Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Episkopat upomniał przełożonego ojca Rydzyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

#141 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 24 marzec 2006 - 16:20

a ja nie oglądam tv więc nie muszę dobierać programów ... męczy mnie tv ... zaśmieca umysł - a to co czasem zobaczę pozwala mi tylko na utwierdzenie się w tym przekonaniu
korzystam z kilku forów i jesli tam pojawi się info o jakimś wydarzeniu to sobie poszukam w necie i wiem o co biega mniej więcej ...
z religią to mam tylko kontakt poprzez arkę noego którą słucha mój syn

a rydzyka nie lubię i nie będę go lubić
słucham czasem radia z ryjem żeby się upodlić ... 1% tego co tam jest ma sens - reszta to sekciarstwo - a góru jest ojciec dyrektor

stara dziewczynka rzeczywiscie wygląda jak stara dziewczynka i ja osobiście nie widzę nic niewłaściwego w takim stwierdzeniu
oglądałam kiedyś jej występy w trwam (leżałam w szpitalu i był tv na monety ... pani w łóżu obok kochała trwam ....) i byłam przerażona przedstawieniem które widziałąm - stąd moja opinia o wykreowaniu jej przez mohery ... to jest manipulowanie ludzkimi emocjami ... do perfekcji prawie doprowadzone ... oni wiedzą co robią
  • 0

#142 elola

elola

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 206 postów

Napisano 24 marzec 2006 - 16:57

Odys, bez urazy, ale moja wiara, poglądy, zainteresowania, lektura ..., wszystkie decyzje dotyczące mojego życia są tylko moją sprawą. Z szacunku dla inności oraz z wrodzonej tolerancji ;) nie narzucam nikomu swoich wyborów i fajnie by było gdybym spotykała się ze strony adwersarzy z tym samym. Można się różnić i prowadzić merytoryczną dyskusję, nie uważając się za lepszego czy mądrzejszego. Bo czy któreś z nas ma glejt na nieomylność :?: (E)
  • 0

#143 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 24 marzec 2006 - 17:35

Czy naprawdę osoba tak inteligentna, jak Ty, nie wie, że istnieje tutaj taka opcja jak „Znajdź wszystkie posty ...”, a moich było tylko kilka.
I trudno znać na pamięć wszystkie tysiące tutejszych postów, ale wystarczy zajrzeć do moich pierwszych, chyba trzech – czterech, w których opisuję część ! mojego kalectwa. A przecież nie będę zanudzał na okrągło i z detalami moimi poważnymi problemami zdrowotnymi, bo akurat ten temat uważam za częściowo prywatny.


Szanowny Odysie :-D
Bez urazy ale prócz tego tematu nie bardzo jestem zainteresowany Twoją osobą, aby szuakć po wszystkich Twoich postach twojej historii itp. Więc wybacz, ale dyskutując z kimkolwiek mi nie znanym, acz nowym, nie szukam najpierw jego zyciorysu aby a noz nie urazic go czymś. Więc wybacz jeśli Cię uraziłem czym lub sprawiłem, że ze względu na Twoją niepełnosprawność sprawiłem Ci przxykrość. Jestem Odys-ie zbyt leniwy aby każdego dyskutranta z jakim się mierzę najpierw sprawdzić pod względem medycznym, psychicznym itd. i dopiero wtedy dobierać słowa do danej osoby. Może to błąd, może nie, jednak jakbym miał za każdym razem zastanawiać się nad doborem tematu, słów i stylu wypowiedzi, bo osoba może się poczuć dotknięta, to o czym miałbym rozmawiać, o pogodzie :-D

Added after 2 minutes:

wyrok trybunału konstytucyjnego jest dowodem na istnienie boga i sprawiedliwości :P


Szanownie nam panujący PiS-owcy na TK już też przypuszczają atak, starając się udowodnić ich stornnuiczość, a jak to zwykle bywa chcą powymieniać na swoich.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#144 Totto

Totto

    Podpowiadacz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów

Napisano 25 marzec 2006 - 16:24

Na początku chciałbym prosić o nie usuwanie mojego postu.


Odys, czyżby jakiś z twoich postów został usunięty???
  • 0

Totto :)
 


#145 Odys

Odys

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 25 marzec 2006 - 20:18

Tak Totto, albo raczej chyba tak (daruj mi tutaj brak zdecydowania)

Z tym zaznaczeniem,że może to ja zapomniałem kliknąć "Wyślij", ale przede wszystkim zawierał ten post mało znaczące, raczej powtarzające się problemiki wokół mojej dysputy z drogim :D Pedro i może dlatego został usunięty
(i dodam, że) nie mam o to żadnych uwag.
A po ostatnich moich kłopotach przez Windows, to juz sam nie wiem :(

Kto zna swoją głupotę, nie jest wielkim głupcem

Totto, chyba nie od rzeczy będzie, jak ja usunę moją (wątpliwą) uwagę o nie usuwaniu mojego postu, co zaraz uczynię !!

Pozdrawiam
Odys

Added after 35 minutes:

elola

Bo czy któreś z nas ma glejt na nieomylność

A broń mnie Panie Boże, abym śmiał tak o sobie myśleć.

Jestem osobą bardzo samokrytyczną (to naprawdę nie hipokryzja) i raczej dużo wymagającą od siebie, i może dlatego (ze smutkiem przyznaję :( :oops: ) nieraz troche krytyki do moich adwersarzy mi się wymknie.
Ale postaram sie trochę lepiej panować nad swoim językiem, albo raczej palcami, i bardziej ważyć słowa, aby nikogo nie urazić.

A co do nieomylności, to jedyne instytucje i osoby jakie mi się nasuwają to Balcerowicz :-D :-D :-D , Trybunał Konstytucyjny i ?

A tak na poważnie to dla mnie, jako osoby wierzącej, nieomylny jest tylko Bóg.

Pozdrawiam
Odys
  • 0
Niejeden sądzi, że posiada dobre serce, a ma tylko słabe nerwy.

#146 Totto

Totto

    Podpowiadacz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów

Napisano 25 marzec 2006 - 22:18

Tak Totto, albo raczej chyba tak (daruj mi tutaj brak zdecydowania)

Z tym zaznaczeniem,że może to ja zapomniałem kliknąć "Wyślij", ale przede wszystkim zawierał ten post mało znaczące, raczej powtarzające się problemiki wokół mojej dysputy z drogim :D Pedro i może dlatego został usunięty
(i dodam, że) nie mam o to żadnych uwag.
A po ostatnich moich kłopotach przez Windows, to juz sam nie wiem :(

Kto zna swoją głupotę, nie jest wielkim głupcem

Totto, chyba nie od rzeczy będzie, jak ja usunę moją (wątpliwą) uwagę o nie usuwaniu mojego postu, co zaraz uczynię !!

Pozdrawiam
Odys


Jestem moderatorem tego działu i nie przypominam sobie abym usuwał tu jakieś posty. Popytam Admina chociaż wątpię żeby i On zrobił coś takiego. Na usunięcie posta trzeba sobie "zasłużyć" np. tak jak Rocco.
  • 0

Totto :)
 


#147 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 26 marzec 2006 - 12:16

Kto zna swoją głupotę, nie jest wielkim głupcem

(B)
dobre ... czyli: nie jestem aż tak głupia jak wydaje mi się że jestem? to ... pocieszające (E) :D
  • 0

#148 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 06 kwiecień 2006 - 09:55

http://wiadomosci.wp...47&ticaid=11612

No to ciekaw jestem jak się zachowają teraz politycy, a i sami księża, gdy głowa kościoła zajęła taką postawę wobec sprawy.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#149 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 06 kwiecień 2006 - 10:18

Hmmm... Też jestem ciekawa.... (E)
Postawa Stolicy Apostolskiej jest słuszna: grzeczna, ale jednoznaczna...
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#150 Totto

Totto

    Podpowiadacz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów

Napisano 06 kwiecień 2006 - 11:00

No to chyba mamy tak długo oczekiwane rozwiązanie sprawy Ojca Rydzyka.

Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk przekazał w czwartek kopię listu Stolicy Apostolskiej w sprawie Radia Maryja prowincjałowi Redemptorystów o. Zdzisławowi Klafce.
Stolica Apostolska wyraża w nim swoje poważne zastrzeżenia w sprawie zaangażowania się, zwłaszcza w ostatnim czasie, Radia Maryja i związanych z nim innych środków społecznego przekazu w sferę ściśle polityczną.

List, który został udostępniony w czwartek PAP, zawiera przypomnienie - ze strony Stolicy Apostolskiej - podstawowej zasady "odpowiedzialności Konferencji Episkopatu za działalność duszpasterską katolickich środków społecznego przekazu o zasięgu krajowym, nawet jeśli są one własnością zgromadzenia zakonnego". Stolica Apostolska zwróciła się do biskupów polskich, "aby zgodnym działaniem przezwyciężali aktualne trudności spowodowane przez niektóre transmisje i stanowiska zajmowane przez Radio Maryja, które nie uwzględniają w wystarczającym stopniu słusznej autonomii sfery politycznej"

Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej w piśmie (z 21 marca) skierowanym do Nuncjatury Apostolskiej w Polsce zauważa, że "uciążliwą sprawą Radia Maryja z pełną uwagą i stanowczością powinni się zająć: biskup toruński (gdzie radio ma siedzibę), władze zakonne Zgromadzenia Ojców Redemptorystów oraz Konferencja Episkopatu Polski".

Nuncjusz zwrócił się też z prośbą o potraktowanie treści całej tej korespondencji również "jako poważnego ostrzeżenia i zaproszenia Księdza Prowincjała do podjęcia zdecydowanych i skutecznych działań w zakresie swojego urzędu".

Abp Kowalczyk poinformował prowincjała Redemptorystów również o tym, że kopię tego listu przekazuje przewodniczącemu Konferencji Episkopatu Polski i poszczególnym biskupom diecezjalnym.

Episkopat nie zajął jeszcze stanowiska w tej sprawie.


  • 0

Totto :)
 


#151 Ina30

Ina30

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 18 kwiecień 2006 - 12:58

dziennikarzom nie wolno studiować w uczelni O.Rydzyka :shock:
  • 0

#152 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 19 kwiecień 2006 - 13:52

Uważam ,że p.Sztuka bardzo żle się zachowala wyśmiewając Anie Buczek w programie Kuby.[z resztą Kuba też] Myślałam ,że jest lepiej wychowana.A ona zachowała się prostacko.
Ja rozumnie ,że można nie lubić,nie tolerować Rydzyka i jego radia ,ale co biedna Ania B. jej zrobiła :?: Ona propaguje to ,do czego namawiał nas Jan Paweł II .Żeby odmawiać różaniec ,jego ukochaną modlitwę.A że zachęca dzieci by się z nią modliły,cóż w tym złego.Może to jedna dobra rzecz którą robi stacja Trwam...
[Ania B. ma 19 lat,jak by kogoś interesowało]
Ja osobiście podziwiam Anie za jej głęboką wiarę.
  • 0

#153 panta_rei

panta_rei

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 03 maj 2006 - 19:05

Jednak patriotyzm zwyciężył !!!
Biskupi wyrazili uznanie dla pracy ewangelizacyjnej Radia Maryja
PAP 13:10

Biskupi polscy jako pasterze Kościoła wyrazili uznanie i podziękowanie za wielką pracę ewangelizacyjną prowadzoną przez Radio Maryja - głosi komunikat po zakończonych obradach na Jasnej Górze Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski i biskupów diecezjalnych.

---------------------------------------
http://wiadomosci.wp...=1146679013.526

Cieszę się i pozdrawiam :-D :-D :-D
panta_rei
  • 0
-:)

#154 waldik

waldik

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 328 postów

Napisano 09 maj 2006 - 13:27

o. Rydzyk uważa się za Boga i dlatego tak się zachowuje ja widać to w wiadomościach
  • 0

#155 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 10 maj 2006 - 21:16

(...)Zdaje sobie sprawę, że to, ze "należę" do kościoła rzymskokatolickiego to tylko przypadek - w takim miejscu i w takiej nie innej rodzinie się urodziłam. gdybym przyszła na świat gdzie indziej mogłabym być ateistka, muzułmanką, luteranką itp.
(...)Nie czuje potrzeby zmiany wyznania czy wyrzeczenia się przynależności do kościoła katolickiego, ponieważ uważam, że wszystkie religie zostały wymyślone przez ludzi, i niezaleznie czy czytałabym koran czy biblię, to zawsze znalazłabym coś, z czym zgodzić bym się nie mogła.


Urodzilem sie w wierze rzymskokatolickiej i pewnie jak bym sie urodzil w innej wierze to bylbym w innej.
Nie chce mieniac mojej wiary.
Jestem wierzacy, praktykujacy.
Kiedy jestem chory to nie chodze do kosciola.
Przyjalem chrzest, rodzice mnie orzchcili, jestem bierzmowany.
Ktos mowil ze na lekcji religii uczył sie tylko wlasnej wiary.
U nnas w Liceum w czwartej klasie (w 1992) byla religia/etyka i uczylismy sie o inych religiach (islamie, buddyzmie, protestantyzmie); uczyl nas czlowiek swiecki.
W drugiej liceum uczyla nas siostra zakonna.

Added after 22 minutes:

Stosując wyżej opisana taktykę zasłynęła również z programu „Najsłabsze ogniwo”.
Bardzo dziwna konwencja (przynajmniej dla mnie) programu, w którym cynicznie lży, wyśmiewa się, drwi z uczestników programu, sama jednocześnie się wywyższając, programu w którym ideał sięgnął bruku, a teoria Darwina : silniejszy zwycięża została sprowadzona do świata zwierząt, programu w którym wyzwala i pochwala się najniższe instynkty ludzkie, takie jak chamstwo, cwaniactwo,
poniżenie itd.

Ogladalem program ktory prowadzila K. S. i w wersji polskiej jest to ponizanie ludzi.
Prowadzaca poniza uczestnikow programu.
Natomiast widzialem program na kanale angielskojezycznym i tam nie bylo ponizania uczestnikow.
Dlaczego w Polsce jest to mozliwe ???

Added after 4 minutes:

(...) Ja rozumnie ,że można nie lubić,nie tolerować Rydzyka i jego radia ,ale co biedna Ania B. jej zrobiła :?: Ona propaguje to ,do czego namawiał nas Jan Paweł II .Żeby odmawiać różaniec ,jego ukochaną modlitwę.A że zachęca dzieci by się z nią modliły,cóż w tym złego.Może to jedna dobra rzecz którą robi stacja Trwam...
(...)

Widzialedm A. B. i nie czuje do niej ani sympatii ani niesympatii.
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#156 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 10 maj 2006 - 21:45

a ja czuję do niej ... litość
i właśnie takie jest zadanie marketingowe promowania jej wizerunku
  • 0

#157 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 11 maj 2006 - 10:10

2006-05-11 06:50

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=6474


Teraz będzie wiadomo, ile osób ogląda telewizję Telewizję Trwam i kim są ci widzowie. Wszystko dlatego, że stacja ojca Rydzyka rozpoczęła sprzedaż swojego czasu antenowego. W związku z tym Firma AGB Nielsen Media Research, zajmująca się sprawdzaniem oglądalności kanałów telewizyjnych, postanowiła wyodrębnić tę stację w swoim oprogramowaniu - informuje "Metro".


Z badań AGB wynika, że przeciętny widz telewizyjny spędza 19 minut, oglądając TV Trwam. W okresie 1 stycznia - 30 kwietnia b.r. średnia oglądalność tej stacji to blisko 10 tys. osób. To zaskakująco niska oglądalność na poziomie takich stacji, jak Club, HBO, Planete czy Canal+. W rankingu kanałów tematycznych TV Trwam plasuje się na 21. miejscu. Widownię tej telewizji stanowią w większości kobiety (67 proc.). Przeciętni widzowie natomiast to osoby powyżej 50. roku życia (87 proc. widowni), pochodzące z małych miasteczek bądź średniej wielkości miast (od 100 do 200 tys.).
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#158 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 11 maj 2006 - 17:06

Abstrachując już od całej tej dyskusji,dodam, a raczej uściślę że:
Nie Ania Buczek , tylko Madzia Buczek.
Patriotyzm to cnota , nie mylić z nacjonalizmem bo to zupełnie coś innego.
A na koniec, każdy jest godzien szacunku nawet przeciwnik polityczny, ateista, lub wyznawca innej religii, jeśli ma dobre intencje i nikogo nie obraża.Litość to uczucie prymitywne.
Reszta dywagacji jest mało konkretna a opiera się tylko na emocjach by nie rzec na uprzedzeniach.
Z wyrazami szacunku Michalina
  • 0

#159 ozmo

ozmo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 456 postów
  • Skąd:Konin

Napisano 11 maj 2006 - 21:42

Nie mówie tu o jej wierze tylko własnie o jej wizerunku poprostu żal mi Tej Dzewczynki prubująją zyskać poprzez jej chorobe a to grzech

Added after 3 minutes:

a ja czuję do niej ... litość
i właśnie takie jest zadanie marketingowe promowania jej wizerunku


zgadzam sie to nie żadna wiara to wykorzystywanie powinni ich naprawde zlikwidować ale jak?!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

#160 Odys

Odys

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 12 maj 2006 - 19:55

Czy od echa można oczekiwać czegoś oryginalnego ?
--------------------------------------------------------
massagewarsaw
Bądź uprzejmy i bądź łaskaw uzasadnić swoją (ciekawą) tezę:

massagewarsaw napisał:

patriotyzm znaczy nacjonalizm - a ten prezentowany przez RM ociera sie o neofaszyzm.


---------------------------------------------------------------
Pozdrawiam
Odys
  • 0
Niejeden sądzi, że posiada dobre serce, a ma tylko słabe nerwy.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych