Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ubrania dla niepełnosprawnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#61 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 29 marzec 2012 - 00:11

Nie skreślamy Cię. Inna sprawa - czy da się jakoś pogrupować problemy do rozwiązania? I zastanowić się, jakie pomysły mogłyby się przydać?
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.

#62 zapal.viola

zapal.viola

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 18:48

Moda specjalnie dla ON? :D Przecież nie ma czegoś takiego - te ubrania wcale nie są jakoś specjalnie dostosowane, bo identyczne można kupić w sklepie np na allegro jeśli ktoś woli przez internet. Według mnie znowu ktoś chce zarobić na ładnie brzmiącej nazwie firmy. Ciekawa jestem jak wygląda faktyczna jakość tych materiałów... Na plus dla tej firmy pomysł tabelki z wymiarami - na pewno przydatna sprawa jeśli ktoś ma problemy z wyszukaniem swojego rozmiaru. Chociaż to tak bardziej dla patyczaków no nie ? :devil: A panowie macie ciach na ładne ubranka hehe :P

Witam, nazywam się Małgorzata Sobiesiak i jestem właścicielką Babiego Lata. Od 35 lat poruszam się na wózku inwalidzkim. Czy jestem kimś, kto chce zarobić? hmmm... no cóż, pewnie tak, skoro zadałam sobie trud założenia firmy. Po to się między innymi firmę zakłada. Nie chcę się powtarzać, bo wszystko co chciałam powiedzieć na temat "dlaczego właśnie taki sklep?" jest do przeczytania w zakładce "O sklepie" na mojej stronie.
[...]
Dziękuję za opinię - każda: pozytywna i negatywna daje mi nowe inspiracje. Twoja także.
Aaaaa.. i jeszcze: nie tylko dla patyczaków! :) za chwilę będę miała całą kolekcję spodni dla niedlapatyczaków. Pozdrawiam

 

Witaj Gosia!!!!!!!!!
I tak trzymaj, golf tunika świetnie się na mnie układa, plecaczek robi furorę! Do wszystkich malkontentów: nie zaczynajcie od narzekań!!!!!!!!!!!!!
Istotne są te rozmiary po rozciągnięciu, bo można przewidzieć czy się na naszej sylwetce ułoży.
Z uwagą obserwuję co w trawie piszczy i życzę Ci wielu zadowolonych klientek -Z pozdrowieniem


  • 0

#63 enduroboy

enduroboy

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 04 kwiecień 2012 - 09:33

a niepelnosprtawni ubieraja sie inaczej? ja stracilem noge i caly czas odwiedzam te same sklepy:) jesli chodzi o buty to zawsze pumy z logiem ferrarfi super wygladaja, spodnie cipo&baxx,a bo tez są super a koszulki i bluzy byle zwiazane z motoryzacja (jakies orginalne honda,ducati,alpinestars,fox) dlaczego mamy ubierac sie jakos inaczej od wszystkich? ja ubieram sie tak samo;]
  • 0

#64 villemka

villemka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 04 kwiecień 2012 - 15:34

enduroboy pozwól ze Ci wytłumaczę.jestem osoba niepełnosprawna od urodzenia,nie po wypadku.choruję na rozszczep kręgosłupa,która to niepełnosprawność,odznacza się tym że ma się mocno wychylony kręgosłup.zresztą jak nie znasz osób z taką chorobą,to radzę wpisać w wyszukiwarkę rozszczep kręgosłupa i się zapoznać z tym jak taka osoba wygląda...nie na wszystkich wiec,pasują te wszystkie wąskie piękne ciuszki...do zapal.viola.widziałam Cie też na ofonie.Ty chyba musisz być koleżanką właścicielki sklepu że tak biegasz od forum do forum zachwalając jej sklepik...mam rację? ;)
  • 0
:heart: żyj tak żeby nikt przez Ciebie nie płakał :heart:

#65 Opiekun

Opiekun

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 maj 2012 - 18:19

Witam, krótko tylko chciałem odnieść się do znalezionych tutaj wpisów pana Pawła jako stokrotka22 i befkoni (podając się na forum ipon jako Ola), ponieważ pan Paweł jest dosyć aktywny na tym forum. Stosowane przez pana metody marketingowe świadczą tylko o pana niedojrzałości do tego tematu. Udawanie opiekunów, osób zaangażowanych w różne sprawy, kombinowanie tylko w celu dodania linku do pana sklepu nie jest sposobem na budowanie pozytywnego wizerunku firmy. Niech pan jeszcze raz przemyśli to co pan robi i poprawi swoje błędy.

Wyjaśnienie dla pozostałych użytkowników odnośnie befkoni, stokrotki22 i 4care

www.alzheimer-opiekuni.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=110

Do opinii internetowych trzeba zawsze zachować dystans a można wielokrotnie znaleźć rozwiązania lepsze i tańsze.

Pozdrawiam

Admin forum opiekunów osób z demencjami
  • 0

#66 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 03 maj 2012 - 21:57

Enduroboy - różna niepełnosprawność może różnie wpływać na ubiór.
Po pierwsze - a co jakbyś był kobietą i stracił nie nogę a rękę? Jak założyłbyś stanik?
A jakbyś cały czas siedział na wózku i jednocześnie był sparaliżowany? Nagle by się mogło okazać, że potrzebujesz spodni wyższych z tyłu.
A co jakby z powodu choroby puchły Ci stopy i nie mógłbyś nigdzie kupić butów? Nie tylko ulubionych?
To jest cała masa bardzo różnych problemów.
Masz szczęście, że Ciebie nie dotyczą.
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.

#67 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 04 maj 2012 - 12:08

a niepelnosprtawni ubieraja sie inaczej? ja stracilem noge i caly czas odwiedzam te same sklepy:) jesli chodzi o buty to zawsze pumy z logiem ferrarfi super wygladaja, spodnie cipo&baxx,a bo tez są super a koszulki i bluzy byle zwiazane z motoryzacja (jakies orginalne honda,ducati,alpinestars,fox) dlaczego mamy ubierac sie jakos inaczej od wszystkich? ja ubieram sie tak samo;]


:s To ile Ty tej renty dostałeś?
Firmy jakie podałeś mają takie ceny:
Buty ponad 300
koszulki ponad 120 zł
bluzy ponad 400zł
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#68 villemka

villemka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 04 maj 2012 - 15:25

słuszna uwaga Staniew :hehe:
  • 0
:heart: żyj tak żeby nikt przez Ciebie nie płakał :heart:

#69 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1417 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 03 styczeń 2014 - 14:22

Powoli Nasze marzenia zostają spełniane:

Ubrania dla niepełnosprawnych-filmik.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#70 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 03 styczeń 2014 - 16:44

No niestety o cenach nikt nie wspomina.


  • 0

#71 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 03 styczeń 2014 - 18:20

No niestety o cenach nikt nie wspomina.

ula820 niestety rynek odzieżowy dla ON jest niszowy, a więc ceny zawsze będą wyższe niż normalnej odzieży. Myślę, że w Polsce nikt na poważnie nie zabrał się za produkcję i sprzedaż, bo ON nie są gotowi zapłacić za odzież dostosowaną.do ich potrzeb. Wiadomo, że takie ubrania powinny nie tylko być funkcjonalne, z dobrych gatunkowo  i naturalnych materiałów , to jeszcze, powinny być " na czasie". Inna oferta dla ludzi młodych inna dla starszych. To nie takie proste, aby produkować i sprzedawać w Polsce. Tutaj każdy  liczy się z pieniędzmi a Ci  ON których stać, kupują na portalach zagranicznych.


  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#72 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1417 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 13 marzec 2014 - 18:00

Ciekawy artykuł o modelkach niepełnosprawnych i tym jak się ubierają:W długiej spódnicy źle się jeździ.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#73 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 14 marzec 2014 - 19:20

A ja myślę, że nie powinno być " specjalnych ubrań dla ON". Mimo, że mam zawsze problem z butami ( płaskostopie+mały rozmiar), ze spodniami to trzeba szperać w zwykłych sklepach, skracać, przebierać. Jeśli powstanie kilka takich sklepów dla ON będzie jak ze sprzętem ortopedycznym. Zdzierać będą jak za zboże, wymyślą jakieś horrendalne sumy. A jeżeli w zwykłych sklepach będą pojawiać się niepełnosprawni i szukać to wreszcie sprzedawcy zaczną nas zauważać jako klientów. I ceny w zwykłych sklepach będą zwykłe konkurencyjne.


  • 1

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#74 Ewa37

Ewa37

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 01:49

z reguły jest duza trudnosc w wyborze, zwlaszcza spodni - przy siedzeniu przez 100% swojego czasu jest niestety problem


  • 0

#75 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 07:36

Kaska o modelkach..wlaśnie :) te dziewczyny najczęściej są po wypadkach, albo mają zanik mięśni. Nie mają deformacji i wszystko co założą na siebie będzie wyglądało super. Takie osoby mogą spokojnie ubierać się w sieciówkach. Założy legginsy, tunikę i szpilki, i wygląda jak milion dolarów. Wyobraź sobie teraz np. osobę z łamliwością kości w takim samym stroju...no nie bardzo prawda? Nie ma co dawać za przykład takich osób bo one fizycznie od zdrowych różnią się tym, że siedzą/są chudsze.

Wszystkie te ciuchy typowo skierowane dla ON są okropne :/ szare bure, nie cieszą oka. 


  • 1

#76 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1417 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 18 grudzień 2014 - 14:01

Kaska o modelkach..wlaśnie :)  Nie ma co dawać za przykład takich osób bo one fizycznie od zdrowych różnią się tym, że siedzą/są chudsze.

Wszystkie te ciuchy typowo skierowane dla ON są okropne :/ szare bure, nie cieszą oka. 

Lilith to prawda niestety prawda bo okazuje się ze nawet ubrania czyli rzecz podstawowa są dla nas ograniczeniem. Mam skoliozę staram się nosić długie tuniki albo dłuższe bluzki bo mam wrażenie,że wtedy to mniej widać...

 

Pozdrawiam.   


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych