Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czy myślicie że osoba z MPD ma szanse na zdrowego partnera?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
216 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2010 - 19:41

Ale co, do diabła, jest według ciebie artykułem 1 potrzeby :lol: ? Nieruchomości, elektronika, pieniądze, sztuka, rozrywka? Tak w ogóle, kultura to jedna z tych rzeczy która odróżnia nas od zwierząt.
Tzw. "pierwsze potrzeby" o których wspomniałeś to (piszę z pamięci nie z encyklopedii): wyżywienie, ciepło i zagadnienia fizjologiczne (wydalanie). Później dochodzą potrzeby emocjonalne ( potrzeba realizacji, akceptacji itp. Dobrze obrazuje to jakaś tam piramida...nie pamiętam autora, jak chcesz to poszperaj więcej na ten temat i mnie zagnij :lol: )
Gdyby spojrzeć na to zagadnienie ze stricte biologicznego punktu widzenia, to seks jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Wszyscy mamy wpisany w naturę pęd do przekazywania genów. A że kultura, o której zresztą już wspominałem, reguluje zagadnienia związane z tym aspektem życia dość szczegółowo i sumiennie ( czym również różnimy się od zwierząt, to już inna sprawa).

Nie widzę sensu w odmawianiu seksu ludziom, a reagowaniem oburzeniem, gdy ktoś nie może skorzystać z dużo mniej naturalnych i przede wszystkim sztucznych zdobyczy kulturowych, jak np. teatr, kino, urząd itp. A przypominam, że niepełnosprawni mają z tym problemy.

To obłęd i hipokryzja. Nie możesz wjechać do nieprzystosowanego urzędu, wyjść do kina czy zadzwonić do znajomych? Bierz psychotropy. Kilka dawek i będzie ci wszystko jedno. :lol:
Praktycznie wszystkie ludzkie potrzeby mogą być kontrolowane za pomocą chemii. Dlaczego jedne mogą spotykać się z akceptacją i aprobatą a inne mają być potępione i kontrolowane? Kto ma prawo o tym decydować? To już zakrawa na totalitaryzm :lol:
  • 0

#62 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 18 luty 2010 - 19:52

A mi się udało - poznałem odp. kobietę i za 8 mies. przeprowadzam s' do Szwecji.
A Wam panowie hormony buzują, ja nie mam z tym problemu od ponad 5 lat!!!

Czy to miala byc proba dokopania kalekom ktorzy nie sa w zwiazkach ??

ABSOLUTNIE NIE!!! Życzę Wam podobnego uczucia, nie tylko pożądania!!!
Kazda potwora (nawet taka jak ja, nieprzystojny...) znajdzie swego amatora!!! Seks to nie wszystko, ja przez ponad 30lat byłem w celibacie, bo moje kalectwo nie jest afrodyzjakiem!!! Widocznie moja Asia jest amatorką i dzięki Jej za to!!! Kocham Ją bardzo!!!
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#63 ciekawski2010

ciekawski2010

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 18 kwiecień 2010 - 11:05

Powiem tak Nie nie ma szans na zdrowego partnera :)
  • 0

#64 On26

On26

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 18 kwiecień 2010 - 16:09

phi. Jak najbardziej ma :)) zreszta co to za głupi podział ;)
  • 0

#65 ciekawski2010

ciekawski2010

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 19 kwiecień 2010 - 08:59

On26 a masz zdrowa partnerke?
  • 0

#66 On26

On26

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 19 kwiecień 2010 - 11:35

Teraz jestem akurat wolny i do wziecia :D a tak calkiem serio to wszystkie partnerki miałem zdrowe i uważam ten podział za jakiś sztuczny, nigdy nie rozstałem sie z dziewczyną z powodu MPD a najdłuższy związek to prawie 4 lata więc nie jakiś chwilowy, i jak czytam takie głupoty to się we mnie gotuje.
  • 0

#67 ciekawski2010

ciekawski2010

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 19 kwiecień 2010 - 11:53

Tylko pytanie, jaki stopien porazenia pozniewaz jest ich wiele nie kazda niepelnosprawnosc jest sobie rowna tak jak nie kazde mpd jest rowne ...
  • 0

#68 On26

On26

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 19 kwiecień 2010 - 15:25

umiarkowany ;)
  • 0

#69 ciekawski2010

ciekawski2010

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 19 kwiecień 2010 - 15:48

a mozesz to rozwinac bo umiarkowany nie wiele mi mowi masz wyrazna mowe chodzisz o kulach jezdzisz na wozku itp jesli to nie problem dla Ciebie. Ja chyba jednak mam problem ze soba skoro nie potrafie znalesc dziewczyny a inni znajduja hmm a moze robicie mnie w balona hehe:)
  • 0

#70 On26

On26

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 19 kwiecień 2010 - 16:44

nie chodze o kulach ani ni kożystam z wozka, mam lekkie problemy z chodzeniem poprostu :) a co do szukania dziewczyny jak szukasz na siłe to napewno nie znajdziesz, chyba najlepiej nic nie planowac i tak wychodzi najlepiej
  • 0

#71 Banerx

Banerx

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 19 kwiecień 2010 - 21:42

On26 popieram cierpliwość to podstawa ja szukałem na siłę ale nie wyszło teraz powoli ale sukcesywnie do przodu a to jest ten jeden z tych głupich stereotypów którzy my on tworzymy burzmy go pokazujmy ze możemy wygląd to nie wszystko
  • 0

#72 maxprzecinek

maxprzecinek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 02 maj 2010 - 18:30

Hej. ja jestem zdrowy a mam wspaniała dziewczne mpd z która jestem juz ponad dwa lata anie zamienił bym ja na żadna inna dziewczyne bo jest wspaniła i życze każdemu takiej kobiety
  • 0

#73 ciekawski2010

ciekawski2010

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 02 maj 2010 - 18:45

czyli tu jest dowod ze jednak no prosze:)
  • 0

#74 tomgrabal

tomgrabal

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 04 maj 2010 - 11:25

Oczywiście, każdy powinien mieć nadzieję, marzenia, bo bez tego by było ciężko żyć i nikt nie ma prawa nam tego odbierać.

Na początku napiszę kilka słów osobie nim przejdę do setna tematu. Pracuję na cały etat, zdalnie, przez Internet,. Od urodzenia mam porażenie mózgowe dziecięce, cztero – kończynowe, (tzn. całkowicie zależny od kogoś, czyli niania prawie non stop). Samodzielnie tylko obsługuję kompa za pomocą spec. Urządzenia, a tak to trzeba mnie ubierać, myć, karmić wysadzać itp.

Ja jeszcze nie byłem w żadnym związku, no może raz, ale to nie było nic poważnego, przez neta i bardziej ja się angażowałem w to coś niż ona, chociaż nie całkiem…. W każdym bądź razie bardziej była nastawiona na branie jak na dawanie, nie mam nic do niej, rozumiem, że tak została wychowana po prostu... Ona też ma MPD lecz w mniejszym stopniu ode mnie. To nasze coś się rozpadło nie wyżej wymienionego powodu tylko oboje uznaliśmy, iż mamy zupełnie inne wizje świata, życia… ale do dzisiaj utrzymujemy dobry kontakt.

Moim zdaniem, to nie ma znaczenia czy będzie to zdrowa połowa czy niepełnoprawna, ważne jest, żeby zaiskrzyło między Wami obojga, gdyż robić coś na siłę po prostu się nie da w tej sferze życia.

Teraz poteoretyzujmy; czy taki ktoś np. jak ja ma szanse na znalezienie zdrowej partnerki? Zakładając odp. przeczącą, to dlaczego miał bym mieć gorsze szanse lub całkiem zerowe od takiego np. damskiego boksera lub moczymordy, który zapewne zatruje życie całej swojej przyszłej rodzinie. Dlatego, bo mają lepszy start, na początku nie widać ich wad fabryczny, dopiero później się ujawniają, u mnie od razu widać, że jestem wybrakowanym towarem, poza tym oni mogą zagadać, zapuścić jakiś bajer… A ja co… mimo, iż często wychodzę z chaty gdzieś między ludzi, to mogę jedynie kiwnąć głową cześć, uśmiechnąć się do jakiejś i wszystko, bo przecież również nie potrafię mówić.

Ale tak jak pisałem na początku; marzenia i nadzieję trzeba zawsze mieć, bo co to za życie bez tego wszystkiego.
  • 0
Serdecznie pozdrawiam
T.G.

#75 ZUZIA20

ZUZIA20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 07 wrzesień 2010 - 14:12

Cześc wszystkim
Mam naimie Daria z tego co tu czytam to nie tylko ja posiadamm takie myśli że moja choroba wszystko zmienia.
Czasami myśle że przesto że jestem inna niż wszyscy niemam szans na normalne szczęśliwe życie a ostatnio tak myśle cały czas może tutaj mi coś doradzicie
  • 0

#76 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 07 wrzesień 2010 - 14:22

[Teraz poteoretyzujmy; czy taki ktoś np. jak ja ma szanse na znalezienie zdrowej partnerki? Zakładając odp. przeczącą, to dlaczego miał bym mieć gorsze szanse lub całkiem zerowe od takiego np. damskiego boksera lub moczymordy, który zapewne zatruje życie całej swojej przyszłej rodzinie. Dlatego, bo mają lepszy start, na początku nie widać ich wad fabryczny, dopiero później się ujawniają, u mnie od razu widać, że jestem wybrakowanym towarem, poza tym oni mogą zagadać, zapuścić jakiś bajer… A ja co… mimo, iż często wychodzę z chaty gdzieś między ludzi, to mogę jedynie kiwnąć głową cześć, uśmiechnąć się do jakiejś i wszystko, bo przecież również nie potrafię mówić.]

odpowiem Ci na to tak - wymienione przez Ciebie osoby mają większą szansę na znalezienie partnera, ponieważ mają możliwość się zmienić, a choroba niestety nie ustąpi; jednak nie zrozum mnie źle - to wcale nie wyklucza znalezienie partnera przez osoby z jakimkolwiek stopniem MPD, tylko w wyżej wymienionym przypadku je zmniejsza znacznie. osobiście uważam, że są gorsze i cięższe dolegliwości od MPD. pozdrawiam.
  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#77 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 07 wrzesień 2010 - 22:19

A wiecie że leżący sparaliżowany - po złamaniu kręgosłupa szyjnego Janusz Świtaj ma pelnosprawną dziewczynę?
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#78 luszak

luszak

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 wrzesień 2010 - 23:37

ja mam znaczny stopien niepełnosprawności ale od dwoch lat mam sprawną dziewczyne :)
  • 0

#79 Linespero

Linespero

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 08 wrzesień 2010 - 00:47

a ja mam dość ciężkie mpd i też kiedyś myślałem tak jak ty
nie tylko że nie uda mi się znależć sprawnej dziewczyny ale nawet dziewczyny w ogóle
od pewnego czasu jednak jestem z zupelnie zdrowa dziewczyna i calkiem dobrze się zapowiada
wiem ze bedzie mnóstwo problemów przed nami i troche sie tego boje ale nie patrze na to czarno po prostu jestem gotowy na to co sie zdarzy
a wiesz co w tym wszystkim dziwi mnie najbardziej? Że nie kiwnąłem w jej kierunku nawet palcem bo nie wyobrazalem sobie ze moglaby na mnie spojrzec. Nie zrobilem doslownie nic. Okazalo sie ze to ona chce bo sie zakochala choc do dzis nie rozumiem jak można sie w ogole we mnie zakochac
nie wierzylem po prostu i dlugo trwalo zanim dalem sie namowic na zwykly dotyk o pocalunku to juz w ogole dlugo mowy nie bylo...
powiem tyle
badz otwarty na to co przyjdzie a może i tobie sie uda choc oczywiscie gwarancji ode mnie nie dostaniesz
wierz w siebie i ufaj - to jest potrzebne
  • 0

#80 darek_z_Lodzi

darek_z_Lodzi

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 08 wrzesień 2010 - 10:14

tak ma szansa na zdrowego partnera.Lecz trzeba sie postarac sam bylem tego przykladem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych