Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

STUDENT II (posty archiwalne)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1488 odpowiedzi w tym temacie

#81 galanonim

galanonim

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 11:33

gdzie to jest napisane? przeoczyłem...
  • 0

#82 Deanta

Deanta

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 11:36

wniosek nr 1 do wniosku, dzwoniłam zaraz po przeczytaniu tego do mojego oddziału,żeby zapytac czy tylko to sie zmieniło i Pani bardzo grzecznie i rzeczowo mi wszystko wytłumaczyła.. ale gdzie to dokładnie jest napisane, to jeszcze nie doszłam, bo w pracy jestem i nie mam za bardzo kiedy:)) dokładnie przeanalizuję w domu, ale faktem jest,że jest to pewne
  • 0

#83 galanonim

galanonim

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 11:38

Deanta, zabij mnie ale nigdzie tego nie widze... która strona?
to czekam na dalsze informacje :)
  • 0

#84 Deanta

Deanta

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 11:41

w każdym razie zaciekawiła mnie ta część o oświadczeniu, tym bardziej,że pracuję w OPS-ie i niewielu petentów wie,że wystarczą na wszystko oświadczenia, pod odpowiedzialnością karną oczywiście.. :)Dobrze, że i do PFRON-u to dotarło:)
  • 0

#85 pitervip

pitervip

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 82 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 12:09

Wycięte z procedur, było coś takiego "16. W przypadku, gdy Beneficjent pomocy przesyła drogą pocztową kserokopię aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności, dokument powinien być poświadczony za zgodność z oryginałem przez, np. notariusza, PCPR, MOPS, GOPS lub inny organ administracji"
  • 0
" This is Brazil "

#86 dziuba303

dziuba303

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 12:16

Słuchajcie a jak jest z wnioskiem, w którym nie ma miejsca(jak było do tej pory) na wpisanie poszczególnych kosztów związanych z nauką? wybieram się na zaoczą magisterkę i nie wiem czy wszystkie inne koszta, np. dojazdy itd. mam wpisac w rubryce: dodatek na pokrycie kosztów kształcenia? bez żadnego wyjasnienia na co je przeznaczam?
:facepalm:
  • 0

#87 galanonim

galanonim

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 12:18

@up: dobre pytanie
Jak wyglada zaswiadcenie o niefinansowaniu nauki przez pracodawcę?
  • 0

#88 kasiar

kasiar

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 12:18

"12. Koszty związane z nauką, z wyjątkiem kosztów dotyczących opłaty za naukę (czesne), wypłacane są w formie nie podlegającego rozliczeniu dodatku na pokrycie kosztów kształcenia"

punkt 12 z procedur.
  • 0

#89 dziuba303

dziuba303

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 12:21

"12. Koszty związane z nauką, z wyjątkiem kosztów dotyczących opłaty za naukę (czesne), wypłacane są w formie nie podlegającego rozliczeniu dodatku na pokrycie kosztów kształcenia"

punkt 12 z procedur.


Yhm...dzięki, czyli wpisuje tam kwotę jaka bym chciała przeznaczyc na inne cele niz czesne i to wszystko tak /
  • 0

#90 pitervip

pitervip

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 82 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 12:24

a gdzie wrzucić opłatę za egzamin dyplomowym raczej w ta rubrykę Dodatek na pokrycie kosztów kształcenia ?
  • 0
" This is Brazil "

#91 kasiar

kasiar

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 12:24

i jeszcze z umowy: "2. Dodatek na pokrycie kosztów kształcenia jest uznawany jako koszt poniesiony i nie podlega rozliczeniu przez PFRON. W tym przypadku Beneficjent składa jedynie oświadczenie, stanowiące załącznik nr 5 do procedur."

no ja to jasno rozumiem własnie tak, że tylko oświadczenie. oświadczenie to jest również w załącznikach, w którymś pliku.
  • 0

#92 Deanta

Deanta

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 12:29

dodatku na pokrycie kosztów kształcenia - należy przez to rozumieć kwotę stanowiącą różnicę między wyliczoną, na podstawie algorytmu o którym mowa w rozdz.I, kwotą dofinansowania a kwotą czesnego, przeznaczoną na wydatki związane z pobieraniem nauki, w szczególności wskazane w rozdz. V programu, nie wymagającą rozliczania,
  • 0

#93 kinga1986

kinga1986

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 12:29

Czy dobrze rozumiem?!
Faktury muszą być tylko na czesne, reszta bez faktur? Dojazdy, książki, ksero, pendrive i inne rzeczy tylko na oświadczenie, że to zostało kupione, bez zadnych dokumentow?
  • 0

#94 Deanta

Deanta

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 12:31

własnie tak:) całkiem dobrze to brzmi:)
  • 0

#95 pitervip

pitervip

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 82 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 12:32

to teraz trzeba kopie orzeczenia potwierdzić "za zgodność"
  • 0
" This is Brazil "

#96 kinga1986

kinga1986

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 12:34

maksymalna kwota jest 5*najnizsza pensja czy kazdy musi obliczyc sobie wg wzoru, bo nie rozumiem
  • 0

#97 Deanta

Deanta

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 12:36

zgodnosc bedzie pfron potwierdzac
  • 0

#98 cyb14111988

cyb14111988

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 12:39

to teraz trzeba kopie orzeczenia potwierdzić "za zgodność"


Trzeba potwierdzić jeśli wysyłasz listownie, jeśli składasz osobiście - nie trzeba.

Dokładnie, wielki plus za to, że nie trzeba zbierać sterty faktur. Tylko zastanawiam się, jak oni sprawdzą, kto na co wydał pieniądze?

No i zniesiono limity, bo nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat. Czyli rozumiem to tak, że jesli dostanę dofinansowanie na półrocze, załóżmy 1000zł, to całość tej kwoty mogę wydać np. na materiały biurowe.

Nie trzeba pisać dokładnie na co ile kasy chcemy, jest wyraźny podział na czesne i na ten dodatek, a w ten dodatek wliczamy wszystko pozostałe.

A wracając do tych oświadczeń, to mimo, że w załączniku nr 1 wymieniamy pozostałych członków rodziny ze stopnia pokrewieństwa, to w załączniku nr 2 (zgoda na przetwarzanie danych osobowych) jest dopisana nastepująca uwaga, tak jak w zeszłym roku, tzn.
"oświadczenie składa Wnioskodawca oraz dodatkowo i odrębnie – inne pełnoletnie osoby, których dane osobowe zostały przekazane do PFRON przez Wnioskodawcę we wniosku o dofinansowanie (np. w dokumentach potwierdzających uzyskiwane dochody)".
To jak to w końcu jest - muszę składać oświadczenia wszystkich, czy tylko swoje, bo co prawda nie ma nigdzie żadnych danych, prócz stopnia pokrewieństwa danej osoby ze mną?
  • 0

#99 ulunia23

ulunia23

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 12:40

Witam. Pierwszy raz będę składała dokumenty w ramach programu STUDENT II, i kompletnie nie jestem zorientowana w temacie. Bardzo bym prosiła o udzielenie pomocy. Gdzie znajdują się te wszystkie załączniki, wnioski o których piszecie na forum. Gdzie można znaleźć info o wykazie dokumentów które trzeba złożyć wraz z wnioskiem..????
  • 0

#100 bagno

bagno

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 12:42

Skąd pewność, że Ty masz rację?


:) Bo tak to już jest, że JA ZAWSZE mam rację :)
Kolejne posty innych użytkowników (o wprowadzonych ważnych zmianach) już to potwierdzają...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych