Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Student - program PFRON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

#1 joasia22po

joasia22po

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 maj 2008 - 19:15

wielkie dzięki za odpowiedz. dzisiaj pomimo tego że rozliczenia nie dostałam to dostałam wezwanie na 2 czerwca żeby podpisać umowę. czyli wychodzi na to że jest wszystko ok.
pozdrawiam wszystkich
  • 0

#2 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 25 maj 2008 - 19:45

Właśnie myślę co mógłbym wpisać w przyszłym roku do wniosku programu STUDENT. Prócz studiów będę robię policealnie technika masażystę. W związku z tym mam takie pytanie: czy mógłbym sobie wpisać żeby mi dali na przenośne łóżko do masażu?

6) zakupu przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę, w tym zakupu programów komputerowych, pamięci przenośnej USB, dysków optycznych (np. CD) oraz dyskietek,

To fragment regulaminu mówiący o tym na co może być przeznaczone dofinansowanie.
W świetle tego punktu łózko do masażu jest wyjątkowo potrzebne przyszłemu masażyście żeby mógł nie tylko na zajęciach ćwiczyć, ale też w domu doskonalić swoje umiejętności.

Co o tym sądzicie?
  • 0

#3 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 26 maj 2008 - 11:51

Dzisiaj mój znajomy dostał pismo żeby zgłosił się w celu podpisania umowy.Czyli nareszcie w Małopolsce sie ruszyło odnośnie Studenta...
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#4 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 26 maj 2008 - 12:45

Ja z kujawsko-pomorskiego też dostałam wezwanie do podpisania umowy :)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#5 JudgmentDay

JudgmentDay

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 06 wrzesień 2007 - 14:58

"STUDENT - kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych"

Witam

Chciałbym się upewnić, gdyż czytając kiedyś na temat programu Student, przeczytałem, iż można się ubiegać o dofinansowanie dopiero od drugiego semestru studiów.

Obecnie będę składał podanie o dofinansowanie, ale nie jest napisane (przynajmniej nie znalazłem) od którego semestru studiów można się ubiegać o uczestnictwo w tym programie[?].

Najlepiej jest zadzwonić i się dowiedzieć, ale czy ktoś z was wie?
Będę pierwszy raz próbował w tym uczestniczyć, a zapewne są osoby już zaprawione w bojach w tym programie. :images1:
  • 0
Raz tylko na tym świecie jesteś, więc przeżyj życie swoje jak tylko zechcesz.

#6 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 06 wrzesień 2007 - 16:33

Obecnie będę składał podanie o dofinansowanie, ale nie jest napisane (przynajmniej nie znalazłem) od którego semestru studiów można się ubiegać o uczestnictwo w tym programie[?].

Też mnie interesuje ten temat bo zapisałem sie równierz i znadzieją ze dostane jakies wsparcie finansowe z pfron juz od pierwsze semestru bo jak nie to niestety trzeba bedzie odpuscic sobie - do zapłaty az 1300zł gotówką dla mnie to dosc duzą :rolleyes:


  • 0

#7 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 06 wrzesień 2007 - 19:01

Ale program jest tylko od pazdziernika do listopada ...
To jak ma to byc od II semestru ?

Dodano czw 06 wrz 2007 20:03:21 CEST :
Alex76 ... zapewne trudno jest "wylozyc" 1300 zł od razu ....
Na mojej uczelni jest tak ze sie placi co miesiac po 200zł i moim zdaniem jest tak lepiej :)
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#8 JudgmentDay

JudgmentDay

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 06 wrzesień 2007 - 19:11

Ale program jest tylko od pazdziernika do listopada ...
To jak ma to byc od II semestru ?

Nie wprowadzajmy ludzi w błąd. Program jest dwa razy do roku na dwa semestry.
Wnioski o dofinansowanie nauki należy składać w terminie:

1) od 1 do 28 lutego każdego roku realizacji programu oraz,

2) od 10 września do 10 października każdego roku realizacji programu.
Nie wiem tlyko czy można uczestniczyć w programie już od pierwszego roku pierwszego semestru czy trzeba czekać do drugiego semestru studiów(kiedyś gdzieś tak przeczytałem).

Jutro postaram się tam dodzwonić i zapytać, jakby ktoś coś wiedział(pewnego by nie wprowadzać innych w błąd), dajcie znać.
  • 0
Raz tylko na tym świecie jesteś, więc przeżyj życie swoje jak tylko zechcesz.

#9 adibak20

adibak20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 06 wrzesień 2007 - 21:08

Mozna skladac na pierwszym semestrze bo dzwonilem :)
  • 0
"Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu..."

#10 Robertino

Robertino

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 07 wrzesień 2007 - 21:22

Hmm ale czy to pewna informacja? bo od lat byl przepis, że wnioski mogą skladać studenci po zaliczonym 1 semestrze. A dla mnie przyznam to też ważny aktualnie temat. :)
  • 0
Now Ladies come, ladies go, Some ladies never come back ...

#11 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 08 wrzesień 2007 - 09:50

Witam!
W programie owszem można uczestniczyć już od pierwszego semestru.
Tylko szkopuł polega na tym że umowę dopiero podpisuje sie w miesiącu grudniu i wtedy tez dowiadujemy sie czy nasz wniosek został pozytywnie zaopiniowanymi czy nie. Jeżeli tak to dostajemy zwrot za poniesione w tym czasie koszty od października z tym że trzeba sobie zbierać Faktury Vat. Z tego co mi wiadomo w Małopolsce wszystkie wnioski dotychczas są pozytywnie rozpatrywane. Górna kwota o jaką można się starać to jest 4.680pln na semestr. Z tym że nikt nam nie gwarantuje że tyle możemy uzyskać ponieważ jak to powiedziała Pani "PFRON może niemieć środków"...
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#12 adibak20

adibak20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 15:12

4,680 zgadza sie ale jak ktoś studiuje prywtnie to moze odstac ok 3-4 a ten kto studiuje na panstwowej to mniej dostanie. ok 1-2 tys.
  • 0
"Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu..."

#13 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 16:01

Ja zaczynam studia na prywatnej ... Chcialam sie zapytac Was ze jesli dochod miesieczny przekracza 3 tys. to tez moge sie starac o program STUDENT ???
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#14 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 08 wrzesień 2007 - 18:01

a zaczynam studia na prywatnej ... Chcialam sie zapytac Was ze jesli dochod miesieczny przekracza 3 tys. to tez moge sie starac o program STUDENT ???

Maksymalnie tyle co podałem możesz uzyskać a uzależnione to jest od dochodu jaki osiągasz na 1 członka w swojej rodzinie. Natomiast niema żadnego rozgraniczenia na uczelnie państwowe czy też prywatne. Ponadto Ufikowi czyt. Niepełnosprawnemu przysługuje stypendium od uczelni gdzie pobiera naukę niezależnie od tego czy jest to państwowa czy prywatna w kwocie minimalnej 200 pln miesięcznie ze względu na swoja niepełnosprawność.
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#15 kamilraczek

kamilraczek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 wrzesień 2007 - 14:58

Jak to jest ze zbieraniem rachunków i faktur? Czy to prawda że na koniec semestru trzeba sie z nich rozliczyć i jeśli kwota sie nie będzie zgadzała to należy zwrócić pfronowi różnice pieniędzy? Wynajmuję mieszkanie od prywatnej osoby i nie dostaje za nie rachunku, jak mam udowodnic pfronowi ile płace za mieszkanie?
  • 0

#16 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 18 wrzesień 2007 - 17:00

Jak to jest ze zbieraniem rachunków i faktur? Czy to prawda że na koniec semestru trzeba sie z nich rozliczyć i jeśli kwota sie nie będzie zgadzała to należy zwrócić pfronowi różnice pieniędzy? Wynajmuję mieszkanie od prywatnej osoby i nie dostaje za nie rachunku, jak mam udowodnic pfronowi ile płace za mieszkanie?

W takim przypadku spisujesz z tą osobą co u niej wynajmujesz takie oświadczenie gdzie jest wyszczególnione jakie faktycznie ponosisz koszty i dodatkowo przedkładasz zaświadczenie o tymczasowym zameldowaniu w tym lokalu.
Co do rozliczenia kosztów to PFRON nie daje ci gotówki tylko podpisujesz umowę z nimi gdzie jest podana kwota jaką oni ci ewentualnie zwrócą jeżeli przedstawisz rachunki radze je zbierać już teraz. Jak w umowie będzie 2000 a przedstawisz faktory na mniejszą kwote to tylko tyle dostaniesz do zwrotu.
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#17 kamilraczek

kamilraczek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 wrzesień 2007 - 20:36

A co jeśli nie jestem czasowo zameldowany w tym mieszkaniu. Nie wiem nawet czy właścicielka się na to zgodzi. Przy wynajmie nie podpisywałem z nią żadnej umowy.

Dodano wto 18 wrz 2007 21:38:49 CEST :
Jeszcze jedno pytanie. Za co mogą być te faktury. Nie umiem sobie tego wyobrazić. Ksiażki? Leki? Jedzenie? Ubrania? Co jeszcze? Jakieś przykłady?
Z góry dzieki za odpowiedź
  • 0

#18 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 18 wrzesień 2007 - 20:54

Do rozliczenia nie mogą być użyte paragony.
A rozliczeniu podlegaja
* koszty dojazdu (bilety lub jeżeli niepełnosprawny dojeżdża samochodem to koszty benzyny)
* zakwaterowanie
* koszty wyżywienia (Jeżeli będziesz sie stołował na uczelnianej stołówce)
* zabiegi rehabilitacyjne (np: zajęcia na krytej pływalni. Musisz mieć skierowanie od doktora że takowe zajęcia są wymagane)
* czesne za naukę
* rożnego rodzaju pomoce naukowe (zeszyty,książki,krzesło,biurko,niezbędny program komputerowy)
* rachunki za internet jeżeli z takiego korzystasz
Leki,ubrania nie wchodzą w grę bo to nie są rzeczy związane z nauką...!!!
Najlepiej porozmawiaj z tą sobą co mieszkasz u niej.
Wszystko da sie zrobić albo skombinować;) tylko trzeba trochę pogłówkować:D
Ja od października zaczynam na dziennych 1 rok w Krakowie mieszkał będę w Akademiku
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#19 kamilraczek

kamilraczek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 wrzesień 2007 - 10:56

Ostatnie pytanie. Jestem na studiach, na specjalizacji fotograficznej. Czy w ramach sprzętu ułatwiającego naukę byłaby mozliwość dofinansowania do aparatu fotograficznego?
  • 0

#20 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 20 wrzesień 2007 - 09:37

Witajcie
Mam pytanie
jeżeli osoba nie zaliczyła roku na studiach ale miałaby możliwość powtórzenia roku czy dostałaby dalej dofinansowanie z programu student
  • 0
karol


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych