Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Samochód [z PFRON - sprawny dojazd]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3218 odpowiedzi w tym temacie

#21 zanzik

zanzik

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 28 październik 2008 - 11:44

Jeżeli ktoś nie ma zniżek, to znacznie więcej, niż 2200. Jeden ubezpieczyciel powiedział, że wartośc ubezpieczenia może dojść do 8 a nawet 9 procent wartości samochodu. Powiem tyle, że ja ubezpieczając nowego yarisa wartego 50 000 muszę się liczyć z wydatkiem między 1350 a 1660 (za pakiet OC, AC, NW) w zależności od ubezpieczyciela. A mam maksymalne zniżki. (zależnie od ubezpieczyciela 50 do 60%).
Jak ktoś ma tyle wart samochód a nie ma zniżek, to naprawdę masakra - płacić koło 4 000 za samo pełne ubezpieczenie. Ale nie ma wyjścia. Wyrazy współczucia.


Potwierdzam ,tak niestety jest jak ktoś ma zero zniżek może bolić i to bardzo.
Pozdrawiam


  • 0

#22 flyby

flyby

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 28 październik 2008 - 11:13

Dodano wto 28 paź 11:21:05 2008 :

ok dzięki za info

Dodano pon 27 paź 19:27:25 2008 :
Mam jeszcze pytanko ile wynosi tak ok AC jesli ktoś nie ma zniżek???????

Jeżeli ktoś nie ma zniżek, to znacznie więcej, niż 2200. Jeden ubezpieczyciel powiedział, że wartośc ubezpieczenia może dojść do 8 a nawet 9 procent wartości samochodu. Powiem tyle, że ja ubezpieczając nowego yarisa wartego 50 000 muszę się liczyć z wydatkiem między 1350 a 1660 (za pakiet OC, AC, NW) w zależności od ubezpieczyciela. A mam maksymalne zniżki. (zależnie od ubezpieczyciela 50 do 60%).
Jak ktoś ma tyle wart samochód a nie ma zniżek, to naprawdę masakra - płacić koło 4 000 za samo pełne ubezpieczenie. Ale nie ma wyjścia. Wyrazy współczucia.
  • 0

#23 elwin88

elwin88

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 28 październik 2008 - 07:55

Mam pytanie są osoby które nie pracują tylko studiują i dostały dofinansowanie , bo na razie słyszę że głównie osoby pracujące dostały dofinansowanie do samochodu ???
  • 0

#24 kasiolda

kasiolda

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 28 październik 2008 - 09:39

Mam szukać samochodu zamawiać skoro w zasadzie nie ma szans na dofinansowanie. śmieszne. Jestem niepełnosprawna mam wszczepioną endoprotezę i nie będę biegać po salonach-tracić czasu, siły i pieniędzy. Uzyskałam również informacje, że Łódź uzyskała bardzo małe fundusze na ten program Pozdrawiam

Ja też już straciłam nadzieje, ale widocznie sa ludzie którym bardziej się przyda autko. z tego trzeba się cieszyć. mnie też czekają dwie endoprotezy.POZDRO.
  • 0

#25 Margolka

Margolka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 27 październik 2008 - 23:05

Na moją prośbę. Telefonicznie zawsze mnie zbywano co kontakt udzielając innej informacji. Miła Pani zaproponowała żebym szukała jednak samochodu, bo a nuż ktoś zrezygnuje. Mam szukać samochodu, zamawiać skoro w zasadzie nie ma szans na dofinansowanie. śmieszne. Jestem niepełnosprawna mam wszczepioną endoprotezę i nie będę biegać po salonach-tracić czasu, siły i pieniędzy. Uzyskałam również informacje, że Łódź uzyskała bardzo małe fundusze na ten program Pozdrawiam

Czy rozmawiałaś jako Anonim, czy poproszono o Twoje dane ?
  • 0

#26 mafi

mafi

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 27 październik 2008 - 22:30

Witam. Byłam dziś w oddziale Łódzkim i tak decyzja pozytywna, ale bez pieniędzy. Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności i niestety nie mieszkam na wsi więc jeśli ktoś zrezygnuje to może uzyskam dofinansowanie. Uzyskałam informacje, że w pierwszej kolejności dostały osoby ze znacznym stopniem i te mieszkające na wsi oraz jeśli są dwie osoby niepełnosprawne w rodzinie. Zupełnie nie ma znaczenia, że ktoś nigdy nie korzystał. Ponadto decyzje mają być rozesłane do 15 listopada. Jestem poprostu zbulwersowana całym sposobem załatwiania sprawy.
Pozdrawiam

Mafi czy przysłali Ci pismo czy udzielili informacji na twoją prośbe?

Na moją prośbę. Telefonicznie zawsze mnie zbywano co kontakt udzielając innej informacji. Miła Pani zaproponowała żebym szukała jednak samochodu, bo a nuż ktoś zrezygnuje. Mam szukać samochodu, zamawiać skoro w zasadzie nie ma szans na dofinansowanie. śmieszne. Jestem niepełnosprawna mam wszczepioną endoprotezę i nie będę biegać po salonach-tracić czasu, siły i pieniędzy. Uzyskałam również informacje, że Łódź uzyskała bardzo małe fundusze na ten program Pozdrawiam
  • 0
mafi

#27 solana

solana

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 87 postów

Napisano 27 październik 2008 - 21:43

do elwina 88
tez jestem w prawie tej samej sytuacji co Ty...mam znaczny stopien, studiuje i tez korzystalam 3 lata temu z dofinansowania na kompa i 2 razy ze studenta...prawko mam od poltora roku z czego ani razu nie wsiadlam do auta bo nie mam do jakiego(nie liczac tylko tego co mialam na kursie)...jak narazie odpowiedzi na wniosek nie dostalam i na dzien dzisiejszy moje szanse sa juz minimalne...skoro zaraz beda wysylac negatywy...
  • 0

#28 elwin88

elwin88

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 27 październik 2008 - 19:24

ok dzięki za info

Dodano pon 27 paź 19:27:25 2008 :
Mam jeszcze pytanko ile wynosi tak ok AC jesli ktoś nie ma zniżek???????
  • 0

#29 zanzik

zanzik

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 27 październik 2008 - 21:29

Witam
Mam pytanie, czy ktoś z was mieszkających na wsi dostarczał zaświadczenei z Urzędu Gminy czy ma gospodarstwo czy nie . Po co im takie zaswiadczenie .
Jak jest taka osoba to prosże o informację.
Pozdrawiam

Przyjmujac ,że auto jest nowe fabryczne i kosztuje ok 50 000 zł to koszt pełnego pakietu OC + AC + NW bedzie się wachać między 1700 - 2200 wzależności od firmy ubezpieczeniowej .
  • 0

#30 elwin88

elwin88

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 27 październik 2008 - 18:56

Witam jestem tutaj nowy zamierzam w 2009 roku składać wniosek o dofinansowanie do samochodu i przerobienia.
Studiuję mam 20 lat,znaczny stopień ,prawa jazdy kategorii B ,korzystałem już 3 lata temu z dofinansowania do komputera obecnie z programu student 2 . Chciałem się zorientować czy w takim wypadku mógłbym dostać dofinansowanie do samochodu .I czy samochód mógłby być zarejestrowany na rodzica a ja byłbym współwłaścicielem.Ponieważ nie mam żadnych zniżek bo prawko mam 2 lata dopiero ?????
  • 0

#31 nika

nika

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 27 październik 2008 - 19:07

Witaj. Może jakieś zmiany w 2009 roku w programie Sprawny Dojazd będą w tym zakresie. Ale w ubiegłym jak i w tym roku było tak, że samochód zakupiony ze środków PFRONu MUSI być zarejestrowany na wnioskodawcę. Współwłaścicielem auta może być tylko małżonek/ka wnioskodawcy. Czyli jeśli Ty składasz wniosek na autko, to te autko musi być zarejestrowane na Ciebie i niestety (nie ma zmiłuj) musisz opłacać pełne ubezpieczenie OC+AC przez 5 lat. Pozdrawiam
  • 0
życie to cud...

#32 zanzik

zanzik

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 27 październik 2008 - 15:52

Potwierdza sie, ze do 29 października będą rozpatrywać ostatnie
już wnioski. Każdy wniosek jest punktowany, i to decyduje o dofinansowaniu.
Pani powiedziała, że do połowy listopada wszystkie osoby powinny dostać już
informację. Koleżanka dzwoniła i miała więcej szczęścia, bo rozmawiała z
kimś, kto udzielał bardziej precyzyjnych informacji. Dowiedziała się, że jej
wniosek już został rozpatrzony ale nie powiedzieli jej ile otrzymała
punktów. No nic, trzeba czekać. Ale dla mnie to jest niepoważne
  • 0

#33 aga3

aga3

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 27 październik 2008 - 15:00

dzwoniłam właśnie do PFRON-u i jak zwykle znowu zrobili nas na szaro!!!!!!!!
Podobno ostatecznie, od dziś mięli dzwonić i wysyłać decyzje, ale znowu nasz oszukali, przed chwilą pani od "sprawnego dojazdu" powiedziała mi, że dopiero od czwartku będą dzwonić do ludzi i wysyłać decyzje(negatywy) listownie i potrwa to nawet do 15 listopada!!!!!!!!! Jedyne co dobrego mi powiedziała to to, że być może przedłużą realizację umów do przyszłego roku, bo jak sama powiedziała"ludzie będą mieć mało czasu i się nie wyrobią", ale ja już im nie wierzę, póki nie będzie to napisane czarno na białym.
Może komuś z Was w mazowieckim udało się dowiedzieć czegoś więcej, albo macie jakieś inne info? Ja jestem wściekła, bo ileż można zwodzić ludzi? Mieli ponad pół roku na rozpatrzenie ok.3500 wniosków, ale widać to dla nich stanowczo za mało! :evil1:
  • 0

#34 sabasaba

sabasaba

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 27 październik 2008 - 15:09

A w łódzkim powiedzieli mi (telefon) że mają bardzo mało pieniędzy i w tym tygodniu kończą wysyłać pozytywne decyzję. W przyszłym tygodniu listem poleconym negatywne decyzje.
Nie dosyć że tak póżno zaczeli realizować umowy, to nie mają pieniędzy, jak słyszę warszawa ma a i inne oddziały po negatywnych decyzjach zaczeły wysyłać pozytywy.
Ta Łódź to jak zwykle na szarym końcu, ze wszystkim.
  • 0

#35 ewula

ewula

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 październik 2008 - 14:45

Witam.
W PFRON Mazowieckim będzie ostatnia Komisja we środe. "Garstka została nie rozpatrzona"...... Od czwartku (dopiero) będą dzwonić i wysyłać pisma tym którzy otrzymali i nie otrzymali. Decyzje sa różne. PFRON ma pieniądze, tylko kwota dofinansowania zależy od stopnia niepełnosprawności i zapotrzebowania. Życzę Wam i sobie powodzenia.
  • 0

#36 coolmagda

coolmagda

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 27 październik 2008 - 11:48

o wszystkim powinni cie poiformowac w oddziale gdzie podpisywales umowe.

Witam pierwszy raz dostalem dofinansowanie i podpisalem juz umowe lecz nie wiem jak kupic auto ? Na jakich zasaach?Moge go odebrac od razu od właściciela od razu?


  • 0

#37 sabasaba

sabasaba

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 26 październik 2008 - 16:44

Jestem z Łódzkiego- stopień umiarkowany.Otrzymałam dofinansowanie

A możesz napisać kiedy otrzymałaś i kiedy podpisanie umowy.
  • 0

#38 prywatny4

prywatny4

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 26 październik 2008 - 16:57

Witam pierwszy raz dostalem dofinansowanie i podpisalem juz umowe lecz nie wiem jak kupic auto ? Na jakich zasaach?Moge go odebrac od razu od właściciela od razu?
  • 0

#39 PabloWolf

PabloWolf

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 20 wrzesień 2008 - 16:18

Ja narazie nic nie dostałem, jestem z Wawy

Pozdrawiam
  • 0

#40 darek11

darek11

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 79 postów

Napisano 20 wrzesień 2008 - 15:41

mazowieckie nadal cisza,chociaz podobno decyzje wysylaja ale na forum nikt nie pisal ze jakakolwiek odpowiedz otrzymal
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych