Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

"Kochankowie" - dokument o miłości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 Marinka

Marinka

    Sufler

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPip
  • 331 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 18 grudzień 2009 - 21:40

Lidi również Cię rozumiem i mówię o tym, żeby były to programy na poziomie bez oceniania personalnie, bez zbędnych komentarzy :)
  • 0
Serce miej otwarte dla wszystkich, zaufaj niewielu.

#22 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 19 grudzień 2009 - 12:34

Co do programów to do nie dawna był fany program "Wózkersi", ale został zdjęty z anteny, a w zamian jest kolejny program wszechdobrotliwej Anny Dymny :D
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#23 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 19 grudzień 2009 - 14:50

[quote name='lidi]Nie wypowiadałam się za Ciebie. Masz prawo mieć inne zdanie. O Tobe i innych mogą robić reportaże' date=' nie przeszkadza mi to zupełnie. Tylko porównanie takich reportaży do filmów biograficznych wydaje mi się niezbyt trafne, bo to że jesteśmy niepełnosprawni nie daje nam prawa do uważania się za kogoś wielkiego, o kim powinno się kręcić filmy. Na to trzeba sobie zasłużyć , wykazać się nieprzeciętnością np. taką jaką wykazał się słynny niepełnosprawny malarz Henri de Toulouse-Lautrec.[/quote']
Chyba mnie nie zrozumiałaś…
W mediach utrwala się mit - wizerunek osób będących ciężarem dla społeczeństwa, wzbudzających litość, spychanych na margines życia społecznego. Nie trzeba dodawać, jak się czują sami zainteresowani, sprowadzeni do roli trzymających "czapkę", żebrzących o litość i hojność ewentualnych dobroczyńców.
Jest to niesłychanie krzywdzące, ponieważ odziera osoby niepełnosprawne z człowieczeństwa redukując je do roli przedmiotów.
Problem ten nie istniałby, gdyby nie fakt, że ludzie niepełnosprawni są zmuszeni do korzystania z nieopłacanych, nieformalnych opiekunów po to, aby zapewnić sobie podstawowe, niezbędne usługi.
Środki masowego przekazu, filmy, książki również spychają ich na "szary koniec", traktując jako osoby o niższym statusie społecznym.
Dlatego tak wielką role spełnia dobry dokument i film, który bez wątku taniej
sensacji pokazuje autentyczne realia.Logika podpowiada, że jeśli ludzie niepełnosprawni postrzegani są jako "normalni", to nie ma potrzeby wypracowania polityki, której celem byłoby przekształcenie społeczeństwa w takim kierunku, aby było wolne od fałszywego postrzegania niepełnosprawności.


Na dowód tego, iż wiem co pisze podaje kilka przykładów filmów o takiej właśnie
Tematyce.

W ostatnich latach powstało wiele filmów, których tematem jest walka człowieka z niepełnosprawnością, zmaganie, które zdane jest na niepowodzenie. "Urodzony czwartego lipca"- to film, w którym główny bohater w konfrontacji ze swoimi ograniczeniami nie ma szans na powodzenie, ratuje go szlachetność i miłość kobiety.

Następny przykład to: "Dzieci gorszego Boga" - gdzie główną rolę głuchej kobiety zagrała niesłysząca aktorka Marlee Martin - nagrodzona za tę rolę.
W wielu filmach niepełnosprawnych bohaterów wyposaża się w jakieś szczególne zdolności lub duchowe, a nawet moralne, walory (m.in. "Rain Man", "Forrest Gump", "Ósmy dzień", "Zagadka Powdera").
Na szczególną uwagę zasługuje film "Olej Lorenca"

„Andrzej Fidyk, szef redakcji filmów dokumentalnych I Programu Telewizji Polskiej, która wyprodukowała wiele nagrodzonych filmów o osobach niepełnosprawnych, emitowanych w cyklu "Miej oczy szeroko otwarte" (m.in. "I nie opuszczę cię aż do śmierci", "Przełamując ciszę", "Zakazana miłość", ,,8 deko do złota"), dodaje:
- Osoby nie pełnosprawne, co jest zrozumiałe, mogą być dużo bardziej przewrażliwione na punkcie pokazywania ich w mediach, przeciwko czemu niekiedy tak protestują. Tak naprawdę jednak nie są jedynymi, których sukces pokazuje telewizja i nie jedynymi, którzy zmagają się z różnymi przeciwnościami i problemami. One dotyczą wszystkich ludzi. Moim zdaniem, jeśli warto pokazać czyjś sukces, odwagę albo walkę z losem, to trzeba to zrobić niezależnie, czy będzie to osoba niepełnosprawna, czy sprawna. Najważniejsze jest to, aby był to dobry film i zawierał coś naprawdę ciekawego.”
Stąd też moje zainteresowanie filmem który zaanonsował Majonez_lodz
Nie przypuszczałam, że wzbudzi tyle kontrowersji.

Rafale, podziękuję Ci, nie musisz się fatygować nagrywaniem tego filmu.


To takie moje refleksje...
  • 0

#24 konto_usuniete

konto_usuniete

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 19 grudzień 2009 - 15:28

Michalino zrozumiałam co masz na myśli. :)
Co innego mądry film a co innego "tania sensacja" jak powiedziałaś, o której też wspominał Sith. Były czasy , kiedy ON pokazywano w cyrku jako dziwolągi . W taki sposób odbieram niektóre programy. Pewnie i jestem przewrażliwiona , ale żyłam w czasach kiedy takich jak ja było mało na ulicy. Przeżyłam wiele upokorzeń i musiałam wysoko nosić głowę, by nie było widać łez w oczach. Teraz jest prościej (choć nie zawsze), bo ludzie już oswoili się z widokiem niepełnosprawnych w różnych miejscach. I chociaż jest jeszcze ogromnie dużo barier architektonicznych oraz mentalnych, to jednak jest dużo lepiej. :)
  • 0

#25 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 19 grudzień 2009 - 16:19

Michalina, ale nie rozumiem co masz obecnie do mnie ? Ja w pełni podzielam Twe zdania, a film obejrzę i nagram o ile będę w domu.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#26 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 20 grudzień 2009 - 00:01

lidi odnoszę wrażenie że chcesz zrobić zmianę w świadomości ludzi nie robiąc nic albo robiąc mało a tutaj trzeba zmian systemowych i takie programy są swego rodzaju startupem rozpoznaniem tematu poznaniem problemu do wyleczenia

czyż nie mam racji MarinkaW ?? :)
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#27 Marinka

Marinka

    Sufler

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPip
  • 331 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 20 grudzień 2009 - 00:08

Masz rację Nonames :) Tak mi też się wydaję.
  • 0
Serce miej otwarte dla wszystkich, zaufaj niewielu.

#28 konto_usuniete

konto_usuniete

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 20 grudzień 2009 - 10:27

lidi odnoszę wrażenie że chcesz zrobić zmianę w świadomości ludzi nie robiąc nic albo robiąc mało a tutaj trzeba zmian systemowych i takie programy są swego rodzaju startupem rozpoznaniem tematu poznaniem problemu do wyleczenia

czyż nie mam racji MarinkaW ?? :)

Każdy z nas ma prawo mieć inne zdanie , jeżeli Ty Nonames oraz Ty Marinko nie zgadzacie się z tym co mówię , to ja to szanuję. Tylko proszę nie dorabiać własnych teori do tego co mówię. Powiedziałam co powiedziałam i nic poza tym. Twoje wrażenie było błędne Nonames. Nie zrozumiałeś o co mi chodziło, a szkoda , bo jaśniej nie potrafię powiedzieć. Myślę, że niezrozumienie w tym temacie nie przeszkodzi nam z powodzeniem dyskutować na inne. :))))))) :)))))))
  • 0

#29 perelka007

perelka007

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 20 grudzień 2009 - 13:56

Ja również z przyjemnością bym oglądnęła, więc przyłączam się do prośby o nagranie. Osobiście nie mam takiego programu.
  • 0
Człowiek bardzo się uskarża przy każdym bólu. A tak rzadko się cieszy, gdy go nie czuje. /G.C.Lichtenberg/

#30 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 21 grudzień 2009 - 08:59

nie ma sprawy moge nagrać mam możliwosc i przerobic film np na AVI lub inny format i umieścić na jakimś serwisie do ściąniecia np rapidshare gdzie można go bedzie ściągnać za free

pasuje ?

mal


tylko przypomnijcie mi 27 piszac rano PM do mnie na forum :) lub email : czaja@spamcop.net w temacie FILM KOCHANKOWIE

zebym wiedzial oco biega ;)
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#31 perelka007

perelka007

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 26 grudzień 2009 - 13:27

już dziś przypominam :)
  • 0
Człowiek bardzo się uskarża przy każdym bólu. A tak rzadko się cieszy, gdy go nie czuje. /G.C.Lichtenberg/

#32 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 26 grudzień 2009 - 18:47

zaprogramowalem juz nagranie :) poniedzialek mi zajmie obróbka i wysylka na rapida...
w wtorek bedzie gotowe linki na forum umeiscic nie bede mogl regulamin, wiec zainteresowani klikna na gg nr w moim profilu lub PW na forum

narazie

mal
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#33 perelka007

perelka007

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 27 grudzień 2009 - 22:37

Malcolm... sama zapomniałam Ci przypomnieć... ale mam nadzieję, że zaprogramowanie pomogło...
a film zaraz się rozpocznie... miłego oglądania już dziś dla tych, którzy mają możliwość oglądnięcia już teraz :)

a cała reszta (ja również) sobie poczekamy....
pozdrawiam
  • 0
Człowiek bardzo się uskarża przy każdym bólu. A tak rzadko się cieszy, gdy go nie czuje. /G.C.Lichtenberg/

#34 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 28 grudzień 2009 - 07:04

film spakowany i podzielony na 2 cześci za pomocą programu winrar - wielkosc pliku po rozpakowaniu 316 MB
kto nie posiada programu winrar można pobrać stad http://www.rarlab.co...r/wrar390pl.exe wersja 32bitowa

do odtworzenia filmu potrzebny kodek xvid zawarty np w pakiecie sterowników ffdshow do pobrania stąd http://www.programos...am,ffdshow.html


o linki można klikać na gg email :)



mal
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#35 perelka007

perelka007

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 28 grudzień 2009 - 18:21

Bardzo dziękuję Malcolm'ie
film warty oglądnięcia...

pozdrawiam cieplutko
  • 0
Człowiek bardzo się uskarża przy każdym bólu. A tak rzadko się cieszy, gdy go nie czuje. /G.C.Lichtenberg/

#36 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2009 - 00:41

Film bardzo fajny! Oby wiecej takich. Ten film powinien byc emitowany w telewizji publicznej, ale niestety, nigdy to nie nastapi. Istnieje kult Anny Dymnej, czyli epatowanie pt.:

"Jak jest mi ciezko i pomysle o takiej osobie niepelnosprawnej - jej codziennych zmaganiach, to az chce mi sie zyc, bo oni tak maja zle".

Dzieki Malcolm za poswiecony czas i checi w sprawie nagrania filmu!
  • 0

#37 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 30 grudzień 2009 - 10:57

Żenujące,że normalność odbieramy jako jakiś cud.
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#38 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 30 grudzień 2009 - 15:49

Veni, Vidi, Vici pobrałem obejrzałem wywaliłem . jeśli ktoś kręci film o tematyce która nie jest poruszana zbyt często w mediach i występuje w ilościach śladowych ma zadanie łatwe ponieważ decydując się na oglądnięcie filmu o tej tematyce odbiorca będzie musiał się zdecydować właśnie na jego dzieło.

wracając do samego filmu ten film nie jest dziełem nie powala a ponieważ niema lepszego to tylko jego można oceniać nie mając do czego porównać temat został spłaszczony obraz jaki się wydobywał był miałki ten film nie poruszał żadnych ważniejszych kwestii zagłębiając się w problem można powiedzieć że to była kolejna PAPKA w której on kochał ją ona jego albo on ją ale ona już nie z tą różnica że aktorzy niebyli retuszowanymi komputerowo ideałami z wielką willą ciekawą pracą i ciągłym uśmiechem na twarzy . reasumując film słaby miałki płytki bez większej treści
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#39 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 31 grudzień 2009 - 10:53

Zgadzam się z Tobą Nika - dlaczego coś co jest normalne przyjmujemy z takim zdziwieniem .Dziwi Nas to ,że osoba niepełnosprawna może kochać ? Przecież tak jak każdy jesteśmy zdolni do uczuć , potrzebujemy uczuć i nie powinno nas dziwić to, że można ."Człowiek potrzebuje cżłowieka, żeby stać się Człowiekiem"...Chyba , że sami się zamykamy, blokujemy swoje serce i jesteśmy "niepełnosprawni uczuciowo" .To już inna sprawa.
  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#40 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 02 styczeń 2010 - 16:42

A jest możliwość wrzucić ten film na youtube?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych