżdżę.
Na automat dają ok 14 tys. i musi być nowy, a nowy kosztuje np. corsa 50 tys.
I skąd wziąść tą resztę?
Sprzedam mój samochód za 8 tys to mamy razem 22 i brakuje jeszcze 28 tys na które mnie nie stać.

To musisz się wziąść do pracy.
  • 0

#51 grewoj

grewoj

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 22 maj 2007 - 18:13

Zajeżdziłem już dwa samochody,zawsze była znaczna ulga,musimy mieć nadzieję,że obecna kochana władza postara się aby było lepiej,niż za niedobrej komuny.
Pozdrawia zatwardziały komunista
  • 0
Trzeba żebyś żył dla innych,jeżeli chcesz żyć dla siebie.

#52 okularnica

okularnica

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 156 postów

Napisano 22 maj 2007 - 18:42

ja równiez mam nadzieję że program ten będzie miał "ręce i nogi"
  • 0

#53 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 24 lipiec 2007 - 13:16

KOMUNIKAT Z DNIA 18 LIPCA 2007 ROKU

W związku z decyzją Rady Nadzorczej PFRON z dnia 18 lipca 2007 roku o modyfikacji zasad uczestnictwa w pilotażowym programie „SPRAWNY DOJAZD - pomoc w nabyciu przez osoby niepełnosprawne samochodu osobowego oraz w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B", Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zawiadamia o przesunięciu planowanego na 19 lipca br., terminu przyjęcia Procedur realizacji tego programu, zawierających m.in. terminy przyjmowania wniosków i wzory formularzy wniosków.
O terminie przyjęcia Procedur realizacji, uwzględniających zmiany pilotażowego programu „Sprawny DOJAZD" (wprowadzone przez Radę Nadzorczą PFRON w dniu 18 lipca br.) poinformujemy w kolejnym komunikacie.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#54 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 04 czerwiec 2007 - 17:48

a czy są jakiekolwiek informacje czy można by było kupić samochód używany, i ilo letny max ??
  • 0

#55 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2007 - 18:26

kia ceed z 2007 r. to wydatek ok.55 tys., ale pod koniec roku może będą jaikeś promocje, a jeśli chodzi o komfort to dl. to 4300 mm, więc o wiele więcej niż w Yarisce, wygląd i wyposażenie też ma niezłe, gwarancję daj a na 7 lat, ale nie wiem jak z ekspolatacją (...).

Muszą być rozpatrzone wnioski w tym roku i wydane pieniądze bo inaczej przepadną.
Także na 100% w tym roku będziemy mam nadzieję jeździć nowymi autkami.
Jeżeli chodzi o KIA to na jakieś wielkie upusty bym nie liczył w tym roku bo to nowy model.

Dodano czw 18 paź 2007 19:47:26 CEST :

kia ceed z 2007 r. to wydatek ok.55 tys.,ale pod koniec roku może będą jaikeś promocje, a jeśli chodzi o komfort to dl. to 4300 mm, więc o wiele więcej niż w Yarisce, wygląd i wyposażenie też ma niezłe, gwarancję daj a na 7 lat

Sprawdziłem dokładnie jak wygląda ten wynalazek i nie jest tak rózowo jak pisałeś.
Za cenę 55 tys. dostaniesz golasa tzn model comfort z lakierem metalikiem i tylko to co jest w standardzie.
Dodałem tylko 2 opcje które będę miał w Yarisie w standardzie takie jak EPS, BAS i klimatyzację manualną i już wyszło 60 tys. także dziękuje bardzo za taką przyjamność.


  • 0

#56 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 20:00

na razie to nie ma żadnych przecieków :(
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#57 Myszka_33

Myszka_33

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 17 czerwiec 2007 - 10:44

Witam Wszystkich! Dla zainteresowanych tematem samochodowym-na stronie PFRON-u są już zawarte wstępne informacje co do programu "sprawny dojazd".Można się dowiedzieć jakie trzeba spełnić kryteria i ile będzie można dostać pieniążków.Są to jednak narazie wstępne informacje,ponieważ program jeszcze nie został uruchomiony i nie zostały opracowane wnioski.Pozdrawiam serdecznie.
Magda
  • 0

#58 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 17 czerwiec 2007 - 11:57

No to siup:

http://www.pfron.org...ph?OpenFrameset
  • 0

#59 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 17 czerwiec 2007 - 12:10

W tym tygodniu dzwoniłam do swojego odziału. Pani mnie poinformowała , program ma ruszyć od września tego roku
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#60 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 17 czerwiec 2007 - 15:13

może byś podała bardziej konkretne informacje nt. tego programu, czyli konkretnie o sprawach finansowych i o warunkach jego uczestinstwa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych