Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

STUDENT II (posty archiwalne)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1488 odpowiedzi w tym temacie

#61 cyb14111988

cyb14111988

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 08 wrzesień 2011 - 10:59

Podejrzewam, że procedury pojawią się być może dzisiaj, ale zapewne jutro, a nabór wniosków ruszy od 12 września (poniedziałek), bo 10 września to sobota, więc jakoś mi się to nie widzi... :)
  • 0

#62 patinn

patinn

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 08 wrzesień 2011 - 12:10

Też mam taką nadzieję, że już jutro będzie coś wiadomo o nowych przepisach (może wtedy moje pytania będą już nieaktualne?) i będą już dostępne nowe druki wniosków.
Jestem studentką II roku studiów dziennych, więc potrzebne mi dofinansowanie materiałów biurowych, książek i... no właśnie, i tu mam pytanie. Nie było o tym dokładnej wzmianki w regulaminie i nie wiem czy ktoś tego nie przewidział czy jest to objęte innym określeniem. Mianowicie chodzi mi o kursy dokształcające dla pedagogów. Jest wiele kursów szkoleniowych, np. w metodach zabawowych, kursy na wychowawców kolonijnych (mam już taki za sobą, ale wtedy nie wiedziałam o programie STUDENT II) i chciałabym z takowych korzystać w celu podniesienia kwalifikacji i zwiększenia szans na rynku pracy (a właśnie to ma nam umożliwić ten program :)), ale nie wiem czy mogłabym liczyć na zwrot kosztów?
Drugie pytanie dotyczy tego, że jeśli chcę wziąć udział w programie, dofinansowanie liczy się za okres od 1 października, to jeśli kupię we wrześniu materiały biurowe i wtedy wezmę fakturę, to nie będę mogła na jej podstawie rozliczać dofinansowania? W regulaminie była mowa o uzasadnionych przypadkach jak rozliczenie zakwaterowania i dojazdu.
Będę wdzięczna za odpowiedzi!
PS. natrafiłam kiedyś w google na dużo większe forum o tym programie, ale już nie mogę go znaleźć.
  • 0

#63 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 08 wrzesień 2011 - 13:41


dziś już 7 września a tu ani widu ani słychu o nowych zasadach w Studencie :/

Jest wyaznie napisane ze 10 start


ale strat nie oznacza że wcześniej nić nie powinno być wiadome... moim zdaniem taka poważna instytucja jak PFRON powinna o zasadach uczestnictwa w programie informować trochę wcześniej niż w dniu rozpoczęcia naboru wniosków :/
  • 0

#64 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 08 wrzesień 2011 - 13:43

patinn, najlepiej będzie jak poczekasz do nowych zasad Studenta, wtedy wszystko się wyjaśni (bynajmniej powinno). W poprzednim studencie np. w moim województwie było tak, że jeśli miałam język w przedmiotach nauczania to mogłam sobie opłacić dodatkowo kurs jezykowy i myślę, że w Twoim przypadku też byłaby taka możliwośc, ale to było w starych zasadach. Teraz trzeba poczekać.
Faktury najlepiej aby były w okresie nauki, czyli jeśli u Ciebie rok trwa od 1 października to wtedy zacznij zbierac faktury. Nie będziiesz miała kłopotów z tym, bo każdy oddział inaczej podchodził ro różnych spraw.
Tak więc poczekajmy jak się wszystko rozwiąze :)
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#65 pitervip

pitervip

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 82 postów

Napisano 08 wrzesień 2011 - 13:56

Witam. Mam nadzieje że na dniach ruszy nabór wniosków i te nowe procedury nie skomplikują nam życia. Zastanawiam się tylko nad jednym. Faktura ze szkoły do PFRNO-u trafiła dnia 03.08.2011, i zastanawiam się czy , jeśli nie otrzymam pisma z potwierdzeniem rozliczenia semestru letniego przez PFRON, czy będę mógł składać nowy wniosek na dofinansowanie , czy nie będzie to kolidowało. Proszę o odpowiedz kompetentna osobę . Pewnie jest wiele osób w takiej sytuacji jak ja. P.S. Oddział Wielkopolski PFRON-u.


Napisałem e-mail w powyżej sprawie do PFRON-u i odpowiedz brzmi następująco: "w opisanej przez Pana sytuacji te sprawy ze sobą absolutnie nie kolidują", czyli wnioskuje z tego ze można będzie spokojnie składać wniosek nawet jeśli nie dostaniemy wcześniej rozliczenia.
A druga sprawa to dotyczy Studenta 2 na rok 2011/2012, zapytałem się czy coś wiadomo na temat procedur a odpowiedź była taka:
"procedury powinny się wkrótce ukazać na stronie Funduszu"


I tyle narazie w tym temacie . Oddział WLKP PFRON. Pozdrawiam
  • 0
" This is Brazil "

#66 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 08 wrzesień 2011 - 14:10

ciekawe ile trwa "wkrótce" według PFRON-u :)
  • 0

#67 kinga1986

kinga1986

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 08 wrzesień 2011 - 15:16

i ciagle cisza. a juz 8
  • 0

#68 miko

miko

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 08 wrzesień 2011 - 17:52

Jutro napewno już wnioski bedą dostepne z nowymi procedurami
  • 0

#69 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 08:05

ja się trochę niecierpliwię bo jeśli maja zmienić procedury to nie wiem czy mogę zapisać się na inny kierunek zaoczny i jeszcze na podyplomowe (przez internet) - czyli chciałabym aby dofinansowali mi trzy kierunki studiów - ciekawe czy można będzie w według nowych procedur.
  • 0

#70 justyna81

justyna81

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 09:58

Witajcie,
Mam problem i nie wiem jak go rozwiązać. Musze zwrócić 300 zł przez moją głupotę. Dostarczyłam do PFRON faktury za 1 wszy sem za X, XI, XII, I i luty aa powinnam zamiast lutego dać IX, bo u mnie opłaty za 1 sem są od IX do I. PFRON mi te faktury uznał i rozliczył luty za 1 wszy sem. i dlatego w 2 sem brakuje mi jednej wpłaty:/ i muszę te pieniążki zwrócić. Rozmawiałam z pracownikiem i powiedział, że nic się nie da zrobić bo rozliczenie za pierwszy sem. zostało już zamknięte. Czy ktoś miał podobną sytuację??? poradźcie co zrobić???
  • 0

#71 tyska89

tyska89

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 10:10

Witajcie,
Mam problem i nie wiem jak go rozwiązać. Musze zwrócić 300 zł przez moją głupotę. Dostarczyłam do PFRON faktury za 1 wszy sem za X, XI, XII, I i luty aa powinnam zamiast lutego dać IX, bo u mnie opłaty za 1 sem są od IX do I. PFRON mi te faktury uznał i rozliczył luty za 1 wszy sem. i dlatego w 2 sem brakuje mi jednej wpłaty:/ i muszę te pieniążki zwrócić. Rozmawiałam z pracownikiem i powiedział, że nic się nie da zrobić bo rozliczenie za pierwszy sem. zostało już zamknięte. Czy ktoś miał podobną sytuację??? poradźcie co zrobić???

Miałam podobną sytuację z fakturą za akademik- pani w pfronie powiedziała mi, że zostanie rozliczona po połowie, część do pierwszego semestru i część do drugiego. Jednak gdy przyszło rozliczenie okazało się, że nie uznali tego tak i że cała kwota została rozliczona w pierwszym semestrze. Tak więc nie masz chyba innego wyjścia jak zwrócić tę kwotę.
  • 0

#72 galanonim

galanonim

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 10:26

JEST INFO!
http://www.pfron.org...a_w_2011_r.html
  • 0

#73 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 10:41

tak jest już się wczytałam i w sumie aż tak dużo nie zmienili, w sumie to prawie nic. tylko zastanawia mnie ile wynosi najniższe wynagrodzenie? 1386 zł?
  • 0

#74 galanonim

galanonim

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 10:49

jesli ktos zauwazy ciekawe roznice, poze sie dzielic ;)
  • 0

#75 Deanta

Deanta

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 11:12

zmieniło sie to,że nie trzeba dołączać zaświadczeń o dochodach za 2010. wystarczy oświadczenie.. taka ustawa od pewnego czasu
  • 0

#76 bagno

bagno

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 11:14

dużo nie zmienili, w sumie to prawie nic.


A później tę głupotę ktoś przeczyta i będzie powtarzać...

Proszę moderatora/admina o wykasowanie tej wprowadzającej innych w błąd i nieprawdziwej części powyższego postu fioleczka2, a następnie całego mojego.

Post edytowany.
Skąd pewność, że Ty masz rację?
Nie jestem omnibusem, by rostrzygać w takich kwestiach. Najlepiej to zrobią forumowicze
piszący w tym dziale.
Nie widzę konieczności usuwania postów pod Twoje dyktando.

moderator

  • 0

#77 galanonim

galanonim

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 11:24

Bagno - jakie najwieksze zmiany zauwazyles?
  • 0

#78 Deanta

Deanta

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 11:26

ponadto... na plus jest to,że od tej pory musimy rozliczac sie tylko z faktur na czesne, a resztą jest rozliczana na OŚWIADCZENIE... natomiast jeśli chodzi o owo oświadczenie to nie musimy członków rodziny wykazywać po nazwisku tylko po stopniu pokrewieństwa, dzieki czemu tylko my musimy składac dokument o przetwarzaniu danych osobowych.. więc myslę, że raczej pozytywnie wszystko
  • 0

#79 galanonim

galanonim

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 11:30

o niezle, akademik tez na oswiadczenie? Dojazdy?
  • 0

#80 Deanta

Deanta

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 11:32

tak, tylko czesne musi byc jako faktura
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych