Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

STUDENT II (posty archiwalne)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1488 odpowiedzi w tym temacie

#41 mru

mru

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 02 wrzesień 2011 - 20:44

Proszę was o pomoc, bo żyłam w nieświadomości, że drugą transzę można rozliczyć do 30 września, nawet nie wiem skąd mi się to wzięło, ale byłam święcie przekonana, że tak jest. Przyszedł do mnie list dzisiaj, że miałam czas do 16 lipca, i że mam zwrócić pieniądze w ciągu 30 dni, od decyzji tej można się odwołać w ciągu 7 dni, ja to zamierzam zrobić, ale czarno to wszystko widzę, można napisać o przeniesienie terminu rozliczenia. Naprawdę nie wiem co robić, bo skąd ja wezmę prawie 3 tysiące, może mi ktoś pomóc, co ja mogę napisać w takim odwołaniu czy co powinnam i jak w ogóle widzicie tę sytuację?
  • 0

#42 kinga1986

kinga1986

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 02 wrzesień 2011 - 22:18

Trzeba czytać umowę, ja miałam jedną fakturę wystawioną 1lipca, a dofinansowanie miałam do 3 czerwca (towar kupiłam przez internet w czerwcu) i nie uwzględnili tego więc musiałam oddać 500 zł.

Post edytowany, poprawiony.
Proszę o estetyczne pisanie postów, używając spacji i bez zbędnych liter które utrudniają
odczytywanie tekstu.

moderator

  • 0

#43 galanonim

galanonim

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 03 wrzesień 2011 - 09:01

Mru, mialem podobna sytuacje, do kiedy trwa twój semestr na uczelni? nie właśnie do okolic września? ( sesja poprawkowa ) jesli tak, to napisz w uzasadniueniu ze w umowie jest blad, bo na zaswiadczeniu z uczelni semestr trwa do wrzesnia. ( o ile tak jest ) bo przeciec to nie logiczne, zeby rozliczac sie w czasie trwania semestru, przed jego zakonczeniem. Mi to przeszło.
  • 0

#44 Magdaaa

Magdaaa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 04 wrzesień 2011 - 08:58

hej mam do Was takie pytanie ... sesja zazwyczaj trwa u mnie od 1 do 14 lutego jak w związku z tym mam rozliczyć sie z dofinansowanie internetu za luty
?? czy może we wniosku poprostu lepiej pominąc ten miesiąc??
  • 0

#45 kinga1986

kinga1986

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 04 wrzesień 2011 - 11:15

jak myslicie czy w ramach studenta moge starac sie dofinansowanie na aparaty sluchowe?
  • 0

#46 cyb14111988

cyb14111988

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 04 wrzesień 2011 - 18:51

jak myslicie czy w ramach studenta moge starac sie dofinansowanie na aparaty sluchowe?


Nie można, niestety... Sam chciałem podpiąć pod "Studenta" okulary korekcyjne, ale niestety, dostałem odpowiedź, że nie mogę, bo są one dofinansowane przez NFZ (O ZGROZO!, dofinansowanie na okulary z NFZ wynosi 8zł!!!!)

________________________________________________________
Ja też mam pytań kilka ws. dofinansowania na Internet Mobilny - mam zamiar taki zakupić i w związku z tym:
- czy jeśli podpiszę umowę, teraz we wrześniu, to fakturę za wrzesień mogę już rozliczyć?
- jak jest później z wakacjami, czy faktury za lipiec-wrzesień mogę rozliczyć w semestrze zimowym, czy muszę pokryć sam?
- i najważniejsze, jako stały klient mogę mieć zniżkę w jednej z sieci telekomunikacyjnych, tyle że umowa nie jest na mnie, tylko na moją mamę - czy takie faktury są honorowane, czy musiałbym przepisać umowę na telefon na siebie i wtedy podpisać nową umowę na siebie na Internet?
Dzięki za odpowiedź
  • 0

#47 kinga1986

kinga1986

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 04 wrzesień 2011 - 23:18

[quote=cyb14111988]Ja też mam pytań kilka ws. dofinansowania na Internet Mobilny - mam zamiar taki zakupić i w związku z tym:
- czy jeśli podpiszę umowę, teraz we wrześniu, to fakturę za wrzesień mogę już rozliczyć?[/quote]

nie, ponieważ semestr zaczynasz w październiku

[quote name='cyb14111988] - jak jest później z wakacjami' date=' czy faktury za lipiec-wrzesień mogę rozliczyć w semestrze zimowym, czy muszę pokryć sam?[/quote']

dofinansowanie dotyczy okresu trwania semestru. oplaty wakacyjne naleza do Ciebie

[quote name='cyb14111988] - i najważniejsze' date=' jako stały klient mogę mieć zniżkę w jednej z sieci telekomunikacyjnych, tyle że umowa nie jest na mnie, tylko na moją mamę - czy takie faktury są honorowane, czy musiałbym przepisać umowę na telefon na siebie i wtedy podpisać nową umowę na siebie na Internet?[/quote']

jesli mieszkasz z rodzicami, masz zameldowanie w domu to umowa moze byc na rodzica, trzeba wtedy napisac oswiadczenie

Post edytowany, porawiony.
Prosze ponownie o czytelne pisanie postów, zastosowując odpowiednie kody cytujące użytkownika, któremu odpowiadasz na pytania.

moderator

  • 0

#48 mru

mru

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 05 wrzesień 2011 - 08:33

dzięki galanonim;)
semestr trwa właśnie do 30.09.
Zobaczymy może się uda:)
  • 0

#49 Ademeusz

Ademeusz

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 wrzesień 2011 - 09:59

Witam.
W roku 2010/2011 korzystałem z programu STUDENT II, jednak po 1 semestrze zrezygnowałem ze studiów i zerwałem umowę, nie podpisując aneksu na 2 semestr. Teraz chciałbym ponownie rozpocząć studia. Czy jest możliwość ponownego zawarcia umowy? Na stronie PFRON znalazłem takie coś:

"W programie nie mogą uczestniczyć osoby: które w przeszłości, były stroną umowy zawartej z PFRON i rozwiązanej z przyczyn leżących po ich stronie – wykluczenie obowiązuje w ciągu 3 lat, licząc od końca roku, w którym wygasło zobowiązanie wobec PFRON."

Czy to znaczy, że nie mogę korzystać z programu przez najbliższe 3 lata?
  • 0

#50 pytol12

pytol12

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 05 wrzesień 2011 - 13:44

Witam od tego roku stalem sie szczesliwym studnetem , lecz chcialbym korzystac z programu STUDENT II. Po przeczytaniu duzej ilosci postów dalej mam wątpliwosci , lecz licze na wasza pomoc :) . jak wiadomo program o ile bedzie realizowany bedzie termin na slkadnanie wnioskow 10 września - 10 października . i tutaj mam kilka pytan :
1. jezeli kwota o ktora sie ubiegam wynosi ( czesne 2x1700 + zakawaterowanie 7x 480 ) daje okolo 6700 zl czy moge otrzymac taka kwote od PEFRONU???
2. Kiedy Pefron wyplaca pieniadze ???
  • 0

#51 kojka3

kojka3

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 wrzesień 2011 - 13:48

Mam pytanie, mój chłopak dojeżdża na zjazdy na studia podyplomowe własnym samochodem. Zjazdy trwają od piątku do niedzieli- ostatnio staraliśmy się tylko o zwrot za jeden dojazd na cały weekend. Nie wiem czy nie popełniliśmy błędu, ponieważ on dojeżdza do szkoły z domu na każdy dzień zjazdu. Staraliśmy się o zwrot za 180 km za zjazd a nie 180 km razy 3. Powiedzcie mi prosze czy nie jest tak że możemy odliczać każdy z trzech dni dojazdu, ponieważ faktycznie na każdy ze zjazdów jedzie trzy razy. chociaż wiem że byly problemy żeby za każde 180 km dostac 50 zł dofinnansowania
  • 0

#52 pytol12

pytol12

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 05 wrzesień 2011 - 14:42

Witam od tego roku stalem sie szczesliwym studnetem , lecz chcialbym korzystac z programu STUDENT II. Po przeczytaniu duzej ilosci postów dalej mam wątpliwosci , lecz licze na wasza pomoc . jak wiadomo program o ile bedzie realizowany bedzie termin na slkadnanie wnioskow 10 września - 10 października . i tutaj mam kilka pytan :
1. jezeli kwota o ktora sie ubiegam wynosi ( czesne 2x1700 + zakawaterowanie 7x 480 ) daje okolo 6700 zl czy moge otrzymac taka kwote od PEFRONU???
2. Kiedy Pefron wyplaca pieniadze ???
  • 0

#53 galanonim

galanonim

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 05 wrzesień 2011 - 16:03

Ad 1. Zalezy od dochodow, bedzie do okreslone w procedurach
Ad 2. Kolo grudnia podpisuje sie umowy, przed koncem roku napeewno
  • 0

#54 pytol12

pytol12

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 05 wrzesień 2011 - 16:50

Wielkie dzieki:) za odp:) mam nadzieje ze mi przyznadza:)
  • 0

#55 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 07 wrzesień 2011 - 11:38

dziś już 7 września a tu ani widu ani słychu o nowych zasadach w Studencie :/
  • 0

#56 pitervip

pitervip

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 82 postów

Napisano 07 wrzesień 2011 - 13:06

Witam. Mam nadzieje że na dniach ruszy nabór wniosków i te nowe procedury nie skomplikują nam życia. Zastanawiam się tylko nad jednym. Faktura ze szkoły do PFRNO-u trafiła dnia 03.08.2011, i zastanawiam się czy , jeśli nie otrzymam pisma z potwierdzeniem rozliczenia semestru letniego przez PFRON, czy będę mógł składać nowy wniosek na dofinansowanie , czy nie będzie to kolidowało. Proszę o odpowiedz kompetentna osobę . Pewnie jest wiele osób w takiej sytuacji jak ja. P.S. Oddział Wielkopolski PFRON-u. Dziękuje i pozdrawiam
  • 0
" This is Brazil "

#57 ankap

ankap

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 07 wrzesień 2011 - 15:31

PiterVIP
tez mam taka nadzieje, przynajmniej powinno tak byc. Skoro ja mam sie rozliczyc z semestru letniego dopiero do 30 wrzesnia, to jesli, jak ty mowisz mialoby to kolidowac, byloby troche nielogiczne. bo tak jak mowisz, wielu jest takich, ktorzy maja rozliczyc sie do wrzesnia. Równiez WLKP, pozdrawiam
  • 0

#58 galanonim

galanonim

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 07 wrzesień 2011 - 20:30

dziś już 7 września a tu ani widu ani słychu o nowych zasadach w Studencie :/

Jest wyaznie napisane ze 10 start
  • 0

#59 Wronka

Wronka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 08 wrzesień 2011 - 09:03

Od 10 września można składać wnioski, więc zasady powinny być znane wcześniej. Mam nadzieję, że najpóźniej jutro coś się wyjaśni.
  • 0
Chodź, pomaluj mi życie, niech świat mój się zarumieni...
Niech zalśni w pełnym słońcu kolorami całej ziemi..

#60 galanonim

galanonim

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 08 wrzesień 2011 - 09:05

w związku z powyższym nowy wzór wniosku o dofinansowanie kosztów nauki wraz z załącznikami zostanie udostępniony na stronie Funduszu bezpośrednio przed najbliższym terminem naboru wniosków w programie.

Termin naboru wniosków w programie przewidywany jest od dnia 10 września 2011 r

Bezpośrednio przed 10 września = 9 / 10 Września. spokojnie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych