Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Monika Kuszyńska będzie ON!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#101 Happy

Happy

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 351 postów
  • Skąd:woj. łódzkie

Napisano 15 listopad 2007 - 20:31

ja myślę podobnie do Jamisi, co do mediów no coment
  • 0

#102 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 29 luty 2008 - 10:45

ucichło o niej czy może ktoś cos wie?
  • 0

#103 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 29 luty 2008 - 10:47

Nadal jest na wózku i nie sądzę żeby coś się w tej sprawie zmieniło.
  • 0

#104 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 15 lipiec 2008 - 17:27

http://muzyka.interi...4432?source=rss
tu jest jak w morde bił...
  • 0

#105 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 15 lipiec 2008 - 18:31

no niestety to jest takie uszkodzenie ze żaden pieniądz nie pomorze, pewnie przejdzie przez fundacje aktywnej rehabilitacji
  • 0

#106 Jamisia

Jamisia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 141 postów

Napisano 17 lipiec 2008 - 20:01

moim zdaniem Kuszyńska juz na scene nie wróci...
  • 0
Nie daj mi Boże, broń Boże skosztować tak zwanej życiowej mądrości dopóki życie trwa, dopóki życie trwa/ A.Osiecka

#107 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 18 lipiec 2008 - 19:06

moim zdaniem Kuszyńska juz na scene nie wróci...

Toby mnie zdziwiło.
Jeśli jest/będzie w stanie śpiewać, to nie widzę powodów, dla których miałaby nie wracać. Niepełnosprawność nie ma tu nic do rzeczy.

No chyba że nie chce i ma inne plany. :-)
  • 0
Daga

#108 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 19 lipiec 2008 - 08:11

[quote name='Daga]Jeśli jest/będzie w stanie śpiewać' date=' to nie widzę powodów, dla których miałaby nie wracać. Niepełnosprawność nie ma tu nic do rzeczy.[/quote']
Ma i to dużo, niestety ale jej jako ON nie będzie wielu chciało słuchać, a jeżeli wróci to będzie to "gwiazda" chwili i raczej na zasadzie wielkiego wydarzenia bo kobieta niepełnosprawna śpiewa, ale do takiej sławy i popularności już nigdy nie dotrze.
Niestety ale idol młodzieży, fanów, musi być niezniszczalny, musi być podobny im, inaczej szybko idzie w zapomnienie.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#109 Santa

Santa

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 19 lipiec 2008 - 12:52


Ma i to dużo, niestety ale jej jako ON nie będzie wielu chciało słuchać, a jeżeli wróci to będzie to "gwiazda" chwili i raczej na zasadzie wielkiego wydarzenia bo kobieta niepełnosprawna śpiewa, ale do takiej sławy i popularności już nigdy nie dotrze.
Niestety ale idol młodzieży, fanów, musi być niezniszczalny, musi być podobny im, inaczej szybko idzie w zapomnienie.

Może zatem czas to zmienić?

Zgadzam się z Dagą, że niepełnosprawność z byciem artystą nie ma nic wspólnego. Jeśli tylko wypadek nie zaszkodził głosowi Moniki, mam nadzieję, że wróci na scenę i będzie kontynuować karierę.

A tak na marginesie, znam osobę, która jest niepełnosprawna i śpiewa. Wydaje płyty, koncertuje i fakt, że porusza się na wózku w niczym nie ujmuje jej umiejętności. Ona po prostu ma TALENT, a przy tym jest wspaniałą kobietą. Dla mnie i jeszcze paru osób JEST gwiazdą - nic innego nie ma znaczenia.

Pozdrawiam :)
  • 0
". . . kiedy czegoś gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."

[you] bardzo mi miło Cię poznać :)

#110 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 19 lipiec 2008 - 17:29

Oczywiście, że czas to zmienić! A Monika jest w tej szczęśliwej sytuacji, że ma większy wpływ na takie zmiany niż ON, które nigdy nie były gwiazdami. Z takich ciężkich przejść można wycisnąć coś pozytywnego, trwałego - tak jak np. robi to wspaniale Ewa Błaszczyk.
  • 0
Daga

#111 Agnichorek2

Agnichorek2

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 19 lipiec 2008 - 18:43

właściwie to nigdy nie rozumiałam dlaczego ON nie może zostać piosenkarzem bądź komikiem albo nawet aktorem jak byłam mniejsza lubiłam grać w szkolnych przedstawieniach :) szkoda że ludzie są tak powierzchowni i wolą patrzeć na kogoś kto wywija zgrabnymi nogami niż słuchać tego co przekazuje nam tekst jego piosenki

A Monice kibicuję :) uwielbiam ,, Bezimienną "
  • 0
,,bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

#112 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 19 lipiec 2008 - 19:07

Może i czas to zmienić, ale nic sie nie zmieni, gdy ktoś staje się ON spada na margines towarzyski czy tego chce czy nie. Ewa Błaszczyk.. cóż, aktorka ale czy ze swoich porzejść wycisła coś pozytywnego? moim zdaniem nie, ewentualnie dla niej i znających sytuacje tak, ale cóż więcej. Jej nie ma poprostu dziś w świecie aktorskim, czasem jakjaś rolka w serjalu i tyle. Niestety ale gdy stajesz się ON to wylatujesz z życia zdrowych. Zdrowy człowiek, a tym bardziej fan, chce "ideału", czyli zdrowego niezniszczalnego posągu. To juz nie mój wymysł, ale obserwacja. Np. Ozzy Osborne, którego dość bujne życie stworzyło ON, jest ale tylko dla wiernych fanów. Kolejny np. "Superman", od wypadku stał się "nikim" czyli supermanem i tyle. Tak się też stanie z Moniką, kto chce słuchać dziewczyny na wózku? pewnie tylko ON, smutne ale i prawdziwe...
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#113 Santa

Santa

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 19 lipiec 2008 - 19:14

[quote=Agnichorek2]właściwie to nigdy nie rozumiałam dlaczego ON nie może zostać piosenkarzem bądź komikiem albo nawet aktorem[/quote]
Bo nie ma powodu, dla którego by nie mógł. Zresztą w bardziej cywilizowanym świecie raczej nie ma z tym problemu. Bo w takich zawodach liczy się TALENT, a nie sprawność.


To społeczeństwo nam wmawia, że ta droga jest dla nas zamknięta. A w konsekwencji my sami nakładamy na siebie ograniczenia i nie dążymy do tego, aby urzeczywistniać podobne pasje.

Dodatkowo, są jeszcze tacy, którzy niby pomagają - jak pożal się Boże p. Anna Dymna. Ale w rezultacie działania, jakie ta pani uskutecznia jeszcze bardziej blokują możliwość zaistnienia tym, którzy rzeczywiście mają co pokazać i są po prostu ARTYSTAMI.

Bo moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak "sprawny artysta" i "niepełnosprawny artysta". Artystą się jest lub się nim nie jest - to wszystko. A spłycanie i infantylizacja tego typu aktywności w odniesieniu do osób z niepełnosprawnością - co moim zdaniem robi pani Dymna - ARTYSTOM przynosi więcej szkody niż pożytku.

Dodano sob 19 lip 20:20:30 2008 :
[quote name='pedro]Ewa Błaszczyk.. cóż' date=' aktorka ale czy ze swoich porzejść wycisła coś pozytywnego? moim zdaniem nie, ewentualnie dla niej i znających sytuacje tak, ale cóż więcej. Jej nie ma poprostu dziś w świecie aktorskim, czasem jakjaś rolka w serjalu i tyle.[/quote']
Myślę, że pani Błaszczyk to zupełnie inna bajka. Ona teraz ma misję do spełnienia - zapewnić jak najlepszą przyszłość swojej córce. Na tym skupia całą energię i wszystkie działania temu podporządkowuje.

Powiem szczerze, że nie dziwię się jej - na jej miejscu pewnie robiłabym to samo. A że jej "nie widać" tak jak dawniej - no, cóż... są rzeczy ważne i ważniejsze, na wszystko czasu nie starcza...

Dodano sob 19 lip 20:33:05 2008 :
[quote name='pedro]. Tak się też stanie z Moniką' date=' kto chce słuchać dziewczyny na wózku? pewnie tylko ON, smutne ale i prawdziwe...[/quote']
Pedro, co to znaczy "tylko ON"? Czyżbyś sugerował, że jedna publiczność jest lepsza od innej?

Każdy artysta ma jakąś publiczność. Nie ma takiego, który jest uwielbiany przez wszystkich, a wielu tzw. artystów to gwiazdy jednego przeboju. Nawet kręcąca tyłkiem supergwiazda Doda nie ma 100 % publiczności.

Zresztą, czy to do końca chodzi o ilość?
  • 0
". . . kiedy czegoś gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."

[you] bardzo mi miło Cię poznać :)

#114 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 19 lipiec 2008 - 19:49

Pedro, co to znaczy "tylko ON"? Czyżbyś sugerował, że jedna publiczność jest lepsza od innej?

Każdy artysta ma jakąś publiczność. Nie ma takiego, który jest uwielbiany przez wszystkich, a wielu tzw. artystów to gwiazdy jednego przeboju. Nawet kręcąca tyłkiem supergwiazda Doda nie ma 100 % publiczności.

Nie lepsza, poprostu swoja, czyli oglądają to co wzbudza w nich zainteresowanie. Dokładnie to np. ja migając po kanałach, widząc kogoś na wózku zatrzymam guzik, bo ktoś siedzi na tym co ja. Gdy mnie nie zainteresuje migam dalej, co jest podobne zwykłemu zjadaczowi chleba. Nie ma lepszej czy gorszehj puliczności, liczy się ilość, bo ona promuje ją medialnie. Podobno są festiwalem dla ON? ale albo nie jestem dobrym widzem, albo ich nie ma w TV. Być ON nie jest popularne i na topie, dziś jak ta przytoczona DODA trzeba być ładnym i kontrowersyjnym, reszta ma swoją ścisłą i poza medialną publikę.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#115 Santa

Santa

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 19 lipiec 2008 - 20:12

[quote name='pedro]Nie lepsza' date=' poprostu swoja, czyli oglądają to co wzbudza w nich zainteresowanie. Dokładnie to np. ja migając po kanałach, widząc kogoś na wózku zatrzymam guzik, bo ktoś siedzi na tym co ja. Gdy mnie nie zainteresuje migam dalej, co jest podobne zwykłemu zjadaczowi chleba. Nie ma lepszej czy gorszehj puliczności, liczy się ilość, bo ona promuje ją medialnie. Podobno są festiwalem dla ON? ale albo nie jestem dobrym widzem, albo ich nie ma w TV. Być ON nie jest popularne i na topie, dziś jak ta przytoczona DODA trzeba być ładnym i kontrowersyjnym, reszta ma swoją ścisłą i poza medialną publikę.[/quote']
To prawda, że tzw. gwiazdorstwo ma wiele wspólnego z medialnością, popularnością i publicznością. Ale z artyzmem to już chyba niewiele. Zresztą jest wielu artystów - nie tylko muzycznych - którzy tworzą tzw. sztukę alternatywną, undergroundową i wcale nie są nieszczęśliwi z tego powodu. Bo tak naprawdę, dzisiaj można wylansować wszystko - wystarczy dać ładne opakowanie, a co bedzie w środku, to już inna sprawa.

A odrębna jest kwestia tzw. festiwali dla ON. Poruszyłam ten problem powyżej. Wiesz co, ja je widuję w tv, ale szczerze mówiąc tylko mnie denerwują. Nie lubię tej udawanej, infantylnej życzliwości, którą prezentuje p. Dymna.

Poza tym, dlaczego miałyby istnieć jakieś "specjalne" festiwale dla ON? Tak jak powiedziałam wcześniej - ARTYSTĄ się jest albo się nie jest. Sprawność nie ma nic do tego.
  • 0
". . . kiedy czegoś gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."

[you] bardzo mi miło Cię poznać :)

#116 Agnichorek2

Agnichorek2

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 19 lipiec 2008 - 20:14

w całości popiera zdanie Pedro a festiwale dla ON mnie strasznie denerwują bo tu widać najlepiej jak strasznie nieudolne w kwestii tolerancji jest nasze społeczeństwo bo tworzenie półświatka (w tym sensie festiwalu dla ON ) to jeszcze nie tolerancja Tolerancją byłoby gdyby na scenie w Sopocie obok Kombi czy Dody mógł wystąpić ON
ale to tylko marzenia ściętej głowy hehe no może za paręnaście lat gdy dogonimy Holandię
  • 0
,,bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

#117 Santa

Santa

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 19 lipiec 2008 - 20:22

festiwale dla ON mnie strasznie denerwują bo tu widać najlepiej jak strasznie nieudolne w kwestii tolerancji jest nasze społeczeństwo bo tworzenie półświatka (w tym sensie festiwalu dla ON ) to jeszcze nie tolerancja Tolerancją byłoby gdyby na scenie w Sopocie obok Kombi czy Dody mógł wystąpić ON

no właśnie o to mi chodzi :)
  • 0
". . . kiedy czegoś gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."

[you] bardzo mi miło Cię poznać :)

#118 Agnichorek2

Agnichorek2

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 19 lipiec 2008 - 21:17

Mi Ciebie też miło poznać Santa
  • 0
,,bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

#119 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 20 lipiec 2008 - 14:18

Ewa Błaszczyk nie wypadła z rynku - koncertuje w dalszym ciągu i mocno jest zakorzeniona w środowisku. A poza tym, że oczywiście skupia się na zapewnieniu córce przyszłości (co oczywiste i zrozumiałe), właśnie buduje też centrum dla dzieci w takim stanie jak Ola - bo wcześniej takiego nie było, w co trudno uwierzyć. Gdyby nie spotkała jej tragedia - nie byłoby tego centrum. I oczywiście gdyby nie to, że jest znana... Właśnie dlatego liczę na Monikę. Zwłaszcza że jej będzie dużo łatwiej niż Ewie Błaszczyk.

I zgadzam się z Wami, że festiwale dla ON robią wiele zła - podkreślają tylko podziały. Ale niestety, sami ON decydują się brać udział w tych imprezach, sami wzmacniają podziały. Tymczasem artystą się jest albo nie, talent się ma albo nie - (nie)sprawność nie ma tu nic do rzeczy. I jeśli sami, my, ON, tego nie zrozumiemy, to nie możemy wymagać, żeby rozumieli to sprawni.
  • 0
Daga

#120 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 16 grudzień 2008 - 10:06

http://pomponik.pl/n...ie,1228538,4234



Jej wybór
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych