Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Kino ... nawet to domowe...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
175 odpowiedzi w tym temacie

#81 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 13 styczeń 2010 - 12:03

Surogatsi fajne, Gamer kiszka.
Weronika Postanawia Umrzeć; jeśli ktoś czytał to gorąco odradzam obejrzenie.
Polecam 500 days of Summer; prosta, bardzo fajnie opowiedziana historia.
To tyle
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#82 Gość_klara_*

Gość_klara_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2010 - 21:49

"Łowcy skór", czarny rynek handlarzy organów, banki nasienia... a gdyby tak można było oddać duszę na przechowanie lub wybrać sobie taką na którą mamy ochotę.. właśnie o tym jest ten film "Cold Souls" czarny rynek dusz a w tle rozbrzmiewa rosyjska nuta "kino". Interesujący pomysł na scenariusz, przekonywujący P. Giamatti grający siebie :) do tego, aby film był bardziej wiarygodny w obsadzie wystąpili również aktorzy rosyjscy, Sankt Petersburg zimą :).. trochę schizofreniczny, ale mi się nawet podobał.

Przypadek 39 coś w klimacie "Egzorcyzmy Dorothy Mills" i inne tego typu.. dziecko... a jednak nie dziecko.... ok przypomniało mi się Omen z 1976 roku mniej więcej ten sam kierunek.. może nie arcydzieło ale..
  • 0

#83 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 13 luty 2010 - 19:55

Przypadek 39 coś w klimacie "Egzorcyzmy Dorothy Mills" i inne tego typu.. dziecko... a jednak nie dziecko.... ok przypomniało mi się Omen z 1976 roku mniej więcej ten sam kierunek.. może nie arcydzieło ale..

Przypadek 39 nie widziałem a z chęcią obejrzę bo lubię klimaty pokroju Omen, Egzorcyzmy Dorothy Mills, Egzorcyzmy Emily Rose, Dziecko Rosemary itp...
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#84 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 17 luty 2010 - 13:47



Jedna z najpiękniejszych i najbardziej zapadających w pamięć scen śmierci w historii kina SF, poprzedzona częściowo improwizowanym monologiem. Nie udało mi się odnaleźć pliku, który ukazywał by stricte tę scenę z polskimi napisami, więc wszyscy zainteresowani proszeni są o manualne przesunięcie filmiku na 7:20 :D (minuta siódma, sekunda dwudziesta)
  • 0

#85 Brazil

Brazil

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 27 luty 2010 - 09:25

ja polecę dwa filmy, The Tournament z 2009 roku, i komedię Narzeczony mimo woli, naprawdę dobre ;)
  • 0
Niech mnie nie straszy nikt atomami
Kiedy rozbłysną będę pijany
Wódkę zagryzę wędzoną rybą
Tak żeby mdłości potem nie było

#86 Gość_klara_*

Gość_klara_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2010 - 16:08

Polecam film"Droga" z 2009 r. interesujący obraz świata w dalekiej? a może bliskiej przyszłości
  • 0

#87 Brazil

Brazil

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 13 marzec 2010 - 18:19

dobra jest jeszcze komedia "Noc na Ziemi" Jima Jermusha, ale inne tego reżysera już nie włącznie z "Truposzem", nie lubię psychodelii w sztuce, oprócz muzyki...

a pamięta może ktoś taki serial "Zagubiony w czasie" to było niezłe :)
  • 0
Niech mnie nie straszy nikt atomami
Kiedy rozbłysną będę pijany
Wódkę zagryzę wędzoną rybą
Tak żeby mdłości potem nie było

#88 Sobolewski

Sobolewski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 27 czerwiec 2010 - 18:37

Efekt Motyla - to chyba klasyka, fajny film. Ostatnio oglądałem film Fracture (Słaby Punkt z Hopkinsem) - http://www.filmweb.pl/Slaby.Punkt Mogę śmiało polecić.
  • 0
Sobol [Wawa]

Nie masz zasług: te co my zowiemy zasługi, Są tylko ku Ojczyźnie wypłacone długi.

#89 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 02 lipiec 2010 - 11:34

Wczoraj widziałam film Slumdog-Milioner z ulicy Podobał mi się ale jak dla mnie nie był super chociaż wiem że sporo osób pewnie się z tym nie zgodzi.W recenzjach komediodramat dla mnie dramat. Myślę że fenomenem tego filmu były dwie rzeczy-Bombaj,dla nas przecież egzotyczny nieznany kraj no i Milionerzy.Drugie dno kryło się dla mnie w tym ze nawet jeśli ma się bardzo trudne dzieciństwo,życie to w końcu gdzieś tam na mecie można być szczęśliwym. Najokrutniejszy obraz Bombaju-wypalanie dzieciom oczu bo jako ślepe więcej zarobiły na ulicy,te dzieci potraciły matki w zamieszkach w tym kraju... Cała reszta była fuksem życiowym,dostanie się do Milionerów tez. Podsumowując-mądrość życiowa może naprawić całe życie,motto tego filmu.Ekranizacja ma osiem oskarów.
http://www.youtube.com/watch?v=4QzK0Ihpztk&feature=related

Ps.Takie moje małe spostrzeżenie. Jak opisujecie filmy to podkreślajcie albo pogrubiajcie tytuł dla szybkiego przejrzenia wątku czy jakieś film się nie powtarza (część z Was to robiła).
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#90 lipton

lipton

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 18 wrzesień 2010 - 16:39

jasne że się podoba ja ze swojej strony mogę polecić step up wszystkie części właczając w to najnowszą w technologii 3d jeśli idzie o obsadę to się za bardzo nie wgapiałem w napisy początkowe za to od strony tanecznej rewelacja warto zobaczyć
ps
czy ostatni shrek to na serio taka szmira?
  • 0

#91 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 19 wrzesień 2010 - 16:11

Bardzo rzadko tu pisuje, ale jeśli komuś się podobał Slumdog......, to gorąco zachęcam do obejrzenia filmu My Name is Khane; dla mnie to najlepszy film jaki widziałem w tym roku.
Polska kinematografia ma się coraz lepiej, czego wyraz dał po raz kolejny Jan Jakub Kolski w Różyczka a filmowi towarzyszy jak zwykle cudowna muzyka Michała Lorenca.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#92 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 18 październik 2010 - 11:46

Wczoraj widziałam film This is it Jak pisałam w poście o jego śmierci nigdy nie byłam fanką,obejrzałam z ciekawości.Dwie rzeczy mi się rzuciły w oczy-to że on był w normalnej kondycji tylko ze był przeraźliwie chudy i to ze całą robotę taneczną robili choreografowie, to oni pokazywali Michaelowi jak ma tańczyć,pokazywali nowe układy.On to łapał w pięć sekund i to świadczy o jego talencie,owszem ale to nie była czysto jego inicjatywa.Żeby w pełni zrozumieć ten film trzeba się na tańcu znać,ja się nie znam ale film polecam trzeba go obejrzeć przez pryzmat śmierci Michaela i po to żeby zobaczyć jaki był dobry w tym co robił.

http://www.youtube.com/watch?v=FsVYuGwAuR0&ob=av3n
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#93 Gość_klara_*

Gość_klara_*
  • Gość

Napisano 20 październik 2010 - 20:04

Dziś postawię na kreskówki
-"Biała strzała podbija kosmos" - historia pierwszego psa w kosmosie Łajki.. milutka.. taka familijna, "Plac Czerwony w Moskwie" i wszechobecne wołgi :)
-"Jak ukraść księżyc" filmik twórców "Epoki lodowcowej", więcej nie trzeba dodawać, a tylko zaaplikować uśmiech na usta i oddać się degustacji filmu
pozdrawiam
  • 0

#94 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 26 wrzesień 2011 - 22:24

Dzis został mi polecony film pt. " Dla Ciebie i Ognia" i jak zwykle myslalam, ze wyłącze po 15 minutach bo sie zwyczajnie znudze ( filmy mnie najczesciej nudza) . ..jednak w napieciu dotrawalam do konca...... i .. powiem tak.. trwam w zamysleniu...
"Już początek niezależnego „Dla Ciebie i Ognia” uświadamia, jak łatwo dajemy się zwieść pozorom w ocenie rzeczywistości. Adam, dziennikarz lokalnej gazety, fotografuje ofiarę makabrycznego wypadku drogowego. Zdjęcia sprzedaje kontrowersyjnej stronie internetowej, z którą współpracuje. Gdy w jednej z kolejnych scen chłopak stara się przekonać naczelnego do publikacji artykułu demaskującego występki księdza-pedofila, zaczynamy postrzegać go w nieco innym świetle"
  • 0

#95 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 11:19

Widziałem Ulu ten film, niezły, a skoro jesteśmy przy polskiej kinematografii to ja sobie pozwolę zaporponować kilka tytułów z ostatnich lat bez wdawania się w opisy, które bardzo mi się podobały, a więc:
- Plac Zbawiciela
- Mała Moskwa
- Dom Zły
- Sala Samobójców
- 3 minuty 21.37
- Boże Skrawki
- Wesele
- Pręgi
- Symetria
- Różyczka
- Generał Nil
- Wszystko Będzie Dobrze
- Bandyta
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#96 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 04 listopad 2011 - 17:41

Film Różyczka (2010r.) Nie jestem fanką kina na ten film trafiłam przez przypadek, po tak dobrej recenzji w tv, ze chciałam go obejrzeć.
Akcja filmu dzieje się na przełomie 1967/1968r.-głęboka komuna. Film ukazuje mechanizm pracy SB od strony sumienia,uczuć i moralności (która wtedy przecież nie istniała). W roli agenta SB Więckiewicz (kapitan Roman Rożek)-chamidło,gbur,fałszywiec-same najgorsze epitety można o nim powiedzieć,poznaje młodą studentkę Kamile Sakowicz-w tej roli genialna Magdalena Boczarska,maszynistka w uczelnianym dziekanacie. Na tej samej uczelni pracuje profesor Adam Warczewski,człowiek uczony,ceniony literat. (Andrzej Seweryn).
Kamila i Roman są parą (chociaż nie wiem czy można to tak nazwać ponieważ łączy ich tylko sex). Kamila jako młoda i bardzo naiwna dziewczyna wierzy w uczucie Romana do niej, tym czasem jego nie interesuje ona jako kobieta tylko jako przyszły współpracownik SB (każe jej podpisywać oświadczenie o współpracy itp.) Roman dostaje od szefa (w tej roli Jan Frycz) zlecenie na inwigilowanie profesora Warczewskiego a ponieważ Kamila z nim pracuje... Zaczyna donosić,pisze raporty. Po wcześniejszym zbliżeniu się do profesora bez podtekstu seksualnego jeszcze wtedy jako ze wcześniej się przyjaźnili wszystko wychodzi niejako naturalnie. Warczewski z czasem zakochuje się w Kamili, a ona zaczyna prowadzić podwójne życie-zyje z profesorem i z Romanem,donosząc jednocześnie Romanowi na człowieka z którym jest.
Cały magnes tego filmu to silne charaktery głównych postaci.
Jeśli Was zainteresowałam obejrzyjcie a zobaczycie finał tej historii.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#97 Tapczan

Tapczan

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 08 grudzień 2011 - 15:25

Mnie w kinie domowym to najbardziej zachwyca dźwięk, może dlatego, że nie mam najnowszego telewizora, a kino domowe Sony kupowaliśmy ostatnio, to najlepiej działa na mnie właśnie kwestia audio. Jak oglądam filmy wojenne to się dosłownie chowam przed kulami...
  • 0

#98 lipton

lipton

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 11 grudzień 2011 - 14:28

ostatnio widziałem Truman Show i uwarzam ten film za godny uwagi, nie pytajcie kto w nim gra, bo i tak nie pamiętam. w każdym razie film jest swoistym odwzorowaniem BigBrothera albo Big Brother powstał w oparciu o niego, z tą tylko różbicą, że w BB obserwowano ludzi przez jakiś okres czasu, natomiast Truman żył i wychowywał się w świecie iluzji od początku, zupełnie nięświadomy innego świata. nie wiem czy chciałbym by moim życiem sterował jakiśreżyser !
  • 0

#99 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 11 grudzień 2011 - 16:33

Racja Lipton, też mi się bardzo podobał. To pierwszy film w którym Jim Carey pokazał, że komik potrafi być także znakomitym aktorem dramatycznym.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#100 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 11:05

dokument "Krew w twoim telefonie"
film można zobaczyć online

POLECAM

http://vod.onet.pl/k...21520,film.html

opis

Czy rzeczywiście wiemy, co kryje w sobie nasz telefon komórkowy? Reżyser ujawnia silne i wstrząsające powiązania przemysłu telefonii komórkowej z nielegalnym wydobyciem surowców w Kongo. Każda wykonana przez komórkę rozmowa nakręca zbrodniczy biznes, przysparzając dochodów nielegalnym kopalniom surowców mineralnych w Kongo - kraju od lat ogarniętego wojną, który posiada olbrzymie i bogate złoża surowców mineralnych.

Film ze szczegółowością i wnikliwością pokazuje największą, a tym samym pochłaniającą najwięcej ofiar kopalnię w Bisie. To właśnie tutaj wydobywany jest minerał wykorzystywany potem do produkcji szerokiej gamy sprzętu elektronicznego, w tym również telefonów komórkowych. To tutaj najczęściej zdarzają się wypadki osunięcia ziemi, w których ludzie masowo giną, żywcem grzebani w ziemi. Nikt nie zwraca na to szczególnej uwagi, ani tym bardziej nie reaguje. W kopalni szerzą się również i inne problemy. Bieda, niedożywienie, prostytucja nieletnich dziewcząt, nielegalna praca dzieci to chleb powszedni w tym miejscu. Co gorsza, całkowity dochód z tego drastycznego w skutkach interesu przeznaczany jest na finansowanie wojny domowej w Kongo. Wobec tego faktu, oficjalnie potwierdzonego w 2008 roku w raporcie grupy ekspertów Unii Europejskiej, również nikt nie protestuje, choć wiedzą o nim najwięksi operatorzy na rynku telefonii komórkowej.
Film jest próbą otwarcia oczu na to, co dzieje się obecnie w Kongo: na nielegalny, niemoralny i tragiczny w skutkach przemysł wydobywczy, w którym tak naprawdę uczestniczą wszyscy, którzy korzystają z telefonów komórkowych.

  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych