Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Student - program PFRON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

#161 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 14 maj 2008 - 12:01

Oddział kujawsko-pomorski też milczy jak zaklęte. Może by tak wysłać do nich maila z hasłem "sezamie otwórz się" czy jakoś tak :D ;)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#162 JudgmentDay

JudgmentDay

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 14 maj 2008 - 12:17

PFRON we Wrocławiu wydał już [ a raczej "dopiero" ] decyzje w sprawie przyznania dofinansowania, aczkolwiek jeszcze nie dla wszystkich - tak się dowiedziałem w ich siedzibie.
Podobno "na dniach" będą wysyłać powiadomienia o podpisywaniu umowy, a jak będzie w rzeczywistości - dopiero się okaże.
  • 0
Raz tylko na tym świecie jesteś, więc przeżyj życie swoje jak tylko zechcesz.

#163 edit

edit

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 14 maj 2008 - 12:46

PFRON we Wrocławiu wydał już [ a raczej "dopiero" ] decyzje w sprawie przyznania dofinansowania, aczkolwiek jeszcze nie dla wszystkich - tak się dowiedziałem w ich siedzibie.
Podobno "na dniach" będą wysyłać powiadomienia o podpisywaniu umowy, a jak będzie w rzeczywistości - dopiero się okaże.

TAAAAAk, na dniach...tydzień temu jak do nich dzwoniłam to powiedzieli mi dokładnie to samo, więc nie wiem ile to "na dniach" u nich może potrwać...chyba będziemy liczyć w tygodniach
  • 0

#164 Wiki_f

Wiki_f

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 15 maj 2008 - 20:48

A koniec semesrtu wielkimi krokami się zbliża.... [TUP TUP];-):o
  • 0

#165 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 15 maj 2008 - 20:52

Najpierw trzeba sie zapożyczyć, żeby studiować a potem się modlić, aby Pfron przyznał dofinansowanie :D :mad::angry:
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#166 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 15 maj 2008 - 23:31

Nic nie mają przeciwko jak 60% wnioskowanej kasy się wyda w ostatnim miesiącu objętym umową?
  • 0

#167 Wiki_f

Wiki_f

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 16 maj 2008 - 14:25

u mnie nie było problemu, a większość faktur miałam z terminów tuż przed końcem umowy.
  • 0

#168 Wiki_f

Wiki_f

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 29 maj 2008 - 15:42

Warmińsko- Mazurskie (Olsztyn) już wysyła, dziś dostałam powiadomienie na 5 czerwca o przybycie w celu podpisania umowy;-) hehe... doczekałam się.
  • 0

#169 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 29 maj 2008 - 18:52

donatelka mam pytanie - załatwiłaś coś u dziekana?
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#170 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 31 maj 2008 - 13:49

I oczywiście w Łodzi jeszcze nie mogą się obrobić z wnioskami w ilości 900 sztuk:(.
Można zadzwonić do PFRON-u i zapytać jaka jest decyzja i ile przyznali jeżeli jeszcze się nie dostało listu?

Troszkę mnie finanse cisną i nie wiem jak mam rozplanować wydatki.
  • 0

#171 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 02 czerwiec 2008 - 14:34

Dziś byłam na podpisaniu umowy w sprawie Studenta i co mnie zaskoczyło otóż Pan mi powiedział, "że pieniądze za ten semestr dostanę dopiero wtedy kiedy rozliczą semestr poprzedni" :D A na pytanie kiedy rozliczą, Pan nie potrafił odpowiedzieć i wskazał na 3 sterty przysłanych dokumentów do rozliczeń, każda gdzieś wysokości ok.20 cm :D Mówił, że jest sam i nie ma czasu się za to zabrać :D Z tą biurokracją to "my" zginiemy :/

Oby rozliczenie poprzedniego semestru, i wypłata za semestr letni nie pokrywała się ze składaniem dokumentów na nowy rok akademicki ;)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#172 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 16:28

W przyszłym roku będę miał ogromne wydatki na książki i nie wiem do jakiej kwoty PFRON się zgodzi mi je dofinansować. Sama anatomia Bochenka to 300 zł plus atlas anatomiczny Sobotty to kolejne 330 zł. A to tylko początek pozycji jakie powinienem kupić.

Proszę napiszcie mi ile najwięcej wpisywaliście na książki, bo boje się, że kupię, a nie dostanę zwrotu za nie.
  • 0

#173 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 16:51

Mi na przykład w tym semestrze przyznali na zakup książek do 450zł :) Niech się wypowiedzą inni, może dostali więcej na ten cel :)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#174 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 17:26

Ja pisała o 500 zł i tyle dostałam.
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#175 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 21:01

Właśnie myślę co mógłbym wpisać w przyszłym roku do wniosku programu STUDENT. Prócz studiów będę robię policealnie technika masażystę. W związku z tym mam takie pytanie: czy mógłbym sobie wpisać żeby mi dali na przenośne łóżko do masażu?

6) zakupu przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę, w tym zakupu programów komputerowych, pamięci przenośnej USB, dysków optycznych (np. CD) oraz dyskietek,

To fragment regulaminu mówiący o tym na co może być przeznaczone dofinansowanie.
W świetle tego punktu łózko do masażu jest wyjątkowo potrzebne przyszłemu masażyście żeby mógł nie tylko na zajęciach ćwiczyć, ale też w domu doskonalić swoje umiejętności.

Co o tym sądzicie?

A jak sądzicie jak zareaguje PFRON na łóżko do masażu?

Babeczka z programu Student powiedziała, żebym śmiało wpisywał, ale to nie od niej zalezy decyzja, więc mnie ta myśl troszkę gnębi.
  • 0

#176 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 21:08

Wpisać, zawsze można - żeby potem się nie żałowało "ah mogłam/mogłem to wpisać". Najwyżej nie dadzą kasy. Niczym się nie ryzykuje. Mi już 2 razy nie zaakceptowali pakietu MS Office :D Chol^& wie dlaczego :/ Decyzje Pfronu sa nieobliczalne :D
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#177 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 11 czerwiec 2008 - 21:57

To prawda Balbina ja zawsze robie kosztorys na maksymalne dofinansowanie i wpisuje wszystko na co można uzyskać zwrot żeby później było z czego wybierać jak dadzą więcej kasy. Bo pieniądze są podzielone na 2 części 1 to czesne, a 2 to cała reszta z kosztorysu jak masz na nią 2000 to możesz kupić same książki za te kwotę nawet jeżeli wcześniej wpisało się tylko ich koszt w granicach 500pln. Ważne żeby było w początkowym stadium kosztorysu jak najwięcej ujęte.
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#178 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 12 czerwiec 2008 - 20:16

Czyli zawsze starać się wpisywać praktycznie maksymalną kwotę? Jeżeli by mi przyznali taka kwote, to nie miałbym problemu z spożytkowaniem jej, bo aby utrzymać kondycję dużo pływam i sam basen na semestr dla mnie to 400 zł. Już nie wspominam o cenach książek medycznych, bo to już w ogóle abstrakcja.

Sądzę Balbino, że nie dali Ci Offica z prostego względu>> ponieważ uważają, że mogłaś sobie wpisać to do innego programu, sama wiesz jakiego:)

Babeczka z PFRON-u mi powiedziała, że mieli już wpisywane łóżka do masażu i je akceptowali. Ze strony drugiej uczelni będę miał tylko to łózko i książki, bo szkoła jest państwowa i czesnego nie płacę. Mimo wszystko takie łózko (dobrej jakości, co nie będę się na nim położyć chorego), to koszt 1500 zł.
  • 0

#179 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 12 czerwiec 2008 - 21:08

A ja dostałam dofinansowanie na office 2 lata temu ze studenta.
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#180 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 12 czerwiec 2008 - 21:25

A ja w semestrze zimowym nie dostałam i także w letnim mi nie przyznali Offica:/ Ot chyba taka tradycja :D Dziwne..ciekawe co wymyślą w Pegazie :/ "Strach się bać, yehh yehh, normalnie strach się bać..." :lol:
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych