Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Kino ... nawet to domowe...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
175 odpowiedzi w tym temacie

#121 Gość_klara_*

Gość_klara_*
  • Gość

Napisano 12 lipiec 2014 - 12:45

Marcella dzięki za Kukułkę.. naprawdę nie pamiętam tego filmu... Ze swojej strony mogę polecić "Nebesnyj sud" SĄD NIEbIEski ( ten akurat lukałam na youtube w wersji oryginał - czyli Russian) jak sama nazwa wskazuje rzecz dzieje się po śmierci... oraz "GEograf przepił globus" coś dla belfrów i nie tylko :)- jeśli ktoś kojarzy "straż nocną lu straż dzienną"- to w tych filmach gra ostatnio przeze mnie doceniony- Konstantin Sabienski, znany też z "Admirała" :)

W temacie Japonii zapomniałam dodać ten film " VExille" ot taka kreskówka SC-FI o przyszłości- gdzie Japonia oddzieliła się od reszty świata- taki przerywnik od poważnych filmów- fajne obrazki :)


Użytkownik klara edytował ten post 12 lipiec 2014 - 12:49

  • 0

#122 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 18:06

klaro,

wiesz,może sobie obejrzysz film " Spaleni słońcem", słyszałam ze jest fenomenalny, ale nie oglądałam jeszcze.

Ciekawa jestem Twej opinii...?


  • 0

#123 Gość_klara_*

Gość_klara_*
  • Gość

Napisano 14 lipiec 2014 - 07:54

Kiedyś pisałam o tym filmie i to chyba nawet tutaj. Nie będę się powtarzać, ale to klasyk rosyjskiego kina, więc chyba nawet trzeba obejrzeć. Powstały jeszcze 2 i 3 ( a właściwie 2 cześć drugiej części- brzmi strasznie ale tak jest w rzeczywistości) nie ma ich w polskiej dystrybucji, czegoś więcej można dowiedzieć się oczywiście na filmwebie. :) pozdrawiam serdecznie


  • 0

#124 Gość_klara_*

Gość_klara_*
  • Gość

Napisano 19 lipiec 2014 - 16:38

Hm nie wiem czy polecać czy nie.. фильм произвёл большое впечатление.... КОчегар- Palacz Aleksieja Balabanova. Muzyka nieco irytująca, film jest dziwny ale ma swój klimat bardziej podobała mi się Wojna tego reżysera, choć nie arcydzieła ale można obejrzeć... W planach Blood Ties


  • 0

#125 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 01 sierpień 2014 - 00:03

Obejrzałam właśnie film "The girl next door" z 2007 r., zrealizowany na kanwie książki Jacka Ketchuma, napisanej na podstawie autentycznych wydarzeń. Jestem po nim ciężko chora, przerażona i roztrzęsiona. Polecam osobom o naprawdę mocnej psychice. Ja jestem twarda, ale ten film zmienił mnie w emocjonalną galaretę.

Nie napiszę recenzji, nie opiszę treści, bo nie jestem teraz w stanie do tego wracać. 


  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#126 gorrion

gorrion

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 12 sierpień 2014 - 10:44

Mitty. Film o zwolnionym z pracy  roz,marzonym  pracowniku  działu fotografii Temesa,

który   staje się czymś w rodzaju  globtrotera-supermana. Bardzo sympatyczna alegoria tego, że w kżdym z nas   kryje się Indiana jones, tylko  trzeba spróbować i przestać marzyć na  jawie i zacząć marzenia realizować.

Jest to  raczej lekki, sympatyczny  film obyczajowy , nie komediia, ale  ale  z  arcy  zabawnymi  momentami.

I te zaskakujące zwroty akcji. Dobre kino. Dla  kogo?  Hm? Dla  wszystkich  marzycieli.


Użytkownik gorrion edytował ten post 12 sierpień 2014 - 11:01

  • 0

#127 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 23 sierpień 2014 - 09:30

Ostatnio obejrzałam "Podróż na  sto stóp ", calkiem przyjemny film obyczajow,z trochę komediową akcja,Ogromnym walorem tego obrazu są francuskie krajobrazy: góry, małe miasteczka, wijące sie po gorach drogi...plenery w zieleni..I...co wazne: targ miszkańcow miasteczek z wszystkimi kolorami warzyw i owoców. I dodam też ciekawe przygotowania menu restauracyjnego..dosyć realistyczne.Polecam.


  • 0

#128 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 30 październik 2014 - 08:10

Ja polecam film "Nie opuszczaj mnie". Dramat science-fiction. Film hmmm o tym, że jak nie masz szczęścia to istniejesz dla wyższych celów.

Jaka jest cena świata bez chorób, niepełnosprawności? Co by było gdybyśmy nie mieli wyboru co do naszego życia? Jak je przeżyjemy co z nim zrobimy? Niby banalne...nie jeden taki film już widziałam..a jednak ten jest wyjątkowy. Polecam :)


Użytkownik Lilith edytował ten post 30 październik 2014 - 08:37

  • 0

#129 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 30 październik 2014 - 09:02

Ja polecam film "Nie opuszczaj mnie". Dramat science-fiction. Film hmmm o tym, że jak nie masz szczęścia to istniejesz dla wyższych celów.

Jaka jest cena świata bez chorób, niepełnosprawności? Co by było gdybyśmy nie mieli wyboru co do naszego życia? Jak je przeżyjemy co z nim zrobimy? Niby banalne...nie jeden taki film już widziałam..a jednak ten jest wyjątkowy. Polecam :)

Widziałem go Marta już ze dwa lata temu i faktycznie, jest nietuzinkowy, daje sporo do myślenia i pozostaje w pamięci.

Także polecam bardzo mocno :)


  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#130 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 30 październik 2014 - 10:06

uwielbiam kino hiszpańskie. obejrzałam przedwczoraj film. "Zona" i ponownie utwierdziłam się w przekonaniu, że hiszpańskie filmy psychologiczne są mocne, bo bardzo prawdziwe.

ten film pokażę moim studentom i zaproszę Ich do dyskusji, bo otwiera oczy na wiele aspektów moralnych. polecam.


  • 1
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#131 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 30 październik 2014 - 17:00

"Nietykalni" Nie wiem, czy o ten sam film chodzi, ale dziś właśnie widziałam go na canal+ i bardzo mi się podobał. 

 

Dzisiaj można ponownie obejrzeć film. Wystarczy wygodnie usiąść w fotelu, włączyć TVP 2 o godzinie 20.40 i gotowe. Polecam!


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 30 październik 2014 - 17:02

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#132 gremlin2

gremlin2

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 11:13

Byłam w kinie na filmie "Bogowie". Prawdę powiedziawszy jestem pod wielkim wrażeniem. Nie spodziewałam sie po polskiej produkcji takiego efektu. Film na miarę Oskara.


  • 2

#133 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 22 listopad 2014 - 16:48

Pod mocnym Aniołem-youtube cały film.

Nie podobał mi sie ten film. Do alkoholika i tak raczej nie trafi.Wstawiłam po to aby obejrzał ten kto ma ochotę.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 22 listopad 2014 - 17:07

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#134 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 25 listopad 2014 - 11:12

uważam, że trafi. mocny i prawdziwy i warto pamiętać, że opowiedziany z autopsji, a to podwaja jego wartość.

z innej beczki - podoba mi się seria "Żywe trupy", ale wymiękłam po 3. sezonie :) trochę jak z Housem, po 4. już nie dało rady znieść tego blekotu.. :)


  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#135 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 02 grudzień 2014 - 21:07

Jeżeli ktoś lubi kino hiszpańskie - dramat, thiller, akcja, polecam dzisiejszy film: dzisiaj tj. 2 grudnia 2014r tvp1 godz. 23:15

 

"Cela 211" 

                      ...Początkujący strażnik więzienny podczas wybuchu buntu zostaje zamknięty w celi. By przetrwać wśród więźniów, musi udawać jednego z nich...

 

Dla osób o silnej psychice :)


  • 2

#136 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 11:39

Od 24 grudnia nadają stary serial byrtyjski " Ja ,Klaudiusz". Uwielbiam te gadki Livii i Tyberiusza :)) Wprawdzie mało jest scen w plenerze,bardziej to przypomina sztukę teatralną..ale dokladnośc w szczegółach, scenografia  i  gra aktorska to jestto,na czym mi zależy.


  • 0

#137 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 13 styczeń 2015 - 15:51

Witam, fascynują mnie filmy oparte na faktach. Ostatnim takim filmem, który mnie poruszył i który

pokazuje, że każdy ma jakieś talenty o których nie wie, bo zaśmieca swój umysł bezwartościowymi

rzeczami, sprawami, jest ten  film "Cudowne Ręce: Opowieść o Benie Carsonie"

Podaję link dla zainteresowanych filmem:

http://joogle.pl/cud...-carsonie-2008/


  • 0

#138 Kletto

Kletto

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 07:29

Jeśli ktoś lubi polskie kino to 33 sceny z życia, wszystko co kocham, matka Teresa od kotów.

 

 

 

 

Ibupromowy link usunięto.

Admin


  • 0

#139 sosinka

sosinka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 24 styczeń 2015 - 10:58

A Idę oglądaliście? Widzę dyskusje na temat pod mocnym aniołem któy był faktycznie mocnym filmem, a Ida ostatnio, no moze nie ostatnio ale w ostatnim czasie też dużo zdobywa nagród, oglądałam film i bardzo mi się podobał, prócz zakończenia, które było dość dziwne....


  • 0

Drze­wo nie sma­gane wichrem rzad­ko kiedy wy­ras­ta sil­ne i zdrowe. - Seneka Młodszy


#140 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 24 styczeń 2015 - 14:45

A Idę oglądaliście? , prócz zakończenia, które było dość dziwne....

Oglądałam "Idę" mi się cały film nie podobał i chyba jestem odosobniona w swoim poglądzie biorąc pod uwagę że ma ponad pięćdziesiąt nagród i dwie nominacje do Oscara... Temat w kinie już sprawdzony i trochę oklepany-poszukiwania żydowskich rodziców w Polsce lat pięćdziesiątych przez dorosłą zakonnice a w nich pomaga jej ciotka. Dlatego dziwi mnie ten ogrom nagród. sosinka zakończenie rzeczywiście dziwne i takie gdzie nie wiadomo dlaczego własnie takie a nie inne może aby wywołać u widza szok. Nie będę zdradzać o czym pisze nie odbierając wam przyjemności oglądania.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 24 styczeń 2015 - 17:26

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych