Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

STUDENT II - posty archiwalne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4599 odpowiedzi w tym temacie

#121 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 02 październik 2010 - 11:19

Jeśli we wniosku wpisze konkretnie pendrive 150 zł a wyda 100 to różnicę trzeba zwrócić. Ja tak miałam, co prawda nie o pendrive chodziło, ale sytuacja identyczna.
  • 0

#122 moniguee

moniguee

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 02 październik 2010 - 11:26

i kwestia tego czy uzywa sie internetu do nauki
wiec jak to rozumiec?
bo ja korzystam z internetu celem sciagniecia planu, czy tam znalezneinia jakis opracowan na zajecia
  • 0

#123 konrad3883

konrad3883

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 02 październik 2010 - 11:12

czy jesli we wniosku wpisze za duza kwote
np.pendrive za 150 a kupie za 100 to 50 zł bede musiała oddac pfronowi?

Nie! Możesz resztę wydać na co innego.
  • 0
Lód rozpuszcza się w blasku Słońca...

#124 krzysztof_j

krzysztof_j

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 02 październik 2010 - 10:11

jaka mAKSYMALNA KWOTE MOGE WPISAC NA KSIAZKI?

to pytanie już padło kilka razy. Nie ma max kwoty na książki.
  • 0

#125 czes583

czes583

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 02 październik 2010 - 09:56

jaka mAKSYMALNA KWOTE MOGE WPISAC NA KSIAZKI?
  • 0

#126 tapetka22

tapetka22

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 179 postów

Napisano 16 październik 2009 - 20:25

Hej

Dzięki za wsparcie i za dobre rady, to bardzo potrzebne w takich sytuacjach:)Na pewno poinformuję co z tego wyszło.

Pozdrawiam serdecznie

bedziemy probowac:]

zobaczym co wytniknie..
  • 0

#127 raczek0676

raczek0676

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 16 październik 2009 - 18:44

Hej

Dzięki za wsparcie i za dobre rady, to bardzo potrzebne w takich sytuacjach:)Na pewno poinformuję co z tego wyszło.

Pozdrawiam serdecznie
  • 0

#128 moniguee

moniguee

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 02 październik 2010 - 08:15

czy jesli we wniosku wpisze za duza kwote
np.pendrive za 150 a kupie za 100 to 50 zł bede musiała oddac pfronowi?
  • 0

#129 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 02 październik 2010 - 08:58

Tak.
  • 0

#130 Krysztalki lodu

Krysztalki lodu

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 01 październik 2010 - 23:25

8) I NAJWAŻNIEJSZE !!! Czy kiedykolwiek zdarzało się by wniosek został odrzucony z powodu tego że rzeczy za które ktoś chciał zwrot były nierzeczowe ??

8. co masz na myśli? jak to nierzeczowe?

Znaczy argumenty były nierzeczowe? =p

Pytanie, czy ktoś odważył się wnioskować o takie rzeczy ;-].
  • 0

#131 krzysztof_j

krzysztof_j

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 02 październik 2010 - 07:56

8) I NAJWAŻNIEJSZE !!! Czy kiedykolwiek zdarzało się by wniosek został odrzucony z powodu tego że rzeczy za które ktoś chciał zwrot były nierzeczowe ??

8. co masz na myśli? jak to nierzeczowe?

Znaczy argumenty były nierzeczowe? =p

Pytanie, czy ktoś odważył się wnioskować o takie rzeczy ;-].

kilkadziesiąt postów temu Pracownik pisał ze jeśli np ktoś będzie miał choćby jeden punkt zupełnie nie odpowiadający jego profilowi studiów to cały wniosek może być odrzucony czy coś takiego.

A cytat z Pracwnika brzmi tak:


Proponowany przez Wnioskodawcę przedmiot dofinansowania jest zgodny z formami pomocy wskazanymi w programie. - TAK/NIE.
Jeśli odpowiedź będzie brzmieć NIE, prawdopodobnie cały wniosek może być zweryfikowany negatywnie. Tak przynajmniej wynika z mojej i jak mi się wydaje logicznej (niestety dla wnioskujących) interpretacji tego i pozostałych punktów w Karcie Oceny Formalnej - odpowiedź NIE na jakikolwiek punkt skutkuje negatywną weryfikacją całego wniosku.
Chyba, że ktoś w PFRON się "pomylił" albo miał co innego na myśli... Tego nie wiem... Jak pisałem wyżej, jest to kwestia wymagająca wyjaśnienia.

to oznacza ze np wnioskodawca chciał dofinansowanie do wiertarki albo zakupu nowego auta czy np. coś bardziej związanego ze szkołą wykluczyć wniosek??
  • 0

#132 Canis

Canis

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 16 październik 2009 - 14:18

Hej

Tapetko wiem że jesteś kobietką, ta moja rada 4.90 była skierowana do osoby z hasłem Canis. Tak ja liczyłam średnią z trzech lat i mam4.52. Jest to bardzo trudna sprawa do osiągnięcia, ale jakoś mi się udało. Ale mam poważne wątpliwości co do osiągnięć naukowych czy wystarczą. Pożyjemy zobaczymy.

Pozdrawiam

To się staraj jak masz taką średnią! Nawet się nie wahaj a nóż dostaniesz! Naprawdę, łap szanse póki masz :)
Ps średnia była wysoka... tylko po 1szym roku:cool: a potem już wyszło jak wyszło;)
Daj znać jaka odpowiedź Ci przyjdzie, załatw jak najwięcej papierów i kół naukowych, do tego certyfikat językowy przydałby Ci się, do tego nie zapomnij o skali ocen.
  • 0

#133 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 01 październik 2010 - 21:21

można dofinansować plecak jako materiał szkolny?

Można czy nie?

Nie można :( przynajmniej w dolnośląskim.
  • 0

#134 konrad3883

konrad3883

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 01 październik 2010 - 21:40

Witam wszystkich

Składam w tym roku wniosek o przyznanie dofinansowania w ramach programu STUDENT II. Przeczytałem jakieś ostatnie 20 stron ;) forum (forum znalazłem niestety dopiero dzisiaj :/ )i nasunęło mi się kilka pytań. Oto one:



1) rozumiem ze przy zakupie pendrive czy tonera do drukarki kwota za jaka możemy kupić owe sprzęty jest nieograniczona-PFRON natomiast odda nam za pendrive max 150 zł, za toner max 250 zł zgodnie z regulaminem ??


2) czy zwrot za kurs multimedialny jęz angielskiego może dostać każdy student tzn bez względu na to czy angielski jest w planie studiów danego roku studiów czy nie ??


3) czy we wniosku należy możliwie jak najbardziej szczegółowo określać swoje "rzeczy" za które chcemy uzyskać zwrot czy preferowane są ogólniki tzn. czy piszemy ze potrzebujemy pomoce umożliwiające naukę i podajemy kwotę czy wyszczególniamy konkrety ??


4) co jeszcze jest mile widziane w uzasadnieniach oprócz oczywiście dyktafonu i zajęć ruchowych i umysłowych (czytaj basen) ??


5) Czy sensownym jest podawanie antywirusa we wniosku(jest on oczywiscie potrzebny raczej każdemu kto ma komputer ale nie wiem jak na to zapatrują się pracownicy PFRON) ??


6) Z umowy PFRON-u:
" Maksymalna kwota dofinansowania kosztów usług kserograficznych (wyłącznie w zakresie kserowania dokumentów, które nie są chronione prawem autorskim lub na których kserowanie Wnioskodawca posiada zezwolenie autora) ... "

Wynika z tego że możemy kserować notatki starszych kolegów jeśli mamy na to zgodę od nich. Z Waszych poprzednich postów wynika że tak niestety nie jest. To np. jak ktoś kseruje sobie 300 stron notatek to zamiast kserować może je sobie przepisać a książkę, na której kserowanie ma pozwolenie od autora możne uzyskać zwrot?? to nie logiczne troszkę


7) Czy jeśli nie mam pitu to zaświadczenie z urzędu skarbowego jest jedynym wyjściem czy może być zaświadczenie z ZUS-u jeśli posiadam tylko z tego urzędu dochód ??


8) I NAJWAŻNIEJSZE !!! Czy kiedykolwiek zdarzało się by wniosek został odrzucony z powodu tego że rzeczy za które ktoś chciał zwrot były nierzeczowe ??


Bardzo proszę o odpowiedź - szczególnie Pracownika :)

1. dokładnie tak, ale za tonery nawet do 500zł, gdy jesteś na semestrze, w trakcie którego piszesz pracę dyplomową

2. tylko, gdy jest w planie studiów. Chociaż tak jest tylko teoretycznie, w praktyce mogą wcale nie prosić o plan studiów ani nie dzwonić na uczelnię w tej sprawie. Ja, gdy rozliczałem się z translatoru dałem im podkładkę - dokument z uczelni stwierdzający, że mam angielski w planie zajęć na tym semestrze, co było zgodne z rzeczywistością,

3. lepiej wpisywać ogólniki, gdyż wtedy będziesz sobie sam decydował na co przeznaczyć pieniądze. Jak wpiszesz we wniosku antywirus to w umowie też tak mogą (nie muszą) wpisać. Gdy w umowie sprecyzują Ci na co masz przeznaczyć środki to tylko na te cele będziesz mógł je wydatkować. Jak wpisujesz precyzyjnie to lepiej wypisać wszystko co możliwe.

4. nie wiem o co chodzi w tym pytaniu (patrz. konstrukcja), ale: dyktafonu nie uzasadniasz, co najwyżej jeśli chcesz się powołać, że jesteś w szczególnej sytuacji (kradzież, zużycie, zgubienie, zniszczenie, amortyzacja techniczna) to załączasz oddzielny dokument do wniosku (zaświadczenie z Komendy, oświadczenie o zgubieniu, pismo od rzeczoznawcy lub gwaranta, twoje oświadczenie, że sprzęt uległ amortyzacji technicznej - to znaczy nie ma już tak dobrych parametrów jak na współczesne czasy w porównaniu do okresu, gdy go zakupiłeś, przykład: USB są już szybsze i pojemniejsze na rynku a stare USB jest za wolne i brakuje Ci miejsca na materiały do nauki, bo starsze ciągle tam, przecież trzymasz)

5. tak, można go zakupić w tym projekcie

6. możesz dołączyć do rozliczenia pismo od "kolegi", że pozwolił Ci skserować swoje notatki (z datą przed datą sprzedaży na fakturze z punku XERO)

7. musi być zaświadczenie z US, jeśli masz dochód to masz i PITa, jeśli takowego nie posiadasz to znaczy, że albo się nie rozliczasz z US i zostaniesz ukarany:), albo, że ZUS za Ciebie składa PITa, jeśli w US stwierdzą, że masz zerowy dochód wtedy rozliczasz się z krewnym lub kimś razem, jeśli nie wtedy nie dostaniesz dofinansowania, bo podlegasz pod opiekę społeczną

8. co masz na myśli? jak to nierzeczowe?

Pozdr
  • 0
Lód rozpuszcza się w blasku Słońca...

#135 krzysztof_j

krzysztof_j

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 01 październik 2010 - 20:33

Witam wszystkich

Składam w tym roku wniosek o przyznanie dofinansowania w ramach programu STUDENT II. Przeczytałem jakieś ostatnie 20 stron ;) forum (forum znalazłem niestety dopiero dzisiaj :/ )i nasunęło mi się kilka pytań. Oto one:



1) rozumiem ze przy zakupie pendrive czy tonera do drukarki kwota za jaka możemy kupić owe sprzęty jest nieograniczona-PFRON natomiast odda nam za pendrive max 150 zł, za toner max 250 zł zgodnie z regulaminem ??


2) czy zwrot za kurs multimedialny jęz angielskiego może dostać każdy student tzn bez względu na to czy angielski jest w planie studiów danego roku studiów czy nie ??


3) czy we wniosku należy możliwie jak najbardziej szczegółowo określać swoje "rzeczy" za które chcemy uzyskać zwrot czy preferowane są ogólniki tzn. czy piszemy ze potrzebujemy pomoce umożliwiające naukę i podajemy kwotę czy wyszczególniamy konkrety ??


4) co jeszcze jest mile widziane w uzasadnieniach oprócz oczywiście dyktafonu i zajęć ruchowych i umysłowych (czytaj basen) ??


5) Czy sensownym jest podawanie antywirusa we wniosku(jest on oczywiscie potrzebny raczej każdemu kto ma komputer ale nie wiem jak na to zapatrują się pracownicy PFRON) ??


6) Z umowy PFRON-u:
" Maksymalna kwota dofinansowania kosztów usług kserograficznych (wyłącznie w zakresie kserowania dokumentów, które nie są chronione prawem autorskim lub na których kserowanie Wnioskodawca posiada zezwolenie autora) ... "

Wynika z tego że możemy kserować notatki starszych kolegów jeśli mamy na to zgodę od nich. Z Waszych poprzednich postów wynika że tak niestety nie jest. To np. jak ktoś kseruje sobie 300 stron notatek to zamiast kserować może je sobie przepisać a książkę, na której kserowanie ma pozwolenie od autora możne uzyskać zwrot?? to nie logiczne troszkę


7) Czy jeśli nie mam pitu to zaświadczenie z urzędu skarbowego jest jedynym wyjściem czy może być zaświadczenie z ZUS-u jeśli posiadam tylko z tego urzędu dochód ??


8) I NAJWAŻNIEJSZE !!! Czy kiedykolwiek zdarzało się by wniosek został odrzucony z powodu tego że rzeczy za które ktoś chciał zwrot były nierzeczowe ??


Bardzo proszę o odpowiedź - szczególnie Pracownika :)
  • 0

#136 Gość_agnesja_*

Gość_agnesja_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2010 - 16:17

no wiec ja mam jeszcze jedno pytanie z gory dziekuje za odpowiedz.Czy jesli rok temu uzyskalam stypendium mieszkaniowe to mam to zaznaczyc we wniosku jakie dofinansowanie z innych źródeł?Podkreśle ze w tym roku nie mam pewnosci ze przydziela mi je ponownie;/
  • 0

#137 konrad3883

konrad3883

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 01 październik 2010 - 16:22

można dofinansować plecak jako materiał szkolny?

Można czy nie?
  • 0
Lód rozpuszcza się w blasku Słońca...

#138 magdalena177

magdalena177

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 01 październik 2010 - 16:02

można dofinansować plecak jako materiał szkolny?
  • 0

#139 Jagoda24

Jagoda24

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 01 październik 2010 - 14:08

wszystko masz napisane we wniosku :) wszystkie dokumenty są wymienione a Ty i tak musisz odhaczyć te, które dołączasz we wniosku. :):)
  • 0

#140 czes583

czes583

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 01 październik 2010 - 13:16

oho nie ma dzis za bardzo ruchu na forum wymiotło ludzi w koncu weekend :)

a jakby ktos tak kolejno od myslników zechciał wymienic wszystkie dokumenty ktore nalezy złożyc załączyc do wniosku tak pro forma, zebym nie miała żadnych zwrotów o uzupełnienie formalne wniosku :D bylabym bardzo wdzieczna :):):)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych