Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Endoproteza stawu biodrowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
668 odpowiedzi w tym temacie

#601 marcia2010

marcia2010

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 marzec 2011 - 08:07

Dziękuję za odpowiedź Marco. Mam zamiar odbyć wizytę u dr Mielnika, napiszę o swoich wrażeniach.
Pozdrawiam
  • 0

#602 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 08 marzec 2011 - 11:44

Dziękuję za odpowiedź Marco. Mam zamiar odbyć wizytę u dr Mielnika, napiszę o swoich wrażeniach.
Pozdrawiam

Dzięki ! Będę z niecierpliwością czekał na wieści, gdyż ten temat też mnie interesuje.
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#603 DariaJar

DariaJar

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 kwiecień 2011 - 07:38

witam serdecznie, zastanawiam się, czy ktoś tu jeszcze pisze...
Moją mamę (65 lat) czeka operacja na staw biodrowy. Chwilowo jest odroczona, miesiąc temu miała wstawiane steny.
Zastanawiam się, do kogo wysłać ją na konsultację, mieszka w Podkarpackim, ale mogłaby konsultować też w Warszawie. Zastanawiam się ile może kosztować zabieg, jeśli nie będzie na NFZ. Chciałabym, by miała endoprotezę ceramiczną, obawiam się jednak, że może być droga.
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
Pozdrawiam ciepło,
Daria
  • 0

#604 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 02 kwiecień 2011 - 08:23

Droga DariaJar ! Owszem, na tą stronę między innymi ja często zaglądam ale nie o tym chciałem napisać. Spróbuj skontaktować się z prof.dr med. Jarosławem Czubakiem który przyjmuje i leczy w szpitalu w Otwocku pod Warszawą. Jest on w rankingu lekarzy ortopedów na pierwszym miejscu. Słyszałem o nim na różnych forach same pozytywne opinie a większość piszących nawet nalegała ażeby skorzystać z jego porad i ewentualnego leczenia. Nie znam namiarów na otwocki szpital. Spróbuj znaleźć go w internecie.
Wstawienie prywatnie takiej protezy jest bardzo drogie. Gdy ja miałem wstawianą endoprotezę w 2009r to już koszt takiej protezy sięgał kilku tysięcy nie mówiąc o koszcie pobytu w szpitalu.
Twoja mama w tym wieku jeżeli będzie miała założoną endoprotezę to najprawdopodobnie dostanie cementową. W tym wieku już innych nie zakładają. A czy będzie ona ceramiczna - to trzeba w tym temacie skonsultować się z lekarzem, który będzie operował.
Osobiście odradzałbym wstawiania endoprotezy prywatnie, gdyż koszty naprawdę są bardzo wysokie. Chyba, że kogoś jest stać na to.
Polecam jednak konsultację z dr Czubakiem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#605 alicjapiotrowska

alicjapiotrowska

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 14:06

Witaj Marcus,

Jestem z Warszawy i mam 54 lata . Zostałam zakwalifikowana do operacji stawu biodrowego w szpitalu na Lindleya u prof Góreckiego Pisałeś ze chętnie służysz wszystkim pomocą w zakresie informacji dotyczących rodzaju protez . . Jeśli możesz podać mi jakieś info na ten temat będę wdzięczna. Mój adres e:mailowy : alicjapiotrowska@wp.pl.
Pozdrawiam :gaah:
Alicja


Witaj Joabi!
chętnie pomogę i pokieruję,jestem ok.3mieś.po założeniu endo.Właśnie mniałem zabieg w Wawie.Jeśli możesz podaj mi swój adres e-mail,wszystko Ci podam.
pozdrawiam

acha,wysłałem Ci maila:)


  • 0

#606 Maryla48

Maryla48

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 kwiecień 2011 - 12:50

Witaj Dariu.Jestem też z Podkarpacia.Polecam dla Twojej mamy Szpital Św.Rodziny w Rudnej Małej koło Rzeszowa.Mają tam niezłych lekarzy,warto więc nawet skonsultować się odnośnie rodzaju endoprotezy.Polecam dr.Dubiela.Dobry specjalista i bardzo kontaktowy.Jest to szpital prywatny ale operują tam też w ramach NFZ.Operacje prywatne są drogie ale czasem warto zdecydować się na nie,jeśli sytuacja materialna pozwala.Nie zawsze w ramach funduszu można dostać dobrą protezę,chociaż czasem udaje się.O tym czy proteza jest zakładana bezcementowo czy na cement decyduje nie tyle wiek co stan kości.W wieku 65 lat też zakłada się protezy bezcementowe. Proteza ceramiczna /głowa i wkładka panewki/ jest bardzo dobra,i przyjazna dla organizmu.Praktycznie do końca życia,oby tylko kości wytrzymały.Sama taką posiadam od 4 lat i jest super,czego życzę Twojej mamie.Pozdrawiam.Maryla
  • 0

#607 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 27 kwiecień 2011 - 17:50

Witam Alu! Przykro mi, ale wkradła się tu drobna nieścisłość. Nie znam rodzaju protez tak, że w tym zakresie, niestety, nie jestem w stanie Ci pomóc. Mogę Ci jedynie podpowiedzieć jak przebiega operacja, jakie należy wykonać wyniki , przynajmniej jakie ode mnie wymagali. Bo różnie w różnych szpitalach są wymagania w tym zakresie. Ale jeżeli chodzi o rodzaje protez to należy skonsultować się z lekarzem ortopedą lub lekarzem który będzie wykonywał operację wszczepienia endo. Jest wiele rodzajów endoprotez, lecz to lekarz operujący decyduje jaką protezę ma mieć założoną pacjent. Zależy to od wielu czynników np: od wieku pacjenta, od ogólnej kondycji pacjenta, od ogólnego stanu zdrowia, od chorób współistniejących (jeżeli takowe pacjent posiada). Wyczerpujących informacji udzieli Ci lekarz który będzie operował.
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#608 anonim69

anonim69

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 kwiecień 2011 - 19:37

Właśnie czekam na wstawienie endoprotezy u doktora Mielnika w Piekarach Śląskich , w wieku 33 lat miałem wypadek, niestety biodro jest już w opłakanym stanie i trzeba wymienić na endoprotezę, mieli mi to zrobić w Białymstoku , zdecydowałem się na wizytę w Piekarach i mam termin u nich na 1 lipca maja mi wstawić BMHR, co w Białymstoku na tą protezę nie miałem żadnych szans , odpowiedz lekarza , ze złamanie było skomplikowane i nie da się, jak będzie się okaże , a co do doktora Mielnika , mogę powiedzieć , ze przyjął mnie miło , widać , ze facet zna się na rzeczy i wiele mi rozjaśnił w sprawach endoprotez.
Zapewne podzielę się jak już będzie po wszystkim z forumowiczami .
  • 0

#609 alicjapiotrowska

alicjapiotrowska

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 27 kwiecień 2011 - 20:19

Witaj,

będę wdzięczna za wszelkie informacje związane z tym zabiegiem.
Podaję swój adres email - alicjapiotrowska@wp.pl

Pozdrawiam

Witam Alu! Przykro mi, ale wkradła się tu drobna nieścisłość. Nie znam rodzaju protez tak, że w tym zakresie, niestety, nie jestem w stanie Ci pomóc. Mogę Ci jedynie podpowiedzieć jak przebiega operacja, jakie należy wykonać wyniki , przynajmniej jakie ode mnie wymagali. Bo różnie w różnych szpitalach są wymagania w tym zakresie. Ale jeżeli chodzi o rodzaje protez to należy skonsultować się z lekarzem ortopedą lub lekarzem który będzie wykonywał operację wszczepienia endo. Jest wiele rodzajów endoprotez, lecz to lekarz operujący decyduje jaką protezę ma mieć założoną pacjent. Zależy to od wielu czynników np: od wieku pacjenta, od ogólnej kondycji pacjenta, od ogólnego stanu zdrowia, od chorób współistniejących (jeżeli takowe pacjent posiada). Wyczerpujących informacji udzieli Ci lekarz który będzie operował.


  • 0

#610 elkoz

elkoz

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 maj 2011 - 10:58

Jutro tzn.06.05.br mam mieć zabieg wstawienia endoprotezy, boję się znieczulenia a i wogóle dużo myślę o tym zabiegu.
Mam sie zgłosić do szpitala MEDIQ w Legionowie o 7 rano. Ciekawa jestem ile godzin trwa taki zabieg, i jakie jest odczucie gdy mija znieczulenie?
Prosze o odpowiedź. Pozdrawiam, Ela.
  • 0

#611 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 05 maj 2011 - 14:35

Znieczulenie dostaniesz w kręgosłup. Po operacji (prawdopodobnie - to zależy od lekarza) przez dwa - trzy dni pompa będzie Ci jeszcze podawać lek znieczulający. Po skończeniu leku i odłączeniu pompy to będzie taki moment, że nie będziesz wiedzieć w którym właściwie momencie lek znieczulający przestał działać. Przyjdzie to niezauważalnie i bez przykrych objawów.
Sam zabieg trwa od 1 godz. do 1,5 godz. Jeżeli wystąpią utrudnienia to może przeciągnąć się do dwóch godzin.
Przed zabiegiem anestezjolog oprócz znieczulenia powinien zaproponować Ci podanie środka lekko usypiającego. Jeżeli Ci nie zaproponuje to spytaj się czy możesz takowy otrzymać. Jest to dobra sprawa, gdyż nie dłuży Ci się czas podczas zabiegu a poza tym unikniesz wszelkich przykrych wrażeń (o ile takowe wystąpią) podczas operacji. Samej operacji nie ma się co bać. Nie taki diabeł straszny jak go malują.
Życzę powodzenia i powrotu do zdrowia.:)
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#612 beatkal1325

beatkal1325

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 27 maj 2011 - 21:52

Od dziecka ma dysplazje stawów biodrowych. Byłam w Legionowie w MEDIQ u dr A.Suwara, zaproponował operację, bardzo się boję a z drugiej strony mam juz dosyć tego bólu. Boje sie samej operacji ale również tego jak wygląda zycie po. Ela napisała, że ma operacje właśnie w MEDIQ, mam nadzieje że wszystko sie udało i wracasz do zdrowia. Jak będziesz sie dobrze czuła to b. prosze Cie o kontakt. pozdrawiam wszystkich.
  • 0

#613 beatkal1325

beatkal1325

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 27 maj 2011 - 21:53

W Legionowie w Mediq robią operacje ponoć jest tam dobry specjalista dr Andrzej Suwara. To jest prywatna klinika ale ma umowę z NFZ. Ja tam idę i zobaczymy.
  • 0

#614 Agata60

Agata60

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 lipiec 2011 - 12:59

Witaj Marco, jestem trzy miesiace po operacji i mam problemy z dluzszym siedzeniem. Po wstaniu robi mi sie sztywna noga i czuje bol. PO jakims czasie wszystko mija. Czy to sa mięśnie, czy może powinnam coś ćwiczyć ?
  • 0

#615 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 05 lipiec 2011 - 20:22

Witam Agata 60 ! Najważniejsze, że jesteś już po operacji. Teraz powinnaś rehabilitować nogę. Dobrze by było poszukać jakiegoś dobrego rehabilitanta lub zgłosić się do poradni rehabilitacyjnej. Jest to problem mięśni a nie stawu gdyż stawu swojego już nie masz więc nie może Cię boleć. Bolą Cię mięśnie które należy ćwiczyć. I to jak najszybciej. Im później tym gorzej dla Twojej nogi. Ja, prawdę powiedziawszy, nie miałem tego typu problemu po operacji. Taki problem jaki opisujesz to miałem przed operacją. Jeżeli chodzi o mnie to miałem problem z dostaniem się do rehabilitanta więc ćwiczyłem sam w domu. Ćwiczenia sobie wymyślałem gdyż też nie wiedziałem co i jak mam ćwiczyć. Ale brałem to tak na "zdrowy rozum" - jak to się mówi i robiłem wszystko ażeby móc chodzić bez kul i po trzech miesiącach się udało. Po dwóch latach od operacji chodzę, jeżdżę na rowerze tylko z bieganiem mam problem. Ale podobno nie zalecają biegania gdyż szybciej wyrabiają się endoprotezy.
Skontaktuj się koniecznie z rehabilitantem a w najgorszym przypadku z lekarzem ortopedą. Zawsze coś doradzą lub w inny sposób pomogą.
Życzę powodzenia i najważniejsze nie załamywać się, bo to jest najgorsze co może być. Tak więc uszy do góry i do dzieła.
Pozdrawiam !
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#616 teresadzieza

teresadzieza

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 lipiec 2011 - 14:10

Witam,
szukam namiarów na lekarzy/-a. którzy specjalizują się w zakładaniu endo. Może ktoś z Forumowiczów mógłby polecić taką osobę? Najchętniej z Warszawy.
Chciałabym się także dowiedzieć jaka jest sprawność ruchowa itd. po operacji, jak daleko odbiega ona od stanu zdrowej nogi. Oraz jak ogólnie czujecie się po wstawieniu endo, czy w ogóle warto "rzucać" się na taki zabieg (choć w moim przypadku może byc już chyba tylko lepiej).
Będę Wam wdzięczna za każdą informację:)

pozdrawiam!

witaj,mam 52 lata jestem 6 lat po operacji mam w obu biodrach endoprotezy bezcementowe warto rzucać się na taki zabieg -chodzę bez kul ,tańczę,żyję normalnie polecam specjalistów w Piekarach Śląskich złote rączki .Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
  • 0

#617 Agata60

Agata60

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 lipiec 2011 - 14:39

Witaj Marco :) Dzięki za szybką odpowiedź. Ja też jestem twardym zawodnikiem. Zostałam potrącona na rowerze przez samochód, miałam wybity a potem zamrożony bark, kiedy złamałam szyjkę kości udowej. Od początku miałam problem z kulami, musiałam mocno nadwyrężyc rękę zeby zacząć chodzić o kulach. POmógł mi mój tryb życia przed operacją, ponieważ to był wypadek, wszystkie mięśnie działały prawidłowo. Teraz czuję, że jest gorzej, trzy miesiące oszczędzania nogi dają mi się we znaki. Po domu i ogrodzie chodzę bez kul, jeżdżę samochodem, staram się ćwiczyć na łóżku tak jak zaraz po operacji - z odciążeniem. Brakuje mi takich zwykłych ćwiczeń, może masz jakieś propozycje ? Rehabilitanci chcą tylko masować, w ogóle brakuje ich na moim terenie. Nie próbowałam jeszcze pływania ani roweru. Czytałam że wiele rzeczy można zrobić na klęcząco ale jak uklęknąć lub potem wstać i od kiedy można ? Myślę że najlepiej opierać się na radach ludzi którzy tez przez to przeszli. Łączę pozdrowienia Agata
  • 0

#618 beatka1122

beatka1122

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 06 lipiec 2011 - 15:34

Witajcie! Dawno tu nie zaglądałam. Agato-sztuczny staw też boli,bo jest połączony z naszymi kośćmi.Wiem coś o tym-mam dwie endoprotezy i jestem pielęgniarką. Jesteś w sumie krótko po zabiegu i może Twoje objawy nie świadczą o niczym nieprawidłowym,ale moim zdaniem konsultacja z lekarzem i zrobienie zdjęcia jest niezbędne.
Dodam tylko ,że stawy biodrowe z racji własnych problemów i zawodu ,który wykonuje,stanowią moje hobby-:))) pozdrawiam serdecznie wszystkich!
  • 0

#619 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 06 lipiec 2011 - 21:27

Do beatka 1122 - Proszę nie wprowadzać w błąd forumowiczów. Jak sztuczny staw może boleć skoro jest sztuczny. To bolą mięśnie które jeszcze w tym momencie nie działają prawidłowo i to może powodować ten dyskomfort.
Do Agata 60 - w zakresie prawidłowości ćwiczeń też niewiele mogę Ci podpowiedzieć gdyż to co ja ćwiczyłem to jak już poprzednio wspomniałem były to ćwiczenia wymyślone przeze mnie dla mnie. Tobie mogą nie pomóc a wręcz zaszkodzić. Każdy musi mieć indywidualnie dobrane formy ćwiczeń.
Postaraj się wejść na stronę www.forumbioderko.pl - przypuszczam, że tam możesz coś więcej znaleźć. Można jeszcze poszperać w internecie i na pewno coś się znajdzie. Ale skoro na Twoim terenie brak jest rehabilitantów to postaraj się skontaktować z lekarzem ortopedą i skonsultuj z nim swój aktualny stan biodra.
Jeśli masz możliwość "pojeździć" na rowerku stacjonarnym to skorzystaj z okazji. To Ci na pewno pomoże.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#620 beatka1122

beatka1122

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 07 lipiec 2011 - 14:14

Marco,ja nie wprowadzam w błąd-kiedy jest coś nie tak z protezą,boli identycznie, jak "własny staw."
Ból mięśni też jest,zgadzam się. Jeśli będziesz miał okazję porozmawiać z kimś,kto musi się poddać ponownemu przeprotezowaniu ,to powie Ci,że boli go identycznie,jak wtedy,gdy miał własny STAW.
Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych