Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Samochód [z PFRON - sprawny dojazd]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3218 odpowiedzi w tym temacie

#1 cycekt

cycekt

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 maj 2008 - 14:52

Witam wszystkich mam kilka pytan:
co do tych listów to nie pamiętam dokładnie ale kilka dni temu dostałem pismo poleconym o uzupełnieniu wniosku o zaświadczenie z terminem dwutygodniowym bo jeśli nie to oznacza to że rezygnuję. ale w liście data była 14 marca. co to ma znaczyć ....??? Oczywiście odesłałem jeszcze w tym samym dniu zaświadczenie no i jak narzazie cisza ciekawe czy pfron nie wywali mojego wniosku trzymając sie terminów???:icon_evil:

wiecie może kiedy te wnioski będą rozpatrywane?? czy już ktoś dostał decyzję??/
no i jakie są szanse bo z tego co słyszę i widzę sprawa jest mocno nagłośniona w mediach ( chyba większe szanse są w totka:P)

ciekawe jaki pfron ma duże środki na sprawny dojazd no i dlaczego jeśli mają tak dużo wniosków przedłużali termin składania wniosków z marca do kwietnia???
  • 0

#2 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 23 maj 2008 - 16:10

Witam wszystkich mam kilka pytan:
co do tych listów to nie pamiętam dokładnie ale kilka dni temu dostałem pismo poleconym o uzupełnieniu wniosku o zaświadczenie z terminem dwutygodniowym bo jeśli nie to oznacza to że rezygnuję. ale w liście data była 14 marca. co to ma znaczyć ....??? Oczywiście odesłałem jeszcze w tym samym dniu zaświadczenie no i jak narzazie cisza ciekawe czy pfron nie wywali mojego wniosku trzymając sie terminów???:icon_evil:

A jaka jest data pieczątki na kopercie? Może po prostu list został wcześniej napisany a teraz dopiero wysłany i liczy się data wysłania listu.

ciekawe jaki pfron ma duże środki na sprawny dojazd no i dlaczego jeśli mają tak dużo wniosków przedłużali termin składania wniosków z marca do kwietnia???

To że mają dużo wniosków nie znaczy, że są wszystkie rozpatrzone pozytywnie. Może właśnie większość z nich została odrzucona?!
  • 0

#3 prywatny20

prywatny20

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 15 grudzień 2009 - 18:26

Edytko mam prosbe wyslij mi tą ankiete jeszcze raz bo przypadkowo ja usunalem.
sory i z gory dzieki
  • 0

#4 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 15 grudzień 2009 - 18:39

Kochani
Mam do Was pytanko: czy w roku 2010 będzie uruchomiony program " Sprawny dojazd"? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :-)

Z Tego co wiem, program jest zawieszony i jak na razie nie słyszałam nic , co by zapowiadało że zostanie z powrotem uruchomiony niestety :(
  • 0

#5 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 26 maj 2008 - 09:49

piszcie z jakiego miasta jesteście to bedzie wiadomo w którym oddziale jak działaja
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#6 sempre26

sempre26

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 19 wrzesień 2008 - 15:12

Dodzwoniłam sie dzisiaj do łódzkiego. Jeżeli chodzi o negatywne to są rozsyłane. Pozytywne decyzje czekają na przyznanie środków finansowych przez pełnomocników. Jeszcze dofinansowania nie zostały przyznane. Na pierwszy rzut idą wnioski opiekunów niepełnosprawnych dzieci. Łącznie decyzji pozytywnych jest 1500, dofinansowania dostanie 40%. Pani nie określiła kiedy te decyzje będą rozsyłane, ale do połowy listopada mają być podpisane umowy.
  • 0

#7 andziula32

andziula32

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 73 postów

Napisano 09 czerwiec 2008 - 21:24

Dzisiaj moja siostra otrzymała z PFRON Rzeszów informację o negatywnym rozpatrzeniu wniosku. Starała się o dofinansowanie dla pełnoletniego syna który uczy się w szkole średniej lecz ze względów zdrowotnych nie może mieć prawa jazdy. Chłopak ma 19 lat, stawał w tamtym roku na komisji w ZUS. Od urodzenia jeździ na wózku, urodził się z wodogłowiem i przepukliną oponowo rdzeniową. Na orzeczeniu ma napisane "całkowita niezdolność do pracy". PFRON w uzasadnieniu napisał , że pełnoletnia osoba bez prawa jazdy może starać się o dofinansowanie gdy posiada 1 grupę niepełnosprawności. Czyżby zapis "całkowita niezdolność do pracy" oznaczał 2 grupę. Jeśli tak, to czy orzecznik nie pomylił się, z takimi schorzeniami 2 grupa???????
  • 0

#8 darek11

darek11

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 79 postów

Napisano 19 wrzesień 2008 - 14:33

Witam szanowne grono forumowiczów. Piszę po raz pierwszy w tym temacie chociaż podczytuję je od jakiegoś czasu. Podobnie jak wszyscy czekałam z utęsknieniem na decyzję PFRON. Dzisiaj mogę napisać, że wczoraj otrzymałam decyzję pozytywną. Przyznano kwotę do 22.400 na samochód uzywany. Nadmieniam żeby nie było niedomówień posiadam umirkowny stopień na stałe ( narząd ruchu), pracuję na stanowisku kierowniczym , skończyłam studia. Mieszkam na wsi , do pracy dojezdzam ok 10 km dziennie w jedna stronę. Po raz pierwszy prosiłam PFRON o jakiekolwiek dofinansowanie. Ponadto w rodzinie syn - umiarkowany stopień -narząd ruchu.

Z jakiego jestes wojewodztwa??
  • 0

#9 PabloWolf

PabloWolf

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 19 wrzesień 2008 - 12:22

Do dorota1

Możesz składać wniosek na przyszły rok, skoro zaczełąś teraz studia ;) Powodzenia ja teraz czekam na decyzję... W Wawie cisza

ludzie skończmy temat z przekrętami w PFRON bo to już powoli staje sięnudne... wiemy że są i tyle, parę osób zainterweniowało i czekamy na wyniki...

Pozdrawiam
  • 0

#10 jurek18

jurek18

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 19 wrzesień 2008 - 09:59

ja dostałam odmowna odpowiedż nie przyznano mi dofinansowania ,gdyz nie spełniałam warunkó-nie ucze sie i nie pracuje.Obecnie podjełam naukę .Czy mam szanse dostac dofinansowanie gdy teraz sie uczę a termin przyznawania minął co robic?

Dodano ptk 19 wrz 10:51:13 2008 :
ja dostałam odmowna odpowiedż nie przyznano mi dofinansowania ,gdyz nie spełniałam warunkó-nie ucze sie i nie pracuje.Obecnie podjełam naukę .Czy mam szanse dostac dofinansowanie gdy teraz sie uczę a termin przyznawania minął co robic?

Witam
A z jakiego jestes oddziału. Moim zdaniem jak podjełaś nauke to możesz składać wniosek na drugi rok bo taki jest regulamin.
Pozdrawiam

Dodano ptk 19 wrz 12:07:18 2008 :
Łódź: Dzisiaj moje wiadomości jakie miałem na temat wysyłania decyzji w łodzi zotały potwierdzone cżęść decyzji została wysłana w tym tygodniu. Zobaczymy czy po niedzieli sie ktoś odezwie.
Pozdrawiam
  • 0

#11 dorota 01

dorota 01

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 19 wrzesień 2008 - 09:49

ja dostałam odmowna odpowiedż nie przyznano mi dofinansowania ,gdyz nie spełniałam warunkó-nie ucze sie i nie pracuje.Obecnie podjełam naukę .Czy mam szanse dostac dofinansowanie gdy teraz sie uczę a termin przyznawania minął co robic?

Dodano ptk 19 wrz 10:51:13 2008 :
ja dostałam odmowna odpowiedż nie przyznano mi dofinansowania ,gdyz nie spełniałam warunkó-nie ucze sie i nie pracuje.Obecnie podjełam naukę .Czy mam szanse dostac dofinansowanie gdy teraz sie uczę a termin przyznawania minął co robic?
  • 0

#12 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 412 postów

Napisano 04 październik 2007 - 06:28

No nie wiem czy w tych modelach bez problemu -Fiata Grande Punto, Ford Fiesta lub Opel Corsa triszeczke trzeba pokombinować.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#13 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 04 październik 2007 - 08:05

A czy niemożna ubezpieczyć auta z współwłaścicielem?
To mnie właśnie nurtuje ale zapomniałem zapytać w PFRON-ie
biedruszczak powiedz czy twój C3 to jest diesel?
Ja z braku kasy za rok składam papiery dopiero ale teraz wszystko śledzę. Moje przeróbki wymagają tylko nakładek na pedały i podniesionego siedliska gdyż jestem niskiego wzrostu;) rozważam tylko diesla do 50 tys konkretnie to któryś z tych 3 modeli Fiata Grande Punto, Ford Fiesta lub Opel Corsa wózek wchodzi bez problemu do bagażnika a to jest dla mnie priorytet jak by nie było ekonomiczność auta też ważna...

Z tego co zrozumiałem nie potrzebujesz automatu także myślę że zmieścisz się w tej cenie nawet w dieslu.
Co do tych 3 aut to polecam corse.
Nie bierz Punto.
A Fiesta jest mniejsza od Corsy i nie wiem czy tak łatwo wejdzie Tobie wózek.
Co do mojego C3 to jest benzyna niestety 1.4 90 KM no i oczywiście w automacie :-)
Pozdrawiam
  • 0

#14 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 04 październik 2007 - 12:51

Hej no wlasnie co masz na mysli piszac aby nie brac Punto? chodzi Ci ogolnie o automatyczną skrzynie biegow w tym aucie? czy tez masz jakeis zle doswiadczenia o ogolnie o tym modelu. Pytan z ciekawosci bo mnie zaskoczyles tym zdaniem:) wiec sie zastanawiamm jakie obecnie ma wady ten model Punto Grande, w sumie to zmieniona tylko "buda" bo pozatym nie są to az takie znaczne przerobki ani tez inny silnik ....w poprzednich modelach slaba strona byly hamulce, szybko sie zuzywaly i ogolnie tez nie nalezy do do mocnych stron fiata, oraz delikatne zawieszenie a takze problemy z pekajacym alternatorem..a co do automatu to niewiele wiem, czytalem tylko gddzies opinie ze raczej ejst awaryjna. Bo mimo tych wszystkich niedorobek w fiacie uwazam ze to dosc dobre auto i w miare bezawaryjne, wiec jesli cos wiecej mozesz dodac do tego to napisz....
Oj i pewnie wyjdzie na moje:0 ze zanim rozpatrza wnioski, podpisza umowy to bedzie to koncowka roku, i tutaj ja mialem racje, bo Ty jak pamietam wspominales ze maja byc szybkie procedury... moze by chcieli szybko ale nie u nas..i nawet czasem pieniadze moga przepasc bo wazneijsze sa procedury... takie to nasze kochane panstwo:) pozdrawiam
  • 0

#15 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 04 październik 2007 - 13:03

Wiesz co "spaliłem" się na Fiacie kiedyś i dlatego mam takie zdanie.
Miałem kiedyś seicento citymatic i bardzo często psuło się sprzęgło automatyczne.
  • 0

#16 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 04 październik 2007 - 14:16

Wiesz co "spaliłem" się na Fiacie kiedyś i dlatego mam takie zdanie.
Miałem kiedyś seicento citymatic i bardzo często psuło się sprzęgło automatyczne.

aha juz rozumiem wiec o to tylko chodzilo:) co do seicento ze sprzęglem citymatic to tez slyszalem generalnie rozne opinie, chyba wynika z tego ze niezbyt udane byly to modele a zwlaszcza to sprzegło, generalnie sie psolo slyszalem to od kolezanki.. Pozatym ja nie mam az takiego zlego zdania i fiacie:) poza oczywiscie poprzednio wymienionymi wadami raczej sie dobrze spisuje:) jesli zas chodzi o ten nowy model Punto Grande to niewiele wiem o nim, tez slyszalem ze zawodne sa do niego automatyczne skrzynie, wiec nei wiem czy byl zaryzykowal, moze lepiej wlasnie kupc auto i je przerobic. Model automatycznego sprzegla Cebron nie ejst taki najgorszy w sumie jezdzilem nic ponad 8 lat i poza drobnymi usterkami nie narzekam a na przgladam ustawienie czasami trzeba wpasc podobnie jak na okresowe sprawdzenia auta:) chociaz jak cos mi zle dzialalo to sam mialem lodpowiednie wyczucie wiec moglem spokojnie uregulowac:)
  • 0

#17 flyby

flyby

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 28 październik 2008 - 12:37

Oczywiście, wyjściem jest kupno nieco tańszego samochodu. Coś za 40 tysięcy powoduje, że ubezpieczenie kosztuje już tylko koło 3 tysięcy, a po roku z pewnością będzie jeszcze niższe. po pierwsze nastąpi spadek wartości samego samochodu (i to znaczny, bo koło 20%, bez względu na niewielki przebieg), po drugie zaś będą już pierwsze zniżki przynajmniej 10% plus kolejne 5 do 10% za ciągłość ubezpieczenia w tym samym TU.
Kupujcie z głową. Nic na pałę. Łatwo jest wydać wszystko na swoje marzenia, ale potem zaczyna się do delikwenta dobijać rzeczywistość w postaci wysokich opłat nazwijmy to "użytkowych".
  • 0

#18 medicus

medicus

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisano 28 październik 2008 - 12:37

tak jak powiedział jeden gość:,,panie!,kupić auto to jest pikuś,ale utrzymać je,to jest sztuka,,:D
  • 0
Oczami myśli patrzę w twoją stronę
I chciałbym trafić aż do twoich oczu.
Odległość wiesza nieczułą zasłonę -
Chciałbym ją przedrzeć i ciebie tu poczuć!

#19 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 28 październik 2008 - 13:28

flyby
Nie zawsze tak jest wszystko zależy od sprzedawcy.Ja nie mam żadnych ulg i zniżek a wyliczyli mi pełen pakiet taki jak mnie interesuje za 2100 a wartość auta wynosi 50000 z groszami... Ubezpieczam bezpośrednio w salonie.Rozmawiałem z innymi ubezpieczycielami i faktycznie jeżeli bym brał u nich indywidualnie a nie w salonie to wynosi 10% od ceny samochodu.
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#20 PabloWolf

PabloWolf

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 28 październik 2008 - 12:08

Witam

No czytając posty stwierdzam, ze trzeba przygotować się na przyszły rok ... :( No cóz tak to już jest ..

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych