Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

PODZIEL SIĘ WIEDZĄ O SAMOCHODACH DLA ON SPRAWNY DOJAZD!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
218 odpowiedzi w tym temacie

#81 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 18 wrzesień 2008 - 08:22

[quote name='gad]Tak czytam te Wasze posty i się zastanawiam. Nie mam jeszcze grupy inwalidzkiej' date=' nie wiem, czy będę miał i nie wiem jak to załatwić, ale to szczegół. O dofinansowaniu coś tam słyszałem, ale powiedzcie mi-to dofinansowanie można dostać tylko na nowy samochód, czy na używany też?[/quote']
http://www.pfron.org...DOJAZDquot.html
http://ipon.pl/forum...pic.php?id=9789
  • 0

#82 konrad001

konrad001

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 19 wrzesień 2008 - 21:51

Też doszedłem do tego wniosku.I chyba taki znalazłem .
  • 0

#83 zlociutka

zlociutka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 18 wrzesień 2008 - 12:08

Będzie ciężko :) Swojej miłości się nikomu nie oddaje :D

Jeszcze raz - dzięki

Podobnież samochodu się nie pożycza tak jak i żony, a co dopiero z przejechaniem się :lol:

No to chociasz na małą wycieczkę mnie zabiesz :P To prawda bo ja swojego męża też bym nie pożyczyła.;)
  • 0
;) :) :D

#84 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 18 wrzesień 2008 - 16:34

a ja właśnie zakupiłam w ramach programu skodę fabie II Combi po jazdach próbnych/testowych tzw DEMO :) wyniosła mnie ona 38 000 zł i ma wszystko to co jest obecnie potrzebne czyli radio CD, klimatyzacja, 4 poduszki powietrzne, wspomaganie, immobilizer, czujniki parkowania, światła przeciwmgielne. Jestem bardzo zadowolona :)
  • 0

#85 sempre26

sempre26

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 18 wrzesień 2008 - 17:16

[quote name='fioleczka2]a ja właśnie zakupiłam w ramach programu skodę fabie II Combi po jazdach próbnych/testowych tzw DEMO :) wyniosła mnie ona 38 000 zł i ma wszystko to co jest obecnie potrzebne czyli radio CD' date=' klimatyzacja, 4 poduszki powietrzne, wspomaganie, immobilizer, czujniki parkowania, światła przeciwmgielne. Jestem bardzo zadowolona :)[/quote']
Gratulacje, świetny wybór, Fabie też są niezawodne, w dodatku są montowane na płycie Volkswagena, życzę szerokiej drogi :)
  • 0

#86 konrad001

konrad001

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 18 wrzesień 2008 - 23:28

No no ale tu sie dzieje. Też dostałem dofinansowanie a testuje samochody od momentu gdy złożyłem wniosek>Jeżdze od 30 lat samochodami i lubie je szczególnie te z dobrymi konikami>(kazdy ma swojego).W kwietniu wyznaczyłęm sobie kryteria według których zacząłem szukać samochodziku dla siebie.A wiec 45.000 zł.nie drożej (bo do tej kwoty moge dobić).Mało palący.Pojemny .Trwały (5 lat ma wytrzymać przecie).Ponadto włączyłem do oceny swoje doświadczenie kierowcy jeżeli chodzi o marki.Zacząłem od marek Azjatyckich bo tak naprawde to one odrobiły zadanie domowe jeżeli chodzi o rozwiązania konstrukcyjne godne początku XXIw. oraz cen.Potem zacząłem nimi jeżdzić i....
1.Toyota Yaris 1.3 benzyna(ma kuzyn) świetny silnik nie przekroczysz 7,8Litra na sto w mieście (tak zgrane biegi) duza kultura pracy silnika ,dopracowane wykończenie ma jeden poważny mankament na dłuzszych trasach (100km) wychodzisz z niego mocno zmęczony na skutek żle wyważonego zawieszenia ,kolebie sie poprzecznie.Ponadto w jezdzie nudny jak flaki z olejem.Godny polecenia ,solidna mocna konstrukcja .Po złożeniu siedzeń bardzo pojemny bagażnik.Problem z wózkiem.
2.Suzuki Swift .mała wyścigówka silnik ideał przy tak małych rozmiarach, niestety spalanie w mieście od 8l/ w zwysz(nie chce sie wysiadać po jeżdzie autentyk)zawieszenie super trzyma sie drogi.Wyposarzenie full.Ma jeden poważny mankament malutki bagaznik do którego nic nie wstawisz.
3.Nissan Micra silnik bez rewelacji spalanie w normie 7l/100 (miasto) zawieszenie kiepskie jak w maluchu .Woz podczas jazdy mocno trzęsie -ale mimo to jedzie(odziwo).Jadąc nim miałem powrót do czasów Fiata 126p.Cena nie adekwatna do oferty Chociarz w tej chwili spadła.Wykończenie wozu raczej symboliczne bagażnik malutki.SIlnik bardzo słabiutki.
4.Kia Seed.doskonały silnik 106 koni 1.4 benzyna spalanie 7.3l/miasto.Sztywne zawieszenie lepiej trzyma sie drogi niż Yaris dynamiczna przyjemna jazda.Bagażnik duzy.Wykończenie ok. Kształt nijak sie ma do Yariski. oferta dilera po zniżkach 46.000zł
5.Honda Jazz .silnik 1.2 6.9l/100 miasto.Pojemny w środku (bagażnik).Kultura pracy silnika zadowalająca zawieszenie raczej delikatne na mnie zrobił wrażenienie auta nie wartego swojej ceny.Dynamika jazdy bez rewelacji (rowerzysta może wyprzedzić pod światłami).Wykończenie :(.Ciekawie składana tylna kanapa idealne miejsce do stawiania tam wózka.
6.Hundaj i30 jeszcze nie jechałem
7.Mitsubishi Colt 1.3 95kM .niezłe przyspieszenie kultura pracy silnika jak od kosiarki do trawy ,kiepsko rozplanowane szybkości na poszczególnych biegach.Kanapa tylna nie dla ludzi .Bagażnik ok.spalania w praktyce nie znam.Niezłe zawieszenie (cena przerosła możliwości).
8.Subaru Justy .Nie bede opisywał,bo to żenada za ileś tysięcy euro.
9.Toyota Auris. Baardzo mały samochod.Małe spalanie do 6.5lmiasto.Praktycznie brak bagażnika.Nieżle daje sobie rade w mieście silnik 3 cylindrowy więc troche nim rzuca jak w starych garbusach (Głośny+wibracje).Cena kosumpcyjna (Tylko co dalej?)

To są moje doświadczenia jezeli chodzi o segment małych wozów azjatyckich.W następnym odcinku wozy europejskie. Sorry za błędy- dysortografia (kiedyś matołectwem sie nazywało).
  • 0

#87 inos

inos

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 19 wrzesień 2008 - 08:41

4.Kia Seed.doskonały silnik 106 koni 1.4 benzyna spalanie 7.3l/miasto.Sztywne zawieszenie lepiej trzyma sie drogi niż Yaris dynamiczna przyjemna jazda.Bagażnik duzy.Wykończenie ok. Kształt nijak sie ma do Yariski. oferta dilera po zniżkach 46.000zł

6.Hundaj i30 jeszcze nie jechałem



To są moje doświadczenia jezeli chodzi o segment małych wozów azjatyckich.W następnym odcinku wozy europejskie. Sorry za błędy- dysortografia (kiedyś matołectwem sie nazywało).

I30 Jest dokładnie tym samym autem, co KIA Cee`d (ta sama płyta i zawieszenie), ale wykończone dużo lepiej ma tez bogatsze wyposażenie. W cenie promocyjnej nabędziesz taniej od CEE`Da chyba, że poczekasz, aż CEE`d zejdzie w cenie.

P.S. Moje testowania samochodów i przeglądania ofert trwały od maja.

Co do ubezpieczenia agent z taniej ubezpieczalni powiedział, ze żadena agencja czy direkt nie przebije oferty dilera na nowe auto.
  • 0

#88 Kałasznikow

Kałasznikow

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 20 wrzesień 2008 - 22:20

Witam wszystkich.
Stało się to w co nie wierzyłem.
Dali mi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Przyznam się szczerze,że byłem tylko w fiacie.Podobała mi się linea wersja dynamic ale ten silnik 1,4 77KM to jest chyba do seicento a nie do takiego dużego wozu. Jeżdżę spokojnie bo moja sprawność nie pozwala na szarżowanie ale jestem pełen obaw .
Czy ktoś z Was tym jeździł?? Na mocniejszy silnik braknie mi kasy.Drugi w kolejce jest hyundai I30 lub kombi I30cw.Te dwa autka mają dużo lepsze silniki. Ale z opowiadań kolegów słyszałem ,że serwis i części koreańczyków są bardzo drogie. Konrad 001 radź co mam zrobić. Może znasz orientacyjne proporcje cen serwisu Hyundaya i fiata?
  • 0

#89 flyby

flyby

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 21 wrzesień 2008 - 08:21

Może ja niejasno piszę. Napisałem, że samochód rezerwowałem 15 sierpnia i że decyzję z PFRON miałem kilka dni wcześniej. Gdy tylko dostałem decyzję z PFRON, pogalopowałem do toyoty i zarezerwowałem samochodzik. No i zadzwoniłem do PFRON Gdańsk umówić się na podpisanie umowy, co nastąpiło kilka dni potem. Skoro miałem decyzję pozytywną, to wiedziałem przecież, że pieniążki od nich dostaniemy i należy tylko dozbierać brakującą część forsy na wybrany model samochodu. W PFRON powiedzieli mi tylko, że przed podpisaniem umowy z oddziałem nie mogę podpisać umowy z dilerem. To jasne. Gdzie widzisz problem, Pablo?
  • 0

#90 sempre26

sempre26

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 21 wrzesień 2008 - 08:30

[quote=Kałasznikow]Witam wszystkich.
Stało się to w co nie wierzyłem.
Dali mi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Przyznam się szczerze,że byłem tylko w fiacie.Podobała mi się linea wersja dynamic ale ten silnik 1,4 77KM to jest chyba do seicento a nie do takiego dużego wozu. Jeżdżę spokojnie bo moja sprawność nie pozwala na szarżowanie ale jestem pełen obaw .
Czy ktoś z Was tym jeździł?? Na mocniejszy silnik braknie mi kasy.Drugi w kolejce jest hyundai I30 lub kombi I30cw.Te dwa autka mają dużo lepsze silniki. Ale z opowiadań kolegów słyszałem ,że serwis i części koreańczyków są bardzo drogie. Konrad 001 radź co mam zrobić. Może znasz orientacyjne proporcje cen serwisu Hyundaya i fiata?[/quote]
Fabia kombi lub Fabia sedan. Dobra jakosc do ceny. Fabia hatchback ma jednak kiepski design. Nie drogi serwis, mają sztywne zawieszenie, co myślę, ze jest przydatne dla ON. Ergonomiczne wnętrze, to też jest ważne. Dodatkowy upust 8% dla ON, wersja disel w cenie podstawowego Hyundai. Hyundai ma bardzo niskie zawieszenie, też mi się podoba, ale ma go sąsiad i dosłownie aż mi go żal jak jedzie przez wieś 30km/h a w deszcz to wogóle najlepiej jakby wysiadł z samochodu i najpierw sprawdził czy nie wjedzie w dziurę;) Ale samochód przykuwa uwagę, jest bardzo ciekawy.
Silnik 1,4 77KM we Fiacie Linea to silnik mułowaty i przy tak sporym samochodzie myślę, ze nie da komfortu jazdy, zwłaszcza z rodzinką na pokładzie.

Jeżeli chodzi o serwis i części to trzeba to rozgraniczyć. Serwis w Aso jest ogólnie drogi, a ceny roboczogodzin bardzo podobne. Dopóki samochód jest na gwarancji trzeba niestety z serwisu autoryzowanego korzystać. Co do części to najlepiej wejść na stronę internetową jakiegoś sklepu i porównać ceny. Dobrze jak do danych modeli samochodu można stosować zamienniki, gdyż są tańsze.

No i co ważne nie wszystkie autoryzowane serwisy zatrudniają specjalistów. Wiem trochę o samochodach bo pracowałam w serwisie ASO. Mieliśmy kupę poprawek po innych serwisach, w dodatku jak się zostawiło samochód to naciagali na roboczogodziny. Nawet u nas było często tak że samochód naprawiał uczeń a majster przyszedł dopiero po naprawie spisać co było zrobione i policzyć czas. No niestety, taka jest nasza rzeczywistość.

Ps. gratuluję dofinansowania

Dodano ndz 21 wrz 09:32:48 2008 :
[quote name='flyby]Może ja niejasno piszę. Napisałem' date=' że samochód rezerwowałem 15 sierpnia i że decyzję z PFRON miałem kilka dni wcześniej. Gdy tylko dostałem decyzję z PFRON, pogalopowałem do toyoty i zarezerwowałem samochodzik. No i zadzwoniłem do PFRON Gdańsk umówić się na podpisanie umowy, co nastąpiło kilka dni potem. Skoro miałem decyzję pozytywną, to wiedziałem przecież, że pieniążki od nich dostaniemy i należy tylko dozbierać brakującą część forsy na wybrany model samochodu. W PFRON powiedzieli mi tylko, że przed podpisaniem umowy z oddziałem nie mogę podpisać umowy z dilerem. To jasne. Gdzie widzisz problem, Pablo?[/quote']
Flyby nie musisz się tłumaczyć. Nie wciągaj się w te gatki. Gratulacje pięknej Toyotki
  • 0

#91 PabloWolf

PabloWolf

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 21 wrzesień 2008 - 09:40

Do Flyby

Dzięki za wyjaśnienie ;) niezrozumiałem, trzeba było odrazu napisać ze masz już decyzje :) Gratuluje a także gratuluje samochodu :) Japońce są dobre.

Do Sempre

A po co te złośliwośći ?? Wiesz nie jestem Kriss, który zaraz by stworzył teorie spiskową:) Poprostu źle zrozumiałem, myślałem że flyby zrobił rezerwacje za nim dostał decyzje i to mnie zdziwiło! Wiesz ja do nikogo nie mam pretensji ani żalu że ktoś dostal a ja nie. Jak nie w tym roku to w następnym i tyle.

Pozdrawiam
  • 0

#92 jurek18

jurek18

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 21 wrzesień 2008 - 10:30

Witam wszystkich.
Stało się to w co nie wierzyłem.
Dali mi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Przyznam się szczerze,że byłem tylko w fiacie.Podobała mi się linea wersja dynamic ale ten silnik 1,4 77KM to jest chyba do seicento a nie do takiego dużego wozu. Jeżdżę spokojnie bo moja sprawność nie pozwala na szarżowanie ale jestem pełen obaw .
Czy ktoś z Was tym jeździł?? Na mocniejszy silnik braknie mi kasy.Drugi w kolejce jest hyundai I30 lub kombi I30cw.Te dwa autka mają dużo lepsze silniki. Ale z opowiadań kolegów słyszałem ,że serwis i części koreańczyków są bardzo drogie. Konrad 001 radź co mam zrobić. Może znasz orientacyjne proporcje cen serwisu Hyundaya i fiata?

Witam
Z jakiego jesteś oddziału.Pozdrawiam
  • 0

#93 konrad001

konrad001

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 25 wrzesień 2008 - 18:42

Ale temat sie ładnie wije:)Powiem wszystkim iż ja musze sfinalizować zakup do 30 listopada i nie zamierzam wcześniej tego robić(czekam na niższe ceny -ryzyk fizyk).W Grudniu wychodzi zupełnie nowy model Hondy Jazz widziałem na zdjęciach i czytałem specyfikacje.Sądze iż będzie to niestety droższy wóz niż obecny Jazz. Opisze moje doświadczenia z jazd wozami europejskimi.
1/VW Polo.1,2 benzyna 70km-słabiutki silniczek o bardzo ładnej kulturze pracy ,zawieszenie w zupełności wystarczjące do tego silniczka,samochod końca lat 80-tych.dla mnie absolutnie za drogi jak na wielkość i rozwiązania techniczne.
2/Opel Corsa 1.2 benzyna.Jak na mase samochodu słabiutki silniczek.Zawieszenie przyzwoite.Relacjy a ceny do wyposarzenia godna wnikliwego rozpatrzenia.ładnie trzyma sie drogi.Rozwiązania techniczne całkiem zadowalające.Wiekszy silnik większe zniżki przy zakupie i brać nie pytać (ja nie lubie opli).
3.Citronen C3 czekam na jazde
4.Reno Clio 1,2 ben. Bardzo fajny wuz nieżle trzyma sie drogi.silnik doskonały .Jednak zawieszenie jakby za delikatne do mocy silnika.Jechałem nowym wozem a toto trzeszczało piskało i miało sie wrażenie iż silnik pojedzie szybko dalej a reszta zostanie. Nie wiem czy ten wóz wytrzyma 5 lat (nie w moich rękach)Maleńki bagażnik,Spalanie przy mojej jeżdzie w mieście 8-9l/100.(Fajny silnik)
5.Seat Ibiza (stary model) 1,2 benzyna 70kM.Bardzo wąski w środku ,silnik żwawy zawieszenie twarde sportowe.Wóz o sportowym zacięciu.Duza frajda z jazdy,Niestety spalanie w miescie 10l/100.Za durzo jak na moje możliwości i na frajde z jazdy.Wyposarzenie całkiem sympatyczne ciekawa skrzynia biegów bardzo dobrze zgrane biegi.Bagażnik nawet nawet.Tylne siedzenia praktycznie nie istnieją chyba że dzieci do 11 roku (bez sterydów).
5.Skoda Fabia 1.2 ben,60KM.No przy tym silniku nie pojezdziłem długo ,Słabiutki silniczek.Powilny mocno emerycka jazda,ledwo udawało mi się uciekać spod kół innych pojazdów na drodze.Sympatyczne zawieszenie raczej miejskie ładnie bieże nierówności (otwarte studzienki).Powiedziałbym iż jest to wóz baardzo prawidłowy ale bez osobowości.Wybierasz na własną
odpowiedzialność.Sądze iz na dłuższych trasach może być męczący,ale po mieście gut.
6.Chewrolet Spark 08 benzyna 51 KM. Zaskoczył mnie ten wóz przyjemną dynamiczną jazdą (silnik 0,8).Zawieszenie całkiem nieżle wyważone.Relacja ceny do możliwości rewelacja.Spalanie też małe 6.9l/100km.Jest tylko jeden mankament jest to konstrukcja
wypisz wymaluj DAEWO (fabryka w obecnej chwili Chewroleta) W efekcie powaznej kolizji może być problem z odroznieniem samochodu od kierowcy. (cieniutkie drzwi,konstrukcja wprost rachityczna) Bagaznik mikro.
Napisałbym więcej ale na dzisiaj mam dosyć.Pozdrawiam forumowiczów i do następnego odcinka.
  • 0

#94 Majkel

Majkel

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 26 wrzesień 2008 - 12:41

Witam
Przed chwilą podpisałem umowe z dealerem:)
Zamówiłem Kia Ceed w wersji Comfort 1,4l.
Cene wyjściowa to 44400 ale obniżona do 41000.
Do tego gratis
-pakiet ubezpieczeń
-alarm
-czujnik parkowania
-dywaniki
Zostawiłem także poprzedni wóz w rozliczeniu za całkiem przyzwoite pieniądze.
Autko odbieram za tydzień.
  • 0

#95 inos

inos

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 26 wrzesień 2008 - 13:57

Witam
Przed chwilą podpisałem umowe z dealerem:)
Zamówiłem Kia Ceed w wersji Comfort 1,4l.
Cene wyjściowa to 44400 ale obniżona do 41000.
Do tego gratis
-pakiet ubezpieczeń
-alarm
-czujnik parkowania
-dywaniki
Zostawiłem także poprzedni wóz w rozliczeniu za całkiem przyzwoite pieniądze.
Autko odbieram za tydzień.

Chyba nie, aż tak szybko, bo przelew z PFRON nie jest ekspresowy. W moim przypadku musiałem schłodzić zapał, ale pewnie to zależy od oddziału PFRON.
  • 0

#96 Kałasznikow

Kałasznikow

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 27 wrzesień 2008 - 07:49

[quote name='Kałasznikow]Witam wszystkich.Może ktoś z Was wie czy mozliwe jest częściowe skredytowanie auta ale kredytem samochodowym czyli niskooprocentowanym w którym zabezpieczeniem jest cesja autocasco.Oczywiście wkład własny posiadam całe 25% a chciałbym kupić auto lepiej wyposażone i nie kredytować go kredytem konsumpcyjnym oprocentowanym ponad 2 razy wiecej.Wydaje mi się ' date='że będzie to konflikt interesów i PFRON nie zgodzi się na coś takiego.Z emocji przy podpisywaniu umowy nie zapytałem do PFRON pójadę dopiero w czwartek a to oznacza dwie noce stresu.[/quote']

Dodano sob 27 wrz 09:04:04 2008 :
Witam. Jeśli ktoś kupuje Hyundaia to mam dobre wiadomości.
Dają kredyt samochodowy bez cesji (ale tylko dla Sprawnego dojazdu).Osobiście dostałem od nich 8700 zł upustu na Hyundaia I30 do tego nawigację za 900??? i autoalarm.Obiecali jeszcze dywaniki . Fiat chciał przy dokredytowaniu cesję i dawał mi grande punto dużo gorzej wyposażone i z gorszym motorem za 3 tys.mniej. Poza tym niechętnie chcieli cokolwiek dokładać.Boje się tylko ,że koreańczyk będzie miał dużo droższe części ale mam 3 lata gwarancji na całość i 5 na napęd.Myślę ,że po uruchomieniu produkcji w Czechach będzie tego jeździć więcej a tym samym pojawią się zamienniki i nie będzie tragedii.10 lat temu siostra miała Hyundaia Excela i bardzo go chwaliła bo był wygodny ,niezawodny .Myślę ,że dobrze wybrałem .
  • 0

#97 zlociutka

zlociutka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 27 wrzesień 2008 - 11:43


Dodano sob 27 wrz 09:04:04 2008 :
Witam. Jeśli ktoś kupuje Hyundaia to mam dobre wiadomości.
Dają kredyt samochodowy bez cesji (ale tylko dla Sprawnego dojazdu).Osobiście dostałem od nich 8700 zł upustu na Hyundaia I30 do tego nawigację za 900??? i autoalarm.Obiecali jeszcze dywaniki . Fiat chciał przy dokredytowaniu cesję i dawał mi grande punto dużo gorzej wyposażone i z gorszym motorem za 3 tys.mniej. Poza tym niechętnie chcieli cokolwiek dokładać.Boje się tylko ,że koreańczyk będzie miał dużo droższe części ale mam 3 lata gwarancji na całość i 5 na napęd.Myślę ,że po uruchomieniu produkcji w Czechach będzie tego jeździć więcej a tym samym pojawią się zamienniki i nie będzie tragedii.10 lat temu siostra miała Hyundaia Excela i bardzo go chwaliła bo był wygodny ,niezawodny .Myślę ,że dobrze wybrałem .

Gratuluję wyboru my z mężem też planowaliśmy kupić I30 może za rok się uda. Pozdrawiam :)
  • 0
;) :) :D

#98 inos

inos

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 27 wrzesień 2008 - 21:41


Dodano sob 27 wrz 09:04:04 2008 :
Witam. Jeśli ktoś kupuje Hyundaia to mam dobre wiadomości.
Dają kredyt samochodowy bez cesji (ale tylko dla Sprawnego dojazdu).Osobiście dostałem od nich 8700 zł upustu na Hyundaia I30 do tego nawigację za 900??? i autoalarm.Obiecali jeszcze dywaniki . Fiat chciał przy dokredytowaniu cesję i dawał mi grande punto dużo gorzej wyposażone i z gorszym motorem za 3 tys.mniej. Poza tym niechętnie chcieli cokolwiek dokładać.Boje się tylko ,że koreańczyk będzie miał dużo droższe części ale mam 3 lata gwarancji na całość i 5 na napęd.Myślę ,że po uruchomieniu produkcji w Czechach będzie tego jeździć więcej a tym samym pojawią się zamienniki i nie będzie tragedii.10 lat temu siostra miała Hyundaia Excela i bardzo go chwaliła bo był wygodny ,niezawodny .Myślę ,że dobrze wybrałem .

Witam. Nie martw się o ceny :) Nie są drogie a w przyszłym roku będą tylko taniały. Bardzo dobrze utargowałeś. Mi tylko lakier dali gratis i zrzucili na alarm za 400 zł. Jaki kolor wybrałeś?
  • 0

#99 Kałasznikow

Kałasznikow

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 28 wrzesień 2008 - 06:59

[quote name='inos][quote=Kałasznikow][quote=Kałasznikow]Witam wszystkich.Może ktoś z Was wie czy mozliwe jest częściowe skredytowanie auta ale kredytem samochodowym czyli niskooprocentowanym w którym zabezpieczeniem jest cesja autocasco.Oczywiście wkład własny posiadam całe 25% a chciałbym kupić auto lepiej wyposażone i nie kredytować go kredytem konsumpcyjnym oprocentowanym ponad 2 razy wiecej.Wydaje mi się ' date='że będzie to konflikt interesów i PFRON nie zgodzi się na coś takiego.Z emocji przy podpisywaniu umowy nie zapytałem do PFRON pójadę dopiero w czwartek a to oznacza dwie noce stresu.[/quote']
Dodano sob 27 wrz 09:04:04 2008 :
Witam. Jeśli ktoś kupuje Hyundaia to mam dobre wiadomości.
Dają kredyt samochodowy bez cesji (ale tylko dla Sprawnego dojazdu).Osobiście dostałem od nich 8700 zł upustu na Hyundaia I30 do tego nawigację za 900??? i autoalarm.Obiecali jeszcze dywaniki . Fiat chciał przy dokredytowaniu cesję i dawał mi grande punto dużo gorzej wyposażone i z gorszym motorem za 3 tys.mniej. Poza tym niechętnie chcieli cokolwiek dokładać.Boje się tylko ,że koreańczyk będzie miał dużo droższe części ale mam 3 lata gwarancji na całość i 5 na napęd.Myślę ,że po uruchomieniu produkcji w Czechach będzie tego jeździć więcej a tym samym pojawią się zamienniki i nie będzie tragedii.10 lat temu siostra miała Hyundaia Excela i bardzo go chwaliła bo był wygodny ,niezawodny .Myślę ,że dobrze wybrałem .[/quote]
Witam. Nie martw się o ceny :) Nie są drogie a w przyszłym roku będą tylko taniały. Bardzo dobrze utargowałeś. Mi tylko lakier dali gratis i zrzucili na alarm za 400 zł. Jaki kolor wybrałeś?[/quote]

Dodano ndz 28 wrz 08:04:49 2008 :
Wybrałem srebrny metalik a własciwie nie wybrałem bo tylko ten byli mi w stanie dostraczyc przed 15 grudniem czyli ostatnim dniem rozliczenia.Ale kolor mi odpowiada bo nawet jak gdzies będzie jakas rysa to nie będzie widać.Generalnie jest bardzo dużo chętnych na to auto.U nas z PFRONU tylko w czwartek wzięło go 4 osoby.
  • 0

#100 konrad001

konrad001

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 28 wrzesień 2008 - 22:25

Cyt:Wybrałem srebrny metalik a własciwie nie wybrałem bo tylko ten byli mi w stanie dostraczyc przed 15 grudniem czyli ostatnim dniem rozliczenia.Ale kolor mi odpowiada bo nawet jak gdzies będzie jakas rysa to nie będzie widać.Generalnie jest bardzo dużo chętnych na to auto.U nas z PFRONU tylko w czwartek wzięło go 4 osoby.

A gdzie jest napisane że do 15 grudnia trza odebrać samchód?Z tego co wiem umowe trzeba zawrzeć z dystrybutorem oraz opłacić swoją część wkładu przed upłynięciem terminu wymienionym na umowie z PFRON> Poinformowano mnie w PFRON iż należy ich powiadomić o terminie odbioru aby mogli sprawdzić ubezpieczenie wozu,które powinno być zgodne z terminem wydania pojazdu.Chyba że jestem zle poinformowany.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych