Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

"Kochankowie" - dokument o miłości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 02 styczeń 2010 - 17:14

nie to jest pirat :)
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#42 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 06 styczeń 2010 - 00:51

Po dużych perypetiach, udało mi się obejrzeć dokument Rafała Skalskiego “Kochankowie”
Jest to bardzo delikatna materia… wstęp mnie zażenował…(subiektywne odczucie) ale oglądałam do końca.
W tym filmie nie chodzi o to by coś rozwiązywać, również nie ma nawet najmniejszej wskazówki jak sobie radzić, ale jest uchwycony klimat. Każda para inna, każda inaczej mentalnie podchodzi do swojej sytuacji.
Obraz ciepły i czasami romantyczny.
Może dlatego co niektórzy widzą w nim papkę niegodną większej uwagi i zastanowienia.
Jest przesłanie ponadczasowe i uniwersalne, jak bardzo pragniemy mieć bliską osobę.
Nie ukazany jest w tym filmie trud i codzienność, ale może to nie jest już takie romantyczne.
Wszak tytuł brzmi kochankowie ;)
Tu nie ma kwestii - podoba mi się, czy nie, taka jest rzeczywistość tych paru par.

Dziękuję Ci Malcolmie za pomoc :)
  • 0

#43 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 08 styczeń 2010 - 22:52

Malcolm ślicznie dziękuję za linki na gg. Byłam sceptyczna co do filmu, ale po obejrzeniu tego dokumentu moją faworytką jest dama na wózku, która powiedziała, cytuję:"r*****y się często". Jak to usłyszałam, myślałam, że padnę ze śmiechu za jej szczerość. Bardzo ciekawy dokument, choć momentami nudnawy.
  • 0

#44 sith

sith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 324 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 01:19

[quote name='Efaa]Malcolm ślicznie dziękuję za linki na gg. Byłam sceptyczna co do filmu' date=' ale po obejrzeniu tego dokumentu moją faworytką jest dama na wózku, która powiedziała, cytuję:"r*****y się często". Jak to usłyszałam, myślałam, że padnę ze śmiechu za jej szczerość. Bardzo ciekawy dokument, choć momentami nudnawy.[/quote']
Efaa wiec wystarczy r***c sie często zeby być Twoim faworytem ?
Fascynujące :cool:
  • 0
Istnieje tylko jeden rozsądny powód by wejść w paszczę Śmierci: żeby ukraść mu złote zęby.

#45 Marinka

Marinka

    Sufler

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPip
  • 331 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 09 styczeń 2010 - 18:17

Wydaje mi się,że głównym zamiarem reżysera było uświadomienie "zdrowej" społeczności, że osoby mimo swojej niepełnosprawności potrafią kochać i być kochanym, że nie są aseksualne i jak się okazuje fizyczność nie ma znaczenia, żeby zdrowy zakochał się w niepełnosprawnej osobie i że w ogóle ON bardzo dobrze znają znaczenie miłości i różnych z tym związanych emocji.
Gdzieś wyczytałam, że przy wyborze partnera życiowego sprawą dla Polaków najważniejszą - wskazaną przez ponad trzy czwarte ankietowanych - jest osobowość kandydata, jego cechy charakteru, oraz to jakim jest człowiekiem. Drugim - wskazanym przez prawie jedną trzecią osób - okazuje się podobieństwo światopoglądów, a trzecim - wygląd i uroda kandydata (19%). W dalszej kolejności Polacy zwracają uwagę na wspólne zainteresowania (15%), warunki materialne, finansowe (14%) oraz wykształcenie (11%). Tylko 3% ankietowanych przyznaje, że ważna jest dla nich atrakcyjność seksualna partnera :)

Dodano sob 9 sty 18:51:35 2010 :

wracając do samego filmu ten film nie jest dziełem nie powala a ponieważ niema lepszego to tylko jego można oceniać nie mając do czego porównać temat został spłaszczony obraz jaki się wydobywał był miałki ten film nie poruszał żadnych ważniejszych kwestii zagłębiając się w problem można powiedzieć że to była kolejna PAPKA w której on kochał ją ona jego albo on ją ale ona już nie z tą różnica że aktorzy niebyli retuszowanymi komputerowo ideałami z wielką willą ciekawą pracą i ciągłym uśmiechem na twarzy . reasumując film słaby miałki płytki bez większej treści

Nonames, a jakie miałyby wystąpić w tym filmie według Ciebie większe treści, czego byś oczekiwał?
  • 0
Serce miej otwarte dla wszystkich, zaufaj niewielu.

#46 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 19:25

zabrakło mi wypowiedzi innych - wiem zaraz na mnie się wszyscy rzucą że innym nic do tego i niema co się przejmować zdaniem innych - ale jest to film poruszający taką tematykę że nieważne czy ze zdaniem innych mamy się liczyć czy nie ale przydało by się dla pełnego obrazu przedstawić kilka wypowiedzi ludzi młodszych starszych mniej bardziej wykształconych biedniejszych i bogatszych na temat swoich sąsiadów (tutaj konkretnych par)
po prostu liczyłem że będzie to film który poza parami przedstawi też obraz wokoło może nawet jakieś opinie psychologów
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#47 Marinka

Marinka

    Sufler

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPip
  • 331 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 09 styczeń 2010 - 19:38

Każdy widz ma na pewno wyrobioną swoja opinię i nie ma potrzeby, żeby wygłaszał ją w tym dokumencie, z resztą nie byłaby to ocena szczera chyba że mieliby zasłonięte twarze.
  • 0
Serce miej otwarte dla wszystkich, zaufaj niewielu.

#48 don't_believe_me

don't_believe_me

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 21:27

Dokument chętnie obejrzę :)
Niewiele osób pełnosprawnych, nawet tych, którzy byli dla mnie od zawsze tolerancyjni i "w porządku", zdaje sobie sprawę z tego, że z moim chłopakiem nie tylko trzymamy się za rączkę, ale i posiadamy takie samo życie, jak wszystkie pary i mieszkamy ze sobą... Może ten dokument niejednemu uświadomi tę kwestię :)
  • 0

#49 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 22:36

Efaa wiec wystarczy r***c sie często zeby być Twoim faworytem ?
Fascynujące :cool:


Nie, wystarczy być szczerym, tak jak ta bohaterka.
  • 0

#50 sith

sith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 324 postów

Napisano 10 styczeń 2010 - 01:44

Efaa wiec wystarczy r***c sie często zeby być Twoim faworytem ?
Fascynujące :cool:


Nie, wystarczy być szczerym, tak jak ta bohaterka.

Raczej niesmaczne i wulgarne Ale zależy co kto lubi :cool:
  • 0
Istnieje tylko jeden rozsądny powód by wejść w paszczę Śmierci: żeby ukraść mu złote zęby.

#51 india

india

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 10 styczeń 2010 - 09:39

Nonames zgadzam się z Twoja opinią w 100 % , byłam deczko rozczarowana. Spodziewałam się że film w jakiś magiczny sposób przyciągnie ludzi zdrowych do ON. Ogólnie mało ukazał - raczej smutna tonacja . Nie jestem krytykiem filmowym więc dogłębniej się nie wypowiem.
  • 0
"Ludzkie ambicje są niczym kometa - może pięknie jaśnieć, ale potrafi zniszczyć świat"

#52 Tifani

Tifani

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 10 styczeń 2010 - 12:57

Hmm....wypowiem sie może na temat filmu i nie tylko dlatego że brałam w nim udział , ale nie zgadzam sie co do co do wypowiedzi "nonames" , jest to film-dokument więc nie ma mowy w dokumencie o wypowiedziach innych, jakichkolwiek "komentarzach" ludzi postronnych, ani tym bardziej psychologów, film nie miał żadnych "ustawianych" dialogów scen czy czegokolwiek takiego...a każdy z odbiorców wnioski i przemyślenia musi wynieść z niego sam.Poza tym fil był kręcony głownie na jakis festiwal, więc nie należało się spodziewać po nim zbyt wiele....poza tym co mial niby "rozwiewać" za mity, skoro każdy prawie z Was pisze, że życie ON i życie "chodziaży"niczym sie nie różni, także to erotyczne.
  • 0
Gorące całuski - Tifani

#53 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 10 styczeń 2010 - 18:42

[quote name='Tifani]Hmm....wypowiem sie może na temat filmu i nie tylko dlatego że brałam w nim udział ' date=' ale nie zgadzam sie co do co do wypowiedzi "nonames" , jest to film-dokument więc nie ma mowy w dokumencie o wypowiedziach innych, jakichkolwiek "komentarzach" ludzi postronnych, ani tym bardziej psychologów, film nie miał żadnych "ustawianych" dialogów scen czy czegokolwiek takiego...a każdy z odbiorców wnioski i przemyślenia musi wynieść z niego sam.Poza tym fil był kręcony głownie na jakis festiwal, więc nie należało się spodziewać po nim zbyt wiele....poza tym co mial niby "rozwiewać" za mity, skoro każdy prawie z Was pisze, że życie ON i życie "chodziaży"niczym sie nie różni, także to erotyczne.[/quote']
To musiało być dla Ciebie super przeżycie, skoro brałaś udział w tym filmie. Jest bardzo naturalny, tzn. teksty bohaterów.
Oprócz jednej bohaterki, która jest moją faworytką, podobała mi się ta dziewczyna na wózku, która wychowuje 5 letnie dziecko. Scena z placu zabaw mocno mi utkwiła w pamięci.
Ale każdy bohater w tym dokumencie ma coś świetnego do przekazania.
Mówię to naprawdę jako wielki sceptyk i rzadko w ogóle mi się podobają jakiekolwiek filmy.
:)
Gratuluję Ci Tifani występu w tym filmie >
  • 0

#54 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 01:55

fajny film ale ta dziewczyna która tak wrzeszczała na tego chłopaka to tragedia czego ona w ogolę od niego chciała ?? jakieś fochy ?
  • 0

#55 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 13 styczeń 2010 - 17:49

Nagrałem, obejrzałem i jak to mawia klasyk..........dupy mi nie urwało z zachwytu.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#56 don't_believe_me

don't_believe_me

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 14 styczeń 2010 - 12:35

I ja obejrzałam :)
Ogólnie to dobrze dowiedzieć się, że inni borykają się z tymi samymi problemami co ja w związku... np. ze wstydzeniem się swego ciała, bólami stawów...

Ale dokument zrobiony dość tendencyjnie. Jeśli ktoś z jego bohaterów czyta moją wypowiedź, to niech wie, że nie chcę go urazić :)
Po prostu mam wrażenie, że zrobiono to w konwencji "ciepłych kluch"... Takie aż przerysowane, niektóre sceny "a'la romantyczne" aż śmieszyły mnie :)
Kontrastem do tych par miała być chyba sprzeczka innej - tu poruszony został dość poważny temat, ale chyba wywołany na zawołanie, bo rzucało się w oczy zerkanie dziewczyny i chłopaka w stronę ekipy i kamery, jakby pytali "mamy dalej dyskutować?", no i dość odważne wypowiedzi pary, która mówiła tylko o seksie praktycznie...
  • 0

#57 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 15 styczeń 2010 - 18:04

Dokument piękny i zgodze się z tym, ze powinni go puscic na bardziej dostepnej sstacji, np TVP lub Polsat;)

W niektórych momentach mogły by sie przydac napisy uwazam.
  • 0

#58 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 15 styczeń 2010 - 19:34

Obejrzałam nawet 2 razy doszukując się jakiś wartości ,ale nic takiego nie znalazłam.Kolejny filmik z serii - popatrzcie jakie dziwowisko.Chyba jeszcze długo normalność będzie u nas odbierana jako swoisty cud.Film przerysowany,robiony stricte pod kamerę.
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#59 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 08 luty 2012 - 14:44

http://dziendobry.tv...ewest,7650.html
Film o sprawach oczywistych a jednak caly czas trzeba o tym przypominać.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#60 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 08 luty 2012 - 15:58

Już jest poruszony ten temat:
http://www.ipon.pl/f...ght=Kochankowie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych