Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Student - program PFRON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

#201 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 13 sierpień 2008 - 12:55

W związku z tym, że zaczynam powoli zbierać papiery na Studenta, to mam jedno pytanko: bo prawdę mówiąc już zgłupiałam i mam wątpliwości :D

Otóż chodzi o oświadczenie o dochodach i zapis "średni miesięczny dochód brutto w roku kalendarzowym poprzedzającym rok, w którym złożono wniosek" -> czyli jak złożę wniosek 1 października, to muszę wziąć pod uwagę dochody za okres: wrzesień 2007 - wrzesień 2008?

Czy jakoś inaczej jest to rozumiane?

Dzięki za odpowiedz :)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#202 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 13 sierpień 2008 - 13:33

roku kalendarzowym. czyli pity za 2007 rok

Idziesz sobie do Urzędu Skarbowego i wypisujesz prośbę o wydanie zaświadczenia o Twoich dochodach za 2007 rok. W celu wnioskowania o zaświadczenie zawsze wpisuje: SSTYPENDIUM. Wtedy jesteś zwolniona z opłaty skarbowej w wysokości 17 zł. To taki mały trick:). Tak samo Twoi rodzice i rodzeństwo.
  • 0

#203 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 13 sierpień 2008 - 15:06

no chyba jak kalendarzowy to od stycznia do grudnia a ze jesteśmy w roku 2008 to za 2007 rok.
  • 0

#204 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 13 sierpień 2008 - 17:36

Na początku też tak myślałam, że za rok 2007, ale jak człowiek bardziej się zastanawia to przychodzą do głowy kosmiczne pomysły i różne twory (o czym napisałam wyżej) i stąd moje zapytanie :)

Dzięki za odpowiedz.
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#205 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 13 sierpień 2008 - 20:30

Rozumiem, bo sam czasem myślę, że to było tak dawno temu, że co im to da. Skoro chcą za poprzedni rok, to niech mają. W zasadzie są zmuszeni do takiego systemu, bo jak miałbym przedstawić dochody rodziców za 12 poprzednich miesięcy jeżeli prowadzą firmę, w której system rozliczeniowy jest taki, że potrafi pokazać zysk po zakończeniu kontraktu. Jedynie zaświadczenie US o PIT-cie za rok rozliczeniowy jest dobrym sposobem.

Ale namąciłem:):P

A teraz mam pytanko:

Jak wpisujecie do programu Student takie rzeczy jak długopisy, segregatory, zeszyty itp.? Jakim mianem to można nazwać żeby PFRON się nie doczepił? Zgodnie z punktem regulaminu o przeznaczeniu środków te rzeczy są jak najbardziej zasadne ("rzeczy ułatwiające lub umożliwiające naukę"). Zgodnie z takim zapisem można też wpisać lampkę do czytania, na biurko czy też krzesło lub biurko. Wypowiedzcie się:)


Odpowie ktoś?
  • 0

#206 Mika8807

Mika8807

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 02 wrzesień 2008 - 16:32

Witam,
jestem nowym użytkownikiem i mam takie pytanie.. Czy w ramach programu Student II można wnioskować o opłatę kosztów dojazdu na uczelnie taksówką?? Poruszam się na wózku a nie mam samochodu...
  • 0

#207 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 02 wrzesień 2008 - 19:52

Witam,
jestem nowym użytkownikiem i mam takie pytanie.. Czy w ramach programu Student II można wnioskować o opłatę kosztów dojazdu na uczelnie taksówką?? Poruszam się na wózku a nie mam samochodu...

Hmm myślę, że można. Ale musi to być udokumentowane fakturą trasa przejazdu dom-uczelnia, uczelnia-dom, z dokładnym wyszczególnieniem ilości kilometrów oraz ceny za kilometr. Takie jest moje zdanie, ale jak do tego podchodzi Pfron - trudno to ocenić. Najlepiej dla pewności zadzwoń na infolinię lub bezpośrednio do Twojego oddziału i się upewnij :)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#208 Mika8807

Mika8807

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 03 wrzesień 2008 - 09:54

Dziękuję bardzo napewno tak zrobie :) pozdro.
  • 0

#209 don't_believe_me

don't_believe_me

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 03 wrzesień 2008 - 11:18

Witam :)
W tym roku rozpoczynam studia na prywatnej uczelni... termin opłaty czesnych mija w połowie września, a ja dopiero będę składać wniosek o pokrycie ich kosztów w PFRON-ie.
Czy możecie mi powiedzieć, kiedy (o ile dostanę dofinansowanie) PFRON wpłacał rok temu pieniądze i czy to jest tak, że bezpośrednio do uczelni, czy do mnie...
I czy musieliście najpierw "zakładać" pieniądze na uczelni, zanim przyszedł zwrot?
Tak samo interesuje mnie sprawa np. z akademikiem...
Jak to wygląda od października? Sama muszę zacząć wpłacać co miesiąc i brać faktury, a potem dostanę zwrot na moje konto?
  • 0

#210 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 03 wrzesień 2008 - 11:36

don't_believe_me,na wszystkie Twoje pytania odpowiedz brzmi tak :-),nie ma tak ze dostaniesz kase i hula hop robie co chce :-),okolo listopada pewnie beda pieniazki :)pozdrowka
  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#211 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 03 wrzesień 2008 - 11:48

don't_believe_me powiem z własnego doświadczenia jak to było rok temu gdy dostałam dofinansowanie. Otóż złożyłam papiery 10 września, a podpisywałam umowę 6 grudnia - a pieniążki miałam ok. 15 grudnia na koncie. Tak więc, niestety najpierw musisz "zainwestować" swoją kasę (w czesne itp), a potem czekać na decyzję Pfronu w sprawie dofinansowania.

btw, ja nie płaciłam czesnego, ponieważ chodzę do państwowej uczelni. Ale logicznym jest, że aby podjąć studia i być przyjętym trzeba najpierw opłacić czesne. Więc bierzesz fakturę od uczelni, że uiściłaś opłatę za semestr, a następnie jak przyjdzie termin na podstawie właśnie tych faktur rozliczasz się z Pfronem :)

Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi ;)

P.S. serdusio28 gratuluję optymizmu :D Ok listopada, to dopiero będą się zabierać za weryfikacje wniosków. A od weryfikacji do wypłaty to w Pfronie jeszcze długa droga :D
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#212 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 03 wrzesień 2008 - 12:33

Balbina napisała wyczerpująco.
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#213 don't_believe_me

don't_believe_me

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 03 wrzesień 2008 - 19:40

dziękuję za odpowiedź :)
czyli mam poopłacać wszystko, co potrzebuję, a później wziąć faktury :)
  • 0

#214 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 06 wrzesień 2008 - 14:05

dobrze powiedziane:)
  • 0

#215 voly

voly

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 06 wrzesień 2008 - 07:41

są dwa wątki na ten sam temat, mzoe ktos Wyzej Postawiony, by je połaczył :) bo te samo pytanie musze zadawac w dwoch miejscach:
We wniosku jest ZAPYTANIE :D : cytuje: " Wnioskodawca pobiera nauke za pośrednictwem internetu ? " i teraz tak: Czy jak zaznaczę "NIE" i wykażę w kosztach abonament to mi go nie uwzględnia???? Czy to nie ma znaczenia? Bo pobieranie nauki przez interent roumiem ,ze ja sie dosłownie ucze tylko przez interent, a przyjezdzam tylko na jakies zaliczenie raz na 3 miesiace. W moim przypadku tak nie jest, u mnie tylko wykładowcy wymagaja aby przesłac jakąs prace, materialy do nich na skrzynke e-mail. Internet mam na siebie jesli oto chodzi.
  • 0

#216 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 06 wrzesień 2008 - 09:27

Ja nie studiuję przez internet i zaznaczyłem ostatnio NIE i mi dofinansowali Internet. Woj. łódzkie. Pozdro.
  • 0

#217 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 06 wrzesień 2008 - 10:27

Wg.mnie abonament za internet oraz studia przez internet to dwie rożne kwestie i nie są ze sobą powiązane. To że wysyłasz wykładowcom prace czy referaty nie znaczy, że w 100% studiujesz przez internet. Ja też wysyłam, ale studiuje dziennie. Ja bym na Twoim miejscu zaznaczyła NIE, i do kosztów jakie ponosisz dopisała abonament za net :)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#218 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 06 wrzesień 2008 - 14:37

voly...

ja myślę że PFRONowi nie chodzi o to że jeśli nie uczysz się przez internet to nie dostaniesz dof. do netu i na odwrót. im chodzi o to raczej czy ty dojeżdżasz do szkoły np. codziennie czy raz na tydzień czy dwa razy na miesiąc lub z inna częstotliwością. czyli jeśli studiujesz przez net to nie możesz ponosić dodatkowych kosztów takich jak np. studenci dzienni studiujący systemem tradycyjnym. takie koszty to np. bilety miesięczne do uczelni, opłaty za benzynę, koszta związane z wynajmowaniem pokoju w akademiku itd.
  • 0

#219 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 06 wrzesień 2008 - 16:44

Ja mam pytanko do wniosku Student. W dziale 2 punkcie C jest zapis pytający o to czy otrzymałem na podstawie innego wniosku dofinansowanie w ramach programu Student lub Student II.

I teraz pytanie. Czy stwierdzenie "innego wniosku" oznacza:
1. że po prostu wypełniając taki sam wniosek (kształt i treść) dostałem dofiansowanie?
2. Czy może chodzi, że kompletni inny kształtem i formułą wniosek, a może nawet składany do innej instytucji (PCPR lub MOPR np.)

Dostałem na poprzedni semestr dofinansowanie na podstawie złożonego wniosku do PFRON-u. Tamten wniosek był identyczny optycznie do tego co teraz.
  • 0

#220 jurek18

jurek18

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 06 wrzesień 2008 - 17:56

Ja nie studiuję przez internet i zaznaczyłem ostatnio NIE i mi dofinansowali Internet. Woj. łódzkie. Pozdro.

witaj jesteś z łódzkiego kiedy będą decyzje.pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych