Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

STUDENT II (posty archiwalne)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1488 odpowiedzi w tym temacie

#1 sonador20

sonador20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 16 lipiec 2011 - 22:19

Witam,
To jest mój pierwszy post tutaj i mam nadzieje, że udzielą mi Państwo odpowiedzi.

Od października zaczynam studia i przeglądając informację tutaj chciałbym uzyskać kilka informacji na temat tego dofinansowania, ponieważ nie ukrywam, ale zaczynam się troszkę martwić.

Oto kilka pytań:

1. Jeśli złożę wniosek we wrześniu o dofinansowanie, to ile czasu muszę czekać na przelew? Kiedy są wypłacane pieniądze po przyznaniu dofinansowania na pierwszy semestr?
2. Kiedy wypłacane jest dofinansowanie na semestr 2?
3. Chciałbym złożyć wniosek o dofinansowanie na zakwaterowanie, czesne, komunikację miejską i jakieś tam podstawowe wyposażenie studenta. Czy są ograniczenia co do wysokości dofinansowania na mieszkanie, czy czesne?
4. Posiadam stopień niepełnosprawności umiarkowany- czy to wpływa jakoś na szanse uzyskania dofinansowania?
5. Jestem z Torunia, a na studia chcę iść do Poznania, w którym mieście powinienem złożyć wniosek?

Wiem, że na niektóre z tych pytań odpowiedź mogła paść już we wcześniejszych postach, jednak nawet jeśli udało mi się ją wyszukać odpowiedź, to była ona sprzed 2-3 lat, dlatego proszę o wyrozumiałość. Chciałbym się jedynie upewnić co do informacji, które do tej pory wyczytałem i mieć pewność, że są aktualne.

Z góry dziękuję :)
  • 0

#2 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 16 lipiec 2011 - 23:20

Sonador20, czesc! A, wiec zaczne od tego, że dofinansowanie program StudentII moga ubiegac sie z znacznym jak równiez umiarkowanym. Jeśli chodzi o przelew to będziesz mial dopiero po podpisaniu umowy czyli podpisanie umowy będziesz mial w grudniu. I wówczas przelew jest w ciagu 7 dni od momentu podpisania umowy.Skoro studiowac będziesz w Poznaniu to wówczas w oddziale Poznaniu skladasz ( miejscowosc w ktorej sie uczysz) . Jeśli chodzi o dofinansowanie na materialy biurowe to owszem jest ograniczenie studenci licencjata a tez policealne to do kwoty 250zł natomiast studenci ktozy studiuja podyplomowo a tez przyszli mgr to kwota jets do 500zł , ksero do kwoty 150zł. A, jesli chodzi o czesne czy wynajem mieszkania to w zaleznosci od tego ile PFRON ma srodkow pienieznych. Ja gdy uczeszczlam do policealnej to mi pokryto calosc czesnego i dojazdy rowniez. Z tymze jesli chodzi o dojazdy to musisz harmonogram dac i podpisy wykladowcow ja tak robilam i rowniez calosc mi dali dofinansowania. Natomiast od wrzesnia moze sie zmienic czasem kwoty dofinansowania. A, wogole to jestem z Inowroclawia. życze powodzenia na uczelni. Pozdrawiam

A, ja chcialam zapytac osob ktorzy korzystali z kursow ESK chyba tak to sie nazywa to czy PFRON na taki kurs rowniez zwraca koszty? Pozdrawiam wsyztskich

Post edytowany, porawione błędy ortograficzne: wówczas piszymy przez ó a nie u

moderator

  • 0

#3 sonador20

sonador20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 17 lipiec 2011 - 00:06

Dzięki Sylwia za tak szybką odpowiedź! :)

I właśnie potwierdziły, się moje zmartwienia - wytłumaczcie mi jak ktoś kto studiuje w innym mieście dziennie ma opłacić mieszkanie, czy czesne jeśli stypendium dostaje pod koniec semestru? Przecież to jest kompletny idiotyzm :/ Gdyby kogoś było stać na studia, to nie brałby chyba dofinansowania prawda?

Kolejne pytanie teraz mi się nasunęło - nawet jeśli dostane dofinansowanie w grudniu, to powiedzcie mi, kiedy zostanę o tym poinformowany - że faktycznie je otrzymam? Mam nadzieje, że szybciej niż grudzień - bo wtedy ewentualnie mogę się jeszcze zapożyczyć.

Strasznie martwi mnie ta cała sprawa.
  • 0

#4 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 17 lipiec 2011 - 01:58

sonador20, niema zaco ciesze sie ze mogla m pomoc, korespondencja o potwiedzeniu dofinansowania dostaniesz 2 tygodnie lub tydzien przed podpisaniem umowy w grudniu. pozdraiwma
  • 0

#5 phoenix

phoenix

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 21:00

Witam:)
nigdy nie korzystalam z programu STUDENT II, mam w zwiazku z tym pytanie, na studiach otrzymuje stypendium socjalne, na wyzywienie oraz dla niepelnosprawnych, czy majac te stypendia, moge skladac do PFRONU wniosek o dofinansowanie kosztow za wynajmowany pokoj? czy to, ze juz mam jakies stypendium, automatycznie to przekresla?
jeszcze jedno, studiuje w kujawsko-pomorskim, a mieszkam w mazowieckim, w ktorym oddziale powinnam skladac wniosek, w mazowieckim, czy kujawsko-pomorskim?
z gory dziekuje za odp:)


Stypendia nie są ani wliczane do dochodu deklarowanego w PFRON podczas składania wniosku, ani nie zmniejszają dofinansowania do studiów ze środków PFRON.
Wniosek składasz tam, gdzie jesteś zameldowana, gdzie składasz deklaracje podatkowe (PIT) itd.
  • 0
tak, z mojego prawego ucha wylatuje ptak

#6 gadzior1988

gadzior1988

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 20 lipiec 2011 - 20:24

Witam moi drodzy!!

Powiedzcie mi czy dochód jaki osiągam (razem z rodziną), znaczy się jego wysokość ma jakieś znaczenie przy przyznawaniu dofinansowania? Mogą mój wniosek odrzucić przez to?

pozdrawiam
  • 0

#7 kinga1986

kinga1986

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 20 lipiec 2011 - 21:47

Witam moi drodzy!!

Powiedzcie mi czy dochód jaki osiągam (razem z rodziną), znaczy się jego wysokość ma jakieś znaczenie przy przyznawaniu dofinansowania? Mogą mój wniosek odrzucić przez to?

pozdrawiam


bierze sie pod uwage dochod przypadajacy na osobe
  • 0

#8 pracownik

pracownik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 07:35


studiuje w kujawsko-pomorskim, a mieszkam w mazowieckim, w ktorym oddziale powinnam skladac wniosek, w mazowieckim, czy kujawsko-pomorskim?

Wniosek składasz tam, gdzie jesteś zameldowana, gdzie składasz deklaracje podatkowe (PIT) itd.


W siedzibie oddziału kujawsko-pomorskiego - taka jest poprawna odpowiedź.

Procedury realizacji programu STUDENT II - II.1. Tryb składania wniosków o dofinansowanie.
1. Wnioski o dofinansowanie należy składać w siedzibie Oddziału PFRON, właściwego terytorialnie dla siedziby szkoły lub dla siedziby zamiejscowej jednostki organizacyjnej szkoły (podstawowa jednostka organizacyjna, filia lub zamiejscowy ośrodek dydaktyczny).
  • 0

#9 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 08:13

hej wszystkim!
mam małe pytanko może ktoś się orientuje...
a mianowicie skończyłam w tym roku studia inżynierskie i chcę iść na mgr. Ponadto studiuję jeszcze na innych studiach (mgr). w tym roku akademickim dostałam dofinansowanie na oba te kierunki. w przyszłym roku (od października) znowu będę miała dwa kierunki wiec podejrzewam ze dostane dofinansowanie. jednak chciałabym jeszcze rozpocząć w miedzy czasie studia podyplomowe e-learningowe (a wiec tak jakby trzeci kierunek) i tu mam pytanie - czy mogę ubiegać się o dofinansowanie do trzech form nauczania? może ktoś był w takiej sytuacji?
  • 0

#10 martita0802

martita0802

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 18:07



studiuje w kujawsko-pomorskim, a mieszkam w mazowieckim, w ktorym oddziale powinnam skladac wniosek, w mazowieckim, czy kujawsko-pomorskim?

Wniosek składasz tam, gdzie jesteś zameldowana, gdzie składasz deklaracje podatkowe (PIT) itd.


W siedzibie oddziału kujawsko-pomorskiego - taka jest poprawna odpowiedź.

Procedury realizacji programu STUDENT II - II.1. Tryb składania wniosków o dofinansowanie.
1. Wnioski o dofinansowanie należy składać w siedzibie Oddziału PFRON, właściwego terytorialnie dla siedziby szkoły lub dla siedziby zamiejscowej jednostki organizacyjnej szkoły (podstawowa jednostka organizacyjna, filia lub zamiejscowy ośrodek dydaktyczny).


ok, dzieki, a co do mojego drugiego pytania jest tak jak napisala wczesniej phoenix? chce sie upewnic:)
  • 0

#11 phoenix

phoenix

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 21:36

:facepalm: przepraszam za babola :facepalm:
  • 0
tak, z mojego prawego ucha wylatuje ptak

#12 pitervip

pitervip

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 82 postów

Napisano 26 lipiec 2011 - 07:19

Witam. Wczoraj widziałem w "Teleskopie" (taki informacyjny program w WLKP) a dzisiaj przeczytałem informacje w internecie o tym że: PFRON zachowa osobowość prawną do końca 2014 roku

W przyszłym roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) nadal będzie mógł realizować programy służące rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych. Umożliwi to przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy z 27 sierpnia 2009 r. – Przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych (Dz.U. nr 157, poz. 1241 z późn. zm.). Wydłuża ona do końca 2014 roku okres vacatio legis, w którym PFRON zachowa osobowość prawną. Teraz ustawą zajmie się Senat.

Nowelizacja przewiduje, że dopiero od 2015 r. (a nie, jak początkowo zakładano, od 2012 r.), PFRON stanie się funduszem celowym pozbawionym osobowości prawnej. Obowiązki centrali funduszu przejmie pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych i działające przy nim biuro obsługi funduszu. Z kolei pracownicy oddziałów PFRON staną się pracownikami urzędów wojewódzkich.


Źródło: pfron.net
  • 0
" This is Brazil "

#13 damian1991

damian1991

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 28 lipiec 2011 - 12:01

mam pytanie do osób korzystających z tego programu. otóż, chciałbym dojeżdżać na studia swoim autem i czy wiecie może czy PFRON zwróci mi część kasy za paliwo?Powiedzcie jak to wygląda
  • 0

#14 ankap

ankap

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 28 lipiec 2011 - 16:21

Witam serdecznie:)
Mam pytanie dotyczące rozliczenia z dojazdów. I nie chodzi mi o dojazdy na uczelnie, bo wtedy harmonogram zajęć pewnie wystarczy. Mam wątpliwości jesli chodzi o rozliczenie dojazdów na basen. Faktura za paliwo z przeliczeniem spalania samochodu, ok, ale jesli na basen wykupilam karnet to fakture mam tylko jedna i teraz jak udowodnic PFRON'owi, ze dojezdzalam na plywalnie tyle a tyle razy w takie a takie dni, przez co przejechalam X kilometrow, a na paliwo wydalam Y litrów? Nie bede miala przeciez faktury z data z kazdego dnia, w ktorym bylam na basenie, bo fakture mam tylko jedna- z karnetem. Ktos byl w podobnej sytuacji? jak to rozwiazac?
  • 0

#15 rogger

rogger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 19:06

Witam serdecznie:)
Mam pytanie dotyczące rozliczenia z dojazdów. I nie chodzi mi o dojazdy na uczelnie, bo wtedy harmonogram zajęć pewnie wystarczy. Mam wątpliwości jesli chodzi o rozliczenie dojazdów na basen. Faktura za paliwo z przeliczeniem spalania samochodu, ok, ale jesli na basen wykupilam karnet to fakture mam tylko jedna i teraz jak udowodnic PFRON'owi, ze dojezdzalam na plywalnie tyle a tyle razy w takie a takie dni, przez co przejechalam X kilometrow, a na paliwo wydalam Y litrów? Nie bede miala przeciez faktury z data z kazdego dnia, w ktorym bylam na basenie, bo fakture mam tylko jedna- z karnetem. Ktos byl w podobnej sytuacji? jak to rozwiazac?


Program Student obejmuje dofinansowanie do zajęć na basenie, ale już kosztów dojazdu na basen - nie! Jedynie dojazd na uczelnię, do biblioteki (ściśle związane z nauką, ale nie pływania:))
  • 0

#16 ewusia

ewusia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 08 sierpień 2011 - 14:13

Tak oczywiście zbierasz sobie faktury, przedkładasz harmonogram,zużycie paliwa i dostajesz zwrot.
  • 0

#17 kinga1986

kinga1986

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 16 sierpień 2011 - 07:18

czy ktos juz została rozliczony?
kiedy składamy wnioski na semestr zimowy?
  • 0

#18 dominikfil

dominikfil

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 sierpień 2011 - 12:04

"w sytuacji gdy opłata za najem dokonywana jest gotówką na oświadczeniu wynajmującego, potwierdzającym dokonanie opłaty, muszą zostać wskazane dane osobowe zgodne z danymi z umowy najmu, ponadto, na oświadczeniu musi zostać złożony czytelny podpis,"

Czy wystarczy imię i nazwisko wynajmującego. Czy jeszcze trzeba adres zamieszkania, NIP, PESEL lub nr. dowodu?
  • 0

#19 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 17 sierpień 2011 - 21:31

Stare, archiwalne posty z tego wątku, dostępne są tutaj: http://www.ipon.pl/f...ad.php?tid=8743

Pozdrawiam
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#20 cyb14111988

cyb14111988

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 18 sierpień 2011 - 15:06

„STUDENT II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych” - realizacja w 2011 roku.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż trwają prace nad modyfikacją procedur realizacji programu „STUDENT II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych” w związku z powyższym nowy wzór wniosku o dofinansowanie kosztów nauki wraz z załącznikami zostanie udostępniony na stronie Funduszu bezpośrednio przed najbliższym terminem naboru wniosków w programie.

Termin naboru wniosków w programie przewidywany jest od dnia 10 września 2011 r. do dnia 10 października 2011 r.

Informacja z wczoraj, ze strony głównej PFRON-u. Ciekawe jak zmodyfikują te procedury - czy będą szersze ramy do dofinansowania, czy i tak wąskie zostaną jeszcze bardziej zawężone?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych