Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Endoproteza stawu biodrowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
668 odpowiedzi w tym temacie

#1 kabietka

kabietka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 kwiecień 2009 - 18:46

Witam !
Cieszę sie że trafiłam na to forum :o)
W lipcu mam mieć przeprowadzony zabieg wszczepienia endoprotezy lewego stawu biodrowego w szpitalu w Śremie.
Może to o co zapytam zabrzmi głupio ale niech tam:O) Jestem kobietą i czy do szpitala zabrać koszulę nocną długą czy za kolana czy piżamę ?
Proszę odpowiedzcie bo już pomału przygotowuję sobie rzeczy.
To że muszę zabrać kule już wiem po przeczytaniu tego forum :o)
Pozdrawiam :o)
  • 0

#2 Anna8968

Anna8968

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 24 kwiecień 2009 - 19:06

Myślę,że zabierz to w czym dobrze się czujesz, bo to chyba najważniejsze. I tak będziesz narażona na różne inne niedogodności związane z bólem, spaniem w niewygodnej dla siebie pozycji itp. ja w domu śpię w piżamach, więc do szpitala też zabrałam piżamy. Co prawda póki nie wyjmą z rany drenów to raczej nie da się leżeć w spodniach, ale potem jak najbardziej. Po paru dniach nakładałam spodnie od dresów, kiedy już uruchomili mnie i zaczęłam chodzić o kulach. Tak czułam się w dresach , trochę po domowemu kiedy mogłam spacerować po korytarzu szpitalnym!
  • 0

#3 barbara1

barbara1

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 26 kwiecień 2009 - 19:18

Witam wszystkich biodrowiczów: Moje zdjęcie RTG wykazało wtórne zmiany zwyrodnieniowe prawego stawu biodrowego pod postacią asymetrycznego zwężenia jego szpary stawowej oraz zagęszczeń podchrzęstnej warstwy kości w stropie panewki stawowej,w miejscu jej największego obciążenia./biodro dysplastyczne/. Prawa noga zrobiła się krótsza Chciałabym zapytać ! Czy ktoś z państwa miał biodro dysplastyczne.Podobno operacja takiego biodra jest bardziej skomplikowana. Chciałabym zamienić parę słów.Pozdrawiam wszystkich serdecznie .
  • 0

#4 nina059

nina059

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 07:49

czy te majtki na guziki to sama przerabiałaś czy kupiłaś już gotowe ?

Sama przyszyłam guziki i zrobiłam dziurki. Przerobiona bielizna ma tyko to na celu żeby wygodnie ją zakładać i czuć pewien komfort.
Ja przed operacją miałam bardzo osłabiony mięsień czworogłowy uda, po zabiegu nie mogłam podnieć nogi ani zgiąć w kolanie, więc majtki na guziki były strzałem w dziesiątkę. :)
  • 0

#5 kabietka

kabietka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 08:56

nina059 Dzięki za wyjaśnienie :o)

Pozdawiam:O)

Dodano pon 27 kwi 10:00:34 2009 :
Dziewczyny a czy poza osobami które miały do dyspozycji w domu łóżko specjalistyczne ,swoje domowe wyrka zmodernizowałyście by bezpieczniej sie kłaść i zeń wstawać?

Pozdr.
  • 0

#6 barbara1

barbara1

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 24 kwiecień 2009 - 20:23

Anno ja też będę operowana.Czy mogłabyś napisać jak długo jest włożony dren do rany.Czy na uśnierzenie bólu nie podają jakieś środki przeciwbólowe .Po jakim czasie od operacji ustapią bóle.!
  • 0

#7 nina059

nina059

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 25 kwiecień 2009 - 08:19

Witam,

Po operacji najwygodniej jest w koszuli nocnej i to nie za długiej. Dobrze jest też przygotować kilka par majtek zapinanych na guziki, oczywiście po stronie operowanej.
Ja dren miałam wyjęty w drugiej dobie, jeśli chodzi o ból to środki przeciwbólowe miałam podawane za pomocą pompy infuzyjnej, jest to wygodne i nie odczuwałam silnego bólu. Bardziej dokuczał mi ból kręgosłupa leżąc na plecach. :)
  • 0

#8 kabietka

kabietka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 kwiecień 2009 - 14:39

Dziękuje dziewczyny za odpowiedż na mój post :o)
Kupię koszule nocne takie za kolana(mam teraz długie )


nina059 czy te majtki na guziki to sama przerabiałaś czy kupiłaś już gotowe ?Jeśli kupne to w jakich sklepach mam takowych szukać? Och człowiek jeszcze tylu spraw nie wie:O( A nie chciałabym pozostawić póżniej mężusia z tematem zakupu,przerabiania majtek jak ja już będe w szpitalu.Dosyć bedzie miał roboty z dzieciakami w domu.:o)

Pozdrawiam:O)
  • 0

#9 Anna8968

Anna8968

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 25 kwiecień 2009 - 17:06

Ja nie miałam przerabianej bielizny, mimo,że jak tylko się dało po operacji to je nakładałam . Mnie nie przeszkadzały majtki, nie wiem może to zależy jak duże cięcie lekarz wykona podczas operacji , tak więc nie koniecznie trzeba nastawiać się na przerabianie. Poza tym dają wszystkim taki duży opatrunek,że w pewien sposób zabezpiecza przed urazami bielizny. A dreny tak jak wszystkim wyjmują, a raczej wyrywają w drugiej dobie, na to środków p/bólowych przynajmniej ja nie dostałam, ale da się wyżyć! A z tymi bólami to najgorzej w pierwszych dobach po operacji, z każdym dniem boli coraz mniej, więc i mniej bierze się środków p/bólowych. Ale to też indywidualna sprawa, jak przejrzysz Barbaro te forum to zauważysz,że innych boli mniej a innych długo po operacji. Najlepiej nastawić się,że wszystko będzie ok czego Wam dziewczyny życzę!
  • 0

#10 anetakuki

anetakuki

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 październik 2009 - 11:15

bardzo dziękuje jaagna ,poszperam to znajde jakieś namiary, napisz mi prosze jak długo czekałaś na operacje i jak teraz funkcjonujesz
  • 0

#11 jaagna

jaagna

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 14 październik 2009 - 08:07

Byłam operowana we Wrocławiu, w szpitalu na ul. Poświęckiej. Możesz próbować też na Borowskiej - to są dwa najlepsze osrodki we Wrocławiu. Na Poświeckiej polecam doktora Jacka Kopysia (Jacek Kopyś w mianowniku ;) - lekarz przyjmuje też prywatnie na ul. Pierwiosnkowej - poszukaj w sieci dokładnego adresu i nr telefonu).
  • 0

#12 Akara

Akara

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 28 październik 2009 - 21:34

Witaj Marco! Właśnie dlatego o tym pisałam,że też sama nic już z tego nie rozumiem-widać co rehabilitacja to ''inna szkoła"! W każdym bądź razie i rok temu i teraz stosowałam się do zaleceń rehabilitacji i kładłam się na boku operowanym-nic nie zwichnęłam,z każdym dniem robię postępy więc wychodzi na to,że wszystko jest tak jak być powinno!
A co do Twojego pytania to obie operacje miałam w Szpitalu Miejskim w Elblągu-zdawałoby się mały,skromny szpital... No właśnie ZDAWAŁOBY się!!
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka!
  • 0

#13 Akara

Akara

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 28 październik 2009 - 15:18

Witam Wszystkich!
Mam 27 lat,w zeszłym roku w sierpniu miałam operację lewego stawu biodrowego a dziś mijają dokładnie 4 tygodnie od operacji prawego bioderka. Przeczytałam to forum od deski do deski i szczerze powiedziawszy jestem bardzo ździwiona tak dużymi różnicami jeśli chodzi o zalecenia lekarzy i rehabilitantów!!!
Najbardziej zaskoczyło mnie to,że piszecie o zakazie leżenia na boku operowanym!!!! Ja i po pierwszej i po drugiej operacji miałam NAKAZ!! leżenia na boku operowanym bodajże od trzeciej doby po operacji-wiadomo,że bez zbytnich szaleństw na miare możliwości pacjenta i używając pewnej techniki obracania się... Leżenie na operowanym boku jest ponoć częścią rehabilitacji!
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie!!
  • 0

#14 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 28 październik 2009 - 20:40

Witam wszystkich czytających i Ciebie Akaro!Przyznam się,że po przeczytaniu Twojego postu czegoś tu nie rozumiem.Nie znaczy to wcale,że jesteś w błędzie,być może to mnie czegoś tam nie dopowiedzieli,a czytając Twojego posta na to wychodzi.Piszesz,że po operacji miałaś nakaz leżenia na boku operowanym.Mnie czegoś takiego nie powiedzieli,nie mówiąc o tym,że cała rehabilitacja pooperacyjna była pod "zdechłym Azorkiem".Ja dopiero jakieś dwa do dwóch i pół miesiąca po operacji nie leżałem na operowanym boku,dopiero po tym okresie sam doszedłem do wniosku,że najwyższy czas zacząć tak leżeć.A tak na marginesie:to mogłabyś napisać,gdzie miałaś wykonaną operację i w jakim szpitalu?W przypadku gdy zajdzie potrzeba wykonania jeszcze operacji ortopedycznej będę wiedział gdzie się udać?Serdecznie pozdrawiam! Marek.
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#15 Joabi

Joabi

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 listopad 2008 - 13:18

Witam,
szukam namiarów na lekarzy/-a. którzy specjalizują się w zakładaniu endo. Może ktoś z Forumowiczów mógłby polecić taką osobę? Najchętniej z Warszawy.
Chciałabym się także dowiedzieć jaka jest sprawność ruchowa itd. po operacji, jak daleko odbiega ona od stanu zdrowej nogi. Oraz jak ogólnie czujecie się po wstawieniu endo, czy w ogóle warto "rzucać" się na taki zabieg (choć w moim przypadku może byc już chyba tylko lepiej).
Będę Wam wdzięczna za każdą informację:)

pozdrawiam!
  • 0

#16 medicus

medicus

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisano 23 listopad 2008 - 13:54

Witaj Joabi!
chętnie pomogę i pokieruję,jestem ok.3mieś.po założeniu endo.Właśnie mniałem zabieg w Wawie.Jeśli możesz podaj mi swój adres e-mail,wszystko Ci podam.
pozdrawiam

acha,wysłałem Ci maila:)
  • 0
Oczami myśli patrzę w twoją stronę
I chciałbym trafić aż do twoich oczu.
Odległość wiesza nieczułą zasłonę -
Chciałbym ją przedrzeć i ciebie tu poczuć!

#17 medicus

medicus

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisano 24 listopad 2008 - 09:37

Witam,
jeżeli byłyby jakieś osoby czekające na endoprotezę bioderka,lub szukające info,chętnie pomogę,podpowiem.Proszę o adres e-mail,
pozdrawiam
medicus
  • 0
Oczami myśli patrzę w twoją stronę
I chciałbym trafić aż do twoich oczu.
Odległość wiesza nieczułą zasłonę -
Chciałbym ją przedrzeć i ciebie tu poczuć!

#18 sempre26

sempre26

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 02 grudzień 2008 - 21:36

Ja mam mieć zabieg za około tydzień w Łodzi. Dużo już czytałam na ten temat, ale jak mozesz to proszę o dodatkowe info. Pozdrawiam
  • 0

#19 sylwiaczek

sylwiaczek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 09 grudzień 2008 - 13:38

witam
ja też oczekuje na operację endo na Szaserów warszawie, jednak jak na razie mam cały czas pod górę. Pierwszy raz zgłosiłam sie do nich w kwietniu i tak ciągnie się do tej pory. Ogólnie zasada jest taka, że w kolejności na operację czeka się 2 lata, jednak lekarze po zobaczeniu moich rtg załamali się i zapytali jak ja jeszcze chodzę (jeśli mozna nazwać to chodzeniem). Dodam, że mam 26 lat i szczerze to brakuje mi juz sił na to wszystko - i dziś mogę spokojnie powiedzieć, że jest to wala o własne zdrowie!
Jeśli chodzi o konkretnego lekarza to powiem szczerze że cięzko mi takiego wskazać bo co chwila jestm umawiana do kolejnego.
Mam prośbę do medicus - jeśli można to też bym popraosiła o takie info. Z góry dziękuję i pozdrawiam cieplutko
Sylwia
  • 0
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi"

#20 medicus

medicus

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisano 09 grudzień 2008 - 14:37

Hey!
mówisz- masz,już Ci wysyłam maila:)
  • 0
Oczami myśli patrzę w twoją stronę
I chciałbym trafić aż do twoich oczu.
Odległość wiesza nieczułą zasłonę -
Chciałbym ją przedrzeć i ciebie tu poczuć!


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych