Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ja glosuje na Tuska a wy?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
123 odpowiedzi w tym temacie

#81 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 20 październik 2005 - 20:00

Kurka wodna, czyli od jutra od polnocy Moderator powinien zamknac ten temat bo bedzie podpadziocha :D Ale chcę zauważyć, że przepsiy te tyczą się otwartrej agitacji, a nie dyskusji, no chyba że ktoś z forumowiczów jest aktywnym działaczem partyjnym i agituje :D
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#82 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 20 październik 2005 - 20:13

no kurka wodna pedro nic nie znlazlam o konsekwencjach agitacji na forum :?
  • 0

#83 buli

buli

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 20 październik 2005 - 20:19

Ostatnio o tym w TV mówili że kara może wynosić za agiatcję nawet do 1 mln PLN. Tak więć ja bym zamknęła ten temat a to co Doris napisałaś te artykuły to fakt ale one dotyczą osób kandydujących, a nie ludzi którzy będą prowadzili agitację. Dla bezpieczeństwa ten temat powinien zniknąc to moje zdanie bo 1mln to niezła sumka
  • 0

#84 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 20 październik 2005 - 20:23

a skad ja im wezme 1 mln zl??? haha

skoro tak uwazasz to mozna usunac ten temat albo moze zmienic tylko tytul? jak myslisz?
  • 0

#85 buli

buli

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 20 październik 2005 - 20:35

może poprostu zmienić temat wystarczy :-D bo tak to nikt nic nie napisał aby się doczepić, ale po co robić zadymę na Forum i potem ktoś przypadkowo się dopatrzy
  • 0

#86 Rocco

Rocco

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 136 postów

Napisano 20 październik 2005 - 21:18

doriss24 - mozesz odpowiedziec dlaczego głosujesz na Tuska? Unikasz odpowiedzi, brak Ci argumentów jak mniemam ? :) Głosujesz na typa, który jest przeciwny waloryzacji rent i emerytur? Wyjasnij dlaczego jest Ci to na rękę. O to samo moge spytać pozostałych zwolenników Donalda

...a kursik mi ciągle idzie w górę, juz był dziś po 4.00 na Kaczynskiego :) do tego za 1.80 na to, że będzie miał poniżej 53.5 % i wszystko w porzadku powinno być :D

Added after 18 minutes:

Ostatnio o tym w TV mówili że kara może wynosić za agiatcję nawet do 1 mln PLN. Tak więć ja bym zamknęła ten temat a to co Doris napisałaś te artykuły to fakt ale one dotyczą osób kandydujących, a nie ludzi którzy będą prowadzili agitację. Dla bezpieczeństwa ten temat powinien zniknąc to moje zdanie bo 1mln to niezła sumka


Bez jaj. Bez obaw. Bez przesady ;). W sobote zaloze temat na roznych forach, " ja glosuje na Kaczynskiego, wy też tak glosujcie" w dodatku moge sie drzec na ulicach i kompletnie nikt nic mi nie zrobi. Nie przesadzajcie ludzie :D
  • 0
kocham walenie

#87 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 20 październik 2005 - 21:33

Głosujesz na typa, który jest przeciwny waloryzacji rent i emerytur? Wyjasnij dlaczego jest Ci to na rękę. O to samo moge spytać pozostałych zwolenników Donalda


ja Rocco z czystej zawiœci, bo mi moja pensję od jakieoœ czasu waloryzujš ale tylko w dół. :D

A tak poważnie to swiat nie kręci sie jedynie wokół rent i nie nalezy się sugerować wg mnie tylko tym, co akurat nam pasuje. Kaczyński obiecuje mieszkania, podwyżki, pracę i wiele innych. Tusk pewnie zresztš też sporo obiecuje choć wg mnie jest mniej wyrywny z tymi obietnicami niż jego kontrkandydat, no i owszem mozna sobie pomazyc o swoim m3, iœć do urny i zaglosować na te marzenia, tylko jak póxniej sobie tłumaczyć te rozczarowania. Ja wolę byc realistka. Nie bardzo więrzę w bajki a dla mnie Kaczyński i ta jego IV Rzeczpospolita to własnie taka bajka albo jak kto woli kiełbaska wyborcza.
Wystarczš takie argumenty Rocco ?
  • 0

#88 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 20 październik 2005 - 21:40

ta jego IV Rzeczpospolita to własnie taka bajka albo jak kto woli kiełbaska wyborcza.


IV, III, V czy nasta, to dla mnie zaden argument, byly juz 3 i nic mi lepiej :D
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#89 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 21 październik 2005 - 07:59

doriss24 - mozesz odpowiedziec dlaczego głosujesz na Tuska? Unikasz odpowiedzi, brak Ci argumentów jak mniemam ? :) Głosujesz na typa, który jest przeciwny waloryzacji rent i emerytur? Wyjasnij dlaczego jest Ci to na rękę. O to samo moge spytać pozostałych zwolenników Donalda


napisalam wyzej dlaczego na niego chce glosowac (chce ale nie wiem czy zaglosuje ze wzgledu na schody w szkole w ktorej glosowanie ma sie odbyc)ale napisze jeszcze raz glosujac na Kaczynskiego zaglosowalabym za Polska koscielna niereformowalna a tego chyba nikt nie chce,jakby Tusk wygral to Polska bedzie bardziej wiarygodna, nie bedzie zacofana,beda logbowac za przestrzeganiem prawa dotyczacego niepelnosprawnych,za przestrzeganiem prawa unijnego,oni sa pro EUROPEJSCY,NIE TAK JAK CIEMNOTA ZASCIANKOWA PIS .A przdewszystkim nie moze byc rzad w rekach jednej partii bo beda robic co chca!
-nie popiera go Ks RYDZYK ,czyli czarna fala
-rynki finansowe są za programem Tuska
-Polska za Kaczynskich bedzie zacofana
-Polska koscielna nie reformowalna
- jesli Kaczynski wygra to bedzie bardzo zle nie moze cała wladza być w rekach jednej parti prawa i sprawiedliwosci
-jak wygra Kaczynski nie musza juz gadac i tworzyc rządow z platwormą i bedą tworzyc rząd z LEPEREM I LIGĄ POLSKICH RODZIN

A co do rent i emerytur to PO chcial zanizenia rent policyjnych (nie wiem jak ze zwyklymi rentami) , ale teraz juz jest po wyborach parlamentarnych przeciez PIS wygral z PO.
  • 0

#90 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 21 październik 2005 - 08:18

-Polska za Kaczynskich bedzie zacofana


Tego nie bardzo rozumiem, co znaczy zacofana?? zamkniemy sie na swiat, zabierzemy ludziom technologie itd.?? dziwny argument.

-Polska koscielna nie reformowalna


Nie sadze, chocby dlatego, ze prezydent ma guzik dogadania, to sejm ma wladze, a jak to widac w sejmie sa 2 duze partie i to te male beda sie najbardziej liczyc, czyli samobrona, sld, a im daleko do kosciola i zgody na radykalne posuniecia proczarne.

- jesli Kaczynski wygra to bedzie bardzo zle nie moze cała wladza być w rekach jednej parti prawa i sprawiedliwosci


No to jedyny w miare racjonalny argument, ale wrocmy do tylu i juz nieraz byla wladza w jednych rekach bowiem SLD juz rzadzilo a i Kwasniewski przeciez to tez lewica. Niesadze aby nawet Kaczynski poczul sie jak Pan na wlosciach i robil co mu sie zywnie podoba, rola prezydenta polega na czyms innym
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#91 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 21 październik 2005 - 08:31

no tak i co dobrze bylo czy jest z SLD???
  • 0

#92 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 21 październik 2005 - 08:47

Nie, a przynajmniej nie lepiej jak za rzadow PSL czy AWS, ale nie zauwarzylem aby prezydent wywodzacy sie z lewicy szczegolnie ja faworyzowal, a jakos szczegolnie gnembij inne. Powtorze, rola prezydenta w Polsce jest raczej reprezentatywna niz prawo tworcza, ma oczywiscie pewne prawa w tym, ale to nie on decyduje. Z drugiej strony patrzac gdyby rzeczywiscie bylo pewne ze PiS zrobi w sejmie wszystko co zechce, to prezydent sympatyzujacy z najwieksza partia, ktora jakbyniebylo dostala najwiekszy procent zaufania spolecznego, realizowala to co obiecywala, to byloby dobre, ustawy duzo szybciej wchodzily by w zycie.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#93 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 21 październik 2005 - 09:25

no coz, kazdy ma prawo do wlasnego zdania. ciekawe tylko czy cos sie zmieni na plus po tych wyborach obojetnie kto by wygral :? a Kaczyski troche za duzo obiecuje hmmm

Added after 24 minutes:

doriss24 - mozesz odpowiedziec dlaczego głosujesz na Tuska? Unikasz odpowiedzi, brak Ci argumentów jak mniemam ? :) Głosujesz na typa, który jest przeciwny waloryzacji rent i emerytur? Wyjasnij dlaczego jest Ci to na rękę. O to samo moge spytać pozostałych zwolenników Donalda


co do rent i emerytur:
W radiu ekspert gospodarczy Platformy Rafał Antczak powiedział, że PO planuje obniżenie rent i emerytur mundurowych z ponad 2200 zł do 1100 zł czyli do średniej wysokości emerytury w Polsce. Ma to dać oszczędność na poziomie 1 mld - 2 mld zł rocznie.
  • 0

#94 buli

buli

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 21 październik 2005 - 09:38

Wg. mnie Doris ma rację. W kościołach mówią, że powinniśmy wybarć dobrze. Dal nich dobrze tzn. Kaczyńskiego a dlaczego bo znów sutanny będą miały wpływ na to co dzieje się w POlsce, bo Tusk sobie na to nie pozwli. Racja prezydent ma wylko władzę wykonawczą, ale taka wystarczy aby zawetować ustawę, a jak będzie dwóch Kaczorów to będą pierdzieć w jeden stołek. Nie jesteśmy Państwem Kościelnym, ażeby Kościół miał coś do powiedzenia, oczywiście każdy zrobi jak uważą, ale czy ktoś oglądał wczorajszą debatę jak pięknie przyparł do muru Tusk Kaczyńskiego kiedy zapytał dlaczego nazywał Leppera prawie SB-kiem a teraz chce go zrobić wicemarszałkiem sejmu? Nie dziwne to że Kaczyński żeby dostać się do władzy i uzyskać elektorat Leppera, tak radykalnie zmienia swoje poglądy wobec tego człowieka, i che mu powierzyć tak ważną rolę w Państwie. Czy to jest człowiek godny zaufania ? wg mnie niestety nie.
Kaczor składa obietnice bez pokrycie. Mieliśmy już jednego, który obiecywał mieszkania i co jakoś młodzi ludzie ich nie mają. Żeby w Polsce było lepiej musi dojść do władzy toś taki jak Tusk, ktoś kto odetnie się od tych wszystkich stereoptypów i da ludzioom trochę wolnośći w przedsiębiorczości itd. Rządy Tuska są bardziej liberalne i bezpieczniejsze dla Polski niż przekrętnego człowieka, który sprzedał się Lepperowi za jego elektorat, za którym stoi ks. Rydzyk i jemu podobni. Niech w końcu prezydentem Polski będzie młody człowiek, a nie ktoś w wieku przedemerytalnym , który chce ścigać bandziorów ( jak to mówi) , a gdzie u niego będzie czas na politykę zagraniczną, i na nasze zwykłe sprawy. Nie będzie bo Kaczyński będzie uganiał się za bandziorami :-D i całą kasę z naszej ogromnej dziury budżetowej zabierał na to.
  • 0

#95 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 21 październik 2005 - 09:44

co do rent i emerytur:
W radiu ekspert gospodarczy Platformy Rafał Antczak powiedział, że PO planuje obniżenie rent i emerytur mundurowych z ponad 2200 zł do 1100 zł czyli do średniej wysokości emerytury w Polsce. Ma to dać oszczędność na poziomie 1 mld - 2 mld zł rocznie.


Doriss wydaje mi się, że Rocco miał na myśli plan Hausnera a nie renty i emerytury mundurowych.
PO deklaruje że poprze przedłożony przez Hausnera plan rządowy, przewidujący waloryzację rent i emerytur dopiero przy inflacji wynoszącej 5%. W ten sposób chce wprowadzić plan oszczędnościowy, by zlikwidować zadłuzenie
  • 0

#96 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 21 październik 2005 - 09:46

a mi sie tusk bardziej z gęby podoba od kaczora ...;) i:

to dostalem od kumpla...

Co do prezydenta to jestem za Kaczynskim. Dlaczego nie Tusk?
Po pierwsze jest za mlody a wiec niedoswiadczony (a ponadto pozniej do konca zycia pobieralby calkiem niemala prezydencka emeryture - oczywiscie z podatkow).
Po drugie jest tak naprawde "nie ustawiony" wiec bedzie przede wszystkim napychal wlasne kieszenie i ustawial rodzinke.
Po trzecie wszyscy chwala jakim to on jest ekonomista a tak naprawde jest bodajze historykiem
Po czwarte jeszcze kilka lat temu byl niewiarygodnie niegrzeczny i agnorancki - nagle zlagodnial?
Po piate rownie nagle sie uaktywnil politycznie - w latach 1990-2000 mial raptem 4 wystapienia w sejmie (nie wiem jak to bylo miedzy 2000 a 2005).
Po szoste nie chce zeby reprezentowal mnie za granica ktos o takim nazwisku (dla niewtajemniczonych - "tusk" w angielskiej/amerykanskiej gwarze wieziennej oznacza, mowiac kulturalnie, czynnego partnera w stosunku analnym - i zeby nie bylo to sam to sprawdzilem, bo nie chcialo mi sie wierzyc na poczatku) - wyobrazcie sobie jakies oficjalne spotkanie:
- Hello, I'm the new Polish president - Donald...
- ... Duck?
- ... Erm, no - Tusk...
- ... ...


  • 0

#97 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 21 październik 2005 - 09:51

znów sutanny będą miały wpływ na to co dzieje się w POlsce, bo Tusk sobie na to nie pozwli.


Kościół katolicki w Polsce był, jest i będzie potęgą niezaleznie od tego, czy prezydentem będzie Tusk czy Kaczyński. Dotychczas mieliśmy Kwaśniewskiego - ateistę, komunistę i jakoś nie zmniejszyło to wpływów i władzy kościoła. Nie sądzę, zeby Tusk potrafił to zmienic.
Poza tym jak myślisz - czemu Tusk wziął nagle przed wyborami ślub kościelny . Jak dla mnie oczywiste jest, ze szukał poparcia wszędzie nawet wśród babć z różańcem, którym to przeszkadza.
  • 0

#98 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 21 październik 2005 - 09:51

Racja prezydent ma wylko władzę wykonawczą, ale taka wystarczy aby zawetować ustawę


Weto do ustawy popierana przez wiekszosc sejmowa nie ma znaczenia bo i tak ustawa bedzie przeglosowana ponownie i jesli na plus to i tak prezydent musi podpisac.

Moim zdanie wczorajsza debata pokazala slabosc Tuska. A argument Lepera zbito rownie dobrym argumentem Milera.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#99 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 21 październik 2005 - 10:01

a slyszeliscie ze teraz prezydent ma miec wiecej do powiedzenia niz dotychczas?
  • 0

#100 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 21 październik 2005 - 10:06

tusk ma kiepską dykcję i nieskłądnie się wypowiada
kaczynskiego lepiej sie słucha
...
jednak tusk lepiej sie prezentuje (tusza?) ... ale "wygląda" mniej poważnie ...
hmmm
gdybym musiała wybierac to ... nie wiedziałabym kogo wybrać :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych