Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Episkopat upomniał przełożonego ojca Rydzyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

#81 Totto

Totto

    Podpowiadacz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 14:46

Jacku i Totto, a wlasciwie ile z tych cyt. ktore umiesciliscie sami stosujecie :?:

A to niech już sam Bóg Ojciec mnie z tego rozliczy. Ja jestem jak najdalszy od sądzenia innych ludzi, na podstawie tego co pisze o nich prasa. Jak już wcześniej napisałem postawa Ojca Rydzyka nie przypadła mi do gustu. Ale kto wie czy za 200 lat nie okaże się, że chciał dobrze dla Polski?
Nie chciałbym czerpać całej swojej wiedzy o Świecie z Radio Maryja ale gdybym był przykuty do łóżka i nie mógłbym pójść do kościoła aby się pomodlić, to napewno bym słuchał nabożeństw w tym Radio.
  • 0

Totto :)
 


#82 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 18:50

A to niech już sam Bóg Ojciec mnie z tego rozliczy. Ja jestem jak najdalszy od sądzenia innych ludzi, na podstawie tego co pisze o nich prasa. Jak już wcześniej napisałem postawa Ojca Rydzyka nie przypadła mi do gustu. Ale kto wie czy za 200 lat nie okaże się, że chciał dobrze dla Polski?
Nie chciałbym czerpać całej swojej wiedzy o Świecie z Radio Maryja ale gdybym był przykuty do łóżka i nie mógłbym pójść do kościoła aby się pomodlić, to napewno bym słuchał nabożeństw w tym Radio.


Akurat pytanie moje juz dalekie jest od tematu. Cytujecie tu pewne fragmenty dla potwierdzenia czegos, uwazam ze pewnie aby uwiarygodnic swoje przekonania. Ale ile z tych cytatow wprowadzacie w praktyke?
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#83 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 22:42

Pedro: - Totto - odpisał na pytanie, Pan Bóg nas z tego rozliczy. My o tym wiemy i staramy się wg tego żyć. Ale to tylko staramy, bo jesteśmy ludźmi ułomnymi. Przyznam się, że stram się żyć według słów:

12. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy.
Mt 7:12(BT)

Ale tylko staram, też jestem targany uczuciami takimi jak urazy, zniechęcenia, do niektórych brakiem sympatii. Nie jestem ideałem. Ale wiem czym dla mnie jest wiara i praktyka religijna. Chodźby dzisiejszy obrządek posypania głowy popiołem i post.
  • 0
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#84 Totto

Totto

    Podpowiadacz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów

Napisano 05 marzec 2006 - 09:11

Nie jest łatwo źyć wg. przykazań Bożych. Jezus jeszcze bardziej podniósł poprzeczkę bo np. do przykazania "Nie cudzołóż" dodał, że kto pożadliwie patrzy na kobietę już jakby cudzołożył.
My możemy się tylko starać żyć wg. tych przykazań a i tak co chwila będziemy upadali w grzechu. Ważniejsze jest jednak żeby się z niego podnieść a do tego jest nam potrzebne Boże miłosierdzie. Jeśli ktoś uważa, że żyje uczciwie ten oszukuje samego siebie. Co gorsze, uważa się za równego Bogu. Bo przecież jest uczciwy więc nie grzeszy. Zatem Pan Bóg nie ma mu co wybaczać.

Tak Pedro, Aberade. Ja w życiu mam ideał który chcę naśladować. Tym ideałem jest Jezus. A co Wy naśladujecie???

A ja tylko powiem, że dla mnie sam Kościół i jego instytucja to najbardziej obłudna organizacja jaka istjnieje.


kiedy ludzie roszczą sobie prawo do oceniania, osądzania i zasłaniają się biblią to chyba jest coś nie tak ...


  • 0

Totto :)
 


#85 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 05 marzec 2006 - 09:43

Ja w życiu mam ideał który chcę naśladować. Tym ideałem jest Jezus. A co Wy naśladujecie???


Nikogo nie nasladuje, staram sie zyc tak aby nikt prze mnie nie cierpial, aby nikt nie czul sie wykorzystany, staram sie szanowac rodzicow i ludzi, staram sie kochac, staram sie byc dobrym czlowiekiem, staram sie postepowac zgodnie ze swoim sumieniem.

I skoro mnie zacytowales, to tylko potwierdze w pelni swoje slowa. Kosiciol nie byl i na szczescie nie jest dla mnie zadnym autorytetem. To organizacja, ktora w imie Boga niszczy jego wiare.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#86 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 05 marzec 2006 - 11:04

Tak, Pedro! Zgadzam się w zupełności!
Też - tak samo, jak Ty - staram się
"zyc tak aby nikt prze mnie nie cierpial, aby nikt nie czul sie wykorzystany, staram sie szanowac rodzicow i ludzi, staram sie kochac, staram sie byc dobrym czlowiekiem, staram sie postepowac zgodnie ze swoim sumieniem. "
- czyli wypełniać 10 przykazań. I tu - myślę - jesteśmy zgodni z Totto i Jacentym :lol:

A... czy to, że nie chodzę do kościoła, nie słucham tendencyjnych kazań, nie napełniam czarnym pasibrzuchom kiesy, że od księży wymagam więcej, niż od przeciętnego grzesznika, bo wszak "zostali powołani"... - więc czy te fakty dyskryminują mnie w oczach Boga?
To już on sam osądzi...
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#87 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 05 marzec 2006 - 11:39

- czyli wypełniać 10 przykazań. I tu - myślę - jesteśmy zgodni z Totto i Jacentym


Jedno pozostaje niestety faktem, zyjac na ziemi, wsrod ludzi, wsrod swiata jaki czlowiek stworzyl niestety nie da sie wypelniac tych przykazan. Mozna zyc tylko tak jak komu sumienie pozwala. Byc dobrym czlowiekiem to nie znaczy wierzyc w kosciol, przykazania, czy nawet w Boga, chyba najwazniejsze aby gdzies tam na koncu jak juz beda czlowieka, chowac, palic, czy jak to woli, nie znalazl sie czlowiek i cieszyl sie z naszego modejscia.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#88 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 05 marzec 2006 - 15:01

Podobno od zwierząt odróżnia nas to, że posiadamy rozum, wolną wolę i coś, co zwie się sumieniem...
Ludzie uwielbiają krytykować się wzajemnie, obwiniać, a co gorsza, swoje błędy i "grzechy" przypisywać innym.
Nie jesteśmy doskonali, gdyż jesteśmy tylko ludźmi... Czy, aby TYLKO LUDŹMI?? Stawiamy się na piedestałach, poniżając innych i nie szanując życia, zarówno ludzkiego, jak i "naszych braci mniejszych" - zwierząt...

Poniższy tekst wiele mówi...

Człowiek Inteligentny? Czy aby na pewno? Dokąd zmierzamy?

Człowiek to brzmi dumnie - słowa te wypowiedziane przed wielu laty, poprawiają nam nastrój, kiedy je słyszymy, czujemy się lepsi - czujemy, że faktycznie jesteśmy najinteligentniejszymi istotami na planecie. Ludzie nie potrafią się oprzeć nieznanemu czasami przynosi to całej ludzkości wiele dobra, lecz nie zawsze. Każdy człowiek stara się rozwijać swoje horyzonty, naukowcy, codziennie zaskakują nas nowymi osiągnięciami. Rozwinęliśmy wiele dziedzin nauki (fizyka, chemia, matematyka, medycyna), które bezustannie badamy, starając się osiągnąć coś nowego, lepszego. Ludzie nauczyli się walczyć z niektórymi niedogodnościami losu, poznaliśmy budowę własnych organizmów, co pomogło nam zrozumieć wiele chorób i nauczyło nas bronić się przed nimi. To są plusy naszego "inteligentnego" postrzegania świata, teraz należy spojrzeć na nasze człowieczeństwo z innej strony.

Bujnie rozwijająca się nauka przyczyniła się do rozwoju bardziej wyszukanych sposobów na unicestwienie człowieka. Wynalezienie bomby atomowej, broni chemicznej też jest dziełem ludzi, tego samego gatunku, który zachwyca się tym jak piękne jest życie. Przed kilkudziesięcioma latu widząc skutki masowych mordów Zofia Nałkowska pisała "ludzie ludziom zgotowali ten los". W tym momencie dojrzeć można było inną naturę człowieka, człowieka, który jest bardziej "dziki" niż wszystkie zwierzęta razem wzięte, ponieważ zwierze kieruje się instynktem, który prowokuje je do zabijania w celu zaspokojenia głodu, natomiast ludzie potrafią zabijać ze względu na różnicę zdań. Taki obraz człowieka przeczy określeniu człowieka jako istoty inteligentnej.

Dzięki nauce stworzyliśmy przemysł, który ma służyć pomocą w codziennym życiu człowieka, pędząc w tym szalonym rozwoju zagubiliśmy się w tym, co jest ważne. Myślimy o pracy staramy się osiągnąć zadowalający status majątkowy, własne mieszkanie, samochód, kiedy już to mamy wydaje nam się, że to za mało i szukamy czegoś nowego - chcemy więcej. Nie widząc tego, że wykorzystujemy naszą planetę nie dbając o nią, z roku na rok produkujemy coraz więcej odpadów, zanieczyszczamy duże ilości powietrza prowadzimy do samozagłady, inteligenta istota tak nie robi.

Warto się nad tym wszystkim zastanowić, przed zrobieniem "czegoś" warto pomyśleć nad tym kilka razy - czy wszystko, co robimy jest na pewno tego warte i czy swoimi czynami nie wyrządzimy krzywdy komuś innemu, wszyscy z dnia na dzień pędzimy do grobu, lecz nie zważamy na to, robimy różne rzeczy nie zawsze dobre, a powinniśmy dany nam czas przeznaczyć na miłość i dobro.

Przygotował
Grzegorz Chyła http://www.strefazso...t_czlowiek.php3


Ja osobiście staram się kierować w życiu taką maksymą - "Pamiętaj, aby nikt przez ciebie nie płakał"...
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#89 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 05 marzec 2006 - 15:16

Aberade. Ja w życiu mam ideał który chcę naśladować. Tym ideałem jest Jezus. A co Wy naśladujecie???

chyba obrałam sobie trudniejszą drogę ... bo nie naśladuję nikogo

Added after 2 minutes:

fajnie by było mieć swoje wzorce do naśladowania ... ale to nie da sie powiedziec sobie: trzeba mieć wzory - stworzę je sobie, znajdę kogoś do naśladowania

wtedy wszystko byłoby proste tak jak jest proste dla was - wierzących w kościól poza tym że wierzących w boga

kiedy człowiek (za) dużo analizuje to żyje mu się trudniej

ale nie koniecznie gorzej :P inaczej przebiega rozwój i nabywanie ... samoświadomości

Added after 4 minutes:

"wy" nad wieloma rzeczami dotyczącymi wiary sie nie zastanawiacie - uznajecie je za pewnik
a ja sie zastanawiam, rozmyślam nad tematem i jego aspektami - także tymi dotyczącymi wiary i kościoła ... i to rodzi to co w "waszym" mniemaniu jest moim problemem a w moim mniemaniu jest szczęściem
MAM WŁASNE ZDANIE
nie muszą inni sie z nim zgadzać, nie muszą uznawać że jest słuszne - ale ono jest i jest moje ...
  • 0

#90 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 09 marzec 2006 - 16:53

http://fakty.interia...news?inf=726384

Rewelacyjna sprawa dla bezdomnych, jeden nr o tym samym lub podobnym paragrafie i taki bezdomny ma rok wyżywienie i opierunek, że też nikt o takim wyjściu nie pomyślał. Dla przykładu 30 września, zaczątek zimy, obrażam "moherowy beret" szybka rozprawa i wyrok, rok więzienia. Zakładając powolność naszych sądów idę na paki ok. 15 września. Za dobre sprawowanie zniżają mi karę do np. 8 miesięcy, więc wychodze maj - czerwiec. Jest ciepełko, drzewa i ogródki dają plony, ludzie więcej piją więc i butelek więcej na sprzedaż, więc mam pieniązki. Spanko w parku lub pod mostem bo nawet ciepło. I tak do września, a potem idę znów złamać prawo i za recydywę sprawa szybciej trwa, a wyrok podobny i znów zimowanko na koszt państwa.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#91 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 17 marzec 2006 - 19:23

KRRiT karze za żarty Szczuki
17.03.2006 10:55

Ponad 1 mln zł może kosztować Polsat program, w którym Kazimiera Szczuka przedrzeźniała niepełnosprawną spikerkę Radia Maryja.

Larum w tej sprawie podniósł związany z Radiem Maryja "Nasz Dziennik". Wniosek o ukaranie Polsatu złożyła nowa przewodnicząca KRRiT Elżbieta Kruk. Poparła go jednogłośnie cała Rada, według której w programie prześmiewczo odnoszono się do osób niepełnosprawnych i modlitw.

Maksymalnie KRRiT może ukarać nadawcę kwotą odpowiadającą połowie wartości rocznych opłat za częstotliwość (w przypadku Polsatu opłata ta wynosi 2 mln 100 tys. zł). Rzecznik przewodniczącej KRRiT Tomasz Różański powiedział "Rzeczpospolitej", że kara raczej nie będzie tak wysoka, jednak ma uświadomić nadawcy, że "emisja takich treści i sposób prowadzenia audycji są niezgodne z ustawą o RTV".


Polsat jest zaskoczony decyzją KRRiT. - Nie naruszyliśmy obowiązujących zasad - zapewnia prezes stacji Aleksander Myszka. Po otrzymaniu decyzji z KRRiT stacja zdecyduje, czy się od niej odwołać.

Szczuka przedrzeźniała, Polsat ukarano

Nałożona na Polsat kara dotyczy nadanego 26 lutego programu "Kuba Wojewódzki". Występująca w nim krytyk literatury, znana z feministycznych poglądów Kazimiera Szczuka naśladowała sposób mówienia Madzi Buczek. - Módlmy się, żeby łaski Boże spłynęły na wszystkie dzieci, które należą do Dziecięcych Podwórkowych Kółek Różańcowych - mówiła charakterystycznym tonem Szczuka.

KRRiT postanowił nałożyć karę na telewizję. Tomasz Różański wyjaśnił, że kara nałożona jest na Polsat, a nie uczestników programu, ponieważ program nie był nadawany na żywo i nadawca przed emisją miał wpływ na jego ostateczny kształt. - Dodatkową kwestią wpływającą na ujemną ocenę programu było zachowanie prowadzącego, który swoimi wypowiedziami stwarzał sprzyjający klimat do formułowania stwierdzeń prześmiewczych i obraźliwych - dodał Różański.

Polsat twierdzi, że nie może cenzurować słów swoich gości. W swoim oświadczeniu telewizja napisała, że "goście programu 'Kuba Wojewódzki' (...) mówią we własnym imieniu, własnym głosem i własnymi słowami, a przede wszystkim za siebie. Są to ich prywatne poglądy i jako takie nie podlegają naszej kontroli".

Nakładając karę KRRiT oparła się na art. 18 ustawy o radiofonii i telewizji, który mówi m.in., że "audycje lub inne przekazy nie mogą propagować (...) postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zwierać treści dyskryminujących ze względu na rasę, płeć lub narodowość" oraz że "nadawcy dbają o poprawność języka swoich programów i przeciwdziałają jego wulgaryzacji". Zdaniem Różańskiego, przepisy art. 18 odnoszą się również do "etycznego i moralnego traktowania osób niepełnosprawnych, a pani Szczuka odniosła się do nich z lekceważącym stosunkiem".

Kto to jest Madzia Buczek?

Madzia Buczek ma 18 lat i od urodzenia choruje na wrodzoną łamliwość kości, przez co porusza się na wózku inwalidzkim. Jest założycielką działających przy Radiu Maryja Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci (pierwsze założyła w wieku 9 lat). To ikona Radia Maryja. Słuchacze nazywają ją świętą dziewczynką.


KRRiT postanowiła ukarać Polsat za program Kuby Wojewódzkiego; "Madzia choruje od urodzenia na wrodzoną łamliwość kości. Po urodzeniu lekarze dawali jej pięć dni życia - przeżyła. Wewnętrzne organy Madzi rozwijają się normalnie - ale kości nie. Dlatego jest taka nieduża. Jej kości mogą się połamać przy byle okazji. 6 marca skończyła 18 lat. Ma mniej niż 100 cm wzrostu, waży 15 kilogramów. Porusza się na wózku inwalidzkim albo nosi ją matka - tak jak w 1995 r. w Skoczowie, kiedy niosła Madzię pod ołtarz, do papieża" - pisze "Rzeczpospolita".

Madzia pisze na swojej stronie w internecie o dziecięcych kółkach różańcowych: "To wielkie dzieło Matki Bożej, które tworzymy, powstało dzięki Dyrektorowi Radia Maryja, Ojcu Tadeuszowi Rydzykowi. W lipcu 1997 roku założyłam wraz z trójką dzieci pierwsze koło na swoim podwórku. Ojcu Dyrektorowi tak spodobał się ten pomysł, że zachęcił, aby dzieci tworzyły takie koła w całej Polsce i poza jej granicami".
"Życzliwa anegdota"

KRRiT nie przekonały wyjaśnienia Polsatu, że fakt, iż Magda Buczek jest osobą niepełnosprawną nie był znany twórcom programu, a formuła programu "Kuba Wojewódzki" polega na swobodnej, nieskrępowanej rozmowie, która przybiera czasem formę żartów, pastiszu i parodii.

Szczuka przeprosiła zresztą Magdę Buczek, tłumacząc, że nie miała pojęcia o jej chorobie. Mama Magdy, Pelagia Buczek, w to nie wierzy. - To niemożliwe. Jak mogła o tym nie wiedzieć - mówi "Rzeczpospolitej".

Szczuka podkreśla, że w jej wypowiedzi nie było "cienia mowy o niepełnosprawności" Buczek, a jedynie "życzliwa anegdota". - Ja mówiłam o jakimś wielkim swoim uznaniu i fascynacji tą osobą. Owszem, naśladowałam ten głos, ale była to pewna anegdota. Życzliwa anegdota z lekką kpiną. Nie było tam natomiast cienia mowy o tym, że ta osoba jest niepełnosprawna, włącznie z tym, że ja na początku programu powiedziałam, że nie wiem, kto to jest - dodała.


Co o tym myślicie? Przecież u Wojewódzkiego mnóstwo gości obraża innnych... dlaczego robić z tego taką aferę, żę jest niepełnosprawna :? Przecież Szczuka nie obrażała ją pod względem niepełnosprawności! Podobno jak zwykle ma to coś związek z Rydzykiem. :twisted:
  • 0

#92 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 18 marzec 2006 - 09:33

To co sie dzieje w tym kraju, co robi nasz rzad, prezydent i te czarne eminencje przeraza, socjalizm w swej najgorszej formie, JEDNA WLADZA I JEDNA SLUSZNA, WLADZA WIE LEPIEJ, CENZURA I KARANIE ZA PRZEKONANIA I WYPOWIEDZI. Bardzo lubie Kazie i widzialem program i tez sie smialem, pare dni temu trafilo mi sie na telewizji trwam zobaczyc ta dziewczyne obrazona, wlasnie tv trwam robi z niej gwiazde medialna, jednoczesnie dzialajac na ludzi ukazujac jak ta okropna feministka Szczuka mogla skrzywdzic przedzrzezniajac takie nieszczesliwe, a zarazem tak cudowne dziecie boze. Tragedia, ciekawe kiedy KRRiT zajmie sie nakaladaniem kar na TVN, TV2, wogole na wszystkie tv bo Leper powiedzial ze Balcerowicz to bandyta, bo pokazano skecz kabaretu ani mru mru gdzie zartuja sobie posrednio z ON ukazujac jak kreca kolkami spieszac sie na wyprzedaz. Tel. w sprawie samochodu dla ojca R. do ministra rolnictwa tak naprawde pokazal kto rzadzi, a teraz widac jeszcze bardziej jakie rozlegle wplywy ma ten czlowiek z torunia.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#93 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 18 marzec 2006 - 11:35

"Boże - Ty to widzisz i nie grzmisz???" chciałoby się zakrzyknąć wraz z bohaterami pewnej powieści, uznanej za klasykę polską...

Nie kocham Kazi Szczuki. Uważam, że momentami przegina, że robi na siłę pewien wizerunek... Ale inteligencji odmówić jej nie może chyba nikt! I mam wrażenie, że szanowny Władca Absolutny Radiomaryjny znalazł po prostu pretekst, żeby zniszczyć program... telewizję (wrażą, bo nie rozmodloną)... ludzi, mających odwagę głosić kontrowersyjne poglądy... :cry:
Jeszcze trochę, a wszystkie telewizje zaczynać będą swoje programy od "Niech będzie pochwalony..."

Mam tyle lat, ile mam... W przedszkolu, w wieku lat 4, przez 3 godziny bez ruchu musiałam siedzieć i słuchać przez "szczekaczkę" relacji z pogrzebu niejakiego Stalina...
Potem przeżyłam ostrą nagonkę na moich rodziców i okres totalnej biedy, bo pracy dla nich nie było (ojciec szlachcic, przedwojenny oficer, matka - też ze szlachty, żołnierz Powstania Warszawskiego)...
W szkole opierałam się ze wszystkich sił zakusom władz, krtóre ingerowały w moje przekonania, poglądy, wiarę...
Przeżyłam socjalizm w jego wynaturzonej formie, stan wojenny, błędy Solidarności, tak zwaną demokrację... A jak nazwać to, co dzieje się teraz? :evil:
I jeszcze jedno: dziewczyny! W Popowie naruszyłyście dobra osobiste niejakiego Maskota, czesząc mu różki na głowie - ku uciesze pozostałych uczestników bezbożnej orgii! Strzeżcie się! On też ma łamliwość kości, więc go Ojciec Rydzyk gotów wziąc w obronę!
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#94 Rocco

Rocco

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 136 postów

Napisano 19 marzec 2006 - 15:45

Kazka istotnie, inteligentna bestia i to sie ceni.
Towarzysz Rydz z "radia ma w ryja" jaki jest kazdy widzi.
Glos owej "Madzi" i styl mowy jest jak dla mnie drazniacy i przesiakniety fanatyzmem.
  • 0
kocham walenie

#95 Joacha

Joacha

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 20 marzec 2006 - 10:11

Mocno naciągane i krzywdzące jest porównywanie skeczu kabaretu ani mru mry z wypowiedziami żle wychowanej dziennikarki. Pani Szczuka musi być osobą mocno zagybioną i nieszczęśliwą skoro satysfakcje przynosi jej naigrywanie z ciężko chorej osoby. Przydatność społeczna pani Szczuki jest zerowa. Co ona zrobiła poza rozchamianiem telewidzów.
Natomiast Magda Buczek skłoniła do modlitwy dziesiątki tysięcy dzieci. Jako matka wiem, że nie zawsze jest łatwo nakłonić dzieci do regularnej modlitwy. Nie słucham radia Maryja, bo nie odpowiada mojej estetyce. Ale szczera modlitwa jest skarbem.
Szczuka znana wojowniczka o tzw. wolny wybór przypuszczalnie nie pozwoliła by się Magdzie Buczek urodzić. polecam artykuł w ostatnim ozonie właśnie na temat osoby Magdy. Po przeczytaniu należałoby sie zastanowić jeszcze raz nad postepowaniem Szczuki. Czy rzeczywiście nic się nie stało? :?:
  • 0

#96 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2006 - 10:52

Szczuka znana wojowniczka o tzw. wolny wybór przypuszczalnie nie pozwoliła by się Magdzie Buczek urodzić.


oglądałam ten program i nie przypominam sobie nic takiego z wypowiedzi K. Szczuki, coby mogło sugerować, jakoby K. Szczuka odmawiała komukolwiek prawa do życia.
Poza tym nie uważam, żeby w tym programie ona kogokolwiek skrzywdziła. Nic nie wspominała na temat niepełnosprawności, zresztą nie wiedziała, kto prowadzi tę audycje. Jedyne co zrobiła to pozwoliła sobie naśladować jak prowadzona jest ta audycja. Ja nie widzę w tym nic złego, bo nie każdemu musi ona sie podobać, i każdy ma prawo do swoich ocen, nawet publicznych. Wyciąganie w tym sprawy niepełnosprawności jest wg mnie ohydne, ale czego można sie spodziewać po znanym radiu. Teksty typu że jak można sie było pastwić nad biedną niepełnosprawną dziewczyna są wg mnie tylko próbą wzbudzania litości i przesadzania. Z osób mi znanych, którzy mieli okazję słyszeć audycję tej dziewczyny o tych kółkach różańcowych usłyszałam jedynie, ze K. Szczuka naśladowała audycję bardzo trafnie. Co zatem w tym było niestosownego, co nalezało ukarać ? Za co ? Za to, ze komuś się nie spodobala ta audycja i uznała ją za nudnie prowadzoną ? Ja np uważam, że jest masę równie nudnych programów i to nie tylko w Radio Maryja. Czy mam sie obawiać, że za taką wypowiedz mam być ukarana ? A osobiście uważam, że ten program o tych kółkach różańcowych rzeczywiście jest nudny i wg mnie nie zachęca do jego słuchania. Jakiej kary mam się spodziewać ? A może mnie ominie, bo ja jestem ON, a na takich ludzi trzeba patrzeć ze zrozumieniem, litością itp.
  • 0

#97 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 20 marzec 2006 - 11:01

tutaj jest zapis audycji jak ktos nie ogladal mozna pzreczytac

http://wirtualnemedi...is_audycji.html
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#98 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 20 marzec 2006 - 11:46

Mocno naciągane i krzywdzące jest porównywanie skeczu kabaretu ani mru mry z wypowiedziami żle wychowanej dziennikarki

.

A to dlaczego?? przedciez kabaret rozbawil tym gestem dziesiatki jak i pewnie setki tys. ludzi przed TV. To przedrzenianie stylu poruszania sie ON na wozkach. Wiec nie widze roznicy. Skoro Pani M. poczula sie urazona przedzenianiem jej glosu, to dlaczego drwienie z poruszania sie osob niepelnosptrawnych mabyc innaczej przez nie odbierane. Uwazam, ze ci wrazliwi mogli sie poczuc tak samo obrazeni jak Pani M. Pani Szczuka przedzeniala osobe sobie zupelnie nie znana, jej styl wymowy, tak samo jak ja kabareciarze wysmiewaja politykow. A to , ze Pani M. jest pokrzywdzona przez los, to co?? juz nie mozna jej urazic?? jest postacia medialna. Nie robcie z dziewczyny swietej, ikony nienaruszalnosci, moze ja na obrazy i pomniki wyciagnac, objac statusem uczuc patriotycznych i religijnych i wszyscy beda wiedziec ze takich ikon nie wolno ruszac. Pani M. mogla jak sie poczula obrazona pojsc na droge prawna z powdztwa cywilnego, skoro ktos ja obrazil to niech go osobiscie pozwie, jak to jest w prawie. Ale mosci nam panujacy ksiadz R. postanowil wykorzystac biedne dziecko, skrzywdzone przez los, aby pokazac jakie inne telewizje sa podle i bezduszne. Ja sie nie zgadzam aby ktos z nas ON robil nienaruszalne ikony bolu i uwielbienia przez Boga, ktore nikt nie ma prawa czasem urazic :!:



Pani Szczuka musi być osobą mocno zagybioną i nieszczęśliwą skoro satysfakcje przynosi jej naigrywanie z ciężko chorej osoby. Przydatność społeczna pani Szczuki jest zerowa. Co ona zrobiła poza rozchamianiem telewidzów.



Juz przeprosila nascie razy ta bieda chora dziewczyne, a nie musiala. Nie wiedziala z kogo sie nasmiewa, bo nie oglada TV Trwam. Przydatnosc Pani Szczuki pewnie jest na tyle wielka dla jej sluchaczy, co Pani M. B. jej podworkowe dzieci. Dla mnie przydatnosc Pani Szczuki jest duzo wieksza niz Pani M.B. bo tej drugiej ani nie slucham, ani nie ogladam, a za to Pania pierwsza lubie w wypowiedziach w kwesti praw kobiet i za jej wiedze literacka. Wiec oceniajac kto ile jest wart, to z mojej perspektywy Szczuka vs. B. jest 1:0.

Po przeczytaniu należałoby sie zastanowić jeszcze raz nad postepowaniem Szczuki. Czy rzeczywiście nic się nie stało?


Ależ stało się stało i to bardzo wiele. Bójcie się wszyscy i wszędzie bo kto wie czy swoją wypowiedzią, zachowaniem nie urazicie kogokolwiek, a wtedy potępienie gotowe. Żal mi tego, że przez takie coś co robi TV TRWAM i ksiadz R. ON sa wyrzucane na margines spoleczenstwa jako grupa ludzi nienormalnych, na specjalnych warunkach i prawach do zycia. Takie rzeczy jak sprawa z tzw. drwiedniem z ON M.B. robi z nas ON kaleki juz nie tyle fizyczne ale i psychiczne, tak bedziemy postrzegani, jako grupa ludzi nadwrazliwcow, nieszczesnikow, nad ktorymi trzeba sie uzalac i jednoczesnie podziwiac, ze im sie chce zyc.

Tragedia, cofamy sie w rozwoju :!: :!:
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#99 Joacha

Joacha

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 20 marzec 2006 - 12:12

Pineska napisała:
"oglądałam ten program i nie przypominam sobie nic takiego z wypowiedzi K. Szczuki, coby mogło sugerować, jakoby K. Szczuka odmawiała komukolwiek prawa do życia"

No widzisz Pinesko, program to nie wszystko. Poglądu nie wyciągnęłam z kapelusza. Pani Szczuka jest autorką książki pt Milczenie owieczek - traktującej o aborcji - i stąd znam jej poglądy.

Niepełnosprawność Magdy nie jest tu aż tak bardzo istotna - ważniejsze jest tu wyszydzanie osoby która modli się i nakłania do modlitwy innych.
Rozumiałabym oburzenie pani Szczuki gdyby Madzia propagowała narkotyki, klęła jak szewc, lub zachowywała się prostacko.
Prostactwo jest zresztą domeną pani Szczuki.

Nie twierdze ze ON miałyby być szczególnie traktowane. To co robi ta dziewczyna zasługuje na uznanie i szacunek ze względu owoce jakie przymosi.
Program Magdy to nie zwykła audycja to modlitwa więc należałoby przykłaedac inną miarę. Można pośmiać się z wywodów spoleczno polityczych o. Rydzyka lub ks. Bonieckiego czy Pieronka to co innego.
Oczywiście ciekawiej i łaywiej jest promować chamstwo i zdiczenie obyczajów. Audycja może dla kogoś nudna lub nie. Różaniec to modlitwa.
Msze transmitowane przez tv, albo droga krzyżowa, wszelkie nabożeństwa innych religii też mogą być nudne a jednak w dobrym tonie jest nie naśmiewać się z nich. Żałuję, że audycje Magdy są właśnie w radio Maryja bo nieprzepadam za tą rozgłośnią. Mam nadzieje ze ten cały rozgłos spopularyzuje koła różańcowe i będą liczne niż 80tys.
  • 0

#100 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2006 - 12:48

No widzisz Pinesko, program to nie wszystko. Poglądu nie wyciągnęłam z kapelusza. Pani Szczuka jest autorką książki pt Milczenie owieczek - traktującej o aborcji - i stąd znam jej poglądy..


sądzę, że książka ta mówi o prawie kobiety do decydowania odnosnie poczęć, aborcji.
To jeszcze chyba nie znaczy, że Pani K. Szczuka byłaby za tym, zeby ta Magda się nie urodziła. Nie sądzę, żeby Pani K. szczuka miała zapędy decydowania za inne kobiety czy mają być aatkami czy nie. Co najwyżej może wyrażać swoje zdanie na temat aborcji, co nie znaczy, że odmawia prawa życia ON. To chyba zbyt daleko idące wnioski.

Niepełnosprawność Magdy nie jest tu aż tak bardzo istotna - ważniejsze jest tu wyszydzanie osoby która modli się i nakłania do modlitwy innych...


ja nie zauważyłam, żeby kogokolwiek wyszydzała Szczuka. Ja jej wypowiedz odebrałam jedynie w kategoriach pokazania przykładu nudno prowadzonego programu, w tym monotonnego, rozwlekłaego głosu osoby prowadzącej. Uważam, że do takiej oceny każdy ma prawo. Mnie np. drażnią kawały Strasburgera z familiady.)
Wg mnie temat nie dotyczył religii, o ile pamiętam Szczuka nie wypowiadała sie źle ani o religii ani o wierze czy modlitwach, a jedynie o nieciekawie prowadzonych programach. To chyba różnica.
A co do niepełnosprawności, to sama się dziwię, ale w całej tej sprawie, właśnie niepełnosprawność tej dziewczyny okazała sie niezwykle istotna, i wszędzie można było usłyszeć, jak to Szczuka pojechała po biednej, niepełnosprawnej osobie. Nie mówiono o autorce programu czy też Pani X ale podkreślano przede wszystkim niepełnosprawność.


Program Magdy to nie zwykła audycja to modlitwa więc należałoby przykłaedac inną miarę. Można pośmiać się z wywodów spoleczno polityczych o. Rydzyka lub ks. Bonieckiego czy Pieronka to co innego.
Oczywiście ciekawiej i łaywiej jest promować chamstwo i zdiczenie obyczajów. Audycja może dla kogoś nudna lub nie. Różaniec to modlitwa.
Msze transmitowane przez tv, albo droga krzyżowa, wszelkie nabożeństwa innych religii też mogą być nudne a jednak w dobrym tonie jest nie naśmiewać się z nich. Żałuję, że audycje Magdy są właśnie w radio Maryja bo nieprzepadam za tą rozgłośnią. Mam nadzieje ze ten cały rozgłos spopularyzuje koła różańcowe i będą liczne niż 80tys.


wiem co to modlitwa a co kabaret.
Ale modlić też sie mozna w różny sposób. Nawet modlitwa może wzbudzić większe lub mniejsze zainteresowanie, jednych ma sie ochotę słuchać innych nie, to oczywiście subiektywne odczucia każdego i każdy ma prawo uznać, że to mu sie nie podobało, mogło być ciekawsze lepsze, lepiej zrobione. A wyrażenie opini, ze coś jest nudne, czy nie tak zrobione, że komuś nie odpowiada np. sposób prowadzenia audycji nie oznacza naśmiewania sie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych