Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ubrania dla niepełnosprawnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#1 adix4

adix4

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 30 styczeń 2009 - 09:28

Witam Państwa
Jestem włascicielem firmy ktora produkuje odziez z jeansu i innych materialow juz blisko 20 lat(szczegolnie specjalizujemy sie w spodniach,kurtkach,spodnicach,zakietach itd). Z uwagi na to ze na rynku polskim jest malo ubran dla osob niepelnosprawnych nasza firma chcialaby poszerzyc swoj asortyment. W zwiazku z tym chcialbym sie dowiedziec czy wogole byloby zainteresowanie na taka odziez, co byloby potrzebne, czy znalezliby sie chetni.
Prosze o wszelkie informacje i pomocne uwagi.

Z gory dziekuje
pozdrawiam
Adix4
  • 0

#2 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 30 styczeń 2009 - 10:18

Myślę, że popyt byłby, choć zapewne nie na dużą skalę, no i jaką formę dystrybucji tej odzieży przyjąć ? W sklepach typu markety raczej nie będą zainteresowani, bo tam liczy się masówka, sklepy ortopedyczne, gdyby zechciały to narzucą taką marżę, że mało kto będzie miał ochotę to kupić. Chyba, że sprzedaż bezpośrednia, przez internet, ale wiadomym jest, że każdy chce przymierzyć, sprawdzić jak leży, czy mu pasuje.
Ale problem z ubraniami istnieje, bądź to dla osób na wózkach, bądź to dla osób niskiego wzrostu, zapewne i w innych przypadkach.
Pomysł nie jest zły.
  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#3 adix4

adix4

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 30 styczeń 2009 - 10:45

Dziekuje za pomoc. Interesuje mnie rowniez jak taka odziez powinna wygladac np. spodnie(na gumke,rozpinane po bokach itd) Jaka cena jestescie panstwo przeznaczyc na tego typu ubranie?
  • 0

#4 Jerychonka

Jerychonka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 31 styczeń 2009 - 00:10

Dziwny jest Twoj drugi post.
Majac od 20 lat firme krawiecka i produkujac ubrania chyba masz tez krawcowe i projektantki ktore powinny poradzic sobie ze wzorami.
Takie pytanie na forum jak powinna wgladac odziez dla ON jest dla mnie niepowazne.
A najbardziej niepowazne jest juz pytanie o cene (czego? spodni? bluzki? kurtki?)
Co odpowiesz jak zaproponuje cene nie wyzsza niz 5zl ?
Przeciez ceny kalkuluje producent chyba. Albo sie myle?
  • 0

#5 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 31 styczeń 2009 - 06:44

zobacz tutaj moda dla osob na wozkach
http://www.rollimode...s/RolliModen.sf
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#6 adix4

adix4

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 31 styczeń 2009 - 10:03

Jerychonka Nie rozumiem Twojego oburzenia ,nie mam stycznosci z osobami niepelnosprawnymi i nie wiem jak powinny wygladac takie ubrania by byly wygodne, co z tego ze zaprojektuje cos i wyprodukuje jak pozniej osoba niepelnosprawna uzna to za zly produkt. Dlatego prosilem o cenne wskazowki. Jesli chodzi o cene sa rozne materialy tansze i drozsze dlatego zapytalem.
  • 0

#7 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 31 styczeń 2009 - 12:12

Na własnym doświadczeniu wiem, że mam problem z zakupem właściwej kurtki: mam dosyć długie ręce a tułów ciut krótszy. W grę wchodziłaby kurtka do pasa, ale plecy na dole trochę dłuższe tak, by przy schylaniu się nie było gołych pleców. Na dole powinien być raczej ściągacz, zapinana na suwak. Kilka kieszeni - w środku i na zewnątrz. Myślę, że większość ubrań na górę powinno mieć dłuższe plecy na dole, choć może też nie przesadzać ze wszystkim, np. T-shirty.
Spodnie powiedzmy jeansowe, na tyłku nie naszywałbym kieszeni, przy innych raczej też te kieszenie są zbędne - to moje zdanie. Tył spodni mógłby być ciut głębszy, tak mi się wydaje. Reszta bez zmian, czyli zapinane na suwak, raczej nie guziki.
Co do ceny, wiadomo że ma być tanio i dobrze :) jeśli cena będzie odbiegać w górę od ceny tradycyjnej odzieży, to raczej mało kto to kupi. Osoby niepełnosprawne z reguły należą do tej uboższej części społeczeństwa, a jeśli nawet nie uboższej, to bardzo często ta grupa ma inne niezbędne wydatki związane z życiem codziennym, o czym nie wtajemniczeni nawet nie mają pojęcia.

Jak w życiu, nikomu się nie dogodzi, jak widać - sprawa nie jest taka łatwa :)
  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#8 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 31 styczeń 2009 - 14:04

adix4 spytał się po prostu czego potrzebują ON i z tego co pamiętam to to nazywa się badaniem rynku - i to jest normalna praktyka :)

co do ciuchów to mam dwie propozycje :
1) znaleźć paru ON z różnymi dysfunkcjami i rozmawiać z nimi twarzą w twarz bo to da najlepsze efekty.

2) szycie ubrań pod indywidualne zamówienie klienta bo jednemu coś pomaga a drugiemu przeszkadza.
  • 0

#9 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 31 styczeń 2009 - 14:42

Bardzo ciekawy temat

 

Dziekuje za pomoc. Interesuje mnie rowniez jak taka odziez powinna wygladac np. spodnie(na gumke rozpinane po bokach itd)

Spodnie na zamek bez guzika czyli zamek musiał by być zrobiony tak żeby jak się usiądzie nie rozpinał się Regulowana długość spodni tzn na dole nogawki jakieś kapsel żeby w razie za długiej nogawki można było to zapiąć/spiąć Koszulki tak jak napisał Trybik raczej dłuższe,koszule na guziki (wyjściowe :) ) z dużymi dziurkami łatwiej wtedy zapiąć guzik dżinsy z miękkiego dżinsu bo jak sie siedzi... ten kto siedzi to wie :P jak Trybik pisze o kurtce to ja dodam jeszcze Niech ta kurtka będzie z takiego materiału żeby można było z niej łatwo zmyć błoto z rękawów ja co prawda nie mam aktiva ale i tak ten problem miewam. To chyba tyle jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy to napisze.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#10 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 31 styczeń 2009 - 18:10

No oczywiście guzik, ten górny, oprócz suwaka przy spodniach raczej musi być. Miałem na myśli spodnie zapinane na kilka guzików zamiast suwaka - to jest niewygodne moim zdaniem.
Co do brudzących się rękawów przy kurtkach - chyba najpraktyczniejsze są z ortalionu czy czegoś podobnego. Moim zdaniem niezłym hitem mogłyby być same rękawki naciągane na rękawy kurtki, swetra, by ich nie brudzić, gdy jest np. błoto, deszcz. Rękawki łatwe do czyszczenia, prania, zakończone z obu stron gumkami-ściągaczami. Sam bym to nabył. Można by je wyposażyć w elementy odblaskowe, taśma, pasek itp.
  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#11 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 31 styczeń 2009 - 19:01

Moim zdaniem niezłym hitem mogłyby być same rękawki naciągane na rękawy kurtki swetra, by ich nie brudzić, gdy jest np. błoto, deszcz. Rękawki łatwe do czyszczenia, prania, zakończone z obu stron gumkami-ściągaczami. Sam bym to nabył. Można by je wyposażyć w elementy odblaskowe, taśma, pasek itp.

To jest do kupienia. Nazywa się toto "zarękawki". Dostępne są takie jednorazowe, z folii, ale widziałem też w necie takie wielorazowe.
Zajrzyj tutaj: http://www.google.pl...lient=firefox-a
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#12 persona36

persona36

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 31 styczeń 2009 - 20:15

Trybik ja mam takie zerękawki z ortalionu z pasami odbaskowymi,kupiłam je w Spale podczas prezentacji na obozie a firma była z Piotrkowa Tryb,ale nazwy nie pamiętam:(
  • 0

#13 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 31 styczeń 2009 - 23:52

Myślę, że xmen ma rację - szycie pod indywidualne zamówienie. Chyba nie ma innego wyjścia. Deformacje ciała u ON są tak różne, że nie da się szyć ubrań od sztancy. Sama mam problemy z kupieniem dosłownie wszystkiego, bo NIC nie pasuje. Wszystko jest symetryczne, więc wszystko trzeba przerabiać. :/
  • 0
Daga

#14 adix4

adix4

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 02 luty 2009 - 00:21

Dziekuje wszystkim za cenne uwagi, choc teraz mam pewne obawy co do powodzenia tego przedsiewziecia gdyz szycie na miare oczywiscie sprosta waszym wymaganiom ale cena bedzie wtedy wyzsza bo rosna koszty co do formy itd. Ta kwestia jest kluczowa i wymaga glebszego zastanowienia co wazniejsze bo dobrze wiem ze cena ma nie byc wygorowana. Zainteresowala mnie kwestia tych "rekawkow" , myslicie ze popyt na nie ,wykonane z ortalionu i lelementami odblaskowymi bylby duzy?
  • 0

#15 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 02 luty 2009 - 00:40

Nie jestem wprawdzie ekspertem w dziedzinie handlu (przynajmniej nie handlu tekstyliami ;) ) opiszę Ci więc jak ja to widzę - jako laik i amator, rzecz jasna :)
Raczej nie dasz rady rozwinąć na szerszą skalę szycia ubrań na miarę dla ON, z powodu zabójczych kosztów. Po prostu, mało kogo byłoby stać na ubranie szyte na miarę.
Ale co do wspomnianych wyżej zarękawków, to może się udać. Przecież w tym przypadku nie będą występować różnice jeśli chodzi o krój (niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę) a jedynie będą się różnić wymiarami.

myslicie ze popyt na nie wykonane z ortalionu i elementami odblaskowymi bylby duzy?

Myślę że tak. Kluczową kwestią byłoby rozreklamowanie tego produktu wśród ON, oraz zapewnienie dostępności tego artykułu w sprzedaży wysyłkowej - ale to już kwestia do przemyślenia dla Ciebie. Z pewnością znasz tą branżę lepiej ode mnie :)

Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#16 adix4

adix4

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 02 luty 2009 - 19:14

Jestem podobnego zdania co Ty -Marder:)
  • 0

#17 befkoni

befkoni

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 26 luty 2011 - 13:02

Witam.
Mam nadzieje ze to odpowiedni dział na moje pytanie:)
Ponieważ wielu z was jak czytam poniżej jeździ po różnych turnusach rehabilitacyjnych i związku z tym za każdym razem nabywa nowych doświadczeń.
Chciałabym was zapytać czy kiedykolwiek spotkaliście się z odzieżą która mam za zadanie ułatwić życie osobie chorej czy niepełnosprawnej?
Ja poszukuje takiej odzieży i wiem ze taka odzież istnieje tylko zagranicą, a ja bym chciała cos takiego mieć tu w Polsce.
Będę wdzięczna za każda pomoc, link ipt.
Pozdrawiam
Ola
  • 0
odzież dla niepełnosprawnych 4care

#18 stokrotka22

stokrotka22

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 27 luty 2011 - 18:15

Hey Ola.
Niestety z odzieżą która ułatwia życie a przy tym jest skierowana do osób niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki jest bardzo krucho na polskim rynku. To samo dotyczy odzieży dla osób na wózku.
Ja kiedyś znalazłam firma 4Care która się zajmuje się odzieżą dla seniorów i niepełnospranych, nie wiem czy o tego typu odzież Ci chodzi ale możesz zerknąć na strone www.4care.com.pl

Znalazłam jeszcze kiedyś jakieś pojedyńcze produkty skierowane do ww osób ale w tej chwile nie mam linków.
Powodzenia w poszukiwaniach.
  • 0

#19 befkoni

befkoni

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 02 marzec 2011 - 10:34

Widze że mój post został przeniesiony.Następnym razem będe uważać.
Stokrotko bardzo dziękuję Ci za odpowiedz a przede wszytkim za strone która mi podałaś.
Dokładnie szukałam takiej właśnie odzieży i nawet może to widziałam wcześniej ale nie w Polsce.
Pozdrawiam
Ola
  • 0
odzież dla niepełnosprawnych 4care

#20 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 03 marzec 2011 - 18:47

Dla mnie jeśli chodzi o ubrania to największą trudność stanowi u mnie zapinanie guzików, moje grabule nie są sprawne w 100%, dlatego preferuję zapinki na tzw. zatrzaski.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych