Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Student - program PFRON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

#181 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 12 czerwiec 2008 - 22:17

ja korzystam z homera. Tam deczko łagodniej na wszystko patrzą. Ogólnie łódzki oddział jest wolny, ale przyjazny.
  • 0

#182 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 25 czerwiec 2008 - 15:26

Ja z kujawsko-pomorskiego wczoraj dostałam kasę na semestr letni :D Pomimo, że umowę podpisałam na początku czerwca. Więc, chyba wzięli się za rozliczanie faktur z semestru zimowego. Bo tak mi pan mówił w oddziale, że przeleją dopóki rozliczą poprzedni semestr :D

Mam nadzieję, że jest wszystko ok i nie zaskoczą mnie jakimś poleconym ;)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#183 Agnes_1984

Agnes_1984

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 czerwiec 2008 - 16:32

Witam
Chcę podjąć nauke w szkole policealnej w systemie zaocznym, w zwiąsku z tym mam kilka pytań odnośnie programu Student II:
-Czy mogę dostać dofinasowanie podejmując nauke w szkole poliealnej w systemie zaocznym ?
-Mając nauke w weekendy musiałabym załatwić sobie jakieś noclegi i dlatego ma pytanie gdzie mogłabym sobie załatwić zakwaterowanie np. w hotelu lub internacie żeby Pefron
to uwzgędnił i pokrył koszty ?
Proszę żeby koś odpowiedział na moje pytania i z góry dziękuje za odpowiedzi
  • 0

#184 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 28 czerwiec 2008 - 19:11

Witam
Chcę podjąć nauke w szkole policealnej w systemie zaocznym, w zwiąsku z tym mam kilka pytań odnośnie programu Student II:
-Czy mogę dostać dofinasowanie podejmując nauke w szkole poliealnej w systemie zaocznym ?
-Mając nauke w weekendy musiałabym załatwić sobie jakieś noclegi i dlatego ma pytanie gdzie mogłabym sobie załatwić zakwaterowanie np. w hotelu lub internacie żeby Pefron
to uwzgędnił i pokrył koszty ?
Proszę żeby koś odpowiedział na moje pytania i z góry dziękuje za odpowiedzi

- Tak, możesz dostać dofinansowanie jeśli zamierzasz się uczyć w szkole policealnej w systemie zaocznym.

Ze strony Pfron z programu Student II, ściągnij sobie Procedury do programu i tam jest wszystko ładnie opisane:)

- Wg. mnie możesz sobie na weekendy wynająć np. pokój w internacie, jednak za noclegi musisz mieć faktury, aby później przedstawić je Pfronowi w celu zwrócenia kosztów za zakwaterowanie.

:)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#185 Wiki_f

Wiki_f

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 02 lipiec 2008 - 10:57

Wiecie coś może o ulgach PKP i PKS na przejazdy jeśli się ma legitymację osoby niepełnosprawnej z umiarkowanym stopniem??
  • 0

#186 timer

timer

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 07 lipiec 2008 - 20:12

Czy jeżeli ubiegam się o dofinansowanie z programu PEGAZ to mogę też skorzystać z programu STUDENT?
  • 0

#187 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 08 lipiec 2008 - 06:58

Możesz spokojnie skorzystać z obu programów.
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#188 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 08 lipiec 2008 - 07:32

Wiki_f

jeśli jesteś uczniem lub studentem do bodajże 26 roku życia to na trasie dom -szkoła szkoła - dom oraz na trasie placówka rehabilitacyjna lub lekarz - dom i z powrotem jeździsz jako dziecko niepełnosprawne czyli masz 78% ulgi.

z tym rokiem zycia tylko sobie doczytaj na stronie IPON-u w zakład ce prawo.
  • 0

#189 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 08 lipiec 2008 - 12:22

Ja dopiero teraz - lipiec (a faktury wysłane w lutym :/) dostałam rozliczenie za semestr zimowy :D Nie ma jak to pośpiech kuj-pom oddziału :D
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#190 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 08 lipiec 2008 - 12:58

A ja wczoraj dostałam pismo o rozliczeniu semestru letniego. Widać Szczecin pracuje prężnie.
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#191 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 08 lipiec 2008 - 13:52

A ja wczoraj dostałam pismo o rozliczeniu semestru letniego. Widać Szczecin pracuje prężnie.

Uuu lalala, ja za letni, to chyba we wrześniu dostane :D:/
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#192 timer

timer

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 12 lipiec 2008 - 14:06

Witam
Po przeczytaniu wszystkich komentarzy odnośnie programu student mam kilka pytań. O to one :

1. Czy program student II jest też realizowany od 10 września do 10 października ?
2. Jak wygląda ta cała procedura ? chodzi mi o to czy :
a)pisze we wniosku że powiedzmy potrzebuje dofinansowania na książki i coś tam jeszcze ->składam wniosek->oni go rozpatrują pozytywnie i zapraszają do podpisania umowy->przelewają mi kasę na konto ->ja po upływie kilku dni jadę ponownie z fakturami żeby sie rozliczyć i ewentualnie oddać kasę. czy może
b)pisze we wniosku że powiedzmy potrzebuje dofinansowania na książki i coś tam jeszcze ->kupuje te wszystkie rzeczy które są we wniosku z własnej kasy ->składam wniosek->oni go rozpatrują pozytywnie i zapraszają do podpisania umowy->ja jadę podpisać umowę i mam ze sobą faktury ???
3. Jak to wygląda z dofinansowanie jeżeli chodzi o internet ? Czy mogę dostać dofinansowanie jeżeli już mam internet i chce tylko dofinansowanie na sam abonament ?Właśnie jeszcze odnośnie abonamentu u mnie sytuacja wygląda tak że mam umowę na rok i przez ten rok płace określone stawki ,później żeby znów płacić w promocji muszę podpisać umowę i tu właśnie cenna może być inna niż jak podpisywałem umowę rok temu. Mam po prostu we wniosku wpisać kwotę pomnożoną przez ilość miesięcy z tej starej umowy i w razie czego jak później będzie za dużo policzone to po prostu oddaje im kasę ?

Bym był wdzięczny za odpowiedz
Pzdrawiam
  • 0

#193 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 12 lipiec 2008 - 14:17

timer w zeszłym roku program STUDENT II był tak realizowany czyli od 10 września do 10 października.

A procedura wygląda tak:

składasz wniosek-> w między czasie kupujesz co ci jest potrzebne książki, zeszyty itp. za własną kasę -> zbierasz na to wszystko faktury -> oni rozpatrują wniosek -> dają decyzję-> jedziesz podpisać umowę -> kasę przelewają jak się wyrobią (raz miałam w ciągu tygodnia od podpisania umowy na koncie, a raz musieli rozliczyć poprzedni semestr dopiero przelali za bieżący) -> następnie masz czas (zwykle do końca semestru) aby przedstawić im faktury -> czekasz aż zaakceptują Ci faktury i przyślą pismo, że rozliczyli.

Co do internetu to nie wiem jak wygląda sytuacja, wiem jedno - że osobiście na Ciebie musi być net zarejestrowany.

:)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#194 timer

timer

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 12 lipiec 2008 - 14:56

skoro i tak muszę osobno dać faktury to mogę zrobić tak że kupi dopiero jak oni mi dadzą kasę?
  • 0

#195 daneczka

daneczka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 lipiec 2008 - 16:10

Witam, dopiero odnalazłam tę stronke:)

czy mogę starać sie o dofinansowanie w programie STUDENT jesli w ubieglym roku dostałam dofinansowanie z PEGAZA??
i jaka jest tego procedura za pierwszym razem?

z góry dzieki :)
  • 0

#196 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 12 lipiec 2008 - 21:11

timer, w sumie to nie zupełnie, bo jak np. jeśli mowa o przyszłym semestrze, to nie wiadomo jak potoczą się procedury rozpatrywania wniosków i przelewania pieniędzy. Potem mogą mieć zastrzeżenia, że wszystko kupiłeś "na hurra" w ostatnim tygodniu, zamiast zbierać faktury przez cały semestr. Decyzje Pfronu mogą być nieobliczalne :/ Np. za szkołę czesne nie zapłacisz "z dołu" po zakończonym semestrze, tylko zawsze trzeba płacić z góry, tak samo jeśli chodzi o internet. Niestety najpierw trzeba wydać własną kasę i się modlić o jej zwrot przez Pfron :D

Witam, dopiero odnalazłam tę stronke:)

czy mogę starać sie o dofinansowanie w programie STUDENT jesli w ubieglym roku dostałam dofinansowanie z PEGAZA??
i jaka jest tego procedura za pierwszym razem?

z góry dziek

Tak, możesz skorzystać z Pegaza, tych dwóch programów się nie łączy. Co do Pegaza, to składa się wniosek, wypisuje się co trzeba i czeka na decyzję. Ja osobiście złożyłam wniosek na Pegaza w kwietniu i do tej pory nie otrzymałam żadnej odpowiedzi :D Wciąż czekam :lol:

:cool:
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#197 edit

edit

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 26 lipiec 2008 - 04:48

chciałam zapytać czy za czesne przedstawialiście fakturę, czy wystarczył dowód wpłaty?
  • 0

#198 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 26 lipiec 2008 - 09:01

W łódzkim chcieli ode mnie tylko faktury. Jak im się zgadza kwota wnioskowana z kwotą z faktury, to nie będą nic burczeć:).
  • 0

#199 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 28 lipiec 2008 - 07:53

Wcześniej PFRON Gdańsk chciał faktury z dowodem wpłaty, natomiast PFFON Szczecin faktura lub dowód wpłaty.
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#200 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 28 lipiec 2008 - 15:55

Prawidłowo powinna byc faktura wraz z dowodami wpłaty. Jak widac roznie jest w roznych oddzialach. w akzdym razie co do rozliczen obowiązują rachunki i faktury.
Jesli faktury są na wyższe kwoty, tak jak jest w przypadku czesnego wtedy musi byc to poswiadczone dowodami wplaty. Bywaja na uczelniach rozne rabaty, czasami czeste jest splacane poprzez stypedium, dlatego faktura rachunek powinna byc poswiadczona dowodem wplaty.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych