Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Kino ... nawet to domowe...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
175 odpowiedzi w tym temacie

#141 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2015 - 17:19

Ostatnio mnożą się jak grzyby po deszczu takie filmy... ja widzę w tym jakąś produkcję na zamówienie...(kogo?)

Nie będę się rozpisywać o walorach artystycznych bo go jeszcze nie oglądałam, ale po zapoznaniu się

z publikacjami Hanah Arent i wielu innych analityków historycznych z obecną rzeczywistością, zacytuję:

 

Widzowie zagraniczni, którzy oglądają film" Ida", nominowany do Oskara i zbierający bardzo pochlebne recenzje, mogą odebrać fałszywe przeświadczenie o tym, że sprawcami Holokaustu są Polacy. Dlatego Reduta Dobrego Imienia-Polska Liga Przeciw Zniesławieniom zwraca się do Dyrektor Polskiego Sztuki Filmowej, instytucji, która dofinansowała produkcję tego filmu, aby spowodowała, żeby film został opatrzony informacją, że:

1. Polska była pod okupacją niemiecką w latach 1939-1945

2. Niemieccy okupanci prowadzili politykę eksterminacji Żydów.

3. W okupowanej przez Niemców Polsce za ukrywanie Żydów Niemcy karali śmiercią nie tylko tego, który ukrywał, ale także całą jego rodzinę, pomimo to wielu Polaków ukrywało Żydów.

4. W ten sposób zginęły tysiące Polaków oddających życie za sąsiadów i współobywateli Rzeczypospolitej – prześladowanych Żydów.

5. Legalne władze Polskiego Państwa Podziemnego, uznawane przez Aliantów, z całą surowością karały śmiercią przypadki prześladowania Żydów przez tych z Polaków, których zdemoralizowała okrutna i bezwzględna okupacja niemiecka.

6. Instytut Yad Vashem najwięcej tytułów Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata przyznał Polakom.

Tego rodzaju informacja wskaże widzom prawidłowy kontekst, w którym należy odczytywać fabułę filmu. Ocena artystyczna filmu jest zawsze subiektywna, jednakże nawet największe wysiłki artystyczne spełzają na niczym, jeżeli fałszowana jest prawda!

Maciej Świrski
Prezes Zarządu
Fundacja Reduta Dobrego Imienia - Polska Liga przeciw Zniesławieniom


Użytkownik michalina edytował ten post 25 styczeń 2015 - 17:19

  • 0

#142 Gość_klara_*

Gość_klara_*
  • Gość

Napisano 31 styczeń 2015 - 18:34

Witaj Piękna :)

Mam gdzieś w zanadrzu  wydanie albumowe Idy, ale od dłuższego czasu jakoś nie mogę się zmobilizować, żeby obejrzeć. Za to jednego wieczoru obejrzałam całą serię "Powrót do Edenu" na youtube... :) a tak serio ostatnio zaaplikowałam sobie " Geograf przepił globus", polecam zabawny i jednocześnie smutny. W roli głównego bohatera występuje Konstantin Chabienski, znany ze straży dziennej i nocnej


  • 0

#143 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 15 luty 2015 - 15:54

'Teoria wszystkiego' to film o slynnym astronomie chorym na sla ( chyba,.. nie bardzo pamietam...)Film ciekawy,ciekawie mi sie go oglądało..Ale z powodu podobnych doswiadczeń dopadł mnie dojmujący smutek, cóż..polecam.


  • 0

#144 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 01 marzec 2015 - 12:10

" Capote" doskonały film z cudownym Seymourem Hoffmanem. Capote,tytułowy bohater, jedzie do miejscowości,gdzie popelniono przestępstwo, by zrobić reportaż.Jest on dziennikarzem.

Z miesiąca na miesiąc, rozmwaiając z mordercami, zmienia sie jego postawa względem nich, bo oto od zupelnengo potępienia dochodz do linii, gdzie zaczyna ich...żałować...Super film, dobrze sie ogląda.Polecam.


  • 0

#145 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 13 kwiecień 2015 - 12:10

"Obława" w niedzielę 19go kwietnia o 20.30 w tvp Kultura. Warto obejrzeć choć to trudny film również do recenzji dlatego nie opisałam go kilka postów wyżej. Może ktoś z Was to zrobi po zobaczeniu tej ekranizacji.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 13 kwiecień 2015 - 14:56

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#146 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 04 luty 2016 - 17:58

"Olbrzym" to film amerykański z 1956r.Zaciekawiła mnie recenzja i sięgnęłam po film..Naprawdę warto ! Wielki potentat ziemski z Texasu żeni sie z kobietą ze stanu Maryland,film przedstawia typowe zachowania ludzi z roznych kultur, wskazuje cały proces dopasowywania się tej kobiety do życia w Texasie, jak i jej męża do życia u boku osoby,ktora nie zna uprzedzeń etnicznych i musi sprzeciwiać się takiemu traktowaniu Indian nawet przez jej męża...Ciekawy wątek dorastania ich dzieci i wyborów ich dzieci..Również warty uwagi jest wątek zmian,jakie zachodzą w samym stanie Texas: ze stanu posiadaczy ziemskich, rancho, na stan potentatów naftowych...Polecam.


  • 0

#147 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 16:09

Ostatni Mohikanin z roku 2004. Zdefiniowany jako film przygodowy... Ale..nie tylko! Film na podstawie powieści, porusza jak i ona temat człowieka czerwonoskórego, sprawy relacji pomiędzy rasami, które być może pożądane, to jednak skazane na porażkę. Pokazuje też, jak umiejętności białego człowieka są nikłe w porównaniu z Indianinem na jego terenie... Polecam.


Użytkownik kuba edytował ten post 24 marzec 2016 - 18:22
Poprawa literówek

  • 0

#148 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 15:40

"Trzy opowiadania i dziesięć wierszy" Hemingwaya to kolekcja opowiadań z czasów hiszpanskiej wojny domowej.Kawiarnia Picote jest miejscem,gdzie wpadaja po drodze rozni ludzie: cywile, wojskowi,Z ich słow dowiadujemy sie,jak kazdy z nich przeżywa tę wojnę..


  • 0

#149 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 15:45

"Oto jest głowa zdrajcy' film,ktorego głownym bohaterem jest Thomas More,angielski nableman z czasów Henryka viii. Film porusza kwestię wyboru - albo pozostać wiernym swoim zasadom, wierze ,ideałom albo...ponieśc śmierć...Polecam.


  • 0

#150 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 13:12

Film " Anna tysiąca dni" to film  o jednej z żon Henryka VIII, mianowicie Annie Boleyn.Obraz zarowno oddający klimat epoki, jak też ukazujący wzlot i upadek jednej osoby, w tym miejscu Anny...jej pelne szumu wejscie na scene polityczna czyni podobnym jej zejscie: ścięcie mieczem w miejscu publicznym.polecam.


  • 0

#151 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2016 - 15:07

Bardzo poruszający film dla młodzieży lecz nie tylko:

                                                                      KEITH (2008)
 

Gatunek: Melodramat

Życie Natalie (Elisabeth Harnois) jest idealne, tak jak ona sama. Śliczna, dobra uczennica, właśnie związała się z równie idealnym chłopakiem i tylko czeka na koniec szkoły, by rozpocząć studia i dawno zaplanowaną przez bogatych rodziców karierę tenisistki. Wtedy w jej poukładany świat wkracza Keith (Jesse McCartney). Chłopak jest złośliwy i arogancki, nie przejmuje się szkołą ani nie planuje przyszłości, tak jak reszta uczniów ostatniej klasy. Jest tak nieznośny, że aż intrygujący, co nie uchodzi uwadze Natalie. Im bardziej dziewczyna próbuje się do niego zbliżyć, tym bardziej on stara się ją do siebie zniechęcić a nawet zranić. Ale wszystko ma swoje powody...

13501788_1071648189587312_41618503333967

 


  • 0

#152 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 02 lipiec 2016 - 01:45

Następny film który zrobił na mnie ogromne wrażenie to:

 

                                          Złodziejka Książek (2013)

Gatunek: Dramat

Tajemniczy narrator udanej ekranizacji przedstawia nam młodziutką Liesel Meminger (Sophie Nelisse), która trafia do niemieckiej rodziny zastępczej przed rozpoczęciem drugiej wojny światowej. Podczas ostatniej podróży z własną matką traci brata, na którego pogrzebie podnosi z ziemi książkę - "Podręcznik grabarza" i stare zdjęcie zmarłego chłopca będą jej jedynymi pamiątkami w nowym domu... Tu jest postawiony akcent na potędze słowa - książki, która pozwala samodzielnie myśleć, przywracać nadzieje a nawet życie, nie ulegać manipulacji. A tak przy okazji zachęcam do czytania książek :)

13335774_1107489219316508_56102428999572


  • 0

#153 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2016 - 14:31

Tym razem proponuję film, który ukazuje nam niebezpieczeństwo związane z  cyberprzestrzenią... przestrzenią wirtualną, trollingiem, portalami społecznościowymi - ogólnie mówiąc z internetem.

gatunek: Thriller

                                        

                               "Cyberszantaż" ( 2015 ) Cyberbully
Nastoletnia Casey Jacobs jest zmuszona do wykonywania poleceń hakera, który szantażuje ją kompromitującymi zdjęciami.

7723373.3.jpg


  • 1

#154 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2016 - 00:42

Jestem świeżo po obejrzeniu filmu na podstawie biografii Margaret Ulbrich:

 

Wielkie oczy (2014)

 

Gatunek: Dramat biograficzny.

 

"Wielkie oczy" to naprawdę interesujący film, który jedynie po raz wtóry potwierdza, iż Burton jest reżyserem wszechstronnym. Ceniony twórca, do spółki z dwójką scenarzystów, w solidny sposób przetłumaczył niewiarygodną historię na język kinowy, zapewniając widzom kawałek porządnej kinematograficznej strawy. Śmiesznej, wciągającej i zajmującej aż do samego rozwiązania dziwacznego sporu. Główne role Amy Adams i Christoph Waltz.

7662461.3.jpg

 

Polecam ten film. Na mnie zrobił ogromne wrażenie.

 

P.S.

Mam pytanie, czy jest sens dzielić się tym tematem, czy kogoś to jeszcze interesuje, czy mam zaprzestać dzieleniem się dobrym filmem?


  • 0

#155 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 11:28

Mnie interesuje. Pisz i przedstawiaj,zawsze tu coś znajdę.


  • 0

#156 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 09 sierpień 2016 - 17:58

Prawie kilka godzin temu, obejrzałam film, który poruszył mnie do głębi:

Gatunek: Melodramat

                          

                                    Życie jak dom   (2001)

 

Rozwiedziony, 50-letni architekt George (Kevin Kline) dowiaduje się, że ma raka. Postanawia ukryć ten fakt przed rodziną. Jego buntowniczy syn Sam (Hayden Christensen) ma z nim spędzić lato. George postanawia spełnić swoje życiowe marzenie i wybudować dom w pobliżu plaży. Pomysł ten owocuje zmianami w życiu jego, Sama i byłej żony Robin (Kristin Scott Thomas).

6954563.3.jpg

 

Kopia z tvn7

Polecam.


  • 0

#157 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 09 sierpień 2016 - 22:12

Mimo pewnej nieśmiałości proponuję głośny film:

 

Pięćdziesiąt twarzy Greya(2015)
Fifty Shades of Grey
 
Gatunek:Melodramat
 
Czy się komuś to podoba, też czy nie powieść E.L. James zasługuje na miano fenomenu. Im więcej osób ją krytykowało, tym większą cieszyła się popularnością.
"50 twarzy Greya" nie jest tak wciągające jak wiele wybitnie filmów wzajemnego pożądania. Żadna scena nie zapada też w pamięć tak, jak kochająca się z samochodową maską Cameron Diaz. Z sypialni wieje nudą, choć niby przecież dużo się w niej dzieje. Związek widz - film się rozpada.
Mimo to daleka jestem od stwierdzenia, że powstanie "50 twarzy Greya" było zbędne. Zmaterializowanie postaci może powieści i filmowi wyjść co prawda bokiem, ale wiele osób było ciekawych ekranowej wersji. Mimo wszystko jest to tylko kolejna, prosta bajeczka dla dorosłych. Miała być tylko nieco pieprzna i pikantna. Koniec końców jednak ni ziębi, ni grzeje. Pan Grey osiadł na laurach i uległ przeciętności. Pozostaje tylko ciepła wymowa, że znalezienie szczerej, prawdziwej miłości jest możliwe. Przesłanie idealne na Walentynki.
7675291.3.jpg

Użytkownik kuba edytował ten post 25 sierpień 2016 - 23:03
Usunięto link

  • 0

#158 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 11 sierpień 2016 - 13:07

Aby wprowadzić do naszego kina domowego, powiew humoru i bajecznego optymizmu, proponuję rewelacyjny jak dla mnie film:
                                        
                                                               Kelnerka  (2007)
 
Gatunek: Dramat, komedia, romans.
 
Możesz mieszkać w zapyziałej dziurze, gdzie nic się nie dzieje. Możesz być sam albo też pozostawać w związku, który przynosi więcej zmartwień niż radości. Możesz w końcu żałować każdej podjętej decyzji, a jednak wiedz, że życie, nawet twoje - to bajka. A każda bajka ma szczęśliwe zakończenie. Oto przesłanie, z jakim zostawia widza twórczyni "Kelnerki" Adrienne Shelly. Wspaniały film komedia, romans, dramat, zrealizowana przez tragicznie zmarłą aktorkę i reżyserkę. Wspaniale się ogląda - polecam.

 

7655073.3.jpg

 

Adrienne Shelly

147873.2.jpg


Użytkownik kuba edytował ten post 25 sierpień 2016 - 23:05
usunięto link

  • 0

#159 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 17 sierpień 2016 - 15:54

Może kogoś zaciekawi film biograficzny o Whitney Houston?

 

                                                                Whitney (2015)

 

Historia życia Whitney Houston, burzliwe losy jej związku z Bobby'm Brownem, wzlot i narkotykowy upadek - to wymarzony materiał na film.

Film typu "opera mydlana" a szkoda, bo można było bardziej ambitnie przedstawić jej biografię.

7662019.3.jpg


  • 0

#160 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 31 sierpień 2016 - 00:46

Jeszcze cała zapłakana po seansie w moim domowym kinie, pragnę podzielić się moimi wrażeniami po filmie:

 

 "Zostań, jeśli kochasz"  (2014)

 

Produkcja: USA

Gatunek: Melodramat

 

To co wyróżnia film od innych podobnych mu przejawia się w sposobie narracji. Cały film przedstawiony jest w formie pamiętnika, którego autorem i zarazem narratorem całej opowieści jest Mia Hall.
Wyobraźcie sobie, że posiadacie kochającą rodzinę, żyjecie pełnią życia, zaś niedaleka przyszłość maluje się dla Was w kolorowych barwach. Z niecierpliwością oczekujecie na decyzję odnośnie przyjęcia na prestiżową uczelnię muzyczną i artystyczną, a jedyną rysą na szkle jest bolesne rozstanie z ukochaną osobą. Nic nie wskazuje na to, że dosłownie w jednej chwili, wszystkie Wasze marzenia oraz plany na przyszłość mogą zostać doszczętnie zrujnowane, a Wy staniecie przed najważniejszym dla Was wyborem. W takiej sytuacji znalazła się główna bohaterka obrazu "Zostań, jeśli kochasz".
Dużym atutem "Zostań, jeśli kochasz" jest aktorstwo. W wspaniałą postać Mia Hall rewelacyjnie wcieliła się Chloe Grace Moretz. Bez zarzutów spisał się też Jamie Blackley (wciela się w postać Adama Wilde’a) . Warto zwrócić uwagę, że oboje głównych bohaterów są muzykami. Mimo że są zwolennikami skrajnie różnych gatunków, poprzez swoją grę wyrażają samych siebie, przekazują ogrom uczuć i emocji. Trzeba również pochwalić resztę obsady, dzięki której udało się stworzyć prawdziwą rodzinną atmosferę, co niewątpliwie wpływa na pozytywny odbiór tej opowieści.
Bez chusteczek się nie obeszło. Ekranizacja bestsellerowej powieści autorstwa Gayle Forman pod tytułem "Jeśli zostanę". Film jest dla dojrzałego odbiorcy i skłania do refleksji oraz wyciągnięcia odpowiednich wniosków. Polecam!

7630066.3.jpg


Użytkownik michalina edytował ten post 31 sierpień 2016 - 00:59

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych