Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ubrania dla niepełnosprawnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#41 blueyes

blueyes

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 14 październik 2011 - 10:58

Ale kupienie krótkiej kurtki to nie tragedia, są w zwykłych sklepach.

 

Co do spodni z wysokim stanem, to ja się ostatnio zaczęłam zastanawiać, czy spodnie ciążowe nie byłyby akurat. Bo są dodatkowo luźniejsze w części brzusznej, a my ciągle siedzimy...

Chętnie też się dowiem, co wynalazłaś z bielizny, bo wstępne rozeznanie mi tu wygląda marnie. Ja akurat mam sprawne ręce, więc noszę w zasadzie normalne staniki. Tylko przez opasanie wolę te z elastycznymi fiszbinami. I tutaj jest jakiś wybór dający możliwość dobrania rozmiaru do siebie, zamiast kupowania mniejszego zła. Ale jak ktoś ma niesprawną rękę, to w zasadzie powinien mieć stanik zapinany z przodu, a tu już jest "bida z nędzą".

 

Dziekuję za zainteresowanie :) Jestem w trakcie załatwiania formalności. Trochę to potrwa, jak będę miała konkrety, na pewno dam znać. Wszelkie sugestie są mile widziane :)
Jeśli chodzi o spodnie ciążowe - mam to przećwiczone i rzeczywiście się sprawdza.
Bielizna - bawełniana i bezszwowa, ale jednocześnie elegancka ;) staniki - z tym jest rzeczywiście problem. Przekopuję właśnie hurtownie z bielizną w poszukiwaniu odpowiednich.
A kurtki? Ostatnio przeszukałam całą Arkadię - i nie znalazłam odpowiedniej :( Może miałam pecha? ale wiem, że jak są modne bluzki z odkrytym brzuchem, to w sklepach są tylko takie, jak buty na szpilach - to ciężko znaleźć coś na płaskim, jak biodrówki, to... itd. Stąd pomysł sklepu.
Pozdrawiam i liczę na wymianę doświadczeń :)


  • 0

#42 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 14 październik 2011 - 13:50

ja chcę takie ubranie, żeby w końcu przestali się gapić.. :D wtedy go już nie będę ściągać ;)
  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#43 blueyes

blueyes

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 14 październik 2011 - 18:55

ja chcę takie ubranie, żeby w końcu przestali się gapić.. :D wtedy go już nie będę ściągać ;)


Czapka niewidka? :) eeee tam.... niech się gapią! Już dawno przestałam się gapić na tych co się gapią :)
  • 0

#44 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 15 październik 2011 - 17:08

ładnie powiedziane:) czapka nieeeeeeeeeee, na nią jestem za ładna;), ale jakieś kryjące ciuchy.. maskujące.. moro?..:D
  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#45 blueyes

blueyes

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 15 październik 2011 - 21:45

:) no tak - gapią się, bo ładna jesteś! :) moro? hm... poszukam, poszperam i dam znać :)
  • 0

#46 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 04 listopad 2011 - 02:37

Blueyes- jeszcze pomyślałam o kieszeniach. Te w zwykłych spodniach są albo z tyłu i się na nich siedzi, albo z boku, albo na zginaczach. To bez sensu. Wygodne kieszenie dla wózkowiczów byłyby chyba z przodu na udach. Jakieś fajne, przemyślane, można by tam wstawiać...
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.

#47 villemka

villemka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 04 listopad 2011 - 11:47

cos takiego jak bojowki?marzy mi sie cos takiego!
  • 0
:heart: żyj tak żeby nikt przez Ciebie nie płakał :heart:

#48 tetrus77

tetrus77

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 06 listopad 2011 - 11:53

Ja znalazłam fajną stronę z ubraniami dla ON i właśnie mają tam spodnie z wysokim stanem z tyłu. Cena nie jest zbyt niska, ale nie ma czego się spodziewać skoro są szyte jedynie dla wybranej grupy ludzi. Myślę, że wysoka też tak bardzo nie jest wziąwszy pod uwagę to, że firmowe ubrania też kupi się w takiej podobnej cenie.

http://www.sklep.jar...ow=long&lang=pl


Nie polecam tego sklepu!!!
18 wrzesnia zamowilem u nich peleryne przeciwdeszczowa i do dzis nie przyszla. Zadnego kontaktu mailowego, gdy dzwonie nikt nie odbiera telefonu. Dobrze, ze wybralem platnosc za pobraniem, bo pieniedzy pewnie bym nie odzyskal.
To link do zamowienia, gdzie mozna sledzic informacje o zamowieniu.
http://www.sklep.jar...a22955d37a5991f
  • 0

#49 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 12 listopad 2011 - 23:34

O!!! to jednym słowem 'lipa' z tego sklepu.
  • 0

#50 Gość_DaFFy_*

Gość_DaFFy_*
  • Gość

Napisano 13 listopad 2011 - 22:06

Ja mam podobne doświadczenie kupiłem tam spodnie w lipcu i .... do tej pory cisza :(
To link do zamowienia, gdzie mozna sledzic informacje o zamowieniu.
http://www.sklep.jar...e20826acae850f8
  • 0

#51 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 15 listopad 2011 - 11:10

No to na serio szkoda, tym bardziej, że sama chciałam sobie kupić tam spodnie :( A próbowaliście tam dzwonić, pisać? Odzywają się chociaż czy też nie?
  • 0

#52 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 15 listopad 2011 - 15:57

Tak to jest problem indywidualnego szycia na wymiar podejrzewam że trzeba dużo zachodu i napewno ubranka nie będą takie tanie :)
  • 0

#53 befkoni

befkoni

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 15 listopad 2011 - 16:59

może im brakło dzinsu?
Może jeszcze na Święta przyślą :)
Pozdrawiam
  • 0
odzież dla niepełnosprawnych 4care

#54 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 25 marzec 2012 - 15:59

A co myślicie o tym http://sklepbabielato.pl ?
Moda specjalnie dla ON? :D Przecież nie ma czegoś takiego - te ubrania wcale nie są jakoś specjalnie dostosowane, bo identyczne można kupić w sklepie np na allegro jeśli ktoś woli przez internet. Według mnie znowu ktoś chce zarobić na ładnie brzmiącej nazwie firmy. Ciekawa jestem jak wygląda faktyczna jakość tych materiałów... Na plus dla tej firmy pomysł tabelki z wymiarami - na pewno przydatna sprawa jeśli ktoś ma problemy z wyszukaniem swojego rozmiaru. Chociaż to tak bardziej dla patyczaków no nie ? :devil: A panowie macie ciach na ładne ubranka hehe :P
  • 0

#55 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 25 marzec 2012 - 17:31

Uważam że powyższy post bardziej pasuje do wątku o odzieży dla ON, dlatego przenoszę go z wątku o image.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#56 blueyes

blueyes

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 25 marzec 2012 - 18:31

Moda specjalnie dla ON? :D Przecież nie ma czegoś takiego - te ubrania wcale nie są jakoś specjalnie dostosowane, bo identyczne można kupić w sklepie np na allegro jeśli ktoś woli przez internet. Według mnie znowu ktoś chce zarobić na ładnie brzmiącej nazwie firmy. Ciekawa jestem jak wygląda faktyczna jakość tych materiałów... Na plus dla tej firmy pomysł tabelki z wymiarami - na pewno przydatna sprawa jeśli ktoś ma problemy z wyszukaniem swojego rozmiaru. Chociaż to tak bardziej dla patyczaków no nie ? :devil: A panowie macie ciach na ładne ubranka hehe :P


Witam, nazywam się Małgorzata Sobiesiak i jestem właścicielką Babiego Lata. Od 35 lat poruszam się na wózku inwalidzkim. Czy jestem kimś, kto chce zarobić? hmmm... no cóż, pewnie tak, skoro zadałam sobie trud założenia firmy. Po to się między innymi firmę zakłada. Nie chcę się powtarzać, bo wszystko co chciałam powiedzieć na temat "dlaczego właśnie taki sklep?" jest do przeczytania w zakładce "O sklepie" na mojej stronie.
Zdaję sobie sprawę z faktu, że takie ubrania można kupić w zwykłych sklepach. W moim sklepie zebrałam je tylko pod kątem funkcjonalności i przydatności.
Nie ma czegoś takiego jak moda dla ON? Masz rację - nie ma. Ale może fajnie by było, żeby było. Na zachodzie są sklepy, w których sprzedaje się odzież specjalnie produkowaną pod kątem potrzeb ON. Zresztą linki zamieszczane na tym forum posłużyły mi za inspirację do mojego sklepu. Żeby zacząć rozmowy z producentami odzieży na ten temat, trzeba było coś mieć - chociażby taki internetowy sklep. Są też już pierwsze efekty - jeden z producentów bielizny jest w fazie końcowej produkcji modelu stanika dla kobiet z dysfunkcją kończyn górnych. Producent uwzględnił sugestie i pomysły dziewczyn z tetraplegią, które mu przekazałam. Sama jestem ciekawa jaki będzie efekt.
Być może nie ma czegoś takiego jak "moda dla ON" ale są pewne potrzeby, o których zaspokojenie jeśli my sami nie zadbamy, to raczej nikt się o nie nie zatroszczy.
Dziękuję za opinię - każda: pozytywna i negatywna daje mi nowe inspiracje. Twoja także.
Aaaaa.. i jeszcze: nie tylko dla patyczaków! :) za chwilę będę miała całą kolekcję spodni dla niedlapatyczaków. Pozdrawiam
  • 0

#57 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 25 marzec 2012 - 21:50

jeden z producentów bielizny jest w fazie końcowej produkcji modelu stanika dla kobiet z dysfunkcją kończyn górnych. Producent uwzględnił sugestie i pomysły dziewczyn z tetraplegią, które mu przekazałam. Sama jestem ciekawa jaki będzie efekt.

To może być przydatne również dla pań z DPM, które także miewają mniej sprawne dłonie.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#58 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 01:09

Nie no, był tam nawet żakiet dłuższy z tyłu... tylko rozmiar nie dla mnie.
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.

#59 villemka

villemka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 16:27

i dla mnie też tam nic nie ma.te ubrania są szyte prawdopodobnie dla osób bez jakichkolwiek deformacji...
  • 0
:heart: żyj tak żeby nikt przez Ciebie nie płakał :heart:

#60 blueyes

blueyes

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 17:49

Dziewczyny, tak jak już wspominałam NIE MA (jeszcze) producentów, którzy szyliby ubrania specjalnie pod kątem konkretnych niepełnosprawności. Wszystko wymaga czasu. Dajcie mi szansę i nie skreślajcie tak od razu. Pierwsze zakupy towaru robi się baaaaardzo trudno - i też trochę czasu wymaga "wyczucie" rynku. Dzięki za uwagi i sugestie, będę o nich pamiętała przy następnych zakupach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych