Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Episkopat upomniał przełożonego ojca Rydzyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

#101 Joacha

Joacha

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 20 marzec 2006 - 13:45

Pedro!
Rzecz w tym, że Magda Buczek nie poczuła się urażona, jedyny komentarz Magdy to ten ze sie bedzie "za panią Szczukę modlić". i tyle.
Ma dziewczyna racje.

Natomiast jeśli chodzi o porównanie z kabaretem ani mru mru. Nie chce mi się wierzyć że nie rozumiesz konwencji tego skeczu, nie rozśmieszaj mnie. Nie wyśmiewają sposobu poruszania się inwalidów ale ilustrują tekst mówiony - gestem. Nie kompromituj się że nie rozumiesz.
Jeśli chodzi o o. Rydzyka to nie jest istotny tutaj, bo akurat od początku śledzę wydarzenia związane z programem Wojewódzkiego i zanim jeszcze dziennikarzyny z Naszego Dziennika zajęli się całą sprawą larum podniosło środowisko skupione wokół Frondy ( takie czasopismo) - dalekie intelektualnie od radia Maryja.
  • 0

#102 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 20 marzec 2006 - 14:00

"Nie kompromituj się, że nie rozumiesz" - napisała Joacha do Pedra.
A ja to samo zdanie mam ochotę zacytować i jej, i wszystkim, który nie dopuszczają do siebie myśli, że są ludzie, dla których odmawianie różańca nie stanowi sensu życia, a osoba, która do nich nawołuje - istotą ponad życiem ustawioną przez jakieś siły wyższe...
Człowiek ma wolną wolę, daną mu przez Boga. Nie wolno potępiać nikogo za odmienne zapatrywania... To dotyczy Kuby Wojewódzkiego, Kazimiery Szczuki, mnie, Was...
Zastanawiam się, czy niektórzy wiedzą, co tak naprawdę oznacza słowo "tolerancja"?
Bo dla mnie na przykład podwórkowe różańcowe kółka - nie są sprawą godną podziwu i... już! Wolno mi? Nie podziwiam, ale i nie potępiam - bo to sprawa tych, co odmawiają zdrowaśki, a nie moja... Nikt tej dziewczynie krzywdy nie zrobił przecież - o co ten cały szum kościelny?
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#103 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 20 marzec 2006 - 14:18

Rzecz w tym, że Magda Buczek nie poczuła się urażona, jedyny komentarz Magdy to ten ze sie bedzie "za panią Szczukę modlić". i tyle.
Ma dziewczyna racje

.

Więc jeśli jest ok, to dlaczego taka nagonka i kara milionowa, dla kogo i za co?? w koncu dziewczyna sie nie obrazila. Pewnie teraz M. B. wraz z tys. swoich rzeszy kółek będzie się modlić za Panią S. i chwała im za to. Kary powinny dostac takze tv wszystkie za stwierdzenie "moherowe berety" przeciez to jawna drwina z niepelnosprawnych, niedoleznych, biednych czesto emerytek i rencistek.

Natomiast jeśli chodzi o porównanie z kabaretem ani mru mru. Nie chce mi się wierzyć że nie rozumiesz konwencji tego skeczu, nie rozśmieszaj mnie. Nie wyśmiewają sposobu poruszania się inwalidów ale ilustrują tekst mówiony - gestem. Nie kompromituj się że nie rozumiesz.


Bardzo dobrze rozumiem i bawi mnie on przednie, lecz nie dam głowy że jakiś nadwrażliwy ON nie odczuje tego jako drwina z inwalidztwa. Skoro ktos uznal ze drwienie z glosu jest zle i niemoralne, to jak dla mnie drwienie ze sposobu poruszania sie ON jest tym samym, w mysl osob ktore uznaly sprawe z Pania M.B. za niemoralne itd. W czym ona jest inna?? pomijajac fakt jej dzialanosci, dla wielu godny uznania, dla innych bez znaczenia, jest czlowiekiem i pewnie chcialby byc traktowana i odbierana jako normalna osoba. Ja tu nie atakuje Pani M.B. lecz caly ten kabaret jaki rozpetal ojciec R. wplatujac ta dziewczyne w swoje gierki polityczne.

Jeśli chodzi o o. Rydzyka to nie jest istotny tutaj


Skoro tak twierdzisz, ja uwazam ze jest bardzo tu istotny.


W tej dyskusji z mojej strony chodzi mi o to, ze ja nie widze w tym co zrobila K. S. nic zlego, zdroznego i niemoralnego. Nie zaatakowala nikogo z imienia i nazwiska, ale ton glosu i sposob prowadzenia audycji. Skoro Pani M.B. nie odebrala tego jako atak na nia, to pozostalo jedno wyjscie, ktos odebral to jako atak na Radio i TV wlasciciela wiadomego wszystkim, wiec jak dla mnie o. R. jest tu bardzo istotny. W normalnych zdrowych relacjach jest tak, ze skoro ktos uznaje ze zostal obrazony to rozpoczyna sie powdztwo cywilne i rozprawa pomiedzy obrazonym i obrazajacym, a co sie stalo?? TV zostala ukarana za co .... no wlasnie za co wlasciwie?? ze nie ocenzurowala wypowiedzi bo to drwienie z biednej nieszczesliwej niepelnosprawnej dziewczynki. Jaka jest roznica w drwieniu czy przedrzenianiu M. B. a robieniem kabaretu z przedrzeznianiem glosu i stylu wypowiedzi Walesy, Guiertycha itd. bo to robi kazda TV.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#104 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 21 marzec 2006 - 08:15

Solarzowi juz sie oberwalo


http://www.radiomary...kuly.php?id=112


mal
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#105 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 21 marzec 2006 - 09:32

Ciekawe ile dostanie TVN za wczorajszy prog. Majewskiego :D
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#106 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 21 marzec 2006 - 10:51

A co się działo u Majewskiego?
  • 0

#107 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 21 marzec 2006 - 10:59

No cóż, tak kpić, przedrzeżniać, żartować, śmiać, itd. itp. z Ojca Dyrektora, to już dawno nikt się nie odważył :D Teraz tylko czekać reperkusji wobec TVN, choć jak widzę to specjalnie po numerze KRRiT wobec POLSATU, TVN będzie prowokował władzę najwyższą.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#108 Joacha

Joacha

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 21 marzec 2006 - 11:36

A co takiego robił Majewski? Jak kpił z wypowiedzi polityczno-społ. czy też z rozmów z słuchaczami, czy też kazań to przecież ma prawo. Jak naśmiewał się z odprawianej mszy żałobnej, drogi krzyżowej, nieszporów to zdecydowanie w złym smaku.
Czasami włączam radiomaryja, żeby poznać trochę specyficznego folkloru, albo tez posłuchać wykładu Krąpca. Sama osobiście śmieje się ze zwłowieszczych reklam "Naszego Dziennika" w stylu "ukarany za antyamerykanizm - umiera w tajemniczych okolicznościach na sket kiszek, poznajmy prawdziwe oblicze Polskojęzycznych mediów, jak Donald Tusk uniknął kary za nieprawidłowe przechodzenie przez ulicę"

Jeśli zaś chodzi o moherowe berety to tylko ubiór i cecha wspólna cześci środowiska radiomaryjndego. gdyby Szczuka stwierdziła, ze nie podoba jej się np. dresy Madzi nie uważałabym tego za naganne ale śmieszne. I powtórze - nie Rydzyk i radio maryja rozpoczęły akcję Antyszczuka. Oni to podłapali i być może jak sądzicie wykorzystali. Ale najpierw wyczuło sytuację i pisało protesty srodowisko FRONDY bardzo dalekie intelektualnie od radiamaryja.
  • 0

#109 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 21 marzec 2006 - 12:29

ze nie podoba jej się np. dresy Madzi nie uważałabym tego za naganne ale śmieszne.


Powtórzę poraz nasty, i polecam obejrzenie i wysluchanie tego jak i w jakich okolicznosciach Pani Szczuka robiła sobie żarty. Nie powiedziała, "a jest tam taka niepełnosprawna Magda B. która tak śmiesznie mówi i nudno prowadzi" ale powiedziała :


W którymś momencie Wojewódzki oznajmia, że podobno Szczuka mogłaby występować w Telewizji Trwam i Radiu Maryja.


Kuba Wojewódzki: - Byłaś tam?

Kazimiera Szczuka: - Nie, nie, nie. Ale ja tam mam taką swoją jakąś..., niesamowicie jestem zafascynowana pewną postacią z Radia Maryja. Słuchaj, to jest taka, nie wiadomo jakaś osoba...

Wojewódzki: - Ona prowadzi tę audycję, ten didżej taki?

Szczuka: - Nie, to jest jakby taka stara dziewczynka.

Wojewódzki: - Aha, dziewczynka?

Szczuka: -...założycielka dziecięcych podwórkowych kółek różańcowych...

Wojewódzki: - O, już mi się podoba.

Szczuka: -...i ona mówi takim..., mówi taką specjalną ma melodię. Słyszałeś to kiedyś?

Wojewódzki: - Nie, ale ma jakąś ksywkę, nie wiem, "Siostra Modlitwa"?

Szczuka: - Ja nie wiem, jak ona się nazywa, ale ona mówi tak..., jakoś tak..., że tam [tu Szczuka próbuje naśladować jej wysoki modlitewny tembr głosu] "Módlmy się, dziecięce podwórkowe kółka różańcowe, w których mali pielgrzymi w swoich dziecięcych serduszkach, w których płonie miłość Boża. Módlmy się, żeby łaski Boże spłynęły na wszystkie dzieci, które należą do dziecięcych podwórkowych kółek różańcowych".

I to było godzinami [oklaski publiczności]. Ale słuchaj...

Wojewódzki: - Ale to jest mistrzyni fristajlu! Ona bierze oddech czy nie, czy ona tak bez oddychania?

Szczuka: - Bierze, bierze... I tak [znów wysokim modlitewnym głosem] "łaski Bożej, Jezus w naszych małych dziecięcych serduszkach".

Wojewódzki: - Jak idzie dziewczyna typu Doda, ja mam takie wielkie oczy.

Szczuka: - Jezu, ale wiesz co, to jest po prostu beznadziejne, co ty robisz! Jechałam z moim przyjacielem na wakacje, jechaliśmy w ciemno, jak to się mówi, w Bory Tucholskie...

Wojewódzki: - Nooo, włochate Bory Tucholskie, King Kongu...

Szczuka: - ...i słuchaliśmy Radia Maryja. On słucha Radia Maryja w samochodzie. I ona tak gadała, gadała. No i potem myśmy nie wiedzieli, gdzie idziemy, gdzie będziemy spali w ogóle i ja zaczęłam sobie gadać, gadać, że "mali pielgrzymi do Borów Tucholskich"...

Wojewódzki: - Do swojego King Konga mówisz.

Szczuka: - Tak. I on najpierw się śmiał, potem mówił: "Dobra, już przestań". Potem: "Zamknij się, bo cię zabiję". A ja nie mogłam przestać...

Koniec zapisu stenograficznego.

Gdzie w powyższym ona właściwie wie o kim mówi, bawił ją głos i setki ludzi jej sposób naśladowania, nawiasem mówiąc trafny, bo tak to brzmi. Gdy zaczął się ten szum medialny i już jej doniesiono z kogo robi sobie żarty, przeprosiła i to kilka razy. Ja nie widzę w tym co zrobiła, żartując sobie, nic zdrożnego i złego. Pani M. B. jako ureażona miała prawo pozwać Panią K.S. ale skoro nie nosi urazy, to jako prawdziwa i cudowna chrześciajnka zreobiła "odpowiadaj dobrem na zło" i tu się sprawa powinna zakończyć. Jednak dodam, Pani M.B. jest postacią medialną i jako taka musi mieć świadomość, że inni mają prawo do komentarzy jej sposobu prowadzenia audycji. A media związane z kościołem zrobiły nagonkę jaka to bezduszna i podła osoba, a TV która ją pokazała to szatan medialny, krzywdzi biedne niepełnosprawne dziecko. Polska to nie państwo katolickie, przynajmniej jeszcze. Mamy teoretycznie wolne media, które umożliwiają swobodne wypowiedzi na temat jaki się tylko chce.

Myślę, że jakby np. ja sobie na antenie sobie nasmiewał sie z Pani M.B. to nawet by nikt o tym nie wspomniał. Ale kościół zwalcza wszelkie przejawy tzw. "feminizmu", przejawy innego myślenia niż tylko "kobieta jako matka polka" i nareszcie złapali Panią K.S. na czymś aby pokazać jak podła może być osoba z jej przekonaniami i osobowością. Wytknął palcem kobietę inną niż uznawany jest schemat.

A na zakończenie powtórzę tak obłudnej organizacji, łamiącej tak jawnie i na codzień nauki Jezusa nie ma nigdzie. Tylko kościół w swych teoretycznie najgorliwszych slugach potrafi być taki nie tolerancyjny, rasistowski i zły.

Jeszcze dodam jedno, kościół uzurpuje sobie prawo do krytyki czego tylko ma ochotę, uznając że jako Boży odpowiednik na ziemi ma prawo, jednak nie ma prawa być możliwa krytyka kościoła. Pewnie według zasady "ludzie to jak stado owieczek, tylko pasterz ma prawo decydować o ich być czy nie być" odbiera się ludziom wolną wolę daną przez Boga.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#110 Rocco

Rocco

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 136 postów

Napisano 21 marzec 2006 - 13:39

A ja wiem, ze to "dziecie Boże" jest niepelnosprawne i mam prawo powiedziec ostre slowo i nikt nic nie moze mi zrobic, ani obywatel Rydz z "radia ma w ryja", ani tymbardziej jakies fanatyczne moherowe babcie.

Szczuka ma racje. Program jest prowadzony beznadziejnie, fanatyczny glos i teksty. Tak naprawde to nie to "dziecko Boze" namowilo 80 tys dzieci do rozanca, tylko fanatycznie zapatrzone w kosciol matki owych dzieci, ktore im mowily patrzac na "Swieta dziewczynke" :" widzisz skarbie, tak trzeba sie modlic, trzeba mowic rozaniec, a splyna na ciebie wszystkie laski, bedziesz zdrowy ...itp" .

Pedro ujal sprawe bardzo trafnie. Kosciol jest niesamowicie nietolerancyjny razem z jego "owieczkami" co widac po postach Joachy.
  • 0
kocham walenie

#111 Odys

Odys

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 21 marzec 2006 - 15:06

Nie mogę zdierżyć, gdy ktoś usiłuje robić ze mnie (przyznam, że chciałem napisać z ludzi, ale przecież nie mam do tego prawa, jedynie mam prawo do wypowiadania się w swoim imieniu) osoby niedorozwiniętej umysłowo.
A spotkało to mnie, gdy czytam, że K. Szczuka nie wiedziała, nie miała pojęcia kogo parodiowała.
Przepraszam Cię najmocniej droga pinesko za odrobinę ironii, ale musze zapytać, czy to Twoja naiwność, czy „pomroczność jasna” czy naprawdę Twoja dobra wola pozwoliła na powtarzanie obłudy za naszą „bohaterką ?”

pineska napisała

Nic nie wspominała na temat niepełnosprawności, zresztą nie wiedziała, kto prowadzi tę audycje.


Już w tym momencie niewątpliwie widać, że nie jestem wielbicielem K Szczuki.
chociaż zdaję sobie sprawę z jej inteligencji.
Tylko akurat ona jest doskonałym przykładem, że inteligencja nie zawsze idzie w parze z kulturą.
Odłóżmy na chwilę sprawy związane stricte z wiarą, a pozwolę sobie zająć się tylko sprawami związanymi z kulturą, wolnością i demokracją.
Wiadomo, że aby skutecznie i szybko zaistnieć w show biznesie trzeba mieć talent lub odpowiedniego sponsora albo szokować, prowokować w myśl zasady : cel uświęca środki. (podkreślam tutaj znaczenie spójników „lub” i „albo”, ponieważ mają one rożne znaczenia)
Uważam, że K Szuka postawiła w show bisnesie, bo przecież musiała, :oops: :oops: :oops:
, na prowokowanie, drwinę ze słuchaczy. (co, jak widzę ze smutkiem, jej się doskonale udaje)
I nie płaczmy tutaj, że przy okazji, Polsat zapłaci przy okazji parę (dla nich) groszy kary (czy zasadnej ??? hm, o tym może przy rozważaniach o problemach wiary),
i nie można tutaj na siłę porównywać kabaretu „ani mru mru” do programu-kabaretu K Wojewódzkiego z udziałem K Szczuki, bo chociaż użyłem wspólnego mianownika „kabaret”, ale to były słowa użyte w bardzo odmiennej konotacji szczególnie pod względem klimatu tych programów.
Porównując w/w programy to tak, jakby chciał porównać klimat podzwrotnikowy z klimatem polarnym.
Wracając do naszej „bohaterki”.
Stosując wyżej opisana taktykę zasłynęła również z programu „Najsłabsze ogniwo”.
Bardzo dziwna konwencja (przynajmniej dla mnie) programu, w którym cynicznie lży, wyśmiewa się, drwi z uczestników programu, sama jednocześnie się wywyższając, programu w którym ideał sięgnął bruku, a teoria Darwina : silniejszy zwycięża została sprowadzona do świata zwierząt, programu w którym wyzwala i pochwala się najniższe instynkty ludzkie, takie jak chamstwo, cwaniactwo, poniżenie itd.
Następną (dla mnie) dziwną i niewłaściwą postawą K Szczuki jest jej aktywny udział w organizowanych głównie m. inn. przez R Biedronia „marszach równości”. Ten chory człowiek, który będąc kiedyś gościem programu „Warto rozmawiać” wyraził swoje marzenie ..... „o posiadaniu bajecznie licznego grona – setek partnerów seksualnych - ” nie powinien terroryzować zdrowego społeczeństwa. Ja wiem, że wielu się z tym nie zgodzi lub się z tego zaśmieje, ale jego choroba jest chorobą psychiczna, i co gorsze, jest to choroba psychicznie zakaźna, dlatego w miarę możliwości przynajmniej nie powinna być eksponowana i popularyzowana.
Żeby nie doszło tak jak w Hiszpanii, gdzie rządzący socjaliści dla wygody „kochających inaczej” w oficjalnych dokumentach rodzinnych pojęcie „ojciec” zastąpili słowem „rodzic-a”, a „matka” zastąpili słowem „rodzic-b” (bo jak tu o jednym chłopie mówić tata, a o drugim mówić „mama” w przypadku adopcji dziecka (a fe ..))

Nie chciałem pisać referatu, dlatego może lepiej skończę, nie napisałem wszystkiego, czego chciałem, może następnym razem; dziękuję, jeżeli ktoś zechciał do końca przeczytać moje uwagi nt p. K Szczuki, a dyskusyjną karą zgodnie z prawem nie na nią, a na Polsat nie miałem już sił wysiedzieć na kompie.
------------------------------------------------------------------------------
Nie dajmy się zwariować
  • 0
Niejeden sądzi, że posiada dobre serce, a ma tylko słabe nerwy.

#112 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 21 marzec 2006 - 18:04

Nie mogę zdierżyć, gdy ktoś usiłuje robić ze mnie (przyznam, że chciałem napisać z ludzi, ale przecież nie mam do tego prawa, jedynie mam prawo do wypowiadania się w swoim imieniu) osoby niedorozwiniętej umysłowo.
A spotkało to mnie, gdy czytam, że K. Szczuka nie wiedziała, nie miała pojęcia kogo parodiowała.


A może miała takie samo pojęcie jak np. ja, bowiem sam nie kojarzyłem tej osoby do momentu wywołania szumu medialnego i po prog. Wojewodzkiego latajac pliotem po prog. trafilem na ten wysydzany przez KS. glosik. Wiec jaka pewność, że z czytą premedytacją ona zaatakowała to biedne tak skrzywdzone przez los osobę?? i skoro próbujesz mi min. wmówić że zrobiła to aby zaszkować, aby zaistnieć, to jak nic robisz, wybacz co napiszę, acz zacytuję Ciebie (przyznam, że chciałem napisać z ludzi, ale przecież nie mam do tego prawa, jedynie mam prawo do wypowiadania się w swoim imieniu) osoby niedorozwiniętej umysłowo. Nie sądzę aby jej takie "szokowanie" itp. itd. było potrzebne, bardziej jestem skłonny uznać, że było to potrzebne zrobienie hałasu o nic przeciwnikom jej filozofii i jej poglądów.


A jeszcze dodam na temat jej prog. tyle, polecam, choć już chyba nie ma go w niemieckiej telewizji, ich wydania tego programu. Taka jest reguła programu i robi to co wymaga od niej producent i właściciel praw tego teleturnieju. A ponadto jakoś nie słyszałem aby jakaś osoba tak wyszydzana przez nią w tym programie wystąpiłóa na drogę prawna, a tym bardziej aby jakaś TV czy Radio czy Gazeta się za nią ujęła, a niepełnosprawności są różne, a nóż wśród nich był ktoś z jakąś wadą. A fakt nawet sobie przypomniam, że wyszydza i ironizuje często w tym programie z osób - emerytów, studentów itd. itp. jakoś do tej pory przedmiotowe media nie rzuciły sięw obronę tych uciskanych przez K.S. ludzi.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#113 Odys

Odys

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 21 marzec 2006 - 18:20

No wybacz, Pedro, można mówić i pisać różne rzeczy, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy, że K Szczuka nie wie o istnieniu TV Trwam i przynajmniej przed parodiowaniem M Buczek nie obejrzała chociaż fragmentu tego programu
  • 0
Niejeden sądzi, że posiada dobre serce, a ma tylko słabe nerwy.

#114 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 21 marzec 2006 - 18:31

No wybacz, Pedro, można mówić i pisać różne rzeczy, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy, że K Szczuka nie wie o istnieniu TV Trwam i przynajmniej przed parodiowaniem M Buczek nie obejrzała chociaż fragmentu tego programu


Wybaczam :D

Czyli jak powiem, że sam nie wiedziałem o kim też mi nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy?? I tak sobie myślę, że przychodząc do domu, mając wolny czas i tyle zajęć co Pani K.S. nie miałhbym ochoty czatować na Panią M.B. aby zobaczyć kto to taki w tv trwam. Już bardziej jestem zdolny uwierzyć, że jadąc samochodem z miejsca na miejsce trafie na jej audycję. Zalecam radiu maryja aby wprowadziła zasade, że przed audycją z udziałem Pani M.B. mówiono: teraz będzie audycja niepełnosprawnej na wózku, która choruje na (i tu wymieniona jednostka chorobowa), aby uniknąć niedomówień i wtedy każdy weźmie na swe sumienie, że własnie ewentualnie lży z biednej istoty.

A jeszcze, podejrzewam że sugerujesz że Pani K.S. się skrzętnie przygotowała do wywiadu i dostała wsześniej pytania K.W. i długo ćweiczyła swą rolę?? bo na to by wyszło, gdy mówisz że musiała wiedzieć kogo parodiuje.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#115 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2006 - 18:56

Nie mogę zdierżyć, gdy ktoś usiłuje robić ze mnie (przyznam, że chciałem napisać z ludzi, ale przecież nie mam do tego prawa, jedynie mam prawo do wypowiadania się w swoim imieniu) osoby niedorozwiniętej umysłowo.
A spotkało to mnie, gdy czytam, że K. Szczuka nie wiedziała, nie miała pojęcia kogo parodiowała.
Przepraszam Cię najmocniej droga pinesko za odrobinę ironii, ale musze zapytać, czy to Twoja naiwność, czy „pomroczność jasna” czy naprawdę Twoja dobra wola pozwoliła na powtarzanie obłudy za naszą „bohaterką ?”

pineska napisała

Nic nie wspominała na temat niepełnosprawności, zresztą nie wiedziała, kto prowadzi tę audycje.


Odys, więc uznaj proszę, ze ja jestem niedorozwinieta umysłowo, bo mimo posiadania wiedzy o tym, że jest cos takiego jak telewizja Trwam, a nawet niepowiem obejrzeniu kilku programów (no bo czasem sie zdarzyło) nie miałam okazji dotychczas ujrzeć tam niejakiej Magdy, o której mowa. Nie widzę też powodu, dla którego Szczuka miała by udawać, ze nie zna czy tez nie widziała tejze osoby.

Tak więc chętnie poddam sie badaniom na pomroczność jasną lub innym chorobom, jesli już takie zdążyłes wykryc u mnie.
Wyjatkowo szybko udało ci sie mnie rozszyfroać i zidentyfikować moje choroby zatem pewnie świetny z Ciebie psycholog, psychiatra lub podobny specjalista od tych spraw.

Ale pomijając temat, ponieważ nie chciała bym podobnie jak Szczuka odpowiadać za "nie wiadomo co" i chciałabym poznać swoją winę, powiedz proszę, w którym momncie uznałam Ciebie czy też społeczeństwo (o którym nie możesz sie wypowiadac właściwie) za niedorozwinięte umysłowo.

Zresztą po co ja pytam, skoro Szczuka mogła zostać oskarzona o znecanie się (chyba psychiczne, bo o fizycznym mi nic jeszcze nie wiadomo) nad biednym niepełnosprawnym dzieckiem, no to nie powinno mnie dziwić wmawianie mi, ze uznałam personalnie niejakiego Odysa (sorry odys - nie wiem kim jesteś, nie widziałam cie w zadnej TV, nie wiem czy a jesli tak, to z jakiego powodu jesteś ON) za umysłowo niedorozwiniętego.
Zatem, jeśli odniosłes Odysie takie wrażenie, to wszem i wobec prostuję, że nie znam Cię ani osobiscie ani z jakichkolwiek mediów, nie wiem jaki jest stan twojego umysłu, a moja wypowiedz nie dotyczyła ani Ciebie bezpośrednio ani też innych ludzi w tym wierzących, ateistów itp.

mam nadzieje, że nie znajdziesz w mojej wypowiedzi kolejnej zawiłej zniewagi badź to wzgledem ciebie bądź innych, której ja ze wzgledu na moje problemy psychiczne, które raczyłes zauważyć, nie jestem w stanie wychwycić.
  • 0

#116 Joacha

Joacha

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 21 marzec 2006 - 19:25

Kosciol jest niesamowicie nietolerancyjny razem z jego "owieczkami" co widac po postach Joachy.


Chyba nie masz rarcji. Z wyrozumiałością patrzę na niektóre bzdury tutaj powypisywane. Staram się przedstawić jakieś kontrargumenty, bo mam nadzieje na bycie zrozumianą. To, że mam jasno sprecyzowane poglądy nie znaczy ze nie jestem tolerancyjna. Radziłabym nie wymachiwać wszędzie słowem tolerancja i nie powtarzać banałów, ze "Kościół jest niesamowicie nietolerancyjny". Niesamowicie?
Nie będę w tym temacie polemizować bo nie jestem ani teologiem ani historykiem.

a jezeli chodzi o p. Szczuke należałoby ją poprostu bojkotować. Mam jednak nadzieje ze osobiste spotkanie z Madzią pomoże jej się odnaleźć i nauczy empatii.
  • 0

#117 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 21 marzec 2006 - 20:49

a jezeli chodzi o p. Szczuke należałoby ją poprostu bojkotować. Mam jednak nadzieje ze osobiste spotkanie z Madzią pomoże jej się odnaleźć i nauczy empatii.


Oby tylko ona nie sprowadzila Pani Magdy na zla droge (zla z punktu widzenia przeciwnikow pdlej bezdusznej Pani K.S.) jak sie spotkaja, bo taka sytuacja tez jest mozliwa. :)

Added after 1 hours 5 minutes:

Chyba nie masz rarcji. Z wyrozumiałością patrzę na niektóre bzdury tutaj powypisywane.


Kurcze, w ferworze dyskusji zapomnialem Ci podziękować za tolerancyjną wyrozumiałość :D
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#118 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 22 marzec 2006 - 08:00

Kochani... Tak mi się coś wydaje, że w ferworze dyskusji odeszliśmy od tematu zasadniczego...
Kazia i jej poziom kulturalny - to osobny temat.Nie moją sprawą jest oceniać jej zapatrywania, a jeśli nie odpowiada mi ewidentne chamstwo - po prostu nie oglądam programów, w których ta pani występuje. Naiwna nie jestem, ale wierzę, że nie znała bohaterki naszych rozważań. Nie oglądam telewizji "Trwam", nie słucham Radia Maryja i pojęcia nie miałam o istnieniu kogoś takiego. Nie sądzę też, żeby kobieta pokroju pani Szczuki zaglądała do programów akurat tej telewizji...

Ale... my przecież nie o tym rozmawialiśmy! Przynajmniej mnie bardziej niepokoi fakt, że Wszechwładny Ksiądz może wpływać na władze telewizji publicznej! To jest paranoja! Walczyliśmy o demokrację, o niezależne media - a tu okazuje się, że jeden ksiądz jest w stanie zniszczyć mit o niezależności! Jak? Dlaczego? Nie godzę się na powrót Ciemnogrodu w żadnej postaci!

Jest droga prawna. Ale z tej drogi zmuszeni jesteśmy korzystać jedynie my - szare pionki w rozgrywkach... Ksiądz Rydzyk jest nawet ponad prawem??? To jest przerażające! Potępiamy reżimy - Pinochet, jemu podobni... A sami coraz głębiej brniemy w... co???
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#119 Odys

Odys

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 22 marzec 2006 - 08:19

Drogi Pedro
(jeszcze raz proszę o wybaczenie, że ośmielam bez Twojego pozwolenia użyć tego konfidencjonalnego zwrotu)
Mój duży błąd, że całkowicie odbiegłem od zasadniczego tematu związanego z pytaniem: „czy można żartować z ON”, a skupiłem się tylko na krytyce jednej osoby, za co troszkę przepraszam.

Pedro – albo nie chcesz mnie zrozumieć albo umiejętnie przekręcacasz moje intencje. Ja nie sugeruję, że Ty nie wiesz, o czym mówisz, tylko twierdzę że K Szczuka kłamie mówiąc, że „nie wiedziała kogo parodiuje” i tu jest pies pogrzebany.
I to właśnie ta osoba K Szczuka jest (zgodnie z moją wcześniejszą teorią) główną przyczyną całej prawie dyskusji.
Oczywiście Pedro, ja nie czynię nikomu, również Tobie, zarzutu nieznajomości repertuaru telewizji, ale twierdzę z całym przekonaniem, że Szczuka ma tą sztukę opanowaną do pefekcji, nie musi poświęcać dużo swego cennego czasu aby zapoznać się z repertuarem TV Trwam (który jest bez wątpienia monotonny i w przeważającej większości dla mnie też nudny) i tylko taki miałem zamiar.
Dla większej jasności sytuacji nie słucham Radia Maryja a już na pewno nie w samochodzie !!!. dlatego przyznam, że nie rozumiem Twoich aluzji nt uszczegółowienia zapowiadania audycji.
Już jeżeli w samochodzie to słucham radia RMF FM, radio ZET albo płyt CD Dire Straits, Leonard Cohen, Vangelis, Jean Michel Jarre, płyt Marka Knopfler'a, lubię cuantry, ostatnio A2 itp.
Nie jestem fanem M Buczek i jej nie słucham, oprócz momentu "przelatywania" pilotem po kanałach (z całym szacunkiem dla niej, bo nie sądzę aby komuś zaszkodziła i nie sądze aby bezpośrednio ona przyczyniała się do szerzenia u nas Ciemnogrodu, którego z kolei bardzo, bardzo bym nie chciał), oglądam dużo programów telewizyjnych, w tym również TV Trwam, ale tylko dyskusje polityczne i tylko po to aby mieć szerokie spektrum widzenia spraw dotyczących Polski w porównaniu z innymi nadawcami.
Uważam, że warto mieć wiadomości z różnych nadawców a nie tylko od tzw nadawców "polskojęzycznych" Dzięki temu zachowuję (przynajmniej staram się) swój punkt widzenia niekoniecznie zgodny z TV Trwam, bo jeszcze raz podkreślam NIE CHCĘ W POLSCE CIEMNOGRODU !!! i staram sie być krytyczny do wszystkch wiadomości próbując odróznić plewy od ziarna.
A co do mojej krytyki programu „Najsłabsze ogniwo” to przecież ja nie występuję w obronie uczestników tego programu. Jeżeli chcą tam występować ludzie, to naturalnie ich prawo, ich problem i ich sprawa. Ja tylko krytykuję ten program, który mi się chyba najbardziej nie podoba, a do takiej krytyki mam prawo.
Zresztą, co do tego programu, to chyba nie cieszy on się wielką popularnością, bo cały styczeń „szły” tylko powtórki, w lutym nie widziałem ani jednego programu (może się mylę) – czyżby już tak szybko się wypalił :-D , albo taka krótka była koncesja ???
I ostatni wątek Twojego postu:
Tak zdolna osoba jak K Szczuka nie musi długo się przygotowywać do występu w takim brukowcu jak program Wojewódzkiego, zresztą jej występ wypadł niby naturalnie, ale mizernie (podkreślam, że to tylko moja opinia, a nie ludzi o których niepotrzebnie zahaczyłem w pierwszym moim poście w związku z czym jeszcze raz przepraszam urażonych)

Pozdrawiam
Odys
  • 0
Niejeden sądzi, że posiada dobre serce, a ma tylko słabe nerwy.

#120 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 22 marzec 2006 - 10:07

(jeszcze raz proszę o wybaczenie, że ośmielam bez Twojego pozwolenia użyć tego konfidencjonalnego zwrotu)


Szanowny Odys-ie
Oficjalnie i na piśmie udzielam Ci praw do zwrotów wobec mnie: Skarbie, Kochanie, Misiu, Słoneczko, Żabulku, Chamie, Perwersyjna Świnio, Malinko, Ptysiu, inne zwroty dozwolone po uprzednim zapytaniu. :D

Pedro – albo nie chcesz mnie zrozumieć albo umiejętnie przekręcacasz moje intencje. Ja nie sugeruję, że Ty nie wiesz, o czym mówisz, tylko twierdzę że K Szczuka kłamie mówiąc, że „nie wiedziała kogo parodiuje” i tu jest pies pogrzebany.



Ale ja sądzę, że bardzo dobrze Cię zrozumiałem, Ty twierdzisz, że ona bardzo dobrze wiedziała kogo parodiuje, przygotowując się uprzednio na pytania jakie pewnie jej może zadać K.W. A ja twierdzę, że nie sądzę aby osobie jej pokroju, zajęcia, zainteresowaniom, było to do czegoś potrzebne. Jakoś nie widzę jej, że sprawdza w programie tv o której Pani M.B. będzie miała swoją chwilę w TV i następnie czeka na nią aby nauczyć się ją parodiować. Ponadto nie sądzę, aby poświęciła cały dzień być może na oglądanie TV trwam aby trafić na Panią M.B., nawet uprzednio słysząc ją w radiu Maryja, i w tym miejscu znów mój postulat jest zasadny, że w radio Maryja powinna być Pani M.B. zapowiadana jak to wyraziłem w uprzednim poście. Ile by to rozwiązało podejrzeń, a lepiej dmuchać na zimne.

Oczywiście Pedro, ja nie czynię nikomu, również Tobie, zarzutu nieznajomości repertuaru telewizji, ale twierdzę z całym przekonaniem, że Szczuka ma tą sztukę opanowaną do pefekcji, nie musi poświęcać dużo swego cennego czasu aby zapoznać się z repertuarem TV Trwam



Tzn. twierdziszm że K.S. ma opanowany repertuar tv na bieżąco, a szczególnie tv trwam. Hmm...... a to nawet ciekawe, może i Masz racje, ludzie mają różne pasje, nawet uczyć się na pamięć repertuaru tv. K.S. dużo czyta więc może z braku literatury rzuca się już na program telewizyjny. Ale pójdzmy inną drogą, jako osoba show biznesu, pewnie według ciebie ma ludzi którzy dbają o jej wizerunek medialny i jak nic ktoś za nią analizuje program TV. No i ten jej zastępca wygrzebał w TV że Pani M.B. będzie np. o godz. 13.30 we wtorek, albo lepiej, ktoś jej to nagra, ona obejrzy, nauczy się i super będzie bo idzie na nagranie do K.W. i tam wygłosi swój super skecz parodiując M.B. bowiem jak nic już więcej nie pokaże, nic nie ma do powiedzenia i niczym już bardziej nie zaszokuje.

Dla większej jasności sytuacji nie słucham Radia Maryja a już na pewno nie w samochodzie !!!. dlatego przyznam, że nie rozumiem Twoich aluzji nt uszczegółowienia zapowiadania audycji.


A ja uważam, że to świetny pomysł. Każdy wiedziałby aby nie śmiać się z niepełnosprawnej M.B. bo ona taka biedna i nie jej wina, że ma taki a nie inne brzmienie głosu, a przecież nie wolno drwić z osoby niepełnosprawnej bo to okropne, podłe, nieludzkie itd. itp.

Uważam, że warto mieć wiadomości z różnych nadawców a nie tylko od tzw nadawców "polskojęzycznych"


W pełni się z Toba zgodzę, aby mieć pogląd przynajmniej najbardziej odzwierciedlający prawdę, należy zasięgać informacje na ten sam temat z różnych źródeł.

Zresztą, co do tego programu, to chyba nie cieszy on się wielką popularnością, bo cały styczeń „szły” tylko powtórki, w lutym nie widziałem ani jednego programu (może się mylę) – czyżby już tak szybko się wypalił :-D , albo taka krótka była koncesja ???



Niestety nie znam powodów nie wyświetlania nowych odcinków, a wręcz pójdę dalej, sam jestem temu winien bowiem się zgłosiłem do niego, a nawet zostałem zaproszony na eliminacje, lecz z powodu konfliktu z innym dla mnie ważnym terminem nie mogłem jechać, a szkoda.
Co do koncesji, to dobre pytanie, z taka jaka ma władzę Ojciec Dyrektor, kto wie czy się koncesja nie cofnęła.

Tak zdolna osoba jak K Szczuka nie musi długo się przygotowywać do występu w takim brukowcu jak program Wojewódzkiego, zresztą jej występ wypadł niby naturalnie, ale mizernie



Z pewnością tak, nawet się zbytnio nie umalowała, jakoś mało modnie ubrała, wogóle była jakaś taka niemedialna :D

Added after 10 minutes:

Przynajmniej mnie bardziej niepokoi fakt, że Wszechwładny Ksiądz może wpływać na władze telewizji publicznej! To jest paranoja! Walczyliśmy o demokrację, o niezależne media - a tu okazuje się, że jeden ksiądz jest w stanie zniszczyć mit o niezależności! Jak? Dlaczego? Nie godzę się na powrót Ciemnogrodu w żadnej postaci!


I o to Ewito caly czas mi idzie, zrobili ze sprawy Pani M.B. afere aby uderzyć w inne telewizje, aby pokazać jakie one są bezduszne i podłe. Bowiem jak można promować tego typu postacie w TV, to nieludzkie. Ponadto własnie sprawa wpływu O.R. na KRRiT jest tu przerażająca i nadal będę twierdził, że jego rola jest tu bardzo istotna. Jakoś nie słyszałem do tej pory aby KRRiT karała tv za podobne sprawy, ostatnio tylko polskat dostał karę za nadmiar reklam. A zwrócę uwagę, że KS. czy Majewski, czy K.W. lży sobie z ludzi na prawo i na lewo, czasem nawet wymieniając ich z imienia i nazwiska. Dlaczego KRRiT nie zajmie się tv trwam, która jako jedyna, choć ustawowo powinna od paru lat nie udostęopnia rapotrów ze swoich dochodów, dlaczego odmawia udostępnienia dokumentów jakie inne tv muszą ukazywać. Ponadto KRRiT powinna przede wszystkim ukarać tv trwa i radio maryja za propagowanie antysemityzmy, atakowaniu mniejszosci, itp.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych