Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Inicjatywa ON znosząca "pułapkę rentową"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
745 odpowiedzi w tym temacie

#41 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 05 grudzień 2010 - 23:43

Lenio Ty mi teraz nie wyjedzaj aluzjami abym organizował jakies protesty(...)


Jak słusznie zauważył Pragmatyk Pisałem do Lodra Wodza. Ale skoro Kolego Alexie potraktowałeś to aluzje do Ciebie - ja i moja piersiówka zapisujemy się na twoją (potencjalną) manifestacje również a co ;)
Cieszy mnie twoja gotowość do zbierania podpisów :)
A propos skąd jesteś? Dobrze by było gdybyśmy byli z różnych części Polski.



http://www.podatki.biz/artykuly/24_259.htm?idKom=1


Szanowny Jarku zarejestrowałem się na tej stronie i przeczytałem artykuł o tym, że renciści socjalni są dyskryminowani.
Jakie Ty wnioski z niego wyciągnąłeś dla naszej sprawy? :)

  • 0

#42 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 06 grudzień 2010 - 13:29

To fakt zima odpada na protesty .Gadałem z jednym gościem odnośnie tych limitów . Poradził mi żeby dobijać się poselstwa PO
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#43 pragmatyk_liryczny

pragmatyk_liryczny

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 06 grudzień 2010 - 15:08

To fakt zima odpada na protesty .Gadałem z jednym gościem odnośnie tych limitów . Poradził mi żeby dobijać się poselstwa PO


Myślę, że politykom trzeba dać gotowca na "tacy". Sama rozmowa nie wiele daje, bo mają ważniejsze problemy na głowie ;)
  • 0
Nie jesteś dzieckiem specjalnej troski. Jesteś obywatelem i tego się trzymaj!

#44 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 06 grudzień 2010 - 17:24

To fakt zima odpada na protesty .Gadałem z jednym gościem odnośnie tych limitów . Poradził mi żeby dobijać się poselstwa PO


Co to za Gość i czy ma jakieś wejścia w PO? Ja gadałem z posłem Markiem Plurą ale nic konstruktywnego z tego nie wyszło. Panowie Rostowski i Boni są chyba z PO i "odpalili" nowelizację tak , że nie weszła nawet do sejmu.
Jeśli uda Ci się coś załatwić ja mogę pojechać i pogadać nawet w zimie nawet z samym D.Tuskiem.
Poważnie pisze.
  • 0

#45 jaro_222

jaro_222

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 06 grudzień 2010 - 20:54

Sorki za ten link ale jak go znalazłem to nie trzeba było sie rejestrować a wnioski takie ze trudno będzie bo już od początku wejścia ustawy o rencie socjalnej pisano o dyskryminacji
  • 0

#46 pragmatyk_liryczny

pragmatyk_liryczny

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 08 grudzień 2010 - 18:02

Co to za Gość i czy ma jakieś wejścia w PO? Ja gadałem z posłem Markiem Plurą ale nic konstruktywnego z tego nie wyszło. Panowie Rostowski i Boni są chyba z PO i "odpalili" nowelizację tak , że nie weszła nawet do sejmu.
Jeśli uda Ci się coś załatwić ja mogę pojechać i pogadać nawet w zimie nawet z samym D.Tuskiem.
Poważnie pisze.


Lenio, proponuję szybką akcję w ramach naszej inicjatywy. A mianowicie. Zacznijmy wysyłać maile (bo są za darmowe ;) do wszystkich parlamentarzystów (posłów i senatorów), aby zwrócić ich uwagę na problem. Jeśli każdy z nich otrzyma po kilka tysięcy maile w ciągu jednego dnia, to może dostrzegą problem? Ale to tylko jakao akcja doraźna, w ramach Inicjatywy ON znoszącej "pułapkę rentową".

Co wy na to?

Pozdrawiam wszystkich :)
  • 0
Nie jesteś dzieckiem specjalnej troski. Jesteś obywatelem i tego się trzymaj!

#47 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 08 grudzień 2010 - 19:44

Ja jestem jak najbardziej za taką formą, osobiście mogę rozsyłać całymi dniami :)
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#48 kopcinskaanna

kopcinskaanna

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 09 grudzień 2010 - 13:24

Formularz do zbierania podpisów znajduje się na moim blogu http://okielcach.blox.pl . Mam w domu około tysiąca podpisów
  • 0

#49 pragmatyk_liryczny

pragmatyk_liryczny

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 10 grudzień 2010 - 13:33

Cieszy fakt, że wzrasta zainteresowanie inicjatywą. :)
Lenio, jeśli Ania ma już gotowe formularze i sporo podpisów, to teraz nowelizacja, uzasadnienie do nowelizacji i "ruszamy z kopyta", by zebrać ustawową ilość podpisów i złożyć do laski marszałkowskiej. :)

Pamiętajcie: Nikt za nas nic nie zrobi. :)
  • 0
Nie jesteś dzieckiem specjalnej troski. Jesteś obywatelem i tego się trzymaj!

#50 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 10 grudzień 2010 - 18:14

Formularz do zbierania podpisów znajduje się na moim blogu http://okielcach.blox.pl . Mam w domu około tysiąca podpisów


Niestety myślę, że nie można wziąć podpisów z jednego projektu i użyć ich pod drugim. Tym bardziej że z tego co przeczytałem walczyłaś o zrównanie renty socjalnej do limitu dochodu pozostałych rent, a my walczymy o zniesienie limitu w ogóle. 

Lenio, proponuję szybką akcję w ramach naszej inicjatywy. A mianowicie. Zacznijmy wysyłać maile (bo są za darmowe ;) do wszystkich parlamentarzystów (posłów i senatorów), aby zwrócić ich uwagę na problem. Jeśli każdy z nich otrzyma po kilka tysięcy maile w ciągu jednego dnia, to może dostrzegą problem? Ale to tylko jakao akcja doraźna, w ramach Inicjatywy ON znoszącej "pułapkę rentową".

Co wy na to?

Pozdrawiam wszystkich :)


Każda moralna forma nacisku jest moim zdaniem dozwolona.
  • 0

#51 kopcinskaanna

kopcinskaanna

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 15 grudzień 2010 - 08:04

Chce zniesienia całkowicie limitów. Być moze sformułowanie na moim blogu nie było zbyt jasne, a jak juz pisałam w prywatnej wuadomości formularz spisowy pisałam sama. Rzecznik Praw Obywatelskich napisał mi ze nie moze interweniować, bo projekt ustawy jest w Sejmie, a żaden z prawników w moim mieście nie zgodził się bezpłatnie pomóc sporządzic skargi konstytucyjnej. Po świętach razem z moim stowarzyszeniem chce zoorganizowac u siebie w mieście powszechną zbiórkę przez 30 stowarzyszeń
  • 0

#52 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 15 grudzień 2010 - 20:10

MAM pomysł ... gdybym miał maila do Tuska to... pisał bym mu ile wlezie żeby zapchać skrzynkę w ramach protestu...
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#53 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 16 grudzień 2010 - 01:34

Czas najwyższy powołać komitet inicjatywy ustawodawczej potrzebujemy 15 osób.
Chętnych proszę o maila na Lenio82@op.pl lub wiadomość prywatną i podanie w nim imienia i nazwiska.
  • 0

#54 kopcinskaanna

kopcinskaanna

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 16 grudzień 2010 - 08:40

Oto e-mail ofijalny do Tuska
Donald.Tusk@sejm.pl kontakt@kprm.gov.pl
Nie znalazlam jego oficjalnej strony
Moze lepiej uprzykrzyć emailami życie Boniemu. poszukam popołudniu do niego e-mail.
  • 0

#55 pragmatyk_liryczny

pragmatyk_liryczny

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 16 grudzień 2010 - 17:49

Jakiś czas temu zaproponowałem, aby przeprowadzić akcję mailingową do wszystkich parlamentarzystów (posłów i senatorów). Jeśli każdy z nich otrzyma w jednym dniu kilka tysięcy maili od obywateli z zapytaniem i prostestem wobec dyskryminacji, to coś może to dać. Potrzebna jest pozytywna forma nacisku na tych, którzy mogą to zmienić czyli PARLAMENTARZYSTÓW.

Jeśli utrzyma się zainteresowanie tą akcją w ramach inicjatywy, to przygotujemy maile wszystkich parlamentarzystów, które są dostępne na stronie : www.sejm.gov.pl i www.senat.gov.pl i będzie można pisać ile chcecie...

Pozdrawiam :)
  • 0
Nie jesteś dzieckiem specjalnej troski. Jesteś obywatelem i tego się trzymaj!

#56 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 16 grudzień 2010 - 18:14

Czas najwyższy powołać komitet inicjatywy ustawodawczej potrzebujemy 15 osób.
Chętnych proszę o maila na Lenio82@op.pl lub wiadomość prywatną i podanie w nim imienia i nazwiska.


ozywiscie ja sie chetnie zglaszam nie mniej prosze wczesnie o kontakt na gg którego to numer zostawiam na pw koledze.
  • 0

#57 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 18 grudzień 2010 - 13:21

Czy chcecie być w komitecie wykonawczym inicjatywy czy mam go powołać z moimi znajomymi? Zgłosiły się 4 osoby a potrzeba 15. Proszę o maile i wiadomości prywatne.
  • 0

#58 jaro_222

jaro_222

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 18 grudzień 2010 - 17:42

Lenio może lepiej żebyś powołał znajomych zawsze to będzie lepiej bo wszystkich masz na pewno w pobliżu takie moje zdanie
  • 0

#59 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 28 grudzień 2010 - 13:08

Pomysł z tą ustawą uważam za bardzo dobry, ale trzeba to zrobić porządnie tj. bez błędów i dokładnie. Porządne napisanie takiej ustawy i wprowadzenie jej pod obrady sejmu zajmie zapewne mnóstwo czasu dlatego też proponuję między czasie namawiać znajomych do podpisywania istniejącej już petycji dot. rent socjalnych. http://www.petycje.p...?petycjeid=6020 Wprawdzie nie jest to super napisane, ale na pewno problem niskiego progu zarobkowego dla rencistów socjalnych jest uwidoczniony. Jeśli podpisze to duża liczba osób to wyślę to (poleconym za potwierdzeniem odbioru) w parę ważnych miejsc. Tyle mogę zrobić żeby nagłośnić temat. W przyszłym roku są wybory parlamentarne i aby ''ugrać'' dla nas podwyższenie lub likwidację progów zarobkowych należy jak najwięcej nagłośnić ten temat. Jestem tego zdania że jak tego nie załatwimy w 2011r to już to nie wejdzie później. Ale to jest moja opinia. Póki co czekam na obywatelski projekt ustawy autorstwa Lenio bo zamierzam się zaangażować w zbieranie podpisów. Pozdrawiam
  • 0

#60 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 14 styczeń 2011 - 17:26

Gratuluje Mateuszowi MATNowi zaistnienia w mediach :D
http://www.rp.pl/art...iac-wiecej.html
Myślę, że pod koniec stycznia ruszymy ze zbieraniem podpisów pod projektem ustawy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych