Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

zwiazek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_kenegro_*

Gość_kenegro_*
  • Gość

Napisano 03 kwiecień 2009 - 15:04

Mops wierz mi doskonale rozumiem co czujesz. Boisz się uwierzyć w swoje szczęście. Jednak powinnaś bo sądzę że twój partner naprawdę Cię kocha. Wiesz nie wiem co jest podstawą waszego związku ale uważam że powinnaś szczerze spróbować z nim porozmawiać o tym czego się obawiasz i że bierzesz leki. Pozwól mu być przy Tobie również kiedy czujesz się źle. To pomogło by Wam jeszcze bardziej zbliżyć się do siebie. Przecież bycie ze sobą oznacza dzielenie się nie tylko radościami ale i smutkami. Może on po prostu nie uświadamia sobie tej twojej walki jaką toczysz sama z sobą. Co do tego czy powinnaś za niego wyjść to spróbuj na chwilę odsunąć wszystkie wątpliwości i zapytaj sama siebie jakie są twoje uczucia i co mówi Ci twoje serce. Pamiętaj czasem nie ma co wybiegać za bardzo w przyszłość. Trzeba po prostu zaufać Bogu,choć wiem że nie jest to łatwe. Najważniejsze jest by przyjąć to co dostajemy w darze teraz i chwila którą teraz wspólnie możecie razem dzielić.
Zaufaj miłości twojego partnera do Ciebie i dziękuj Panu za nią. Wierzę że razem pokonacie wszystkie przeszkody. Pozdrawiam ;)
  • 0

#22 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 03 kwiecień 2009 - 18:19

[quote name='Mops]Nie daję rady z tym udawaniem' date=' nie będę miała żadnej opieki i nie chcę, aby to on mógł się mną zajmować. Stan mojego zdrowia ulega pogorszeniu, a mój kochany chciałby abyśmy się pobrali. Pytam co Wy byście zrobili?.[/quote']
Wierze i wiem, że nie jest Ci łatwo, ale jedyna rada to przestać o tym myśleć i pozwolić sobie na to, aby kochać i być kochaną. Miłość to najpiękniejsza rzecz w życiu jaka może spotkać człowieka. Dziś to wiem, ale kiedyś nie chciałam słyszeć o wspólnym byciu, życiu, a o ślubie to już zupełnie. Najlepiej z dala, na odległość, na krótką chwilę, bo się nie przywiąże, to nie zobowiązuje do niczego, nie rani w przypadku porażki ... Oszukiwałam sama siebie, bo tak na prawdę bałam się panicznie, że przyjdzie taki dzień, w którym nie będę mogła mu dorównać po kolei we wszystkim. Ale on uparcie i z wytrwałością "maniaka" powtarzał, że nie ważne czy jesteś silna, zdrowa czy chora najważniejsze jest to, jakim jestem człowiek, co mam w sercu i w głowie. I był na tyle przekonujący, że za dwa tygodnie będziemy mężem i żoną. Ciesze się, że udało mu się mnie przekonać i choć trwało to prawie 5 lat, to oboje stwierdzamy z pełną stanowczością, że warto było tyle czekać ... Teraz to szczęście jest pełniejsze i bardziej dojrzalsze.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#23 rogal160

rogal160

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 21 kwiecień 2009 - 20:37

Tomaszu:)
Mam 26 lat, kuleje i mam dłoń niesprawną. Za sobą nieudane małżeństwo z ładną pełnosprawną kobietą, potem kilka przygód także ze zdrowymi, jak również z kobietą niepełnosprawną. Teraz jestem w związku ze śliczną, bardzo inteligentną, świetnie wykształconą dziewczyną. Nie widzi ona problemu w chodzeniu ze mną za ręke, uprawianiu sexu itd. Może dlatego, że moja niepełnosprawność, jak Kasia sama twierdzi, ginie przy moich zaintersowaniach, sposobie bycia itd. Wykształcenie i praca pewnie też są ważne, choć tego żadna kobieta Ci nie powie oficjalnie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  • 0
"Lepiej umrzeć na stojąco niż żyć na kolanach"

#24 najlepiej

najlepiej

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 czerwiec 2009 - 17:45

Tomaszu24, pytasz czy osoba niepełnosprawna ma szansę na ładną żonę/ przystojnego męża, a ja się pytam, a dlaczego miałaby nie mieć szansy.
Szkoda enegrii na negatywne podejście.
  • 0

#25 rogal160

rogal160

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 08 czerwiec 2009 - 18:42

Nie ma co ukrywać, że szanse mamy mniejsze.
  • 0
"Lepiej umrzeć na stojąco niż żyć na kolanach"

#26 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 08 czerwiec 2009 - 21:12

co to w ogole za słowa? śliczna, ładna , przystojny? Jakies puste, to nie są kryteria do bycia z druga osoba. To jest patrzenie poprzez - mam sliczna dziewczyne- zone niech wszyscy mi zazdroszcza. Majac 20 lat patrzylam na wyglad. Dzis majac 30 patrze na inne rzeczy , jesli ktos mnie zainteresuje swoim wnetrzem to tez i spodoba mi sie na zewnatrz. Kazdy widzie piekno inaczej, dla jednych bedzie to wysoka blondynka dla innych szara myszka bez makijazu. Po co szukac ładnej , przystojnego jak mozna poznac kogos fajnego, kochanego?? Zmiencie kryteria myslenia o byciu z kims! Bo dla każdego bedzie piekne co innego.
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#27 rogal160

rogal160

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 09 czerwiec 2009 - 08:14

Jasne, że tak. Jednak przestańmy się oszukiwać, że wygląd nie ma znaczenia.
  • 0
"Lepiej umrzeć na stojąco niż żyć na kolanach"

#28 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 09 czerwiec 2009 - 11:03

Ma znaczenie ale pośrednie. Bedzie 10 osób i każdemu bedzie sie inna podobac osoba. Zreszta spotkasz na swojej drodze ideal Twoich oczu, bostwo i co z tego jak w rzeczywisosci nie bedziecie sie rozumieli? Piekno jest nie do okreslenia...
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#29 rogal160

rogal160

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 09 czerwiec 2009 - 11:33

Chodzi mi o to, że osoba atrakcyjna fizycznie ma większe szanse na znalezienie partnera. Poznająć człowieka nie wiesz jakie ma wnętrze, a jego nieatrakcyjność fizyczna może skutecznie odstraszać przed zaznajomieniem się z nim.
  • 0
"Lepiej umrzeć na stojąco niż żyć na kolanach"

#30 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 09 czerwiec 2009 - 18:01

Tylko zauważ,że pojęcie piękna jest względnością.Dla jednej osoby ktoś,czy coś będzie piękne,dla drugiej nie zasługujące na uwagę.
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#31 rogal160

rogal160

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 09 czerwiec 2009 - 20:22

Racja, o gustach się nie dyskutuje, choć jakieś tam kanony jednak funkcjonują.
  • 0
"Lepiej umrzeć na stojąco niż żyć na kolanach"

#32 jumbo00

jumbo00

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 11 czerwiec 2009 - 09:26

Również za jakiś czas stuknie mi 30stka i zgadzam się z fajnąanią w kwestii, że na pewnym etapie życia zwraca się uwagę na rzeczy typu wnętrze, itd i nie kwestionuję również, że wtedy dana osoba staje się również piękna na zewnątrz.

Ale dlaczego z intelektem drugiej osoby nie ma być połączona uroda fizyczna, która nie podoba nam się tylko ze względu na wnętrze tej osoby???

fajnaania nie kwestionuję Twojego punktu widzenia ale różni się trochę od mojego...może to kwestia, że jesteś kobietą, ja mężczyzną...
  • 0
Bartosz

#33 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 11 czerwiec 2009 - 21:25

ale ja nie mowie, ze to nie moze byc polaczone, tylko zauwaz dla każdego piekno bedzie inne. Kazdemu bedzie sie inna podobac osoba i dla Ciebie jedna kobieta bedzie piekna inny facet natomiast na nia nawet nie spojrzy.
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#34 Korner

Korner

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 01 październik 2009 - 12:38

A ja jednak odpowiem dla zakończenia tematu.

Tak Tomasz,jest to możliwe pod warunkiem,ze sam masz coś do zaoferowania.

Opowiadasz bzdury Jutrzenko. Miłość to właśnie dawać wszystko nie oczekując nic. Oczywiście jeśli ma się za to samo jest to wzajemność. I żyli długo i szczęśliwie.

Pozdrowionka
  • 0
"Miłość nie zna pór dnia, nadzieja nie ma końca, a wiara nie zna granic. Tylko wiedza i niewiedza skrępowane są czasem granicami."

Gunter Grass

#35 moncia

moncia

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 09 październik 2009 - 17:17

dla mnie np. wyglad sie nie n nie liczy tylko charakter i dla mnie facet moze byc na wózku albo moze chodzic o kulach tylko musze sie z nim dogadywac musimy sie rozumiec wzajemnie i wtedy to dla mnie ma sens taki zwiazek
  • 0

#36 evelunka

evelunka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 09 październik 2009 - 22:00

Macie problemy:) o gustach chyba się nie dyskutuje...ale powiem od siebie ,że wygląd ma znaczenie ,bo każdy najpierw widzi to ,co na zewnątrz:) Ale należy pamiętać też, że każdy ma inne poczucie estetyki i piękna. Nie trzeba daleko szukać:))))ja jestem w końcu superrrrr najfajniejsza ,a o tym ,że najpiękniejsza to chyba wspominać nie muszę:) a mój przyszły mężuś to już istny cud.
Khy khy...i oboje jesteśmy do tego tacy skromni....
  • 0
...myśli spokojne ponad wodami pochyl miłością...

#37 MIXI

MIXI

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 154 postów

Napisano 10 październik 2009 - 10:14

Myślę, że jeśli szukamy fizycznego piękna u płci przeciwnej to takiego partnera znajdziemy i reszta nie ma wtedy znaczenia. Zauważyłam pewne uogólnienie, że atrakcyjny = pełnosprawny, a chyba to tak do końca nie jest, prawda?
  • 0

#38 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 10 październik 2009 - 17:48

oczywiscie ze nie jest tak do konca znam super facetow przystojnych niepelnosprawnych i super przystojnych pelnosprawnych. Tylko ze niestety autorowi postu chodzi o partnera pelnosprawnego tak na prawde i zeby nie wiem czym sie zaslanial i jakie bzdurne argumenty podawal i tak mu niie uwierze. Wyglad ma znaczenie i osoby ktore uwazaja inaczej oszukuja samych siebie. Wyglad zawsze mial znaczenie ale poza wygladem liczy sie intelekt poczucie chumoru i mnostwo mnostwo innych przymiotow i tak na prawde to jest bardzo skomplikowany mechanizm i nikt z nas tego nie rozgryzie bo filozofowie mecza sie juz od wiekow i nic. Bo milosc jest pozbawiona logiki.
  • 0

#39 evelunka

evelunka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 10 październik 2009 - 22:26

Lilith24 :) święte słowa zacna istoto. Zgadzam się w pełni.
  • 0
...myśli spokojne ponad wodami pochyl miłością...

#40 mariolla

mariolla

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 12 październik 2009 - 07:55

:( a ja nie znam par sprawna-niepelnosprawny i na odwrot.i powiem wam szczeze ze zgadzam sie z autorem tego tematu.bo co moze sie sprawnemu zdrowemu mezczyznie spodobac w takiej jak ja?watpie czy cokolwiek.:(intelekt inteligencja to troszke malo!:/
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych