Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ubrania dla niepełnosprawnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#21 stokrotka22

stokrotka22

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 05 marzec 2011 - 00:05

Nie pamiętam czy to na stronie 4care czy innej spotkałam sie z odzież która zamiast guzików z przodu bluzki czy koszuli posiadała sprytnie ukryte rzepy:)
Pzdro
  • 0

#22 paczek

paczek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 kwiecień 2011 - 16:39

Hej.
Mam pytanie czy ktoś ma może jakieś doświadczenie z firmą którą ktoś podał powyżej www.4care.com.pl
Bardzo mnie interesuje jedna rzecz ale chciałem jeszcze się poradzić:)
Pozdrawiam
  • 0

#23 Gość_DaFFy_*

Gość_DaFFy_*
  • Gość

Napisano 04 kwiecień 2011 - 22:49

kurcze w tym 4care to jakaś lipa jest widzę tam tylko podkoszulki bieliznę nocną i inne pierdoły
czasem kupuje tu ciuszki przeważnie spodnie http://www.rollimoden.de
Powiem szczerze ceny są tam kosmiczne, brakuje mi takiego sklepu w Polsce z ubraniami dla ... w moim wypadku wózkowicza
  • 0

#24 EWELINAnp

EWELINAnp

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 07 kwiecień 2011 - 11:25

witam ja tez mam problem i to duzy z zapinaniem guzikow dlatego rowniez zwracam sie o pomoc w sprawie sklepow najlepiej internetowych z taka odzieza , z gory bede wdzieczna za pomoc , pozdrawiam wszystkich
  • 0

#25 stokrotka22

stokrotka22

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 08 kwiecień 2011 - 23:37

Pączek ja kiedyś już zakupiałam produkt ze strony 4Care o którą pytałaś. Było to tylko jedno body którego celem przede wszystkim było ograniczenie dostępu do pieluchy. Sprzęt działa, wiec ja jestem zadowolona. DaFFy strona która pododałeś równiez dosyć ciekawa, ale głównie z asortymentem dla wózkowiczów(mnie nie dotyczy), ale dzięki.
Pozdrawiam
  • 0

#26 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 29 sierpień 2011 - 16:56

O, nie widziałam tego wątku :)
Nie bardzo wiem, czym się wyróżniają te niemieckie np. spodnie...
Mi by się pewnie przydały rzeczy na dół, które łatwo by się zakładało. Ale jak łatwiej zakładać spodnie? Jedną nogawkę włożyć, a wzdłuż drugiej mieć zamek? Nie wiem...

Dziwny jest Twoj drugi post.
Majac od 20 lat firme krawiecka i produkujac ubrania chyba masz tez krawcowe i projektantki ktore powinny poradzic sobie ze wzorami.


Produkując rzeczy dla danej grupy najpierw trzeba dobrze poznać jej potrzeby. Chyba dopiero wtedy tworzy się pasujące jej wzory :)

A najbardziej niepowazne jest juz pytanie o cene (czego? spodni? bluzki? kurtki?)
Co odpowiesz jak zaproponuje cene nie wyzsza niz 5zl ?
Przeciez ceny kalkuluje producent chyba. Albo sie myle?


Przecież ceny kalkuluje się mając 2 ograniczenia:
1 - koszty (cena nie może być poniżej wszystkich kosztów, bo wtedy produkcja się zupełnie nie opłaca).
2 - możliwości (chęci) klientów. Do jakiejś ceny kupią dany produkt, powyżej już nie, bo to dla nich cena zaporowa.

Dlatego jeśli ktoś chce produkować np. spodnie dla ON, to zrozumiałe, że pyta grupę docelową, ile maksymalnie może za te spodnie zapłacić. Wtedy szuka odpowiednich materiałów.
Jeśli powiesz, że powyżej 5 zł nie, to nikt Ci w tej cenie spodni nie uszyje. Bo nie da się tak ograniczyć kosztów. Wtedy produkcja jest nieopłacalna. A im wyższe są możliwości danej grupy, tym lepsze materiały można wykorzystać.

Ale wątek jest dawny, więc producent, jak rozumiem, dał sobie spokój z tematem?
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.

#27 kevin

kevin

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 19 wrzesień 2011 - 19:02

Więc wyróżniają się tym że mają inny krój od normalnych ,zasadnicza różnica polega na tym że jest przedłużony tył spodni(nie ściągają sie z tyłka) nie mają kieszeni z tyłu i mają odrobinę przedłużone nogawki w proporcji do obwodu pasano i cena około 400zł, a zakłada się je niestety tak samoo jak tradycyjne.
  • 0

#28 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 19 wrzesień 2011 - 21:01

Sporo osób niepełnosprawnych jest po szkołach krawieckich, może takich osób powinieneś poszukać bo one wiedzą z czym mają problem szukając ubrań dla siebie. 
cena zaporowa, nie kupię ciucha za 50 zł, szybciej pójdę do sklepu z odzieżą używaną, kupię spodnie za długie i obetnę. Nie można uogólniać bo każdy ma problem z czymś innym.
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#29 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 19 wrzesień 2011 - 21:05

A mi się marzy kurtka dżinsowa ,która była by nie co krótsza niż do pasa.Te w sklepach ,są krótkie dla zdrowych dziewczyn a na mnie są za biodra,czyli za długie.Ja mam tez kłopot z T-shirtami,bo najczęściej maja za duże dekolty,nawet te z pozoru małe są mi duże. :( I są zbyt obcisłe.
  • 0

#30 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 19 wrzesień 2011 - 21:06

ale nie każdy ma też problem ze spodniami. Są osoby przecież z krótkimi rękami i bez, ze skrzywieniami kręgosłupa, wtedy problem z bluzkami, sukienką.
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#31 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 19 wrzesień 2011 - 21:19

Ja mam tez kłopot z T-shirtami,bo najczęściej maja za duże dekolty,nawet te z pozoru małe są mi duże. :( I są zbyt obcisłe.
  • 0

#32 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 20 wrzesień 2011 - 13:48

Więc wyróżniają się tym że mają inny krój od normalnych ,zasadnicza różnica polega na tym że jest przedłużony tył spodni(nie ściągają sie z tyłka) nie mają kieszeni z tyłu i mają odrobinę przedłużone nogawki w proporcji do obwodu pasano i cena około 400zł, a zakłada się je niestety tak samoo jak tradycyjne.


Hmm to za 400 zł, to już lepiej kupić spodnie z talią w talii (wreszcie wraca taka moda) tylko z czymś choć częściowo elastycznym w pasie, a może też w ogóle z lekko elastycznego materiału, żeby się wszystko dobrze ułożyło. A nogawki kolejne firmy robią już w 3 wymiarach.
Reasumując - spodnie dające podobny efekt, a dodatkowo łatwiejsze w zakładaniu, da się spokojnie kupić poniżej 100 zł...
Ale może ta cena wynika z tego, że sklep jest niemiecki...

A mi się marzy kurtka dżinsowa ,która była by nie co krótsza niż do pasa.Te w sklepach ,są krótkie dla zdrowych dziewczyn a na mnie są za biodra,czyli za długie.


Myślę, że spora część modeli nadaje się do (niewidocznego potem) skrócenia. Gdyby odciąć sam dół (który czasem jest szczególnie wykończony), skrócić kurtkę i doszyć to wykończenie...

Ja mam tez kłopot z T-shirtami,bo najczęściej maja za duże dekolty,nawet te z pozoru małe są mi duże. :( I są zbyt obcisłe.

Ale obcisłe w ogóle? (bo wtedy wystarczyłoby zmienić rozmiar) czy w określonych miejscach?

Na za duże dekolty narzekają często dziewczyny z większym, wysoko osadzonym biustem.

Pamiętam, jak kiedyś była dyskusja o odpowiednim wyglądzie i dziewczyna (z naprawdę sporym dekoltem, ale niewielkim biustem, dość nisko położonym i szeroko rozstawionym) wygłosiła przemądrzałą kwestię, że zbyt seksowne są bluzki, w których widać kreseczkę. A obok siedziała dziewczyna właśnie z biustem wysoko położonym, dużym i kreseczkogennym, której kreseczka (naprawdę) wystawała ze zwykłej koszulki polo.
Pamiętam, że zmusiłam wtedy tę pierwszą dziewczynę do użycia mózgu i świadomego ocenienia obu tych bluzek.
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.

#33 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 09:21

Ja znalazłam fajną stronę z ubraniami dla ON i właśnie mają tam spodnie z wysokim stanem z tyłu. Cena nie jest zbyt niska, ale nie ma czego się spodziewać skoro są szyte jedynie dla wybranej grupy ludzi. Myślę, że wysoka też tak bardzo nie jest wziąwszy pod uwagę to, że firmowe ubrania też kupi się w takiej podobnej cenie.

http://www.sklep.jar...ow=long&lang=pl
  • 0

#34 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 19:44

Nie no, 110 zł to już normalna cena spodni. Co innego niż 400. A do tego pas częściowo elastyczny, jakiś wygodniejszy zamek...
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.

#35 villemka

villemka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 22 wrzesień 2011 - 12:02

nie ma tam wielkiego wyboru...nie ma nic poza spodniami.tzn znalazlam jedna bluzke..i ciekawe czy by byla na mnie dobra,w co watpie.
  • 0
:heart: żyj tak żeby nikt przez Ciebie nie płakał :heart:

#36 stokrotka22

stokrotka22

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 02 październik 2011 - 16:03

Powiem tak jeśli chodzi o rynek odzieży dla osób niepełnosprawnych w Polsce to wygląda to bardzo słabo jeśli porównamy nasz kraj do krajów takich jak Niemcy czy Holandia. Powód oczywisty finanse. W Polsce oprócz firm takich jak 4care czy jatrade nie ma nic. Ostatnio byłam w Holadnii u znajomych i zabrali mnie do jednego sklepu dla osób niepełnosprawnych i oczywiście wybór niesamowity istna rewia mody i każdy produkt ma jakiś ciekawe rozwiązanie. Mówi sie ze może za 30 lat dogonimi Niemcy w poziome życia i możliwości, ale do tego czasu trzeba sobie jakość radzić.
Pozdrawiam
  • 0

#37 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2011 - 12:27

Myslę że ciężko tak jednoznacznie określic się co do ubran.Każdy z nas potrzebuje indywidualnych ciuszków bo mamy takie własnie potrzeby związane często z naszą niepelnosprawnością,i mysle ze każdy z nas raczej kombinuje jakby najlepiej wyglądał i ubranko było wygodne.Czasem można gdzies kupic extra ciuszek i trochę go przerobic i jest OK.
  • 0

#38 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2011 - 18:45

Witam,
Czy widział ktoś męskie spodnie najlepiej jeansy na gumce?
Proszę o jakiś link.
  • 0

#39 blueyes

blueyes

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 12 październik 2011 - 19:24

Z wielką ciekawością przeczytałam ten wątek. Właśnie otwieram e-sklep z odzieżą dla nas. Sama od lat jezdże na wozku inwalidzkim i tracę dużo czasu na szukanie w sklepach krótkich kurtek, spodni z wysokim stanem, fajnych tunik, odpowiedniej bielizny, małych plecaczków… Na początek będzie to sklep tylko z damską odzieżą, ale kto wie? Jeśli się rozwinę, to może pomyśle też o panach? :) Jak tylko dopełnię wszelkich formalności, na pewno Was o tym powiadomię. Z uwagą tez poczytam o Waszych pomysłach na poszerzenie asortymentu. Pozdrawiam!
  • 0

#40 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 13 październik 2011 - 20:47

nie ma tam wielkiego wyboru...nie ma nic poza spodniami.tzn znalazlam jedna bluzke..i ciekawe czy by byla na mnie dobra,w co watpie.


Też nie wiem, o co chodzi z tą bluzką i niby czemu ma być dla niepełnosprawnych. Co ją tak wyróżnia?
Ale może ktoś mnie oświeci...

Natomiast jako początkująca wózkowiczka jeszcze nie umiem zakładać na wózku wszystkiego, dlatego np. dla osób takich jak ja bluzki (to akurat norma) czy kurtki (z tym trudniej) muszą być krótkie.
Ale kupienie krótkiej kurtki to nie tragedia, są w zwykłych sklepach.

Z wielką ciekawością przeczytałam ten wątek. Właśnie otwieram e-sklep z odzieżą dla nas. Sama od lat jezdże na wozku inwalidzkim i tracę dużo czasu na szukanie w sklepach krótkich kurtek, spodni z wysokim stanem, fajnych tunik, odpowiedniej bielizny, małych plecaczków… Na początek będzie to sklep tylko z damską odzieżą, ale kto wie? Jeśli się rozwinę, to może pomyśle też o panach? :) Jak tylko dopełnię wszelkich formalności, na pewno Was o tym powiadomię. Z uwagą tez poczytam o Waszych pomysłach na poszerzenie asortymentu. Pozdrawiam!


O to ja chętnie poznam link. Jeśli nie będziesz mogła go tu wstawić, to poproszę na priv.
Ale myślę, że by pomogło opisanie, co do czego, czyli jakie cechy mają dane rzeczy - w jakich sytuacjach mogą być pomocne.

Co do spodni z wysokim stanem, to ja się ostatnio zaczęłam zastanawiać, czy spodnie ciążowe nie byłyby akurat. Bo są dodatkowo luźniejsze w części brzusznej, a my ciągle siedzimy...

Chętnie też się dowiem, co wynalazłaś z bielizny, bo wstępne rozeznanie mi tu wygląda marnie. Ja akurat mam sprawne ręce, więc noszę w zasadzie normalne staniki. Tylko przez opasanie wolę te z elastycznymi fiszbinami. I tutaj jest jakiś wybór dający możliwość dobrania rozmiaru do siebie, zamiast kupowania mniejszego zła. Ale jak ktoś ma niesprawną rękę, to w zasadzie powinien mieć stanik zapinany z przodu, a tu już jest "bida z nędzą".
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych