Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

PODZIEL SIĘ WIEDZĄ O SAMOCHODACH DLA ON SPRAWNY DOJAZD!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
218 odpowiedzi w tym temacie

#201 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 27 listopad 2008 - 23:00

Hej ganja1717 a wiesz z kim najlepiej jest rozmawiac w sprawie tego programu w mazowieckim jak rozumiem? Nie wiesz kto koordynuje program, bo trudno sie ogolnei do nich dodzwonic wiec dlatego pytam:)
Pozdrawiam
  • 0

#202 ganja1717

ganja1717

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 27 listopad 2008 - 23:24

Hej ganja1717 a wiesz z kim najlepiej jest rozmawiac w sprawie tego programu w mazowieckim jak rozumiem? Nie wiesz kto koordynuje program, bo trudno sie ogolnei do nich dodzwonic wiec dlatego pytam:)
Pozdrawiam

Niestety nie wiem Kto koordynuje ten program w mazowieckim oddziale.
Po prostu przy podpisywaniu umowy trafiliśmy na miłego Pana Krzysztofa (niestety nie znam nazwiska), który udzielił nam takich informacji. A mieliśmy naprawde dużo pytań :)

Pozdrawiam

Ps. Chociaż mój mąż twierdzi, że rozmowa rozmową ale najlepiej mieć wszystko na piśmie :D
  • 0

#203 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 28 listopad 2008 - 16:36

Hej Ok dzieki, to skoro rozmawiaąłs z takim milym panem o imieniu Krzysztof to wlasnie wydaje mi sie ze to on najlepiej sie orientuje w temacie i pomaga w organizacji tego programu jest jego koordynatorem, dlatego Wam pomogł oraz udzielil wielu dodatkowych informacji, jesli sie nie myle to chyba jest on w pokoju 129.
Pozdrawiam
  • 0

#204 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 30 listopad 2008 - 14:56

aha a jak sie Ci obecnie jezdzi nowym autkiem jak rozumiem z automatem kolezanko Minutka:).. wiem ze kiedys wspominalas cos o sprzegle esytronic? jak sie na nim jezdzi i czy trudno sie przestawic z normalnego auta? Czy ma to sprzegło jakeis wady czesto sie psuje itp..?

Nie jestem w stanie ci odpowiedzieć na te pytania, bo jeszcze nie mam samochodu. Czekam aż PFRON odda mi faktury.
  • 0

#205 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 16 grudzień 2008 - 20:37

Oj chyba na taka sprzedaz mialy wplywa dofinansowania przyznawane przez PFRON.
przeczytajcie sobie artykuł:) na caly swiecie sprzadaz nowych auta sprada a w Polsce wzrosła.
Biorac pod uwage ilośc przyznanych wniosków przez PFRON wydaje mi sie ze to wlasnie My mielismy duzy wpływ na taki wzrost:)
http://biznes.onet.p...wiadomosci.html
Moze wiec jeszcze niech i PFRON uruchomi inne programu, da wieksze dofinansowania do wyjazdów na turnusy, moze tez i neich buduje mieszkania dla potrzebujacych lub tez rozdaje kredyty na zakup mieszkan a wtedy nasze gospodarka bedzie kwitła i sie rozwijała nie bedzie stagnacji.
szkoda ze tylko nie znieśli limitow zarobków bo podejrzewam ze to takze mialoby duzy wplyw, szkoda ze nie wszyscy sa w stanie jak widac to zrozumiec:)
Pozdrawiam
  • 0

#206 julka7

julka7

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 16 grudzień 2008 - 21:49

Nie tylko "pfronowcy" kupowali nowe auta.Ja jestem w szoku jaki młyn był w Nissanie jak odbierałam auto.Jak w piekarni!I wiem,że do teraz pracują na wysokich obrotach.Faktycznie dają ogromne zniżki,to firmy wolą kupic auto i wrzucić w koszta,niż zanieść mega podatek do US.Znajomi teraz kupują auto na firmę,to sprzedawcy co chwilę dzwonią i przebijają się coraz niższymi kwotami.Szkoda,że nie można było tak wybierać w automatach....
  • 0

#207 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 04 styczeń 2009 - 13:00

Z tym hamowaniem to pewnie każdy powie coś innego. Ja mogę tylko powiedzieć jak to wygląda co do przyrównania z moim poprzednim samochodem. No właśnie, że nie trzeba mocno wciskać hamulca przy rozruchu. Przynajmniej u mnie jest odwrotnie. Ja z początku to miałam problemy z hamowaniem, bo zbyt mocno dociskałam hamulec a wcale nie trzeba używać siły, wystarczy delikatnie wcisnąć hamulec i od razu się stoi. Jeżeli chodzi o Toyotę to chyba tylko zagapiwszy się można naprawdę uderzyć w inne auto. Nie ma trybu zimowego, jest ekonomiczny lub tryb sportowy.


Dziękuje i również życzę wszystkiego dobrego na Nowy Rok. :)
  • 0

#208 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 04 styczeń 2009 - 10:13

Hej, ktos moze blizej napisac jak sie jezdzi na skrzyni esytronic? macie jakeis doswiadczenia? szukam jakiejs instrukcji na necie oraz blizszych informacji opisowych jednak niewiele znalazlem, Na razie wiem tylko tak ogolnie, wiec moze ktos z uzytkowników jest w stanie cos wiecej napisac.
Pozdrawiam
  • 0

#209 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 04 styczeń 2009 - 12:43

Cześć Mlutek. Ja mam taką skrzynie w Toyocie więc mogę ci napisać, że jeździ się rewelacyjnie :)
Skrzynia działa następująco. Dźwignia do przodu (oznaczenie R) bieg wsteczny, do tyłu (oznaczenie E) bieg do przodu, pozycja środkowa (oznaczenie N) Bieg jałowy tzw. luz. Skrzynia pozwala także na ręczną, sekwencyjną zmianę biegów (oznaczenie M+ w górę a M- w dół). Ja jeżdżę jak na razie wyłącznie na automacie. M+ i M- jeszcze nie próbowałam, bo nie mam takiej potrzeby.
  • 0

#210 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 04 styczeń 2009 - 12:51

Ok dzieki, a jak jest z uruchomieniem auta? bo podobno mocno trzeba naciskac hamulec podczas rozruchu, czy to faktycznie tak jest czy troche przesady? NO i jak z pelzaniem auta, np przed swiatlami lub w korku? tzn chodzi mi czy naciskanie hamulca wymaga duzego wysiłku czy tez bardziej ejst to takie delikatne przytrzymanie hamulca? Czy pelzanie auta to jest z duza szybkoscią przesuwu mozna kogos styknac? czy tez raczej nie? Jest jeszcze jakis tryb zimowy czy tez ekonomiczny tej skrzyni? Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym roku zycze:)
  • 0

#211 nastka55

nastka55

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 05 styczeń 2009 - 12:01

Witam wszystkich. W tym roku po raz pierwszy wystąpiłam do PFRON-u o dofinansowanie i gdybym wiedziała ile z tym jest zachodu, pewnie zrezygnowała bym. Mam już autko pierwsze w moim życiu. Na przelew czekałam 14 dni i poszedł tylko dlatego że sama pofatygowałam się 14 dnia do PFRON-u. Mam jednak problem. Mam w orzeczeniu napisane" częściowa pomoc osób trzecich" i nie mam męża ale mam dorosłe, pracujące dziecko. Okazuje się że to błąd. Samochód mogłam zarejestrować tylko na siebie. Moje pytanie brzmi: co mam zrobić gdy np idę do szpitala na zabieg ( akurat w marcu tego roku) chciała bym by moje dziecko zawiozło mnie do szpitala i odebrało ( po to m.in. mam samochód ).Jak podejdzie do tego Pfron jeśli w tym czasie gdy dziecko będzie wracało np. po odstawieniu mnie do szpitala będzie miało wypadek? Pewnie że nie chcę żadnych wypadków, ale to jest samochód i bardziej chodzi mi o sam problem. Powinnam jeszcze nadmienić że dziecko mieszka ze mną i do dochodów przedstawianych do PFRON-u były podawane moje i jego zarobki. Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
  • 0

#212 ALDI

ALDI

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 05 styczeń 2009 - 14:17

[quote name='nastka55]Witam wszystkich. W tym roku po raz pierwszy wystąpiłam do PFRON-u o dofinansowanie i gdybym wiedziała ile z tym jest zachodu' date=' pewnie zrezygnowała bym. Mam już autko pierwsze w moim życiu. Na przelew czekałam 14 dni i poszedł tylko dlatego że sama pofatygowałam się 14 dnia do PFRON-u. Mam jednak problem. Mam w orzeczeniu napisane" częściowa pomoc osób trzecich" i nie mam męża ale mam dorosłe, pracujące dziecko. Okazuje się że to błąd. Samochód mogłam zarejestrować tylko na siebie. Moje pytanie brzmi: co mam zrobić gdy np idę do szpitala na zabieg ( akurat w marcu tego roku) chciała bym by moje dziecko zawiozło mnie do szpitala i odebrało ( po to m.in. mam samochód ).Jak podejdzie do tego Pfron jeśli w tym czasie gdy dziecko będzie wracało np. po odstawieniu mnie do szpitala będzie miało wypadek? Pewnie że nie chcę żadnych wypadków, ale to jest samochód i bardziej chodzi mi o sam problem. Powinnam jeszcze nadmienić że dziecko mieszka ze mną i do dochodów przedstawianych do PFRON-u były podawane moje i jego zarobki. Będę wdzięczna za wszelkie informacje.[/quote']
[quote]Twoje dziecko może zawieźć Cię, gdzie tylko chcesz i nie będzie rodzić to skutków prawnych. Musi posiadać prawo jazdy i może korzystać z Twojej polisy, a w przypadku kolizji drogowej wszystko potracone zostanie właśnie z Twojej polisy ubezpieczeniowej. Nie zostanie jednak zwolnione z odpowiedzialności karnej za ewentualne spowodowanie wypadku drogowego. Art.7 ust.1 umowy dofinansowania stanowi, iż "Beneficjent zobowiązuje się nie odstępować osobom trzecim przedmiotu dofinansowania, którego zakup będzie dofinansowany ze środków Funduszu w ramach niniejszej umowy, w szczególności nie sprzedawać, wydzierżawiać, zastawiać, użyczać, darować, przed upływem 5lat od dnia zawarcia umowy". Jak widzisz nigdzie nie jest napisane, że nie możesz korzystać z pomocy innych osób podczas przemieszczania się swoim autem.[/quote]
  • 0

#213 niunian

niunian

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 05 styczeń 2009 - 14:18

Prosze Państwa wlasnie dostalam odpowiedz negatywną z powodu braku srodow, dziecko z czerokonczynowym porazeniem mózgowym. Zaznaczam że moje kolezanki majace chodzace dzieci dostaly dofinansowanie. Najciekawsze jest na koncu, decyzja jest bez prawa do odwolania. HA HA HA BARDZO SMIESZNE. Pozdrawiam oddzial mazowiecki i panią EZBIETĘ BOGUCKĄ ktora sie pod tym podpisala.
  • 0

#214 coolmagda

coolmagda

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 06 styczeń 2009 - 10:10

[quote name='niunian]Prosze Państwa wlasnie dostalam odpowiedz negatywną z powodu braku srodow' date=' dziecko z czerokonczynowym porazeniem mózgowym. Zaznaczam że moje kolezanki majace chodzace dzieci dostaly dofinansowanie. Najciekawsze jest na koncu, decyzja jest bez prawa do odwolania. HA HA HA BARDZO SMIESZNE. Pozdrawiam oddzial mazowiecki i panią EZBIETĘ BOGUCKĄ ktora sie pod tym podpisala.[/quote']
ja do dzis dnia nic nie dostalam ani dofinansowania ani odpowiedzi ze z powodu braku srodkow nie dostane dofinansowania oddzial jedzie sobie w kulki, poza tym w pazdzierniku ustnie mi w oddziale powiedzieli ze jak bym jezdzila na wozku to bym dostala dofinansowanie - to po to bylo tyle mojej i moich rodzicow rehabilitacji i wyzeczen oraz ciezkiej pracy by teraz ktos sobie robil ze mnie kpiny
  • 0

#215 nastka55

nastka55

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 06 styczeń 2009 - 10:45

Aldi,
dziękuję za informację. Zadałam pytanie na forum, ponieważ przy podpisywaniu umowy z PFRON-em tak naprawdę nikt nie chciał udzielić mi spokojnie odpowiedzi. Sama nie wiem czy byli wówczas tak zabiegani czy niechętni do udzielania informacji. Jedyne co usłyszałam to że bierzemy samochody dla dzieci a później są kłopoty. Mówiąc szczerze zatkało mnie, bo czy można wszystkich mierzyć jedną miarką? Oczywiście skutek był taki, że przestałam się pytać.
Korzystając z okazji, mam jeszcze jedno pytanie gdyż w PFRON-ie nie potrafili mi odpowiedzieć. Czy biorąc dofinansowanie do samochodu rozliczam się z Urzędem Skarbowym. Najciekawsze jest to, że miejscowy urzędnik ze skarbówki też nie umiał odpowiedzieć mi na to pytanie. Mam czekać a oni poszukają w przepisach.
Pozdrawiam
  • 0

#216 ALDI

ALDI

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 06 styczeń 2009 - 14:55

Aldi,
dziękuję za informację. Zadałam pytanie na forum, ponieważ przy podpisywaniu umowy z PFRON-em tak naprawdę nikt nie chciał udzielić mi spokojnie odpowiedzi. Sama nie wiem czy byli wówczas tak zabiegani czy niechętni do udzielania informacji. Jedyne co usłyszałam to że bierzemy samochody dla dzieci a później są kłopoty. Mówiąc szczerze zatkało mnie, bo czy można wszystkich mierzyć jedną miarką? Oczywiście skutek był taki, że przestałam się pytać.
Korzystając z okazji, mam jeszcze jedno pytanie gdyż w PFRON-ie nie potrafili mi odpowiedzieć. Czy biorąc dofinansowanie do samochodu rozliczam się z Urzędem Skarbowym. Najciekawsze jest to, że miejscowy urzędnik ze skarbówki też nie umiał odpowiedzieć mi na to pytanie. Mam czekać a oni poszukają w przepisach.
Pozdrawiam

Zwolniona z obowiązku zapłaty pcc będzie osoba niepełnosprawna, która kupuje pojazd na potrzeby własne. Jeżeli jest zaliczona do grupy osób o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności – rodzaj schorzenia jest bez znaczenia, a jeśli o lekkim stopniu – niepełnosprawność musi mieć związek z chorobami narządów ruchu. /patrz Ustawa z dnia 9 września 2000r. "O podatku od czynności cywilno prawnych" Rozdział 4 Zwolnienia od podatku Art.8 pkt.6/.


  • 0

#217 nastka55

nastka55

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 06 styczeń 2009 - 16:28

Witam,
Wracam do sprawy rozliczenia się z Urzędem Skarbowym z kwoty dofinansowania udzielonego przez PFRON. Wiem że jestem zwolniona z pcc, ale nikt nie umiał mi odpowiedzieć czy powinnam kwotę dofinansowania wykazać w rozliczeniu rocznym PIT.
Pozdrawiam.
  • 0

#218 ALDI

ALDI

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 06 styczeń 2009 - 19:32

Witam,
Wracam do sprawy rozliczenia się z Urzędem Skarbowym z kwoty dofinansowania udzielonego przez PFRON. Wiem że jestem zwolniona z pcc, ale nikt nie umiał mi odpowiedzieć czy powinnam kwotę dofinansowania wykazać w rozliczeniu rocznym PIT.
Pozdrawiam.

Dofinansowania ze środków PFRON są wolne od podatku dochodowego /patrz/ Ustawa z dnia 6 Listopada 2008r. "Ustawa o zmianie Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych" Art.21 pkt.27 lit a. Z prośbą o informację, czy kwotę dofinansowania należy wykazać w rozliczeniu rocznym PIT zwróć się do Urzędu Skarbowego właściwego dla miejsca Twojego zamieszkania.


  • 0

#219 nastka55

nastka55

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 07 styczeń 2009 - 13:54

ALDI
własnie czekam na informację z Urzędu Skarbowego, gdyż tak od razu oni też nie umieli odpowiedzieć na to pytanie, ale dziekuję za wszystkie informacje.
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych