Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

PODZIEL SIĘ WIEDZĄ O SAMOCHODACH DLA ON SPRAWNY DOJAZD!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
218 odpowiedzi w tym temacie

#121 marcia

marcia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 06 październik 2008 - 20:55

Czy kupowal ktos z was uzywane auto od osoby prywatnej?
Jestem ciekawa jak wygladaja formalnosci z taka osoba.
  • 0
Pozdrawiam
Marta

#122 SQRCZ

SQRCZ

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 09 październik 2008 - 17:56

Cześć,
Czy ktoś z was jeździł Golfem V z osprzentem Auto Adapt Carospeed Classic??

para
  • 0

#123 Facet1

Facet1

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 09 październik 2008 - 18:48

Witaj Marcia .Kupilem autko od osoby prywatnej .Pytaj .
  • 0

#124 marcia

marcia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 10 październik 2008 - 08:17

Witaj Marcia .Kupilem autko od osoby prywatnej .Pytaj .

Witaj
Jak wygladala sprawa finansowa czy doplacales od siebie gotowke?
Wiadomo ze od momentu podpisania umowy kupna-sprzedazy do czasu przelania pieniedzy przez PFRON mija kilka lub kilkanascie dni (ile u Ciebie to twalo?), domyslam ze samochod zostaje u sprzedajacego. Jak zabezpieczyles sie ze auto ktore kupiles nie bedzie dalej eksploatowane przez sprzedajacego. W ogole jak zareagowal sprzedajacy ze bedzie to wygladalo w taki sposob ze najpierw umowa a pieniazki za jakis czas. Wszelkie rady i sugestie mile widziane
pozdrawiam
  • 0
Pozdrawiam
Marta

#125 taurusmax

taurusmax

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 11 październik 2008 - 20:47

Po części masz rację zawsze jest tańsza alternatywa np. Fiat Grande Punto fajny samochód za rozsądną cenę dla 1 osoby w sam raz ale wyobraż sobie rodzina 4 osobowa jedzie na wakacje chociaz nie koniecznie bo więcej jest takich sytuacji.
  • 0

#126 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 11 październik 2008 - 21:13

[quote name='medicus]Ale w przyszłym roku' date='to się będzie działo,jak Ci wszyscy tegoroczni nabywcy nowych aut ruszą na zlot,łomatko i córko;-)[/quote']
medicus
Hehe może teraz co po nie którym w drodze na zlot już nie będzie się gotowała woda w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodzącego i Pan "M" ani nikt inny nie będzie musiał ciągnąć przez wężyk wody destylowanej;)

Masz trochę racji ale wiesz dobrze że na przykład tak jak ja to w aucie Hyundai Getz nie mam szans wsadzić wózek do bagażnika.O wyborze przynajmniej w moim przypadku decydowała cena i ekonomiczność.Nie zawsze się traci na gwarancji przy założeniu instalacji gazowej zależy od producenta...

taurusmax
Nie zgodzę się z tobą w Grande spokojnie może jechać rodzina z 1 dzieckiem.Jest dosyć wysoki próg załadunku do bagażnika ale łatwy dostęp bo klapa odchodzi w całości.A na przykład Fiat Linea ma mega bagażnik po wyżej 500L ale kto tam coś będzie chciał wsadzić to musi "nurkować" i jest ograniczona przestrzeń załadunkowa.
Jak bym miał do dyspozycji takie fundusze to bym na pewno nie przeznaczył na skode.

Pozdrawiam i niskiego spalania...;)
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#127 Facet1

Facet1

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 10 październik 2008 - 17:35

Marcia kliknij na gg .powiem Ci co i jak .
  • 0

#128 taurusmax

taurusmax

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 10 październik 2008 - 18:24

Co sądzicie o Skodzie Octavi ja zdecydowałem się na nią z silnikiem 1.9 tdi skrzynia automatyczna DSG , a bagaznik ma wielki 560 litrów oczywiście limuzyna w wersji wyposażenia Mint + lakier metalik + Tempomat + Alarm + Radio od salonu Blaupunkt + kilka gratisów i jeśli jeszcze doliczę ubezpieczenie oraz osprzęt RGH II cena około 68 500 zł. nie patrzyłem wcześniej na octawię bo myślałem że to jest sedan. kilka zdjęć
http://www.autocentr...=0&id=781346407
  • 0

#129 medicus

medicus

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisano 10 październik 2008 - 21:53

STYL AUTOMATYCZNY

Testowana Octavia została wyposażona w schodzący powoli ze sceny wysokoprężny silnik 1.9 TDI o mocy 105 koni mechanicznych. Z rana lubi dość głośno sobie ponarzekać, później nieco cichnie, ale nie daje nam zapomnieć, że jedziemy "grzechotnikiem". Na szczęście ma pokaźny moment obrotowy (250 Nm przy 1900 obr./min) i całkiem nieźle daje sobie radę z ważącą ponad 1400 kg Skodą. Średnie spalanie na poziomie 7,2 litra na 100 kilometrów uważam za dobry wynik (najniższe w trasie 6,5), jednak przy odrobinie chęci i samozaparcia mogłoby być jeszcze niższe.

Nie trzeba często sięgać do lewarka. W zasadzie w ogóle nie trzeba. W naszym samochodzie zamontowano nowatorską automatyczną skrzynię biegów DSG (Direct Shift Gearbox). Czym różni się od zwykłego automatu? Na pierwszy rzut oka choćby tym, że ma 6 biegów. Technicznie jest znacznie więcej różnic, a największą jest to, że w jednej skrzyni mamy dwa sprzęgła oraz dwa wałki napędowe. Na czym zabawa polega w teorii? Jedno sprzęgło i jeden wałek obsługują biegi parzyste, a druga para nieparzyste. Dzięki elektronice skrzynia wykrywa, kiedy nastąpi zmiana biegu i już następny ma przygotowany na drugim sprzęgle.

Jak ma się to w praktyce? Niby dajemy na "Drive", wciskamy gaz i jedziemy. Jednak zmiana biegów na wyższy, czy redukcja są praktycznie niezauważalne i odbywa się to tak komfortowo, że ciężko się zorientować, czy dalej jedziemy na dwójce, czy już na trójce. Co prawda słyszymy to po dźwięku silnika, jednak wrażenie jest naprawdę niesamowite. Przy okazji komputer sterujący skrzynią świetnie dobiera przełożenie i gdy np. toczymy się w korku 40-50 km/h, ten "zapina" z powodzeniem 6 bieg. Każde jednak mocniejsze dodanie powoduje odpowiednią redukcję. Bardzo milutko.

Skrzynia DSG oprócz zwykłego trybu Drive, oferuje nam jeszcze Sportowy. Różni się tym, że komputer agresywniej zmienia biegi i każdy z nich dokręca praktycznie do czerwonego pola. Jednak moim zdaniem tryb zbędny. Dlaczego? Otóż producent zaoferował nam jeszcze możliwość sekwencyjnej zmiany biegów - chcemy wyższy, popychamy dźwignię do przodu, chcemy niższy, pociągamy do siebie. Wszystko przyjemnie i delikatnie. Jednak, gdy zejdziemy do za niskich obrotów (tak, żeby np. przygasić samochód na obrotach), komputer sam zredukuje bieg. Podobnie ma się sprawa z podejściem do czerwonego pola. Znów ingerencja komputera. Sprytnie, inteligentnie, po co więc tryb "S"?

Twarda charakterystyka zawieszenia i naprawdę dobre hamulce to tylko dodatkowe elementy wpływające na bezpieczną i spokojną jazdę. Skodę prowadzi się wyjątkowo dobrze, auto nie buja się i nie pochyla w zakrętach, a przy okazji czujemy się przy tym swobodnie i komfortowo.

STYL SKODY

Nowej Octavii trudno coś zarzucić. Przerosła kompakty do których należy, do takich rozmiarów, że stara się konkurować z samochodami klasy średniej. Oferuje nam 4,5 metra solidnego "niemiecko-czeskiego" kombi z ogromnym bagażnikiem, które w standardzie dostaje 4 poduszki powietrzne i ABS. O takich elementach jak wszystkie szyby elektryczne, manualna klimatyzacja czy czujniki parkowania nie wspominam. Czyli ma praktycznie wszystko. Do tego jazda szczególnie kombinacją 1.9 TDI i DSG uspokaja i nastraja optymizmem po tym jak nas doleje, przewieje i doziębi.

Skoda Octavia Combi Ambiente z silnikiem 1.9 TDI (105 KM) i manualną skrzynią biegów kosztuje 81 300 złotych. Za dopłatą 7 300 złotych dostajemy fenomenalną przekładnię DSG. W zasadzie dużo jak za przerośnięty kompakt. Do tego amatorzy machania lewarkiem stwierdzą "po co ten automat, lepsza jest skrzynia manualna". Owszem, ja też tak myślałem. Dopóki nie przejechałem się Skodą Octavią z DSG. Poza tym wcale nie musimy kupować droższej wersji Ambiente, tylko podstawową Classic - wyniesie nas 81 900 złotych. Stracimy praktycznie tylko elektryczne szyby z tyłu i klimatyzację półautomatyczną, ale dokupimy ją w promocji za 999 złotych. Proste.
  • 0
Oczami myśli patrzę w twoją stronę
I chciałbym trafić aż do twoich oczu.
Odległość wiesza nieczułą zasłonę -
Chciałbym ją przedrzeć i ciebie tu poczuć!

#130 taurusmax

taurusmax

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 10 październik 2008 - 22:50

Można wziąść Octawię w wersji Mint i ją doposażyć skrzynia nie jest najnowsza nowa skrzynia DSG wejdzie z nową Octavią, zastanawiałem się nad Fiatem Bravo z silnikiem 1,6 disel z automatem ale ceny mnie rozwaliły i polityka Fiata np. jest upust dla niepełnosprawnych 11% i teraz jest promocja cenowa na samochody z roku 2008 ale co z tego jak oni tego nie łączą, a biorąc Fiata z upustem 11% ten procent jest liczony od ceny Fiata z przed kilku miesięcy.
  • 0

#131 medicus

medicus

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisano 11 październik 2008 - 09:41

hey!
mnie trochę zastanawia,dlaczego niektórzy biorą tak drogie auta,utrzymanie np.takiej skody octawi,to wydatek kilku tyś rocznie.A niedaj boże jak coś tam siądzie,zwłaszcza w dieslu,oj wtedy niema zmiłuj...
Moim zdaniem auta z górnej półki,to tylko na firmę,takie auto musi na siebie zarabiać.Ktoś powiedział,że lepiej kupić coś lepszego,bo to na lata przecierz;-),hmm,na lata to ja bym powiedział że jest np.nieruchomość.Sypana u nas zimą sól i stan naszych dróg,zrobią swoje.Ja jeżeli już,to dołożę niewiele ponad te 20% wkładu własnego i zadowoli mnie hyndai Getz,nowa dacia sandero a że jestem sam to i fiat panda,a wszystkie w pełnej opcji do 37tyś.A jeżeli bym mniał nadwyżkę gotówki,to wolę zostawić na eksploatację auta,bo niestety auta psuć się będą zawsze.Ale jak ktoś chce pracować jedynie na samochód,to już jego sprawa.
Pozdrawiam:)
  • 0
Oczami myśli patrzę w twoją stronę
I chciałbym trafić aż do twoich oczu.
Odległość wiesza nieczułą zasłonę -
Chciałbym ją przedrzeć i ciebie tu poczuć!

#132 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 11 październik 2008 - 15:13

medicus, myślę że biedacy takich aut nie kupują


pewnie osoba decydująca sie na takie auto ma dochody pozwalające utrzymać i siebie i samochód

i te tysiące na utrzymanie to pewnie tylko jakiś procent dochodów
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#133 konrad001

konrad001

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 11 październik 2008 - 15:14

Taaaa (jak mówił Himilsbach) coś w tym jest o czym pisze medicus. Dlatego decyduje sie na Seata Cordobe i przerabiam na gaz.
  • 0

#134 medicus

medicus

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisano 11 październik 2008 - 17:55

Absolutnie nic nikomu nie sugeruje,podam tylko koszty utrzymania auta na swoim przykładzie,a mam chyba najtańsze auto w utrzymaniu,bo cinquecento 700 z instalacją gazową.Roczny mój przebieg to ok.24 000 km.
-koszt roczny gazu 3.780
-ubezp+przegląd 335
-części eksploatac. 85
co daje rocznie 4.200 tyś
nie liczę takich pierdółek jak kosmetyki,zmiana opon(sezonowo),dodam że płacę samo OC,no i że zniżki mam na maxa.
Nie uwzględniłem tu awari,była jedna.

To proszę sobie teraz wziąść auto o pojemności x 2 jak moje,niemając zniżek+AC i bez gazu.Gaz oczywiście wrzucić można,ale biorąc nowy samochód trzeba założyć to tylko w autoryzowanej stacji inaczej tracimy gwarancję auta.Koszt instalacji,a wchodzi tylko sekwencyjna to ok.3.500-4.500 zależy gdzie i jakiej firmy:)

Ale w przyszłym roku,to się będzie działo,jak Ci wszyscy tegoroczni nabywcy nowych aut ruszą na zlot,łomatko i córko;-)),taaaaaaki wielki ośrodek trzeba znalężdz żeby wszystkich pomiejścić.To niebędzie zlot iponków,tylko moto fanów:-),a jechać będą,bo do tej pory niemieli czym,hehehe.
Pozdrawiam serdecznie,szerokiej drogi,gumowych drzew
  • 0
Oczami myśli patrzę w twoją stronę
I chciałbym trafić aż do twoich oczu.
Odległość wiesza nieczułą zasłonę -
Chciałbym ją przedrzeć i ciebie tu poczuć!

#135 alek19

alek19

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 10 październik 2008 - 20:08

Co sądzicie o Skodzie Octavi ja zdecydowałem się na nią z silnikiem 1.9 tdi skrzynia automatyczna DSG , a bagaznik ma wielki 560 litrów oczywiście limuzyna w wersji wyposażenia Mint + lakier metalik + Tempomat + Alarm + Radio od salonu Blaupunkt + kilka gratisów i jeśli jeszcze doliczę ubezpieczenie oraz osprzęt RGH II cena około 68 500 zł. Ładne cacko ,skrzynia DSG wspaniała sprawa tylko czy skoda już montuje ulepszona wersje DSG jak WV , to samo dotyczy silnika czy jest już w Common-rail.
  • 0

#136 taurusmax

taurusmax

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 11 październik 2008 - 22:07

sucherro masz może jakieś ciekawe propozycje ja jeszcze nie kupiłem i się zastanawiam Punto mi się nie podoba, myślałem kiedyś o Fiacie Linea ale po przeanalizowaniu odpadła. Sprawdzałem to znaczy kuzyn nimi jeżdził kilka marek modeli samochodów z takimi silnikami jakie chciał bym kupić i zostało przy Octavi. Renault clio grandtur 1,5 disel automat ale odstraszyła mnie cena i tandetne wykonanie, lepszy jest Hyundaj i30 kombi 1,6 benzyna , ale w tej cenie można kupić Fiata Bravo benzyna 1,4, ciekawy jest Bravo z silnikiem disla 1,6 automat ale nie podoba mi się polityka Fiata nie łączą promocji a jeśli kupował bym Bravo to mi odliczają od starej ceny to znaczy brał bym auto w grudniu a liczone miał bym od ceny z połowy roku
  • 0

#137 mama martynki17

mama martynki17

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 11 październik 2008 - 22:21

Witam wszystkich na forum!!!
Mam pytanie dotyczące faktury zakupionego samochodu. Chodzi mi o to że chcemy kupić używany samochód od prywatnej osoby, ale samochód ten jest sprowadzony i trzeba zrobic oplaty i nie mam pojęcia jaką cenę podać na fakturze, czy tę za ile ten samochód kupimy czy ile już wyniesie razem z opłatami bo ta osoba od której kupujemy moze juz zrobic opłaty. Bardzo proszę o odpowiedz.
Pozdrawiam:)
  • 0

#138 stas

stas

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 październik 2008 - 16:55

Warto rozważyć.Opel Astra 3 (solidne niemieckie wykonanie)są duże upusty 8000 plus upust ekologiczny na silnik diesla 1900 razem 9900 lub upust procentowy dla ON .Sczegóły promocji Opel.Dixi-car.pl Serdecznie pozdrawiam Staś
  • 0

#139 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2008 - 18:06

do Minutka
Gratuluje wyboru.
Ja dostałem dofinansowanie w ubiegłym roku i też kupiłem Toyotę Yaris ale w benzynie.
Nie wiem jak udało się Tobie kupić disela za 50 tys. z haczykiem, ja za swoją Yariskę w ubiegłym roku zapłaciłem 52 tys.
Jak do tej pory przejechałem 20tys. km, żadnych problemów zarówno w mieście jak i na dłuższych trasach.
Spalanie benzyny: miasto - nie przekracza 7 litrów, trasa - zależy jak kto jeździ, jak przyciśniesz to 6,2-6,5 jak bardziej ekonomicznie to 5,5.
Bagażnik: może nie jest zbyt duży ale my akurat się zmieścimy a moja rodzina składa się z 3 osób + średniej wielkości pies (oczywiście jeszcze wózek inwalidzki).
Jak jechaliśmy na wakacje to wiadomo, że było ciężko i nie obyło się bez zakupu boksu dachowego ale gdyby nie pies to śmiało 3 osoby + bagaż i wózek się zmieszczą.
Jeszcze raz gratuluje wyboru.
Jak masz jakieś pytania chętnie pomogę.
  • 0

#140 alek19

alek19

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 12 październik 2008 - 18:55

Witam ma pytanie może koś użytkował samochód z automatycznym sprzęgłem, które jest obecnie montowane jak jest z jego awaryjnością i czy wpływa na większe złożycie paliwa, ponieważ kupić używany samochód w automacie nie problem tylko, co później, same wydatki i szukanie warsztatu, który to naprawi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych